Hoće li islam 'usisati' kvazikršćanske sekte i sektaše?

Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Hvala svima vama na pristojnosti i otvorenom prostoru da iznesem svoj stav, kao što je svatko na ovom svijetu slobodan da uradi, jer mu dragi Bog daje tu slobodu.
Nadam se da se nisam nikome zamjerila, ako jesam otvoreno molim da mi oprostite, želim svima na ovom Religija forumu ugodan ostatak dana i da ste mi svi dobro i sretni i zdravi!

Lijep pozdrav svima!! :))
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti sa svakim komentarom lazes.

Evo, ovde si opet izneo dve lazi.

1. Ja nisam nigde napisao ni tvrdio da je Isus covek koji je spasio svet.

Vec sam tvrdio da on jeste Bozansko bice jednako Ocu.

2. Nisam nigde napisao "KURVINI SINOVI"

Ali jesam ( ne samoinicijativno jer o tome nikada ne diskutujem ), na tvoje optuzbe napisao da se simbol zene bludnice iz otkrivenja 13 poglavlja odnosi na Rimokatolicku crkvu.

To kaze biblija a ne ja.

Eto tvojih lazi.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ti sa svakim komentarom lazes.

Evo, ovde si opet izneo dve lazi.

1. Ja nisam nigde napisao ni tvrdio da je Isus covek koji je spasio svet.

Rekao si da Isus nije Bog i da je spasitelj. A ako nije Bog, što može biti drugo osim samo čovjek, ne misliš valjda da je Isus magarac?

Vec sam tvrdio da on jeste Bozansko bice jednako Ocu.

Koja su to Božanska bića, a nisu Bog. Misliš li na anđele, ili na neke "Božanske životinje"? Sve bogohulnije i bogohulnije teorije.

2. Nisam nigde napisao "KURVINI SINOVI"

Ja sam rekao da si nas katolike naznačio "kurvinim sinovima". A ovo je istina. Dakle, toneš u sve dublje laži.

Ali jesam ne saoinicijativno vec na tvoje optuzbe napisao da se simbol zene bludnice iz otkrivenja 13 poglavlja odnosi na Rimokatolicku crkvu.

Ti si ovdje (na ovom forumu) katolike naznačio "kurvinim sinovima", prije moga dolaska na forum. Samo teški pokvarenjaci ovako i ovoliko lažu kao ti. Ja ti kao kršćanin opraštam.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jednom lazov uvek lazov.

Dosadan si.

Zdravo!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Jednom lazov uvek lazov.

Dosadan si.

Zdravo!

Jesi li rekao da Isus nije Bog. Jesi. Dakle, nisam ja lažov, nego ti. Ti si najbolji primjer i pokazatelj kakva vam je bila "mater" EGW. Bogohulila, kao i ti (Isus nije Bog), i nijekala kada je uhvaćena da krade 'tuđih ruku djelo', kao što ti ovdje niječeš da si rekao ono što si zaista rekao.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
NIšta ne postižeš ako katoliku govoriš da mu je crkva kurva da je Djevica Marija semiramida i ne smije se ni spomenuti kao blažena među ženama

Naravno da nista ne postizes time, neces pomoci nekom adventisti da se obrati, ako mu pred oci nabacas gadosti koje cine njihovi pastori, niti ces katoliku pomoci time! A zasto je to tako? Pa zato sto ljude ne pogadja sta drugi cine, i ne bi ni trebalo, jer mi pred Bogom sami za sebe stojimo!

počeo me netko napadati zbog katoličkih svečenika, ne kužim kakve ja imam veze s tim

Pa ili zele da te optuze da si jezuita, ili da ti bace pred oci sve grehe katolickih svestenika, pa da iz toga shvatis da ti je vera losa.. Jer kao "eto mi smo bolji od vas" pa mora da smo od Boga...

Rekoh, time nikog ne mozes ubediti.. A ovim se bavi i Slap, i on njima vecito odgovara nabacujuci im grehe adventistickih pastora..

Tako caste jedni druge..

u klanjanje kipovima ne vjerujem

Ako ne verujes da je ispravno, ne treba to da radis. Ali svakako da nije greh onima koji rade a misle da je ispravno. Kao sto je Pavle i rekao: "Znam i uveren sam u Hristu Isusu, da nista nije greh osim kad ko misli da je greh, njemu je greh".

Tako uvek treba postupati po savesti i ne opterecivati se mnogo..


Ima jedan poucan vic, koji pokazuje koliko je pogubno baviti se teologijom i filozofirati puno (pogotovo o Trojstvu), a propustati ono najvaznije - licni odnos sa Hristom --->

'Upokojili se nekako u isto vreme sveštenik Radovan, bogoslov dr Miladin i prosta pastirka, baba Milka sa Stare planine.

I stigli na kapiju raja..

Tu ih dočeka neki covek obucen u belo i upita prvo sveštenika. "Jeli oče Radovane znate li vi Gospoda Isusa Hrista?"

A otac odgovara: "Kako da ne, pa ja mu služih preko 40 godina, liturgijama svakog praznika i crvenog slova, propovedah, radih trebe uredno."

Reče mu covek: "Ajde stani tamo."

Dodje dr Miladin profesor bogoslovlja, a ovaj ga upita: "Znate li vi profesore doktore Miladine Gospoda Isusa Hrista?"

A profesor odgovori: "Kako da ne, pa ceo svoj život posvetio sam izučavanju Bogoslovlja. Tolike sam generacije bogoslova podučavao. Sveto Pismo poznajem odlično."

I njemu reče: "Stani tamo kod oca Radovana."

I dodje baba Milka na red i upita je: "Jeli starice šta si ti radila?"

Kaže ona: "Billa sam prosta pastirka, čuvala ovce na Staroj planini 70 godina, nepismena."

Upita je: "Znaš li ti Gospoda Isusa Hrista?"

Ona odgovori: "Pa ko Tebe ne zna Gospode?!"

Reče joj Gospod: "Ajde Milka udji....!"
'
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
A ovim se bavi i Slap, i on njima vecito odgovara bacajuci im u oci grehe adventistickih pastora..

Ja sam na ovom forumu napisao malo manje od 17 tisuća postova. I gle čuda, ne mogu sjetiti da sam i jedan post napisao o nekom konkretnom adventističkom pastoru, navodeći njegove grijehe. Osim što nisam spomenuo konkretne pastore, također nikada nisam ni općenito spominjao adventističke pastore i njihove grijehe, i onda time dokazivao zločestoću adventizma sedmog dana.

Ja sam uvijek, zaista uvijek, govorio isključivo o istini (činjenicama potkrijepljenoj) o nastanku adventizma sedmog dana i o vjerovanju adventista sedmog dana. I još važnije, kada sam govorio o vjerovanju adventista sedmog dana, nisam govorio podmećući im da vjeruju ono što oni ne vjeruju, kao što adventisti nama kršćanima podmeću da se klanjamo Mariji, svecima i kipovima, nego sam točno naveo neko od njihovih 28 vjerovanja, koje su sami deklarirali kao svoja vjerovanja. Je li neki adventist ovdje ikada citirao Katekizam Katoličke crkve, i onda išao 'problematizirati' to što je citirao? Ne nikada.

Ne zamjeram ti mire, ali potpuno si u krivu. Ja i adventisti uopće ne nastupamo niti sa istih pozicija niti sa jednakovrijednim argumentima. Ti često ističeš da "plodovi nemaju veze s vjerom", sa čime se ja ne slažem potpuno, ali svejedno ne pada mi napamet navoditi 'grijehe pastora' kao argumente da im je vjera kriva. Ja 'krivoću' adventističke vjere, kao i zloćudnost samog njihovog nastanka, dokazujem drugim argumentima koji su nepobitni.

Na kraju, najslikovitije i najtočnije:

1. Ja ne bih bio katolik, kada bih gledao "trun u oku" pojedinih adventista i onda im prokazivao crkvu. Jer mi to priječi nauk moje Crkve.

2. Adventist sedmog dana ne bi bio adventist sedmog dana, ako mene katolika ne bi smatrao "Bludničinim (Kurvinim) sinom". Jer adventistu njegova crkva nalaže da propovijeda vijesti trojice anđela, a jedna od vijesti jeste vijest da je Katolička crkva Bludnica (Kurva) iz Otkrivenja.
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Pa zaista nešto nije u redu iako sam uvjerena da tamo i ima dosta dobrih ljudi, čak i u tim nezavisnim sektama da budemo fer, jednostavno stvari nisu crno bijele. Recimo kad kažu da je ona u skladu s Biblijom, ali kad počneš čitati neke njene spise barem ona neka pravila - nemam komentara i ne zato što se meni čine teška, ma to o čemu mislim a bolje da iznosim nema veze sa mnom, već počnem čitati Bibliju i Isusove pouke i nema veze jedno s drugim.
Ti razni pokreti izvan adventističke crkve, nezavisne grupe, mogu pronaći "predivne dragulje" iz njenih spisa koje ipak ja ne mogu pomiriti s onim što piše Isus u Novom Zavjetu, mislim ne možemo se pretvarati da nije došao Isus koji i jest glavni autoritet i Riječ Božja. Tako da ne može biti ona u ravni s Biblijom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
 Isus jeste Bog, bilo da je vecan nestvoren, bilo da je u jednom trenutku pre stvaranja sveta iznedren iz Ocevog bica.

Jer ako jednu kap izdvojis iz case vode, ona je isto voda, i deo je celine koja je ostala u casi.

Tako da Isus u svakom slucaju jeste Bog.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Natrag
Top