Hrist sedi sa desne strane Boga,pa kako je onda Bog?

Moze li Hrist biti Bog ako sedi desno od Boga?

  • Hrist znaci Bozji pomazanik ili Mesija,a ne Bog

    Votes: 2 66,7%
  • Ma to je trojstvo bogova,mada nikog nema sa leve strane

    Votes: 0 0,0%
  • Ma da,Hrist jeste Bog ,ali manji od Boga Jehove svoga Oca

    Votes: 0 0,0%
  • HRist Isus jeste Jehova

    Votes: 1 33,3%
  • Hrist Isus jeste Bog,prevod je los

    Votes: 0 0,0%
  • Sektasi ubacili taj los prevod da napakoste troicarima

    Votes: 0 0,0%
  • Isus Hrist je svemoguci Bog OtacSInBrat i sve sto treba

    Votes: 0 0,0%
  • Devica Marija je boginja,Jehovina zena

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    3
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ako vi Jehovini svedoci smatrate da Isus nije Bog vec stvorenje, onda vam nije problem da prihvatite i Mariju, i bilo kog coveka za posrednika.

U bibliji ne postoji izraz TROJSTVO, ali biblija govori o tri bica koja saradjuju na spasenju coveka, i o Isusu kao Bogu.

OTAC I SIN VECNI BOG - uporedni tekstovi:

- Bog prvi i poslednji - Knjiga proroka Isaije 44. 6 / 41. 1 - 4
- Isus (Alfa i Omega ) prvi i poslednji - Otkrivenje Jovanovo 1. 7 - 8 / 11. 16 - 17 / 21. 5 - 7 / 22. 12 - 13
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bog car nad carevima i gospodar nad gospodarima, vecni Bog koga niko nije video i koji prebiva u
svetlosti kopjoj se ne moze pristupiti - 1 poslanica Timotiju 6. 14 - 16
- Isus car nad carevima i gospodar nad gospodarima - Otkrivenje 19. 14 - 16 / 17. 14
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Pogledace na mene Boga koga su proboli - Knjiga proroka Zaharije 12. 9 - 10
- Isus je proboden - Jevandjelje po Jovanu 19. 31 - 37 /
- Isusov drugi dolazak, ugledace ga koji su ga proboli - Otkrivenje Jovanovo 1. 7
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isusu predano kraljevstvo i njegova vlast vecna, on je poceo da vlada kao kralj - knjiga proroka Danila 7.
13 - 14
- Bogje poceo da vlada kao kralj - Otkrivenje 11. 17 / 19. 16
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bog pastir - knjiga proroka Isaije 40. 9 - 11
- Isus pastir dobri - Jevandjelje po Jovanu 10. 11 - 14
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Stena bese Bog - 5 knjiga Mojsijeva 32. 1 - 5
- Bog stena vecna - knjiga proroka Isaije 26. 4
- Stena bese Hristos - 1 Korincanima poslanica 10. 1 - 4
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bog ce macem kazniti svako telo - knjiga proroka Isaije 66. 13 - 18
- Isus ce kazniti Macem - Otkrivenje Jovanovo 11. 19 - 16
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Boga slavite u srcima svojim - knjiga proroka Isaije 8. 12 - 13
- Isusa Gospoda slavite u srcima svojim - 1 poslanica Petrova 3. 15
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Obasjavace ih Bog - Otkrivenje Jovanovo 21. 22 - 23 / 22. 5
- Obasjace te Isus - Efescima poslanica 5. 14
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Odmah ce u svoj Hram doci Bog - knjiga proroka Malahije 3. 1
- Isus dolazi u Hram - Jevandjelje po Luki 4. 16 / Jevandjelje po Mateju 21 poglavlje
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bog dunu Duh u nos Adama - 1 knjiga Mojsijeva 2. 7
- Isus dunu Sveti Duh na apostole - Jevandjelje po jovanu 20. 22
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bozji svedoci - knjiga proroka Isaije 43. 10 - 13
- Isusovi svedoci, on je Bog - Dela apostolska 1. 8
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus dolazi kao Bog - Titu poslanica 2.13
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus vecni Bog - Psalam 102. 20 - 29 / Jevrejima poslanica 1. 8 - 12
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Gledacemo lice Bozje i njegovo ime bice na celima spasenih - Otkrivenje 22. 3 - 4
- Gledacemo lice Isusovo - Jevandjelje po Jovanu 16. 16 - 22 / 1 poslanica Jovanova 3. 2
- Boga niko nikad nije video, sto znaci da ce spaseni gledati lice Isusovo - 1 poslanica Jovanova 1. 18 /
1 poslanica Timotiju 6. 14 - 16
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus Bog - Jevandjelje po Jovanu 20. 26 - 29
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus Bog otac - Jevandjelje po Jovanu 14. 8 - 14
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Molitve upucene Isusu jer je on Bog - Dela apostola 22. 16 - 19 / 7. 59. 60 / 1 poslanica Korincanima 1. 2
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bozji Duh je Hristov Duh, on je Bog - Rimljanima poslanica 8. 9 - 10
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Pomenuo bih jos tekst iz 1 knjige Mojsijeve 1. 26 27 gde Bog kaze obracajuci se dvema ostalim licnostima Bozanskog trojstva `DA NACINIMO COVJEKA PO SVOJEMU OBLICJU, KAO STO SMO MI, KOJI CE BITI GOSPODAR OD RIBA MORSKIH, I OD PTICA NEBESKIH...
U ovom tekstu za rec Bog koristi se izraz ELOHIM.
Imenica Elohim oznacava mnozinu i aludira na vise osoba.
Kada Bog ovde kaze `DA NACINIMO, on se ovde ne obraca Andjelima, vec dvema licnostima sebi ravnim koji cine trojedinog Boga, jer tekst kaze da nacinimo po svome oblicju, koliko likom, toliko i sa moci razuma, slobodne volje, i vladanja.
Ovo je vezano i za tekst iz 1 knjige Mojsijeve 11. 6 - 8 u vezi gradjenja Vavilonske kule, gde Gospod kaze `HAJDE DA SIDJEMO DA IM POMETEMO JEZIKE... a iz konteksta celog teksta 11 poglavlja moze se videti da je upravo Bog sisao da vidi ljude kako grade kulu, a ne Andjeli, sto se moze zakljuciti da se on ovde obraca ostalim dvema licnostima Bozanskog trojstva.
Zakljucak je dakle taj, da su tri licnosti u starom zavetu delovale kao jedno, odnosno jedan Bog..
Sve i svakoga koga je Jehova Bog napravio jesu stvorenja bilo nebeska,bilo zemaljska.
Ako se slazemo mozemo dalje da nastavimo.
Evo ja proverih prvi stih koji si naveo pa nema blage veze sa zivotom
- Pogledace na mene Boga koga su proboli - Knjiga proroka Zaharije 12. 9 - 10
Zah. 12
9 I u taj dan tražiću da istrebim sve narode koji dođu na Jerusalim;
10 I izliću na dom Davidov i na stanovnike jerusalimske duh milosti i molitava, i pogledaće na mene kog probodoše; i plakaće za njim kao za jedincem, i tužiće za njim kao za prvencem.
Zasto si tako drsko i bezobrazno ubacio rec "Boga" koji nigde ne pise???
Znas li da to nije hriscanski.
Sve sto si naveo od A do Š nije nikakav dokaz da je Isus Jehova bog.
Izaberi 3 najbitnija stiha pa da ti pokazem gde si u zabludi da ne bi odgovarao i pisao na svih 333.,jel bi to bilo samo spamovanje teme iz koje se jasno vidi da Isus sedi desno od Boga odakle se jasno vidi da Isus nije Jehova.,jer bi pisalo dva Boga sede jedan do drugoga ,bez potrebe da se avodi koji Bog je podlozan drugom Bogu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ti napadas sam sebe, jer se ponasas ludacki i neprimereno Hriscanu.

Što sam krivo rekao? Ako sam što krivo rekao, dokaži, ako je točno ono što rekoh, zašto me napadaš?

Evo ja ću još jednom citirati sam sebe, pa neka svi vide, a ti mi kaži što je luđački i neprimjereno kršćaninu i ovim mojim riječima.

Ovo vrijedi i za vas EGWiste (subotare). Eno ti Jovana koji već godinama mantra da je Isus samo čovjek. I Jovan je baš tebi dokazao da je Trojstvo koje ste vi adventisti prihvatili tek 1980. Katoličko Trojstvo, a da je Ellen White bila antitrinitarka.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Jovan 12:49 Јер ја нисам говорио сам од себе, него ми је сам Отац, који ме је послао, заповедио шта да говорим и о чему да поучавам.
ASV John 12:49 For I spake not from myself; but the Father that sent me, he hath given me a commandment, what I should say, and what I should speak.

KJV John 12:49 For I have not spoken of myself; but the Father which sent me, he gave me a commandment, what I should say, and what I should speak.

NAS John 12:49 "For I did not speak on My own initiative, but the Father Himself who sent Me has given Me commandment, what to say, and what to speak.

BGT John 12:49 ὅτι ἐγὼ ἐξ ἐμαυτοῦ οὐκ ἐλάλησα, ἀλλ᾽ ὁ πέμψας με πατὴρ αὐτός μοι ἐντολὴν δέδωκεν τί εἴπω καὶ τί λαλήσω.

BYZ John 12:49 Ὅτι ἐγὼ ἐξ ἐμαυτοῦ οὐκ ἐλάλησα· ἀλλ᾽ ὁ πέμψας με πατήρ, αὐτός μοι ἐντολὴν ἔδωκεν, τί εἴπω καὶ τί λαλήσω.

VUC John 12:49 Quia ego ex meipso non sum locutus, sed qui misit me, Pater, ipse mihi mandatum dedit quid dicam et quid loquar.

CRO John 12:49 Jer nisam ja zborio sam od sebe, nego onaj koji me poslaOtac – on mi dade zapovijed što da kažem, što da zborim.
Kako moze iko od vas da ne razume ovo? Pa i mala deca znaju ko je onaj ko zapoveda i ko je onaj ko izvrsava zapovedi.
Koji to bog ne dozvoljava da razumete ove jednostavne stvari?
2. Kor. 4
4 U kojima bog sveta ovog oslepi razume nevernika, da im ne zasvetli videlo jevanđelja slave Hristove, koji je obličje Boga, koji se ne vidi.
Mozete li barem da identifikujete boga sveta ovoga??? Ko je on kako se zove?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
ASV John 20:17 Jesus saith to her, Touch me not; for I am not yet ascended unto the Father: but go unto my brethren, and say to them, I ascend unto my Father and your Father, and my God and your God.

KJV John 20:17 Jesus saith unto her, Touch me not; for I am not yet ascended to my Father: but go to my brethren, and say unto them, I ascend unto my Father, and your Father; and to my God, and your God.

NAS John 20:17 Jesus said to her, "Stop clinging to Me, for I have not yet ascended to the Father; but go to My brethren, and say to them, 'I ascend to My Father and your Father, and My God and your God.'"

BGT John 20:17 λέγει αὐτῇ Ἰησοῦς· μή μου ἅπτου, οὔπω γὰρ ἀναβέβηκα πρὸς τὸν πατέρα· πορεύου δὲ πρὸς τοὺς ἀδελφούς μου καὶ εἰπὲ αὐτοῖς· ἀναβαίνω πρὸς τὸν πατέρα μου καὶ πατέρα ὑμῶν καὶ θεόν μου καὶ θεὸν ὑμῶν.

BYZ John 20:17 Λέγει αὐτῇ ὁ Ἰησοῦς, Μή μου ἅπτου, οὔπω γὰρ ἀναβέβηκα πρὸς τὸν πατέρα μου· πορεύου δὲ πρὸς τοὺς ἀδελφούς μου, καὶ εἰπὲ αὐτοῖς, Ἀναβαίνω πρὸς τὸν πατέρα μου καὶ πατέρα ὑμῶν, καὶ θεόν μου καὶ θεὸν ὑμῶν.

VUC John 20:17 Dicit ei Jesus: Noli me tangere, nondum enim ascendi ad Patrem meum: vade autem ad fratres meos, et dic eis: Ascendo ad Patrem meum, et Patrem vestrum, Deum meum, et Deum vestrum.

CRO John 20:17 Kaže joj Isus: »Ne zadržavaj se sa mnom jer još ne uziđoh Ocu, nego idi mojoj braći i javi im: Uzlazim Ocu svomu i Ocu vašemu, Bogu svomu i Bogu vašemu
Isus Hrist se uvek molio svome Bogu Jehovi,to za njega nije bila sramota.
Dok je bio na Zemlji nauci nas je kako da se molimo ,a ta molitva Oce Nas pocinje ovako.
Mt. 6
9 Ovako dakle molite se vi: Oče naš koji si na nebesima, da se sveti ime Tvoje;
Sta mislis zasto je na prvom mestu trazio da se sveti ili slavi Bozje ime Jehova??? Cinis li ti to?
Jn. 17
3 A ovo je život večni da poznaju Tebe jedinog istinitog Boga, i koga si poslao Isusa Hrista.
4 Ja Tebe proslavih na zemlji; posao svrših koji si mi dao da radim.
6 Ja javih ime Tvoje ljudima koje si mi dao od sveta; Tvoji behu pa si ih meni dao, i Tvoju reč održaše.
Jn. 17
26 I pokazah im ime Tvoje, i pokazaću: da ljubav kojom si mene ljubio u njima bude, i ja u njima.
Dzaba sto su njegovi neprijatelji izbacili ime njegovog Boga iz Biblije ,ono je vraceno i vraca se.
Onaj kome se daju zapovesti i koji se salje negde nikada ne moze biti jednak ili iznad onoga kojeg slusa i ide na put kuda je poslan.,pa ni u bajkama.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zaokret.

Nemoj izvrtati.

U starom zavetu Bog kaze "POGLEDACE NA MENE KOGA PROBODOSE"

Proboli su Isusa kopljem na krstu.

To znaci da Bog to kaze za sebe " POGLEDACE NA MENE KOGA PROBODOSE" i to znaci "DA JE ISUS BOG KOGA SU PROBOLI"
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Zaokret.

Nemoj izvrtati.

U starom zavetu Bog kaze "POGLEDACE NA MENE KOGA PROBODOSE"

Proboli su Isusa kopljem na krstu.

To znaci da Bog to kaze za sebe " POGLEDACE NA MENE KOGA PROBODOSE" i to znaci "DA JE ISUS BOG KOGA SU PROBOLI"
Ti si taj koji izvrce i prevrce biblijske stihove
Nisi li ti u svome postu 16 objavio
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
- Pogledace na mene Boga koga su proboli - Knjiga proroka Zaharije 12. 9 - 10
- Isus je proboden - Jevandjelje po Jovanu 19. 31 - 37 /
- Isusov drugi dolazak, ugledace ga koji su ga proboli - Otkrivenje Jovanovo 1. 7
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Kako te nije sramota od Boga i naroda da izvrces biblijske stihove ,a onda mene da optuzis.
Da imas i malo casti ti bi do sada vec izbrisao rec Boga u doticnom stihu i izvinuo se,a ne da nam svima solis pamet.
ili ces nam dati da vidimo koji ti je taj novi prevod Zaharije 12:
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja nisam izvrnuo, vec samo dodao rec Bog, mozda samo bez zagrade sto mi je bila greska, jer zagrada znaci da je ta rec dodana, ali u kontekstu podrazumeva se da je to Bog, jer Bog to i govori za sebe.

  1. "I u taj dan tražiću da istrijebim sve narode koji dođu na Jerusalim.
  2. I izliću na dom Davidov i na stanovnike Jerusalimske duh milosti i molitava, i pogledaće na mene kojega probodoše; i plakaće za njim kao za jedincem, i tužiće za njim kao za prvencem" ( Zaharija 12. 9 - 10 ).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ja nisam izvrnuo, vec samo dodao rec Bog, mozda samo bez zagrade sto mi je bila greska, jer zagrada znaci da je ta rec dodana, ali u kontekstu podrazumeva se da je to Bog, jer Bog to i govori za sebe.

  1. "I u taj dan tražiću da istrijebim sve narode koji dođu na Jerusalim.
  2. I izliću na dom Davidov i na stanovnike Jerusalimske duh milosti i molitava, i pogledaće na mene kojega probodoše; i plakaće za njim kao za jedincem, i tužiće za njim kao za prvencem" ( Zaharija 12. 9 - 10 ).
Kad citiras biblijske stihove copy paste kako pise,i ne dodaj nista ni u zagradi niti bez zagrade jer tako svrnavis Bozju rec,to je zlobno.i jedino da se molis Jehovi Bogu da ti oprosti za zlo koje si ucinio.
Nadalje pogledaj i hebrejski tekst kao i neke druge prevode pa ces videti da svi prevodioci ne prevode tako kako ti mislis da je ispravno.
WTT Zechariah 12:1 וְשָׁפַכְתִּי֩ עַל־בֵּ֙ית דָּוִ֜יד וְעַ֣ל׀ יוֹשֵׁ֣ב יְרוּשָׁלִַ֗ם ר֤וּחַ חֵן֙ וְתַ֣חֲנוּנִ֔ים וְהִבִּ֥יטוּ אֵלַ֖י אֵ֣ת אֲשֶׁר־דָּקָ֑רוּ וְסָפְד֣וּ עָלָ֗יו כְּמִסְפֵּד֙ עַל־הַיָּחִ֔יד וְהָמֵ֥ר עָלָ֖יו כְּהָמֵ֥ר עַֽל־הַבְּכֽוֹר׃
(Zech. 12:10 WTT)
CRO Zechariah 12:10 A na dom Davidov i na Jeruzalemce izlit ću duh milosni i molitveni. I gledat će na onoga koga su proboli; naricat će nad njim kao nad jedincem, gorko ga oplakivati kao prvenca.
(Zech. 12:10 CRO)
„На Давидов дом и на становнике Јерусалима излићу дух милости и молитве. И гледаће онога кога су проболи, нарицаће за њим као што би нарицали за сином јединцем и горко ће га оплакивати као што би оплакивали сина првенца. NW
Dakle Jehova Bog ce izliti svoj Sveti Duh,a Jevreji ce gledati onoga koga su proboli rimskim koplje ...Tako da videli su kad su ga Rimljani ubili kopljem. Seti se da pravi Bog nikada ne umire. Jel treba da ti pokazem i taj biblijski stih ili ti je poznat.

Dakle koristi originalni hebrejski i grcki tekst ili neki drugi prevod.,a pogotovo ni za zivu glavu nikada ovako zlobno ne dodaj i nista ne oduzimaj od onoga sto pise .Ne spotici druge kao sto su to cinili fariseji,zlobno je,od sotone je.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pogledao sam.
Svi prevodi govore onako kako sam naveo.

Ali, vi svedoci imate svoje prevode gde ste mnogo toga izvrnuli i izbacili.
 
Natrag
Top