Hodočašća

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ovo je toliko smesno sto ti pises da ja ostajem zabezeknut, i pitam se da li stvarno postoje ljudi koji mogu tako pricati i misliti?

Obori ono što sam iznio.

Kazes "svi bi oni bili izleceni" - kako svi mogu biti kad je "andjeo dolazio u tacno odredjeno vreme" i "samo jedan" , onaj koji prvi sidje bio je izlecen.

Sve objašnjeno. Lutrijska religija hokus-pokus.

Od hiljade bolesnih , nema sanse da bi svi bili izleceni.

Po vašem vjerovanju kao i tadašnjem bi svi.

Smesan si kao i uvek, i sebe pravis smesnim i sam sebi se rugas.. Zasto?

To nije nikakav arg. već sam dao kako su vjerovali pagani isto tako vjerujete i vi većina vas iz tradicio. crkvi.

Ti mozes prodavati price da je neposteno od Boga da samo pojedini budu izleceni, ali takve price ne prolaze, jer Bog tako uvek deluje.

To je tako zbog vašeg uvjerenja, ne zbog Božjeg.

Cak ni Hristos nije izlecio sve ljude, i u njegovom slucaju bi mogli reci "pa to je lutrija", i da su samo pojedini bili izleceni , jer "oni koji su mu dosli" su jedini bili izleceni -

Došli kod Boga koji je postao čovjek. Nisu samo oni koji nisu vjerovali. U vašem paganskom vjerovanju može i onaj ko ne vjeruje. Samo uđe u vodu buć i ozdravi.

- a doci u Hram ili doci k Bogu i Hristu je jedno te isto, i u potrazi klecanju i traganju za spasenjem, nema nista lose, jer Bog zeli da ga trazimo svim srcem i ponizno I DA DODJEMO K NJEMU.. Zato i postoje takva mesta, koja simbolicno predatavljaju Hrista.

Dolazak u Hram za praznike je definisano praznicima. Kada je dosta ljudi. Niko neobrezanog srca i tijela nije mogao ući u hram. Nikakve veze sa temom nemaju odlasci u Jerusalimu.

Kazes "nije bukvalno da su ljudi bili leceni, vec je to sujeverje" - opet sebe ismejavas? Zasto?

Ja ne ismijavam vašu nauku, ona je žalosna. Bogohulna jer vrijeđa Boga koji je sveprisutan i djeluje svugdje. Nikakva je pobožnost ljudi koji misle da Bog djeluje samo na određenom mjestu.

Da ljudi nisu videli cudesna isceljenja na tom mesti, davno bi ga napustili, i da taj covek nije video cudesna isceljenja tamo, ne bi proveo ceo svoj zivot lezeci kraj bazena, i nadajuci se da ce naci nekog da ga spusti u vodu.

Pa demoni rade lažna čuda, ne napuštaju jer im bude malo bolje, a niko ne spominje što im bude još 10 x gore. I to je objašnjeno.

Suludo je misliti da su ljudi tamo sedeli ni zasto, a da nikad nisu videli cudo.

Zar misliš da je tada bolje nego danas i obrnuto. Jesu vjerovali u laž.

Isus ovde samo pokazuje milost, jer ljudi nisu imali milosti jedni za druge, a nikako ne rusi razlog i svrhu postojanja tog mesta. Jer da je hteo da srusi, to bi odmah uradio!

I nije bolesnog ni odveo u vodu. Sam ga je izliječio zapobišao je glupo praznovjerje.

I jos nesto , kada se pozivas na pricu "nisu svi izleceni"(i to logikom pokusacas, a logike kod tebe nema..) - treba da shvatis da ni Isus nije izlecio "sve ljude sa tog mesta", vec "jednog jedinog coveka"!

Koji je vjerovao, a nije ostale jer su u mnoštvu paganskog religijskog sistema kakav je danas u tradicio. crkvama.

Ti ucis iz videa - a velika je razlika izmedju "nauciti napamet" i "razumeti nauceno".

Lupaš gluposti temu konkretno o ovome sam ovdje otvorio još davno prije videa. Tako da video nije svakako uticao na moje mišljenje. Dakle prije videa sam isto mislio.

To bi trebao znati , jel radis u skoli.

I demantovao te.

Ja bi vama svima dao keca, jer vi "ucite napamet" a "ne razumete nauceno" , zato ponavljate kao papagaji!

Dobro sam rekao jako si pokvarena i bezobrazna osoba.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
U paganskim pričama kao mitovima, legendama, bajkama se nalazi vaše izopačeno (pagansko) učenje. Zato ste napravili idolopokloničke hramove kao Ostrog, Međugorje, manastir kod Valjeva, sada imamo najnoviji katolički kod Prijedora gdje dolaze svi i pravosl. i muslimani i katolici.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Obori ono što sam iznio.

Oborio sam.

Sve objašnjeno. Lutrijska religija hokus-pokus.

Lutriju je onda praktikovao i Isus, jer vrsi selekciju i bira jednog coveka izmedju sveg mnostva, i tako stalno radi.

Nema veze jel to zbog vere, jer i oni u banji su izleceni "samo ako veruju"!

Koja glupost da svi moraju biti izleceni, kad bi tako bilo niko ne bi bio bolestan!

Po vašem vjerovanju kao i tadašnjem bi svi.

Ne vec po tvom verovanju bi "svi trebali biti izleceni"(i po prici iz videa) - a po nasem samo "oni koji veruju" i udju u vodu. Nista ne pomaze ni ulazak u vodu, ni odlazak u hram, ako ne veruju!

To nije nikakav arg. već sam dao kako su vjerovali pagani isto tako vjerujete i vi većina vas iz tradicio. crkvi.

Kakve veze ima sta su verovali pagani?
I pagani su imali obred pranja nogu, pa ja ne kazem da su adventisti pagani i da to rade jer slede paganski obicaj.

Sram vas bilo sto povezujete nase obicaje sa paganizmom a oni s njim nemaju nista zajednicko!

Samo vi radite masonski sablon uklapanja, i stvarajte fiktivnu pricu, nista drugo i ne znate!

Došli kod Boga koji je postao čovjek. Nisu samo oni koji nisu vjerovali. U vašem paganskom vjerovanju može i onaj ko ne vjeruje. Samo uđe u vodu buć i ozdravi.

Kod nas ne biva izlecen onaj koji ne veruje!
Ne lazi!

Sem toga ovde Isus bira najugrozenijeg da bi iskazao milost, a svi drugi su mogli sami uci u vodu i zato nije njima pomogao.

Njegov postupak ne negira razlog postojanja tog mesta!

Dolazak u Hram za praznike je definisano praznicima. Kada je dosta ljudi. Niko neobrezanog srca i tijela nije mogao ući u hram. Nikakve veze sa temom nemaju odlasci u Jerusalimu.

Kakve veze ima sto nisu mogli uci pagani? Mi ovde samo govorimo o postojanju svetog mesta, kao nacina Bozje komunikacije sa ljudima i iskazivanja sile!

Dakle postojala su sveta mesta!

Ja ne ismijavam vašu nauku, ona je žalosna. Bogohulna jer vrijeđa Boga koji je sveprisutan i djeluje svugdje. Nikakva je pobožnost ljudi koji misle da Bog djeluje samo na određenom mjestu.

Onda je nikakva poboznost Jevreja jer su verovali da je Bog u Hramu u Jerusalimu, na jednom mestu.

Tako su verovali Jevreji i mi danas, al samo u tvojoj masti!

Mi ne kazemo da Bog deluje na jednom mestu.
Vec je on sveprisutan! Ne lazi ovde ljude!

Pa demoni rade lažna čuda, ne napuštaju jer im bude malo bolje, a niko ne spominje što im bude još 10 x gore. I to je objašnjeno.

Ko objasnio jel Miroljub Petrovic?

U tekstu ne kaze "demon je silazio" vec "andjeo je silazio" . Da je to bilo demonsko mesto, onda bi ga Isus razorio i one ljude spasao zablude? On ni jednu rec nije o tome rekao!

Znaci vasa izmisljanja postavljate umesto teksta.

I nije bolesnog ni odveo u vodu. Sam ga je izliječio zapobišao je glupo praznovjerje.

Zasto bi ga spustao u vodu , kad je on bio tu kao Bog? Da ga je spustio u vodu, onda ne bi sebe predstavio kao razlog izlecenja i Bogocoveka, vec bi andjeo bio zasluzan, i ne bi se Bog proslavio u Hristu. Koja glupa argumentacija!

Koji je vjerovao, a nije ostale jer su u mnoštvu paganskog religijskog sistema kakav je danas u tradicio. crkvama.

Ko ovde tvrdi da trebaju svi biti izleceni?
Ja ili ti?

Ti si rekao da "svi moraju biti izleceni", a ne ja!

Ja sam rekao da je Isus od svih "odabrao samo jednog", dakle selektivno(nazvali ste to lutrijom), bilo to zbog vere ili drugog, potpuno je nebitno, jer tvoja tvrdnja je bila "da moraju svi biti izleceni" -al vidimo da nisu morali svi, jer Isus bira jednog coveka!

Ni kod nas ne moraju u banji svi, kad kod Isusa nisu morali svi!

Lupaš gluposti temu konkretno o ovome sam ovdje otvorio još davno prije videa. Tako da video nije svakako uticao na moje mišljenje. Dakle prije videa sam isto mislio.

Neistina, ti sve svoje znanje crpis iz videa i po drugim pitanjima, i uopste ne razumes materiju, vec ponavljas tudje reci kao papagaj. Svi to radite!

A ti se ovde hvalis da si studirao filozofiju, dok filozof racionalno pristupa svakoj temi, u tebi ne vidimo nista racionalno, vec puko ponavljanje jednog istog u krug, i sta je drugi rekao.

Dakle ti "ne razumes nauku" Biblije , vec "ponavljas napamet"!

Po oceni dobio bi keca!
A ja bi ti sigurno dao, jer stvarno ne znam kako ti ocenjujes djake u skoli, jel na lepe oci?

I demantovao te.

Kao i uvek nisi nista demantovao.
Tvoje da ili ne, nama ne znaci apsolutno nista.

Dobro sam rekao jako si pokvarena i bezobrazna osoba.

Hvala tebi na optuzbi za pokvarenost, ja bi rekao da je suprotno.

Ako sam ja mozda i pokvaren, sta se ti brines?
Ja mom Bogu odgovaram. Slava mu!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Lutriju je onda praktikovao i Isus, jer vrsi selekciju i bira jednog coveka izmedju sveg mnostva, i tako stalno radi.

Nije. Kao da nisi ni čitao, vjera tvoja ozdravi te.
Vaša nauka je satanska.

Nema veze jel to zbog vere, jer i oni u banji su izleceni "samo ako veruju"!

Oni da su vjerovali u Boga ne bi vjerovali u mitove i paganska praznovjerja. Kao što vjerujete i vi.

Koja glupost da svi moraju biti izleceni, kad bi tako bilo niko ne bi bio bolestan!

Svi koji su vjerovali u Isusa su bili ozdravljeni.

Ne vec po tvom verovanju bi "svi trebali biti izleceni"(i po prici iz videa)

Dokazano u NZ.

a po nasem samo "oni koji veruju" i udju u vodu. Nista ne pomaze ni ulazak u vodu, ni odlazak u hram, ako ne veruju!

Tamo ne stoji da treba vjera, samo uđeš. Hokus-pokus religija, lutrija , možeš biti i ubica nepokajani ozdravićeš.

Kakve veze ima sta su verovali pagani?

Ima jer to isto vjerovanje imate i vi.

I pagani su imali obred pranja nogu, pa ja ne kazem da su adventisti pagani i da to rade jer slede paganski obicaj.

Ima li su i žrtve ali je motiv sasvim drugi, kao i razlog. Što ne dokazuje da su žrtve u Bibliji paganske.

Sram vas bilo sto povezujete nase obicaje sa paganizmom a oni s njim nemaju nista zajednicko!

Ne da su samo isti nego i gori jer su pod plaštom lažnog hrišćanstva. Više cijenim vjernike starovjerce pagane koji vjeruju u Peruna, Vesnu itd. nego većinu vas lažnih hrišćana.

Samo vi radite masonski sablon uklapanja, i stvarajte fiktivnu pricu, nista drugo i ne znate!

To nije fiktivna priča neo realnost. Idolopoklonička mjesta imate, instant religiju magije. I ne samo vi nego i drugi. Mi nemamo hvala Bogu. Moj Bog je sa mnom, a tvoj je u nekom manastiru, samo taj tvoj nije pravi Bog.

Kod nas ne biva izlecen onaj koji ne veruje!
Ne lazi!

Ne biva kod vas niko. Nego samo demon privremno otkloni bolest a kasnije opet bude još gore. Da vjerujete ne bi išli na posebna mjesta. Sa mnom se složio i jedan pravoslavni pop.
Koji osuđuje ta hodočašća.

Sem toga ovde Isus bira najugrozenijeg da bi iskazao milost, a svi drugi su mogli sami uci u vodu i zato nije njima pomogao.

Bira najugroženijeg zbog tog nakaradnog sistema, ostale nije htio ni da bira jer nisu ni vjerovali. Ne samo što je bio najlošijeg zdravlja nego zato što je tražio Boga.

Njegov postupak ne negira razlog postojanja tog mesta!

Itekako negira, jer da je Isus podržao to pagansko okupljanje i praznovjerje bolesnog bi odveo u vodu.

Kakve veze ima sto nisu mogli uci pagani? Mi ovde samo govorimo o postojanju svetog mesta, kao nacina Bozje komunikacije sa ljudima i iskazivanja sile!


U hramu je bila posebna prisutnost Božja. Zato je to mjesto bilo sveto. Kasnije je Bog napustio hram u Jerus.
Bitna su i učenja jer vi imate paganska učenja.

Postojanje svetog mejsta ne dokazuje da je vaše mjesto sveto.

Onda je nikakva poboznost Jevreja jer su verovali da je Bog u Hramu u Jerusalimu, na jednom mestu.

To se pokazalo kada su ubili Isusa i 70. god. AD

Tako su verovali Jevreji i mi danas, al samo u tvojoj masti!

Ko jaje jajetu.

Mi ne kazemo da Bog deluje na jednom mestu.
Vec je on sveprisutan! Ne lazi ovde ljude!

Da tako vjerujete ne bi hrlili u posebna svetišta, baš radi izliječenja.

Ko objasnio jel Miroljub Petrovic?

nečasno skrećeš sa teme. nije tema Miroljub.

U tekstu ne kaze "demon je silazio" vec "andjeo je silazio" . Da je to bilo demonsko mesto, onda bi ga Isus razorio i one ljude spasao zablude? On ni jednu rec nije o tome rekao!

Piše kako su ljudi vjerovali. John piše iz perspektive ljudi koji su tako vjerovali.

Znaci vasa izmisljanja postavljate umesto teksta.

Isus je savršeno razjasnio o čemu se radi.

Zasto bi ga spustao u vodu , kad je on bio tu kao Bog?

Upravo to uništava vaše praznovjerje.

Da ga je spustio u vodu, onda ne bi sebe predstavio kao razlog izlecenja i Bogocoveka, vec bi andjeo bio zasluzan, i ne bi se Bog proslavio u Hristu. Koja glupa argumentacija!


Znam ja da je za tebe zdrava nauka glupa.

Ko ovde tvrdi da trebaju svi biti izleceni?
Ja ili ti?

svi koji vjeruju su izliječeni.

Ti si rekao da "svi moraju biti izleceni", a ne ja!

Nisam ja nego Isus dokazao.

Ja sam rekao da je Isus od svih "odabrao samo jednog", dakle selektivno(nazvali ste to lutrijom),

Sljepilo svoje religije nečasno pripisuješ meni.

pošto vi imate lutrijsku religiju onda moraš tako da govoriš drugima.

bilo to zbog vere ili drugog, potpuno je nebitno, jer tvoja tvrdnja je bila "da moraju svi biti izleceni" -al vidimo da nisu morali svi, jer Isus bira jednog coveka!

Isus dokazao.

Ni kod nas ne moraju u banji svi, kad kod Isusa nisu morali svi!

Ali ide velika većina. Nisam ja ni rekao da svi imaju izopačenu predstavu o ovome. Ali većina ima, da li išli ili ne, velika većina vjeruje kao pagani.

Neistina, ti sve svoje znanje crpis iz videa i po drugim pitanjima, i uopste ne razumes materiju, vec ponavljas tudje reci kao papagaj. Svi to radite!

Da nije tako sam dokazao sa ovom temom koju sam otvorio davno.

A ti se ovde hvalis da si studirao filozofiju, dok filozof racionalno pristupa svakoj temi, u tebi ne vidimo nista racionalno, vec puko ponavljanje jednog istog u krug, i sta je drugi rekao.

Pa ovo je sasvim racionalno objašnjenje. Jesam završio Filozofski fakultet, odsjek učiteljske studije, u roku hvala Bogu i sa 7 prosjek.

Vidiš da se moraš baviti sa mnom. Dokazao sam da je to nebiblijsko i da su pagani vjerovali kao vi.

Dakle ti "ne razumes nauku" Biblije , vec "ponavljas napamet"!

Baviš se sa mnom.
Jer ne možeš da svoje dokazuješ.

Po oceni dobio bi keca!
A ja bi ti sigurno dao, jer stvarno ne znam kako ti ocenjujes djake u skoli, jel na lepe oci?

Vidiš kako si pokvaren do srži. Baviš se sa mnom.

Tvoje da ili ne, nama ne znaci apsolutno nista.

Ostani u svojoj paganskoj religiji.

Hvala tebi na optuzbi za pokvarenost, ja bi rekao da je suprotno.

Ja ne optužujem samo konstatujem tvoje činjenično stanje. Vidiš koliko si pokvaren da se baviš sa mnom i mene uvlačiš da se bavim sa tobom.

Ako sam ja mozda i pokvaren, sta se ti brines?

Konstatacija tvog stanja.

Ja mom Bogu odgovaram. Slava mu!

Jel tvoj Bog samo djeluje u paganskim hramovima. Moj Bog je ljekar nad ljekarima liječi na svakom mjestu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Nije. Kao da nisi ni čitao, vjera tvoja ozdravi te.
Vaša nauka je satanska.

Da li sam ja rekao da nije po veri?
Onaj koji ulazi u vodu veruje da ce ga Bog izleciti i time biva izlecen!
To je po veri!

Ne dragi moj, nego je vasa nauka satanska!

Oni da su vjerovali u Boga ne bi vjerovali u mitove i paganska praznovjerja. Kao što vjerujete i vi.

A Ko je verovao u mitove i paganska praznoverja?
Sta izmisljas???

Svi koji su vjerovali u Isusa su bili ozdravljeni.

Ma nemoj, neko ko je cuo za Isusa i verovao u njega a nikada mu nije dosao licno, jel bio ozdravljen???
Tebi stvarno nije dobro!

Potrebno je doci u banju u Hram na odredjeno mesto ili doci licno Hristu, da bi se izlecio!
Svrha i cilj SVetih mesta je ''doci k Bogu''..


Znaci tebi su ''SVI ONI U BANJI TREBALI BITI IZLECENI''???
Problem je STO NISU! A KAKO CES IZLECITI NEKOG KO NEVERUJE!???

Tamo ne stoji da treba vjera, samo uđeš. Hokus-pokus religija, lutrija , možeš biti i ubica nepokajani ozdravićeš.

MA NEMOJ TI ZNAS STA TAMO STOJI???
NE BUDI BEZOBRAZAN!!!

Ima jer to isto vjerovanje imate i vi.

Ma nemoj.
Ej Tripo, paganinu jedan!
Peres noge, i sledis paganski obicaj!


"Pranje nogu
U prvu subotu, mlada je isla da deveru pere noge. Nakon toga, dobijala je dar, "koju krajceru u kotao baci deverski svekar". Ponegde je ona prala noge i kumu, starom svatu i svekru. Kumu je prala noge sve dok joj ne "oprosti".
Ovim se mlada vezivala za muske "starije" clanove zajednice, te je ritual pranja nogu, koji se sastoji od magijskog dodira i reciprocnog davanja, analogan rakiji, o kome ce kasnije biti reci.
"

Ima li su i žrtve ali je motiv sasvim drugi, kao i razlog. Što ne dokazuje da su žrtve u Bibliji paganske.

Ma nemoj! U nasem slucaju je slicnost ''namerna'' a u vasem slucaju je ''slucajna''.
Pa ti si skrozzz bezobrazan!

Ne da su samo isti nego i gori jer su pod plaštom lažnog hrišćanstva. Više cijenim vjernike starovjerce pagane koji vjeruju u Peruna, Vesnu itd. nego većinu vas lažnih hrišćana.

Ma sram te bilo!
Cenis satanisticke obicaje vise nego Hriscanske!

I jos plus izmisljas da mi imamo nesto sa tim paganskim obicajima.
Al sta drugo ocekivati od vas masona!


To nije fiktivna priča neo realnost. Idolopoklonička mjesta imate, instant religiju magije. I ne samo vi nego i drugi. Mi nemamo hvala Bogu. Moj Bog je sa mnom, a tvoj je u nekom manastiru, samo taj tvoj nije pravi Bog.

Moj Bog je samnom, a blizu tebe nije, jer da jeste ne bi ga ti napadao , napadajuci crkvu i samog Hrista, namerno izvrcuci istinu, sluzeci u masonskom cilju, a ciji je cilj posvadjati Hriscane, i odvojiti ih od Hristove crkve, te im dati zamensku laznu religiju.. Ti u njihovom interesu sluzis, a ne uBozjem. Sve su te lepo naucili, jedne iste reci svima dali i umove vam zasitili, da nema pomoci, sem ako vam se dragi Bog ne smiluje..

Kako se samo svi slazete u napadu na Hristovu Crkvu!

Ne biva kod vas niko. Nego samo demon privremno otkloni bolest a kasnije opet bude još gore. Da vjerujete ne bi išli na posebna mjesta. Sa mnom se složio i jedan pravoslavni pop.
Koji osuđuje ta hodočašća.

Taj pravoslavni pop ne zna sta prica, i ti nemas pojma, samo pricas sta si cuo iz videa.
Nikakvog ti zivog iskustva sa Bogom nemas i sa izlecenjem i Bozjom miloscu nemas, jel da imas, ne bi napadao tradicionalne i Pravoslavnu crkvu, vec te je sotona nadahnuo mrznjom!

Itekako negira, jer da je Isus podržao to pagansko okupljanje i praznovjerje bolesnog bi odveo u vodu.

Ma da kako da ne, i time bi mu dao osnov za verovanje, da je on OBICAN COVEK a ne Bog, koji ga je sam izlecio.
Ti si BEZOBRAZAN!

Bitna su i učenja jer vi imate paganska učenja.

Nemamo mi nijedno pagansko ucenje.
Imate vi satanisticko ucenje koje nam nabijate na nos da smo mi nase ucenje ''pozajmili od egipatsko - vavilonske religije'' A VAS SU MASONI OSNOVALI!

Vi cete nas da optuzujete za pagnizam, a vas su pagani osnovali!?
Sram te bilo!

Postojanje svetog mejsta ne dokazuje da je vaše mjesto sveto.

Jel ti to mozda imas detektor da detketujes koje je sveto mesto Bozje a koje je demonsko???

To se pokazalo kada su ubili Isusa i 70. god. AD

Kakve veze ima razorenje Jerusalima sa postojanjem svetih mesta.


Piše kako su ljudi vjerovali. John piše iz perspektive ljudi koji su tako vjerovali.

Ma nemoj, ti ces njemu da stavljas reci u usta???

Isus je savršeno razjasnio o čemu se radi.

Naravno da jeste razjasnio!
Nije uopste osudio postojanje tog svetog mesta!

Znam ja da je za tebe zdrava nauka glupa.

Ne nego TO POKAZUJE TVOJU LAZ!

svi koji vjeruju su izliječeni.

SAMO ONI KOJI DODJU NA MESTO GDE JE ISUS> ONAJ KOJI NIJE DOSAO ISUSU NIJE BIO IZLECEN!
(Postoji jedan jedini slucaj sa slugom - lecenje na daljinu, i to nije bio obicaj..)

I ne mogu svi biti izleceni JER NE VERUJU SVI!
TI SI BEZOBRAZAN!

Da nije tako sam dokazao sa ovom temom koju sam otvorio davno.

Ti u zivotu nista nisi dokazao!

Pa ovo je sasvim racionalno objašnjenje. Jesam završio Filozofski fakultet, odsjek učiteljske studije, u roku hvala Bogu i sa 7 prosjek.

Svaka ti cast! Nazalost to si ucio napamet, pa ne znas nista, videli smo u razgovoru sa Nelsimom, da ne znas ni osnove filozofije..

Vidiš da se moraš baviti sa mnom. Dokazao sam da je to nebiblijsko i da su pagani vjerovali kao vi.

Ti nisi dokazao apsolutno NISTA!
Nisi za 1 , vec za jedno VELIKO NULA> 0.

Naravno da se ja moram baviti tobom, jel ti ''tvrdis da znas'', i ti nas hoces da ucis, a tebi samom je potrebna pomoc, jel pod Milim Bogom nista ne znas!

Vidiš kako si pokvaren do srži. Baviš se sa mnom.

Sam si sebe prozvao, ja te nisam ni spomenuo u prethodnom postu.
Pa kad vec hoces eto ti!

Ostani u svojoj paganskoj religiji.

Moja religija nije paganska, tvoja jeste jer je OSNIVAJU MASONI(PAGANI)!

Konstatacija tvog stanja.

Tvoje smo definisali, gore!

Jel tvoj Bog samo djeluje u paganskim hramovima. Moj Bog je ljekar nad ljekarima liječi na svakom mjestu.

Moj Bog je Sveprisutan u svakom trenutku i jeste kraj mene, a ti svog nalazis u pricama drugih ljudi, i verujes kako ti se svidja!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Da li sam ja rekao da nije po veri?

U NZ ta pojava nije po vjeri. Nego lutrija ko prvi stigne u buć u vodu.

Onaj koji ulazi u vodu veruje da ce ga Bog izleciti i time biva izlecen!

To ne piše. Dakle to nije uslov, a nije ni kontekst vjera nego praznovjerje.

Ne dragi moj, nego je vasa nauka satanska!

Riječ bez dokaza je besmislena.

A Ko je verovao u mitove i paganska praznoverja?
Sta izmisljas???

Čim imate ista vjerovanja znači da vjerujete u paganske mitove. Ovo je dokaz da je vaša predstava o Bogu ista kao pagana.

Ma nemoj, neko ko je cuo za Isusa i verovao u njega a nikada mu nije dosao licno, jel bio ozdravljen???
Tebi stvarno nije dobro!

Jeste imamo primjer sluge kapetana i još primjera.

Potrebno je doci u banju u Hram na odredjeno mesto ili doci licno Hristu, da bi se izlecio!
Svrha i cilj SVetih mesta je ''doci k Bogu''..

Bogu se dolazi i kući i u prirodi i svugdje, služba u Hramu nema veze sa banjom. Banja je čisto praznovjerje pagansko. A ni Hram nije bio puno bolje mjesto u Isusovo doba. Zato je Isus isprevrtao stolove, a Bog nakon raspeća napustio Hram.

Već sam ti dao dokaz da nije potrebno doći lično Isusu uvijek, nekada On dolazi duhom svojim i liječi. Kao slugu kapetana i sina onog čovjeka. Oni nisu bili kod Isusa a bili su opzdravljeni. to uništava vašu lažnu nauku.

Znaci tebi su ''SVI ONI U BANJI TREBALI BITI IZLECENI''???

Nisu trebali ko ti je rekao, nisu vjrovali, banja je dokaz mnoštva paganske religije kao i danas.

Problem je STO NISU! A KAKO CES IZLECITI NEKOG KO NEVERUJE!???

Pa i oni koji su se navodno izliječili nisu se izliječili. Demoni ne liječe.

MA NEMOJ TI ZNAS STA TAMO STOJI???
NE BUDI BEZOBRAZAN!!!

Nikakva vjera nije trebala nego spretnost da se prvi uđe u vodu u taj momenat. Paganska izmišljotina.

Ma nemoj.
Ej Tripo, paganinu jedan!
Peres noge, i sledis paganski obicaj!

Isto raditi iz različitih motiva je velika razlika. Da perem noge iz higijenskih razloga i u crkvi simbolično u obredu prije pričešća kao što je Isus dao primjer.

Ma nemoj! U nasem slucaju je slicnost ''namerna'' a u vasem slucaju je ''slucajna''.
Pa ti si skrozzz bezobrazan!

Ne znaš da je prava pobožnost na nivou motiva srca. Šta ko radi iz kojeg motiva. Paganske žtve su bile za zadovoljavanje umirivanje lažnih bogova, a žrtva u Bibliji je ukazivala na žrtvu Isusa.

Ma sram te bilo!
Cenis satanisticke obicaje vise nego Hriscanske!

I jos plus izmisljas da mi imamo nesto sa tim paganskim obicajima.
Al sta drugo ocekivati od vas masona!

Ne cijenim te običaje ali ti su pagani barem iskreni u svojoj vjeri. Ima o tome u Bibliji samo nisi primjetio u SZ.

Imate sve sa paganskim običajima samo ste ih obukli u ruho hrišćanstva.

Moj Bog je samnom, a blizu tebe nije, jer da jeste ne bi ga ti napadao , napadajuci crkvu i samog Hrista,


Ko misli da je sa njim neće misliti da treba da ide 500 km za izliječenje. opet se baviš sa mnom, smiri se.

Vaša crkva nema veze sa Hristom, neki pojedinci imaju, u globalu nema veze.

Pa vidiš da ja branim Hrista ovdje. On je bolesnog izvukao iz paganskog praznovjerja i nije ga odveo u vodu.

Taj pravoslavni pop ne zna sta prica, i ti nemas pojma, samo pricas sta si cuo iz videa.

Zna on dosta toga, mada nema baš sve istinito, ovo ima. Za tvoju inf. visoko kotira u SPC doktor je teologije, govori 4-5 jezika.

Nikakvog ti zivog iskustva sa Bogom nemas i sa izlecenjem i Bozjom miloscu nemas, jel da imas, ne bi napadao tradicionalne i Pravoslavnu crkvu, vec te je sotona nadahnuo mrznjom!

Moja namjera je krajnje dobra, tebi ovako pišem jer stoji da se odg. znaš već kome po bezumlju te osobe.

Šta je loše što propovijedam živu vezu sa Bogom. tvoja primjedba je besmislena. Jer ono što ja govorim je sama suština vjere. Odnos, molitva, razgovor sa Bogom. Zato ti i smeta to, jer HAC ima zdravu nauku, Biblije.

Ma da kako da ne, i time bi mu dao osnov za verovanje, da je on OBICAN COVEK a ne Bog, koji ga je sam izlecio.
Ti si BEZOBRAZAN!

Pa upravo to što si rekao dokazuje ono što ja zastupam a to jeste nauka Biblije. Vidiš da je vaš odnos sa Bogom kupanje u zamućnoj vodi, čist paganizam bez istinske veze sa Bogom. Isus propovijeda ono što treba istinska veza sa Bogom.

Opet se baviš sa mnom. Pa jesam za tebe bezobrazan jer uznemirujem tvoju savjest sa ovim.

Nemamo mi nijedno pagansko ucenje.

Svako pagansko učenje imate. Ali svako.

Imate vi satanisticko ucenje koje nam nabijate na nos da smo mi nase ucenje ''pozajmili od egipatsko - vavilonske religije'' A VAS SU MASONI OSNOVALI!

Zar masoni uče da se dođe živom Bogu i da se sa Njim ostvari veza.

Zar masoni uče da se drži subota itd.

Jel ti to mozda imas detektor da detketujes koje je sveto mesto Bozje a koje je demonsko???

Sveta mjesta su sveta zbog Boga koji je tamo posebno prisutan. Nije samo mjesto po sebi sveto. Biblija detektuje koje je mjesto sveto a koje nije. Bog je rekao Mojsiju da se izuje jer je mjsto na kom stoji sveto. Jer je tu Bog prisutan.

Kakve veze ima razorenje Jerusalima sa postojanjem svetih mesta.

Ima nekada je bilo to mjsto sveto. više nije.

Ma nemoj, ti ces njemu da stavljas reci u usta???

Nisam ja njemu nego on meni. On je meni to stavio u usta.

Naravno da jeste razjasnio!
Nije uopste osudio postojanje tog svetog mesta!

Kako nije kada je napisao šta je Isus uradio i rekao. Dakle osudio je to mjesto bolje rečeno vjerovanje.

Ne nego TO POKAZUJE TVOJU LAZ!

Tebi je laž što govorim da čovjek treba da ima živu vzu sa Bogom.

SAMO ONI KOJI DODJU NA MESTO GDE JE ISUS> ONAJ KOJI NIJE DOSAO ISUSU NIJE BIO IZLECEN!
(Postoji jedan jedini slucaj sa slugom - lecenje na daljinu, i to nije bio obicaj..)

To sam već objasnio gore. Pa čovjek svakako dolazi vjerom Isusu, ne mora lično fizički. Sada i ne može lično.

I ne mogu svi biti izleceni JER NE VERUJU SVI!
TI SI BEZOBRAZAN!

Bez vjere niko neće biti izliječen osim ovih manjih bolsti što doktori mogu da izliječe.

Ti u zivotu nista nisi dokazao!

Tvoje duhovno stanje je očajno opet se baviš sa mnom.

Svaka ti cast! Nazalost to si ucio napamet, pa ne znas nista, videli smo u razgovoru sa Nelsimom, da ne znas ni osnove filozofije..

Meni Filozofija nije ni bila glavni predmet ngo Metodika rada u nastavi. A i sama filozofija u Bibliji nije ocijenjena kao nešto dobro Kološanima 2,9 pa baš se Nelsim obrukao sa filoSofijom, pa sam ga demantovao da je ispravno FiloZofija isto. Čak ispravnije po Ivanu Klajnu.

Naravno da ste morali prebaciti na filozofiju jer o teologiji ništa ne znate ili nešto malo.

Ti nisi dokazao apsolutno NISTA!
Nisi za 1 , vec za jedno VELIKO NULA> 0.

Naravno da se ja moram baviti tobom, jel ti ''tvrdis da znas'', i ti nas hoces da ucis, a tebi samom je potrebna pomoc, jel pod Milim Bogom nista ne znas!

Dokaži. Čim se neko bavi nekim onda nema nauku. Isus se bavio ugl. naukom, a fariseji samo sa njim. time dokazuješ da zastupaš farisejsku nauku.

Sam si sebe prozvao, ja te nisam ni spomenuo u prethodnom postu.
Pa kad vec hoces eto ti!

Ti me ne moraš ni spomenuti da se vidi tvoje stanje.

Moja religija nije paganska, tvoja jeste jer je OSNIVAJU MASONI(PAGANI)!

Ko je koga osnovao nije mjerilo, nego učenje i predstava o Bogu.

Moj Bog je Sveprisutan u svakom trenutku i jeste kraj mene, a ti svog nalazis u pricama drugih ljudi, i verujes kako ti se svidja!

Ko to vjeruje onda taj odbacuje paganska praznovjerja.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Poklonik Milutin V. iz Kraljeva, pješke pohodi svetinje. 30.08.2015 došao je po treći put iz manastira Studenice do manastira Ostroga na poklonjenje svetom Vasiiju Ostroškom. Prethodno je šest puta pohodio Svetu Goru, takođe pješice, isto tako krenuvši iz manastira Studenice.

Iris K. (1974) krenuo je 8. septembra iz Subotice na hodočašće do manastira Ostroga da pokloni ikonu – mozaik Svetog Jovana Krstitelja. U manastir je stigao 4. oktobra.

Trebinje - Pet mladića iz Mrkonjića, sela kod Trebinja, u kome je rođen Sveti Vasilije Ostroški i Tvrdoški, krenulo je pješke na pokloničko putovanje do manastira Ostrog. Ovo je već treća godina kako mladići.


Sa humanitarnim brojem 1432 na prsima, vjerom u Boga i blagoslovom sveštenika, pješke do manastira Ostrog jutros je krenuo Mirko Majkić. Pomoć porodici Gajić, koja prikuplja novac za pronalazak lijeka protiv Laforine bolesti, razlog je što će prepješačiti maršrutu od skoro 600 kilometara.


SOKOLAC - Iz porte crkve Svetog proroka Ilije na Sokocu jutros je na sedmo pokloničko putovanje pješke krenulo 13 hodočanika u manastir Svetog Vasilija Ostroškog u Crnoj Gori.


--------------------------------------------------------------------------

Izopačenje religije i biznis. isto i Međugorje, Meka, Marija Bistrica, Fatima, Sveta Gora, manastir kod Valjeva, katolički samostan kod Prijedora su glavna mjesta hodočašća ima ih još.


Manastir Ostrog: Mjesto na kojem se mole ljudi svih vjera.

Isti duh paganizma, religija mnoštva. Kao i kod banje Vitezda.

Mnogi idu na koljenima do manastira i do kipa Marije u Međugorju.


 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ma dobro rece Taramana "bolest".
Neka ljudi vide sta si napisao...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ko hoce Hrista dobice ga i u svom prasnjavom podrumu, ili na vrhu planine, ili dubini mora - ko nece - njemu nece pomoci da obidje ceo svet u poklonickim putovanjima, i da celu imovinu potrosi za to.
 
Natrag
Top