Hoće li biti braka u Raju

Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Ja se svima izvinjavam zbog odlaganja diskusije.

Evo sada se diskusija može nastaviti.

Još jednom se izvinjavam svim diskustantima, molim vas oprostite na odlaganju.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Upravo sada mi palo na um stvaranje svih životinja.

Životinje su, kako nas izveštaj stvaranja obaveštava, nazvane od prvog čoveka. (1. Mojsijeva 2:19)

Interesantno je primetiti da Bog nije nametnuo prvom čoveku brak. Već je čovek sam uvideo taj nedostatak. Adam je nazvao imenom sve životinje i uvidevši da životinje imaju par sličan sebi, verujem da je tada poželeo da i on ima druga prema sebi.

Gen 2:18 I reče Gospod Bog: Nije dobro da je čovek sam; da mu načinim druga prema njemu.
Gen 2:19 Jer Gospod Bog stvori od zemlje sve zveri poljske i sve ptice nebeske, i dovede k Adamu da vidi kako će koju nazvati, pa kako Adam nazove koju životinju onako da joj bude ime;
Gen 2:20 I Adam nadede ime svakom živinčetu i svakoj ptici nebeskoj i svakoj zveri poljskoj; ali se ne nađe Adamu drug prema njemu.
Gen 2:21 I Gospod Bog pusti tvrd san na Adama, te zaspa; pa mu uze jedno rebro, i mesto popuni mesom;

(tvrd san = prva anestezija)

Gen 2:22 I Gospod Bog stvori ženu od rebra, koje uze Adamu, i dovede je k Adamu.

Reakcija Adama...

Gen 2:23 A Adam reče: Sada eto kost od mojih kosti, i telo od mog tela. Neka joj bude ime čovečica, jer je uzeta od čoveka.
Gen 2:24 Zato će ostaviti čovek oca svog i mater svoju, i prilepiće se k ženi svojoj, i biće dvoje jedno telo.

I na kraju izveštaja stvaranja se vidi da je Bog uspostavio brak između muškarca i žene.

Bog je na kraju stvaranja ustanovio brak i uspomenu na stvaranje - sedmi dan!

Gen 2:1 Tako se dovrši nebo i zemlja i sva vojska njihova.
Gen 2:2 I svrši Bog do sedmog dana dela svoja, koja učini; i počinu u sedmi dan od svih dela svojih, koja učini;
Gen 2:3 I blagoslovi Bog sedmi dan, i posveti ga, jer u taj dan počinu od svih dela svojih, koja učini;
Gen 2:4 To je postanje neba i zemlje, kad postaše, kad Gospod Bog stvori zemlju i nebo,

"To je postanje neba i zemlje"
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Isa 65:17 Jer, gle, ja ću stvoriti nova nebesa i novu zemlju, i šta je pre bilo neće se pominjati niti će na um dolaziti.
Isa 65:18 Nego se radujte i veselite se doveka radi onog što ću ja stvoriti; jer gle, ja ću stvoriti Jerusalim da bude veselje i narod njegov da bude radost.
Isa 65:19 I ja ću se veseliti radi Jerusalima, i radovaću se radi naroda svog, i neće se više čuti u njemu plač ni jauk.
Isa 65:20 Neće više biti onde malog deteta ni starca koji ne bi navršio dana svojih; jer će dete umirati od sto godina, a grešnik od sto godina biće proklet.
Isa 65:21 I oni će graditi kuće i sedeće u njima; i sadiće vinograde i ješće rod njihov.
Isa 65:22 Neće oni graditi a drugi se naseliti, neće saditi a drugi jesti, jer će dani narodu mom biti kao dani drvetu, i izabranicima će mojim ovetšati dela ruku njihovih.
Isa 65:23 Neće raditi uzalud, niti će rađati za strah, jer će biti seme blagoslovenih od Gospoda, i natražje će njihovo biti s njima.

(natražje = potomstvo)

Isa 65:24 I pre nego poviču, ja ću se odazvati; još će govoriti, a ja ću uslišiti.
Isa 65:25 Vuk i jagnje zajedno će pasti, i lav će jesti slamu kao vo; a zmiji će biti hrana prah; neće uditi ni potirati na svoj svetoj gori mojoj, veli Gospod.
 
Natrag
Top