Hriscanska Muzika

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kompozicija neo klasičarske grupe inspirisana Hrišćanstvom




Benedicite lux et tenebrae Domino Benedicite fulgura et nubes Domino
Benedicamus Patrem et Filium cum Sancto Spiritu
Laudemus et superexaltemus Eum in saecula.

Tu es veritas
Es via et Tu es vita
Tu es lux mundi
Qui sequitur Te
Non ambulabit
In tenebris
Sed habebit
Lucem lucem Vitae

za one kojima Latinski izaziva napade; evo prevoda

O Svetlosti i tamo., blagosiljajte Gospoda
O munje i oblaci, blagosiljajte Gospoda.
Blagosiljajmo Oca, Sina i Svetoga Duha.
Slavimo Ga i uznosimo u veke vekova.

Ti si Istina
Ti si Put, Ti si Život
Ti si Svetlost sveta

Tko Tebe sledi
Neće lutati u tami
Već će imati Svetlost Života
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
O Glavo puna rana

O Glavo puna rana,
Na Tebi trnjev splet...
O Glavo krunisana,
A ruga Ti se svet!
O čelo s koga teče
U muci krvav znoj
Pred Tobom ja se klanjam
I priznajem dug svoj!

*
Za bol i muke Tvoje,
O Hriste ja sam kriv,
Jer Ti si radi mene
Na krstu raspet živ.
O sad se kajem gorko,
Svom dušom kajem se;
Oprosti Hriste Spase,
Sad moje grehe sve!


*
O hvala, Tebi hvala,
Što za me ispi žuč,
Jer smrt je Tvoja dala
Spasenja meni ključ!
O daj da uvek mislim
O svetoj žrtvi toj —
Na krstu da Te gledam
I večno budem Tvoj!



 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nisam puno obracao paznju na ovog coveka sve do nedavno, iako sam znao da ima nesto sumnjivo u vezi njegove smrti kao i kod drugih pevaca nisam se time bavio..

Rec je o 4 minuta cenzurisanog videa "Black and White" od Michaela Jacksona.

Radi se o kraju videa koji je MTV editovao i izbacio, a u kojem se Michael simbologijom obraca nama i onima koji su ga do tada kontrolisali. Pre toga je kupio Sony i postao od njih nezavistan.

Upecatljiv je detalj kada on razbija staklo na kolima na kojima pise "NIGGA GO HOME" gde je GGG=666. Takodje razbija i kukasti krst a potom i znak na kojem pise "KKK RULES" gde je KKK= 11+11+11=33.

Ko su ti koji "vladaju" i sta nam to Michael porucuje? Ocigledno da ima veze sa masonima?

Michael Jackson je posle ovog videa optuzen za pedofiliju, a trebamo se upitati zasto?

Nakon sudskog postupka on je mnogo manje govorio, ali je nastavio i dalje simbologijom i javnim nastupima da govori protiv njih. Zato su morali da ga uklone.. Poznate su njegove reci da "oni vladaju" da su "izmenili istoriju" itd.. Govorio je javno o tome..

Uvek sam se pitao gledajuci ovu "cenzurisanu verziju" gde on razbija kola divlja, vata se za slic.. Pa jel ovaj covek normalan? Zar nisu onda optuzbe protiv njega tacne, nije li pedofil? Ali kada shvatimo da on njima salje poruku, i da satanizam ukljucuje i mnogo eksplicitnog sadrzaja, onda postaje sve jasnije!

Ne znam sta vi mislite, ali ja mislim da je on samo zrtva i da je stradao jer se otrgao njihovoj kontroli.. Izmedju ostalog tako su zavrsili i Bitlsi jer su poceli da pevaju o miru i ljubavi, sve su ih pobili. Pol Makartni koji je i danas ziv, sasvim sigurno nije pravi bitls, vec je obican glumac..

Evo pogledajte..


 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nisam puno obracao paznju na ovog coveka sve do nedavno, iako sam znao da ima nesto sumnjivo u vezi njegove smrti kao i kod drugih pevaca nisam se time bavio..

Rec je o 4 minuta cenzurisanog videa "Black and White" od Michaela Jacksona.

Radi se o kraju videa koji je MTV editovao i izbacio, a u kojem se Michael simbologijom obraca nama i onima koji su ga do tada kontrolisali. Pre toga je kupio Sony i postao od njih nezavistan.

Upecatljiv je detalj kada on razbija staklo na kolima na kojima pise "NIGGA GO HOME" gde je GGG=666. Takodje razbija i kukasti krst a potom i znak na kojem pise "KKK RULES" gde je KKK= 11+11+11=33.

Ko su ti koji "vladaju" i sta nam to Michael porucuje? Ocigledno da ima veze sa masonima?

Michael Jackson je posle ovog videa optuzen za pedofiliju, a trebamo se upitati zasto?

Nakon sudskog postupka on je mnogo manje govorio, ali je nastavio i dalje simbologijom i javnim nastupima da govori protiv njih. Zato su morali da ga uklone.. Poznate su njegove reci da "oni vladaju" da su "izmenili istoriju" itd.. Govorio je javno o tome..

Uvek sam se pitao gledajuci ovu "cenzurisanu verziju" gde on razbija kola divlja, vata se za slic.. Pa jel ovaj covek normalan? Zar nisu onda optuzbe protiv njega tacne, nije li pedofil? Ali kada shvatimo da on njima salje poruku, i da satanizam ukljucuje i mnogo eksplicitnog sadrzaja, onda postaje sve jasnije!

Ne znam sta vi mislite, ali ja mislim da je on samo zrtva i da je stradao jer se otrgao njihovoj kontroli.. Izmedju ostalog tako su zavrsili i Bitlsi jer su poceli da pevaju o miru i ljubavi, sve su ih pobili. Pol Makartni koji je i danas ziv, sasvim sigurno nije pravi bitls, vec je obican glumac..

Evo pogledajte..



MIre, celokupna "pop" muzika je od polovine 60-ih godina 20 stoleča u rukama tajnih službi i njima bliskim "vladarima iz senke". Sublimacione poruke, otvoreni ili prikriveni satanizam (pravi i onaj folklorni) sve je to deo scenografije.

Igrom slučaja u ranijim danima (čitaj mladosti) bavio sam se istraživanjem uticaja okultnog u muzici, i mogu ti reći da Bitlsi nisu stradali zbog "ljubavi" nego zbog svog otvorenog koketiranja sa okultnim. Uostalom, Lenon je otvoreno sebe prikazivao kao popularnijeg od samog Hrista.

Shodno tome, ali i svim ostalim detaljima, poznatim i manje poznatim,sudbine pevača, muzičara i njima sličnih su takve kakve jesu, jer satana dolazi po svoje. "Moć" i popularnost koju on i njegovi sluge daju, kratkog je daha, i naplata dolazi kad tad, najčešće veoma brzo.

PS. Majkl Džekson bi se ponajmanje mogao uzeti kao primer žrtve, Sony kao primer "poštene kompanije" (seti se, ili potraži na Internetu šta je bio i ostao sinonim za Sony, i kako je taj sinonim reklamiran. Ako i ne nađeš, podsetiću te: Sony se otvoreno igrao sa Hrišćanskim, njegov najpoznatiji proizvod se zvao Trinitron (i zaista jeste bio najbolji) i reklamiran je sloganom: Trinitron, The One and Only. Sama reč Trinitron vodi poreklo od načina na koji je stvarana slika na tom tipu katodne cevi, gde su postojala tri identična ali i različita elektronska topa koji su u stvari bili jedan. The One And Only ti je Jedan i Jedini.

Što se tiče Majkla, bio je u svemu tragična figura, izmanipulisan do samog kraja, čovek koji je pokušavao da pobegne od rase kojoj je pripadao. Ali, to ne znači da je bio nevin po pitanju poruka koje su njegove pesme slale. O, ne. Recimo njegova pesma "Give in to me" ili Predaj mi se, recimo ima stihove:

"Love is a feeling
Give it when I want it
'Cause I'm on fire
Quench my desire
Give it when I want it
Talk to me woman
Give in to me
Give in to me

Ovi stihovi su na pojedinim izdanjima bili


Love is a feeling
Give it when I want it
'Son of fire
Quench my desire
Give it when I want it
Talk to me woman
Give in to me
Give in to me

Ako nisi zaboravio, pali serafim ili kerubim po nekim tumačenjima, poznat je kao Sin Vatre - Son of Fire.

Da ne govorim o tome da je Majklov uspon počeo pesmom i spotom Thriller, u kome se na kraju pretvara u zombija....
 
Natrag
Top