Hriscansko obrazovanje dece

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
I kolko kosta jedna knjiga,a kolko sve zajedno???
Hocemo li uzeti deci pare iz kasice???

Znaš li da se u Las Vegasu dijele besplatno časopisi golih cica. Pričao Miroljub P.

Hocemo li uzeti deci pare iz kasice???
JS imaju jos nekoliko knjiga za decu,ali prave i crtane filmove.... pa i drame za decu,ali i odrasle...

Jel u njima prikazuju da uče djecu da ne pomažu drugima ako im treba krv i da ih puste da umru?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.402
Znaš li da se u Las Vegasu dijele besplatno časopisi golih cica. Pričao Miroljub P.



Jel u njima prikazuju da uče djecu da ne pomažu drugima ako im treba krv i da ih puste da umru?
A jel su ti roditelji hriscani?,ili su adventisti kad besplatno dobijaju gole cice i daju svojoj deci? Sta si time hteo da kazes?Jel da je to normalno? Jel tako i ti tvojoj deci dajes besplatne casopise o golim ljudima???Jel to hriscansko obrazovanje dece???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U jednom časopisu Jehovinih svedoka "kula stražara" sam pročitao - da muž treba seksualno da zadovolji svoju ženu kada god ona to od njega traži, jer time ispunjava bračne dužnosti.

Sami zaključite kakav efekat vaspitanja će imati ovakva poruka koja se upućuje mladim ljudima.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
U jednom časopisu Jehovinih svedoka "kula stražara" sam pročitao - da muž treba seksualno da zadovolji svoju ženu kada god ona to od njega traži, jer time ispunjava bračne dužnosti.

A šta sa nimfomankama? Tu se vidi tjelesnost JS.

Bračna dužnost nije samo to nego i mnogo toga drugo.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.402
U jednom časopisu Jehovinih svedoka "kula stražara" sam pročitao - da muž treba seksualno da zadovolji svoju ženu kada god ona to od njega traži, jer time ispunjava bračne dužnosti.

Sami zaključite kakav efekat vaspitanja će imati ovakva poruka koja se upućuje mladim ljudima.

hahahaha,
drago mi je da citas casopise JS,a simpaticna mi je i ova tvoja tematika,ali ova tema govori o hriscanskom obrazovanju dece,a ne o zadovoljavanju zena,to je "posebna tema"za znalce.....
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.227
U jednom časopisu Jehovinih svedoka "kula stražara" sam pročitao - da muž treba seksualno da zadovolji svoju ženu kada god ona to od njega traži, jer time ispunjava bračne dužnosti.

Sami zaključite kakav efekat vaspitanja će imati ovakva poruka koja se upućuje mladim ljudima.

Pavle je cak govorio o uzdrzavanju, da se muz i zena razdvoje po dogovoru, a onda opet sastanu, i o tome da bracna postelja bude neokaljana.

Ipak mislim da oni nisu imali losu nameru s tim, ne treba sve bukvalno shvatati.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja ću reći svoj lični stav po pitanju intimnih odnosa, a on glasi "da ne treba ulaziti u nikakve intimne odnose radi zadovoljenja ličnih telesnih želja, već samo radi stvaranja potomstva"

Brak nije stvoren radi intimnih odnosa, već ima sveobuhvatniji i dublji smisao.

Intimni odnosi u braku su dati kao alternativa neuzdržajnosti, i bludničenju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.227
Ja ću reći svoj lični stav po pitanju intimnih odnosa, a on glasi "da ne treba ulaziti u nikakve intimne odnose radi zadovoljenja ličnih telesnih želja, već samo radi stvaranja potomstva"

Brak nije stvoren radi intimnih odnosa, već ima sveobuhvatniji i dublji smisao.

Intimni odnosi u braku su dati kao alternativa neuzdržajnosti, i bludničenju.

Ne slazem se..
I to nije tacno!

Intimni odnosi su nacin da covek izrazi ljubav prema zeni i obrnuto, zena prema muskarcu.

Intimni odnosi su osmisljeni da covek u njima uziva, jer je to izraz ljubavi prema drugoj osobi, i taj osecaj i treba da bude zadovoljstvo..

Nije intimni odnos osmisljen radi stvaranja potomstva, jer da jeste samo radi toga, onda Bog uopste ne bi osmislio takav nacin razmnozavanja.

Zasto bi razmnozavanje pricinjavalo zadovoljstvo ako je samo iz razloga stvaranja potomstva?

Mogao je Bog prostim mesanjem krvi, ili medjusobnim dogovorom izmedju coveka i coveka da nacini razmnozavanje mogucim i sl.. , A tada ono ne bi pricinjavalo zadovoljstvo i bilo bi stvar dogovora..

Ako je to dakle radi razmnozavanja, bilo bi tako najrazumnije!

ALI NE!
TO NIJE RAZLOG!

Intiman odnos je radi zadovoljstva, i predstavlja izraz ljubavi i naklonosti prema voljenoj osobi, a ujedno je i nacin za stvaranje potomstva...

Zato nema niceg pogresnog i sramnog u seksualnom odnosu..

Preljuba je cin protiv voljene osobe, i zato je seksualni odnos sa bilo kim drugim osim sa voljenom osobom greh.

Tu se svi slazemo.

Pavle kaze da supruznici ponekad treba da ogranice sek. odnose, ne zato sto je to pogresno, vec zato sto covek sve pretvori u neku vrstu opsesije i greha, njemu to postane drugi bog..

Sve u cemu uzivamo i poklanjamo mu vecu paznju, i stvljamo ispred Oca, postaje nas drugi bog..

Tako je sa jelom, tako je sa seksom. To je sve pogresno, i zato Pavle savetuje uzdrzljivost.

*Gde ste nasli da pricate o seksu na ovoj temi?

Ah da, zapoceo Tripo :)

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Intiman odnos je radi zadovoljstva, i predstavlja izraz ljubavi i naklonosti prema voljenoj osobi, a ujedno je i nacin za stvaranje potomstva...

To nije bio Bozji plan, niti takvi odnosi predstavljaju ljubav i naklonost, a posebno nisu dati radi zadovoljstva.

Svaki oblik takvog zadovoljstva je greh i najprljavija odvratna stvar pred Bogom.
To je bludnicenje pokrenuto od sotone, u kome sotona u coveku raspiruje svakakav oblik telesnih strasti koje zude svom zadovoljenju.

Zadrzavam svoj stav, po kome su ti odnosi dati iskljucivo radi potomstva, a telesna i moralna cistota treba coveku da bude prioritetni cilj.

CAK bi se sada usudio da tvrdim jos nesto.
Da covek ne bi uopste trebao da ima kontakta sa zenskim svetom, osim ako u sebi ne prepozna taj dar od Boga, ili mu sam Bog ne otkrije, da je njegov plan da covek ulazi u bracnu zajednicu, jer apostol Pavle kaze "JA BIH VOLEO DA SVI BUDETE KAO JA, ALI AKO NE MOZETE DA SE UZDRZITE - ZENITE SE, JER JE BOLJE ZENITI SE NEGO SE USPALJIVATI"

Na drugom mestu kaze "KAKO JE KOME DATO, SVAKOME PO SVOM DARU"

Dakle, postoji dar ili predodredjenje u ovom smislu, i nisu svi rodjeni od Boga da ostvare ovu vrstu odnosa, niti im je to dato, niti to mogu..
 
Natrag
Top