Hoće li islam 'usisati' kvazikršćanske sekte i sektaše?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja mrznju nemam, vec istinsku ljubav Bozju i prema Bogu i ljudima.

 Mrznju gajis upravo ti, i to pokazujes godinama napadajuci druge i iznoseci svakakve lazi i uvrede.

Za takvo ponasanje zavredjujes najveci ukor.
I ako sam ponekad bio ostriji, to je zbog toga.
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Laodikeja ali Isus jest Bog i ne pišem ti to jer ja tako mislim već znam kako ti je, bila sam u tvojoj poziciji, u suštini, na prvu izgleda kao da ima logike, ali jednostavno nije tako ne pišem ti iz pozicije da te napadam ili slično. Naš um u potpunosti ne može to razumjeti. Evangelist John Wesley je napisao pokaži mi crva koji razumije čovjeka a ja ću ti pokazati čovjeka koji može razumjeti Boga. Razmisli ipak o svemu.
Vidjela sam da si pisao kako je Isus doslovno rođen, mene je isto to zanimalo pa sam išla dalje istraživati rano kršćanstvo i shvatila sam da to nije od Arija već su svi tada vjerovali da je Isus mudrost iz Izreka no smatrali su da je on uvijek bio sa Bogom kao Logos i nisu se usudili ići dalje. Arije je to shvatio ovako - ako je Isus mudrost iz Izreka onda je postojalo vrijeme kada Isusa bilo nije i pisao je lako pamtljive pjesmice narodu i nastala je pobuna jer su se međusobno izazivali. Moje je mišljenje da je to izazivanje pokrenulo pobune i zbog toga oni moraju dati striktnu definiciju, Konstantin naređuje da što prije da se dogovore. Ne znam kakav je bio po karakteru Arije i neću u to ulaziti, ali jest čudno da je Atanazije živio većinu svog života u progonu. Da li se radilo o dobrim ljudima koji progone nekoga i žele ga maltretirati, vrebati i špijunirati, pa to je ultimativno zlostavljanje. Isus je rekao svojim učenicima kada su takve stvari htjeli raditi drugima ne znate kojeg ste duha. Za kraj da kažem ja ne znam kakvog je Atanazije bio karaktera, ali evo da je bio i zloča i da je i njegova skupina proganjala on je dobro to platio, jer 5 puta biti progonjen i skrivati se, živjeti po svugdje u strahu nije mala stvar.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Laodikeja ali Isus jest Bog i ne pišem ti to jer ja tako mislim već znam kako ti je, bila sam u tvojoj poziciji, u suštini, na prvu izgleda kao da ima logike, ali jednostavno nije tako ne pišem ti iz pozicije da te napadam ili slično

I ja sam bio u toj poziciji da poricem Hristovo Bozanatvo. To je uzasno stanje, ne zelim to nikome! I velike muke prodjes dok se toga ne oslobodis, a da li ces, to zavisi od Boga koji se smiluje..
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ja mrznju nemam, vec istinsku ljubav Bozju i prema Bogu i ljudima.

 Mrznju gajis upravo ti, i to pokazujes godinama napadajuci druge i iznoseci svakakve lazi i uvrede.

Dakle, nisi samo mrzitelj, nego i lažov. Ovdje, na ovom forumu, ti si katolike naznačio "kurvinim sinovima" - pripadnicima Bludnice, prije nego što sam se ja uopće registrirao na ovom forumu (2014.).

Laodikeja ali Isus jest Bog i ne pišem ti to jer ja tako mislim već znam kako ti je, bila sam u tvojoj poziciji,

Dao Bog da mu pomogne ova tvoja dobra vjera i nakana, ali nažalost, izgledi da se okrene i prihvati Istinu - Istinu da je Isus Krist pravi Bog, kao što su to i Bog Otac i Bog Duh Sveti, skoro su jednaki mogućnosti da rijeka uzvodno poteče. Jedino Bog čineći čudo može to učiniti. Stostruko je vjerojatnije da čak i proročicu Ellen White odbaci, kao Jovan, i da Muhamedu pređe, nego da dođe u Kristovu crkvu.

I ja sam bio u toj poziciji da poricem Hristovo Bozanatvo. To je uzasno stanje, ne zelim to nikome! I velike muke prodjes dok se toga ne oslobodis, a da li ces, to zavisi od Boga koji se smiluje..

Mire, i bezimena, znate li zašto je to tako. Zašto se oni u svome 'traženju Boga' ne približavaju Bogu, nego se sve više od Boga udaljavaju i sve se ogrezliji u svojoj mržnji prema Kristovoj crkvi? Pa zbog toga što su im i roditelji bili mrzitelji Kristove crkve. I ne samo da su im roditelji bili mrzitelji Kristove crkve, nego su im ti "u oporuci" napisali "da će ih se odreći", ne budu li tumarali svijetom i 'urlikali' da je Katolička crkva Kurva. Ako meni ne vjerujete, pročitajte naprdanja Ellen White o "vijesti triju anđela".
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Istina je da se ni za djevicu Mariju ne bi smjelo ništa reći, ona je blažena među ženama, u klanjanje kipovima ne vjerujem, ali kreveljenje i keljenje i izrugivanje kako je to semiramida ili što već zaboravih više te priče, to je zlo a ne dobro. Ništa se s takvim ponašanjem ne postiže, osim averzije. NIšta ne postižeš ako katoliku govoriš da mu je crkva kurva da je Djevica Marija semiramida i ne smije se ni spomenuti kao blažena među ženama, neki zamjeraju i Lutheru što je uvijek pisao lijepo o Mariji. Ako je neki slobodni mason napisao knjigu o kršćanstvu to se mora uzeti sa velikom rezervom i skoro pa je i bezvrijedno, to da su Isusovci masoni isto nije tako, zašto bi pape i katolici u prošlosti pisali protiv masonerije, postojalo je vrijeme kad ni u kom slučaju nisi mogao biti katolik i mason barem ne u Europi.
A što adventisti ako nekog svog ne vole npr. Le Roy Froom-a moraju odmah izmisliti da je to katolik tj. jezuita jer je sahranjen na masonskom groblju kakve to ima veze s katolicima, pa njegovi roditelji su adventisti. To što neka bakica kod Danny Vierre priča pričice a da provjerila nije tko je i iz čije obitelji Froom to je isto neozbiljno i ne služi joj na čast.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
A što adventisti ako nekog svog ne vole npr. Le Roy Froom-a moraju odmah izmisliti da je to katolik tj. jezuita jer je sahranjen na masonskom groblju kakve to ima veze s katolicima, pa njegovi roditelji su adventisti.

Postoji još moderniji slučaj 'subotar-jezuit', od ovoga. Naime, mnogi adventisti sedmog dana (u svijetu) jezuitom su proglasili 'svog najpoznatijeg adventista' - Samuela Bacchiocchi-a, a evo i primjera odavde:

voditelj ove emisije je čak napisao knjigu u kojoj otkriva da je Samuel Bacchiocchi bio jezuit...

A evo zbog čega ovakvi "rigidni sabatari" Bacchiocchia proglašavaju jezuitom:

The Seventh-day Adventist Bible Commentary tumači “subote” kao oznaku godišnjih obrednih, a ne tjednih subota (Levitski zakonik 23,6-8, 15,16,21,24,25,27,28,37,38). Činjenica je da se i za subotu i za Dan pomirenja u hebrejskom koristi sintagma shabbath shabbath.n, što znači “subota” (Izlazak 31,15; Levitski zakonik 23,3.32; 16,31), ali u Septuaginti ovaj izraz je preveden grčkom sintagmom koja ima drugi smisao od jednostavnog izraza u Kološanima 2,16. Stoga se ovaj potonji izraz jezično ne može protumačiti kao da se misli na Dan pomirenja ili neku drugu obrednu subotu budući da se oni nikad ne imenuju tim izrazom. (Samuele Bacchiocchi, Od subote do nedjelje)
----------------------------

Kao što se vidi, samo zbog toga što Bacchiocchi nije mogao nijekati da su 1 i 1 dva, nije mogao nijekati da su subote u Kol 2,16 tjedne subote, jer jesu kao što 1 i 1 jesu dva, čovjeka su proglasili jezuitom.

P.S. Ja drugo ne mogu zaključiti osim ovako. Ovdašnji subotari su uvjereni da je Isus jezuit. Jedino se tako može objasniti ova njihova gadljivost prema Isusu Spasitelju i Bogu.
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
i meni je rečeno jednom da sam sigurno jezuit (nije osoba sa naših prostora) nisam znala da regrutiraju žene, blago meni, dečki kasnite s isplatom -- to je valjda ultimativna uvreda ako ti netko ne ide niz dlaku, uglavnom jer sam spomenula trojstvo počeo me netko napadati zbog katoličkih svečenika, ne kužim kakve ja imam veze s tim, ja sam kriva što svugdje ima svega, Eva je kriva za sve jel. Netko tko nije ni jezuita ni špijun taj je sve, a netko tko je zaista sumnjiv ali možda su istog vjerovanja kažu ne mogu svom bratu reći da je on to sigurno, ne mogu svom bratu reći raca, a meni koja je nedužna možeš sve reći i sve ti je dozvoljeno. U suštini vidiš svog brata tko je al ga se bojiš, a po meni pljuješ jer ti se može, vrlo duhovno. Možda i ja pozovem u pomoć svoju braću u Kristu što ako pomognu dami u nevolji?
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
bez_imena

Nije mi bitno da li je Isus Bog.

Bitno mi je da je oj moj spasitelj sa kojim sam u svojih 30 godina koliko sam u veri - doziveo predivna iskustva, i jos uvek ih dozivljavam.

Uz to i isceljenja od bolesti na molitvu, mog i mojih bliznjih, otkrivenje njegove slave, neizmernu ljubav i radost kojom me ispunjava, i zivot sa njim u zajednici.

Naravno, on jeste Bozanske prirode jer je jednak Ocu i jedno sa njim.
-----------------------

STVARNOSLAP

Samo nastavi da lazes.

Evo tvoje nove lazi - da sam ja nekoga nazvao "KURVINI SINOVI"

Pre svega ja se tako nikada ne izrazavam.

A tvoje lazi su samo tvoje i izaci ces na sud sa njima ako ih ne odbacis i ne pokajes se i obratis.
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
bez_imena

Nije mi bitno da li je Isus Bog.

Bitno mi je da je oj moj spasitelj sa kojim sam u svojih 30 godina koliko sam u veri - doziveo predivna iskustva, i jos uvek ih dozivljavam.

Uz to i isceljenja od bolesti na molitvu, mog i mojih bliznjih, otkrivenje njegove slave, neizmernu ljubav i radost kojom me ispunjava, i zivot sa njim u zajednici.

Naravno, on jeste Bozanske prirode jer je jednak Ocu i jedno sa njim.
-----------------------
Meni je iskreno žao zbog toga ali poštujem tvoju odluku, nadam se da ćeš jednog dana vidjeti tko je zaista fer osoba i da ti je nešto napisala u dobroj namjeri, ja ću se isto moliti da uvidiš tko govori istinu i da su bitne činjenice, a ne družba pa ni manifestacije. Nemam protiv tebe ništa i ne mislim i ne djeluje mi da si loš čovjek. Lijep pozdrav!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Nije mi bitno da li je Isus Bog.

Bitno mi je da je oj moj spasitelj sa kojim sam u svojih 30 godina koliko sam u veri - doziveo predivna iskustva, i jos uvek ih dozivljavam.

Zar može biti spasitelj neki čovjek? Ovo je najteža poganština što ti ovdje iznosiš.

STVARNOSLAP

Samo nastavi da lazes.

Evo tvoje nove lazi - da sam ja nekoga nazvao "KURVINI SINOVI"

Ako si ustvrdio da je Katolička crkva Bludnica (Kurva), a izjavio si desetinu puta, onda je jasno tko laže.
 
Natrag
Top