Hoće li biti braka u Raju

Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Molim sve diskutante da se uzdrže od postavljanja komentara sve dok se ne postave sve postojeće poruke iz prethodne teme.

Hvala na razumevanju.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
#683
Bog zapoveda ljudima!

Govori im istinu. Govori im šta je greh!

A ljudi se oglušuju o Božje zapovesti i uče druge da se isto tako oglušuju o Božje zapovesti.


#684


#685
Umesto osporavanja istine čovek može da prizna greh svoj Bogu i da odluči da više ne greši.

Ja sam to učinio. Odlučio sam da ne kršim drugu i četvrtu Božju zapovest. I pozivam sve pravoslavne hrišćane da to isto učine.

Odlučite da služite Bogu onako kako je On zapovedio. Nemojte slušati sveštenike koji se suprostavljaju Božjim zapovestima. Odbacite takvu religiju.

http://biblijskaistina.blogspot.rs/


#686
Kad bi dekalog bio ''vecan i nepromenljiv'' onda bi ti mozda i bio u pravu.
Ali dokazi su suprotni i vec je dokazano na forumu da ''nije vecan i nije nepromenjljiv''.

''A koji se udostoje dobiti onaj svet i vaskrsenje iz mrtvih NITI CE SE ZENITI NITI UDAVATI.. NEGO SU KAO ANDJELI NA NEBU"

Po ovim Hristovim recima ''bar jedna zapovest iz dekaloga nece vise vaziti'' a to je: ''ne cini preljube''!
Prema tome, ''dekalog nije vecan i nepromenljiv'' i zapovest o preljubi u raju ''nece imati svoju vaznost''.

Jednom ces mozda i shvatiti kako te adventisti lazu, kada ti se Bog smiluje.


#687
Samo tražite izgovore da ne biste poslušali sve Božje zapovesti.


#688
Brak posle vaskrsenja



#689
Laku noć Srbijo...

ma gde da se nalaziš.


#690
Da, posto nemas odgovor, samo mozes ''upirati prstom'' , ti si ''ovakav ili onakav''.
A da malo razmislis, ili da uvidis da gresis?
Zalosno je to..


#691
(poruka nije citirana jer nije relevantna za ovu diskusiju)


#692
Odlučite da služite Bogu onako kako je On zapovedio. Nemojte slušati sveštenike koji se suprostavljaju Božjim zapovestima. Odbacite takvu religiju.

Baš si odabrao prav , slušaš Jelenu , a Krista i pravu vjeru odbacuješ ,i još pokušavaš druge uvući u lažnu religiju . Oprostimu Isuse Bože naš nezna što čini

Umesto osporavanja istine čovek može da prizna greh svoj Bogu i da odluči da više ne greši.

Bilo biti vreme da prestaneš grešit


#693
Baš si odabrao prav , slušaš Jelenu , a Krista i pravu vjeru odbacuješ

Još samo da dokažeš to na konkretnim primjerima iz Biblije. Izjave tipa "Nisi upravu" ni zemaljski sudovi ne uzimaju u obzir.

Samo vaša nearg. priča bez dokaza, samo ponavljate kao papagaji. To može svako da kaže.

#694
Još samo da dokažeš to na konkretnim primjerima iz Biblije. Izjave tipa "Nisi upravu" ni zemaljski sudovi ne uzimaju u obzir.

Samo vaša nearg. priča bez dokaza, samo ponavljate kao papagaji. To može svako da kaže.
Svaki tvoj post je ''e vidis da jeste rekao'' ''kako nije kad jeste'' i ''nivo razumevanja deteta od 4-5 god''.

#695
Svaki tvoj post je ''e vidis da jeste rekao'' ''kako nije kad jeste'' i ''nivo razumevanja deteta od 4-5 god''.

Biblija je mjerilo a ne ti i ja. I time je dokazano da nisi upravu.


#696
Biblija je mjerilo a ne ti i ja. I time je dokazano da nisi upravu.

Biblijom nisi dokazao nista, ti samo ovde odgovaras ''svojim recima'' i izmisljas..


#697

Živa istina. Od reči do reči....

Do ovog zaključka sam sam došao(bez ranijeg čitanja ili slušanja o ovome ali uz Božiju pomoć kroz molitvu i razmišljanje) razumejući onu priču Isusovu o sedam braće koji su oženili bratovu raspuštenicu sa aspekta sva tri jevađnelista. U Luki je ključ za najbolje razumevanje suštine onoga što je Isus rekao. Objasniću otom, potom.

Pozdrav.


#698

Živa istina. Od reči do reči....

Do ovog zaključka sam sam došao(bez ranijeg čitanja ili slušanja o ovome ali uz Božiju pomoć kroz molitvu i razmišljanje) razumejući onu priču Isusovu o sedam braće koji su oženili bratovu raspuštenicu sa aspekta sva tri jevađnelista. U Luki je ključ za najbolje razumevanje suštine onoga što je Isus rekao. Objasniću otom, potom.

Pozdrav.

Totalno pogresno! Prorocanstva gde se spominju ''deca'' u raju imaju ''dvostruko ispunjenje''(ili se odnose na nerodjenu decu koja su umrla), i odnose se na doslovni Izrael u pojedinostima, dok u globalu se odnose na vecnost. Tako da se spominjanje ''dece'' ne moze koristiti u smislu negiranja Isusove izjave..

Drugo kada je Isus tamo govorio Sadukejima, on ne aludira na ''stanje besmrtnosti'' vec aludira na ''pol''. Jer da je aludirao na besmrtnost kao ''stanje'' u smislu da ''se nece zeniti PONOVO'', onda bi Sadukejima odgovorio direktno: ''Zena ce biti onog prvog'' jer je prvobitno bila njegova, jer su ga i pitali> ''Cija ce zena biti jer je sa petoricom bila''.

Ne, Isus im nije tako odgovorio!

Isus to zaobilazi izjavom: "Niti ce se zeniti niti udavati jer su kao andjeli na nebu'' > NE "nece se zeniti PONOVO U RAJU" > ''pa ce zena biti onog prvog'' nego ''uopste se nece zeniti'' sa aluzijom na "pol", jer spominje tamo ''andjele'' a oni su bespolni.

Ovo je samo ocajnicki pokusaj adventista, da odrze svoju dogmu o ''nepromenljivosti zakona'', dobro su se dosetili, ali ovo ne stoji Biblijski, cisto manipulisanje tekstom i recima Hristovim, nista vise.

(nastavak u sledećoj poruci)

...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
...

(nastavak prethodne diskusije)

#699
Veruj mi Mire000 ja za ovaj klip pojma nisam imao do sada. Ako mi veruješ ja sam ga prvi put u životu odgledao danas. Kao drugo, pričao sam sa mnogim adventistima i mnogi adventisti upravo misle da neće biti braka na nebu. Nararavno, ostavljaju mogućnost drugačijeg(kao neka simbolika ili tako šta...) ali mnogi upavo na osnovu stihova iz Mateja i Marka veruju da braka neće biti. Očigledno tradicija ovakvog tumačenja je sveprisutna. Kao treće i ja lično sam ovo verovao do nedavno. Međutim, kada sam ovu temu uzeo da proučim detaljnije i na osnovu mnoštva drugih tekstova video sve nelogičnsti neverovanja u bračne odnose u Raju samo zbog nedovoljnog razumevanja tekstova u Mateju i Marku ja sam tada promenio verovanje i uskladio ga sa Biblijom. Čak sam i sa jednim pastorom razgovarao o ovoj temi i on sam nije u potpunosti siguran u ovo ali mi je rekao da moje verovanje ima smisla i to biblijskog. Ovo sada što sam čuo u klipu je 90% onoga što sam sam zakljuio. Isti tekstovi, isti argumenti, sve isto kao moje nezavisno proučavanje. Nevervatno, aleleuja!

No, samo jedan logičan argument ću izneti. Ako je Bog u Raju načinio brak, zar sada opet u Raju da ga opovrgne? Znači jednom je Evu doveo Adamu i sada je u Raju Adam ne poznaje kao svoju ženu. A Biblija kaže da što Bog sastavi čovek da ne rastavlja. U braku je sastavio Adama i Evu. Hoće li sada biti rastavljeni? Moj odgovor. Ne, nikako. Što je Bog sastavio to je za večnost. To je samo jedan u moru argumenata.

No, ovo je možda tema koja nije toliko vezana za Adventizam već više za sve veću i veću svetlost koju Bog otkriva. Ovo svakako može prihvatiti svaki vernik bilo koje zajednice ili odbaciti. Pitanje je samo koliko je Biblijski argumentovano jedno ili drugo tvrđenje.

Pozdrav.

#700
Veruj mi Mire000 ja za ovaj klip pojma nisam imao do sada. Ako mi veruješ ja sam ga prvi put u životu odgledao danas. Kao drugo, pričao sam sa mnogim adventistima i mnogi adventisti upravo misle da neće biti braka na nebu. Nararavno, ostavljaju mogućnost drugačijeg(kao neka simbolika ili tako šta...) ali mnogi upavo na osnovu stihova iz Mateja i Marka veruju da braka neće biti. Očigledno tradicija ovakvog tumačenja je sveprisutna. Kao treće i ja lično sam ovo verovao do nedavno. Međutim, kada sam ovu temu uzeo da proučim detaljnije i na osnovu mnoštva drugih tekstova video sve nelogičnsti neverovanja u bračne odnose u Raju samo zbog nedovoljnog razumevanja tekstova u Mateju i Marku ja sam tada promenio verovanje i uskladio ga sa Biblijom. Čak sam i sa jednim pastorom razgovarao o ovoj temi i on sam nije u potpunosti siguran u ovo ali mi je rekao da moje verovanje ima smisla i to biblijskog. Ovo sada što sam čuo u klipu je 90% onoga što sam sam zakljuio. Isti tekstovi, isti argumenti, sve isto kao moje nezavisno proučavanje. Nevervatno, aleleuja!

No, samo jedan logičan argument ću izneti. Ako je Bog u Raju načinio brak, zar sada opet u Raju da ga opovrgne? Znači jednom je Evu doveo Adamu i sada je u Raju Adam ne poznaje kao svoju ženu. A Biblija kaže da što Bog sastavi čovek da ne rastavlja. U braku je sastavio Adama i Evu. Hoće li sada biti rastavljeni? Moj odgovor. Ne, nikako. Što je Bog sastavio to je za večnost. To je samo jedan u moru argumenata.

No, ovo je možda tema koja nije toliko vezana za Adventizam već više za sve veću i veću svetlost koju Bog otkriva. Ovo svakako može prihvatiti svaki vernik bilo koje zajednice ili odbaciti. Pitanje je samo koliko je Biblijski argumentovano jedno ili drugo tvrđenje.

Pozdrav.

Gresis brate, tebi se cini da je to tako zbog slucajnosti jer si ti razmisljajuci o nasem razgovoru pokusao pronaci odgovor u bibliji i nesto si isfolosofirao sam i onda trazeci dalje naleteo si i na ovaj video, koji koristi argumente do kojih si ti i dosao citajuci, i onda "VAU"! Ali oni su pogresni, i to mozes i sam shvatiti. Ta prorocanstva imaju dvostruko ispunjenje, i ako amo posteni ne mozemo njima negirati Hristove reci.

Dalje, on eksplicitno kaze da vaskrsli "niti ce se zeniti niti udavati, nego su kao andjeli na nebu, i vise ne mogu umreti" , time je hteo reci da braka vise nece biti.. Ako je zeleo reci da ce zena biti "onog prvog brata" onda je to mogao odmah reci(kao sto se sugerise u videu) ali nije. Znaci aludirao je na pol..

Argumenat "Bog je stvorio brak - zar sada da ga opovrgne u raju" nikako ne stoji, jer Bog je ustanovio brak u zemaljskim okolnostima, i osnovni razlog uspostave braka je bilo "radjanje" - "napunite zemlju i vladajte njom" , tako je i sa zivotinjama, ista je paralela, a ne samo zbog adamove usamljenosti. Udruzivanje je imalo smisla na zemlji.

Niko ne kaze da na nebu adam i eva nece biti zajedno, vec nece biti u bracnoj zajednici, jer nema vise potrebe za radjanjem, vaspitavanjem dece i udruzivanjem u tom smislu, i nema potrebe za odnosom kao na zemlji, time brak gubi svoju potrebu i funkciju, ali adam i eva ostaju u ljubavi..

Inace, ljubav dva bica u smislu "ja te volim vise od drugih bica" je sebicna, i nema smisla na nebu, jel sva bica treba da se vole jednako..

I sad pazi, ako Isus tamo nije rekao "da braka nece biti" - "vec da ce zena biti onog prvog"(sto je apsurd, al ajde), Sadukeji ispadaju u pravu..

Jer ako su je petorica imali, a ona pripadne prvom, onda su ova cetvorica osteceni. Jer oni su imali jedino nju, voleli su je, proveli zivot sa njom, i na kraju oni ce u raju "ostati sami" , po ovom adventistickom objasnjenju, Bog ispada neposten.
Jer daje zenu prvom, a cetvorica "ostaju sami".
Ako je dakle stvorio brak kao "potrebu" - a "zeniti se vise nece u raju"(tako kazu ovi u videu) a zena pripadne prvom, onda on jedini ima zenu, a cetvorica ostaju sami, "da pate".
Ne Bog nije takav! Ovo je apsurd!

Zato Isus tamo ne govori, da ce zena pripasti ovom ili onom, vec NECE BITI NICIJA , jel ''nema braka na nebu".

Dalje, ako citas Bibliju, sasvim je jasno da cemo mi biti kao Gospod Isus sto je, bicemo mu slicni, a da li on ima pol?

Imaju li andjeli pol?

Hristove reci su jasne..

I jos nesto da kazem, adventisti u videu idu logikom subota je data u raju i brak je dat u raju, i zato je to "vecno", ovo takodje nema logike.
Jer kako subota , tako i brak je u okvirima zemaljskog. Kako je "subota USPOMENA NA STVARANJE ZEMLJE" a ne uspomena na "stvaranje vasione"(andjeli ne drze subotu i nemaju razloga, jer se njihovo stvaranje ne vezuje za zemlju), tako je i brak zemaljska ustanova i tice se okolnosti i potrebe udruzivanja - "radjajte se i mnozite se i napunite zemlju i vladajte njom"..


#701

(poruka nije citirana jer nije relevantna za ovu diskusiju)


#702
Gresis brate, tebi se cini da je to tako zbog slucajnosti jer si ti razmisljajuci o nasem razgovoru pokusao pronaci odgovor u bibliji i nesto si isfolosofirao sam i onda trazeci dalje naleteo si i na ovaj video

Ne, ne brate. Nisi me razumeo. Ovo moje verovanje u bračne odnose na nebu nije vremenski vezana za ove naše razgovore jer sam moje mišljenje usaglasio sa Biblijom u tom pogledu pre jedno godinu dana. Dakle, nema veze sa ovim našim razgovorima. Nego nisam želeo detaljno da o tome pišem iz prstog razloga što ima dosta drugih tema a ova pak je ozbiljna i zahteva sveobuhvatno proučavanje Pisma pa nisam želeo da bacam kosku sa još jednom mogu slobodno reći kontraverznom temom. No, pošto je video postavljen i tema pokrenuta onda je usledilo samo moje priznanje da je moje shvatanje ovoga usaglašeno sa ovim videom. Kao da sam ja ga kreirao:). Čak ima detalja na koje nisam ni ja obratio pažnju. Ali da se razumemo. Ovo verujem zadnjih godinu dana sa ovako formiranim shvatanjem i citiranjem tekstova Pisma.


Argumenat "Bog je stvorio brak - zar sada da ga opovrgne u raju" nikako ne stoji, jer Bog je ustanovio brak u zemaljskim okolnostima, i osnovni razlog uspostave braka je bilo "radjanje" - "napunite zemlju i vladajte njom" , tako je i sa zivotinjama, ista je paralela, a ne samo zbog adamove usamljenosti. Udruzivanje je imalo smisla na zemlji...

Da Mire000, ali i Raj je bio na Zemlji. A pošto će opet Raj biti na Zemlji bračna zajednica će logično postojati jer ih je Bog spojio u Raju na Zemlji.


Niko ne kaze da na nebu adam i eva nece biti zajedno, vec nece biti u bracnoj zajednici, jer nema vise potrebe za radjanjem, vaspitavanjem dece i udruzivanjem u tom smislu, i nema potrebe za odnosom kao na zemlji, time brak gubi svoju potrebu i funkciju, ali adam i eva ostaju u ljubavi..

Inace, ljubav dva bica u smislu "ja te volim vise od drugih bica" je sebicna, i nema smisla na nebu, jel sva bica treba da se vole jednako..

Više ili manje ljubavi je pogrešna premisa. Ne radi se o tome da će Adam više voleti Evu od ostalih ljudi nego da će Adam drugačije voleti Evu kao i svi mi što na drugačiji način volimo bračnog partnera a na drugačiji način decu a na drugačiji nači roditelje itd...Tako da se ne radi o tome da Adam voli Evu više od drugih, nego će je voleti kao i što treba na drugačiji način. Zato ta ljubav između bračnih partnera nije sebična ljubav nego "drugačija" ljubav. Ali zbog takve posebne ljubavi ne znači da će Adam druge mrzeti. Svi će biti kao braća i sestre ali u drugom smislu reči. Jer će svako svakom biti najbolji prijatelj i brat i sestra. Svako će svakoga voleti i neće biti surevnjivosti nikakve među ljudima. Ali bračni drug će se voleti na drugačiji način i što je najvažnije svako će biti srećan zbog sreće onog drugog u njegovom bračnom odnosu a ne kao sada da će zavideti. Amin.

Pozdrav.


#703
Ignorisao si ocigledne probleme koji postoje sa tim stavom, i konkretno probleme sa shvatanjem iz videa. Ja sam lepo pokazao da je takvo misljenje pogresno, i ne mogu prihvatiti ovakav iskonstruisani stav, jer se sukobljava recima Isusa Hrista...

Za mene je situacija jasna, braka na nebu, u raju na zemlji nema, kao sto je Hristos i potvrdio u odgovoru Sadukejima..

I sam si rekao da vecina veruju tako, manjina suprotno, a ovaj video upravo nastaje z razloga resavanja krize zakona, koja iz takvog stava proizlazi. A taj stav je Biblijski...


#704
A pošto će opet Raj biti na Zemlji bračna zajednica će logično postojati jer ih je Bog spojio u Raju na Zemlji.

Ako i bude raj na zemlji kako veliš , gdeli ćemo svi stati kad sve mrtve Bog oživi , ili ćenas Bog seliti na neke druge planete .
Mišljenja sam dasu nebesa veća , tamo bi svi stali bez problema .
Pošto veliš biće i braka onda će biti i novi stanovnika , mislim dasi previše pstijo mašti na volju


#705
Joh 14:1 Neka se ne plaši srce vaše! Verujte u Boga i - verujte u mene!
Joh 14:2 U kući Oca moga ima mnogo stanova. Da nije tako, zar bih vam rekao: Idem da vam spremim mesto?
Joh 14:3 I kad otidem i spremim vam mesto, opet ću doći i uzeću vas k sebi, da i vi budete gde sam ja.
Joh 14:4 I kuda ja idem - znate put.

Isus Hrist


#706
A kako bi inače Bog rešio problem da čovek nije zgrešio? Razmislite malo o tome.


#707
I sam si rekao da vecina veruju tako, manjina suprotno,

To što većina veruje ne znači da su upravu. Sa druge strane da li bi bilo ok reći da postoji neki vremenski period(pre uspostave Raja na Zemlji) kada će Biblijske istine biti u potpunosti otkrivene i da neće biti više mogućnosti da se nešto novo sazna? Ja lično verujem da do kraja istorije ove Zemlje će biti istina koje će se otkrivati. Tako da je ne moram da robujem prošlosti kada ljudima nisu otkrivene veće Biblijske istine nego proučavam, razmišljam i sudim na osnovu toga. To što ni neki ili mnogi Adventisti, Pravoslavci, Katolici ni Jehovini Svedoci.... ne prihvataju mogućnost braka na Nebu to mene ne obavezuje da ako sam došao do ovakvih zaključaka na osnovu Pisma to verujem.

Dakle, ni većina, ni duga tradicija nekog mišljenja me ne obavezuje nego samo Pismo:)


Ignorisao si ocigledne probleme koji postoje sa tim stavom

Ner nisam ignorisao nego samo ne idem u detalje jer mislim da možda nije vreme da se ova tema toliko poteže. No, kada već postoji potreba reći ću malo detaljnije. Osnovni problem sa shavtanjem teksta iz Mateja i Marka u vezi ove teme jeste što se lako mogu povezati Hristove reči takvim sklopom da su na nebu ljudi kao anđeli jer se ne žene niti udaju. Međutim, Luka malo drugačije sklapa ovaj tekst gde dodaje jedan bitan detalj koji ukazuje u čemu su ljudi slični anđelima. Ne, zato što se ne žene i ne udaju nego kaže:"jer više ne mogu umreti jer su kao anđeli", Luka 20,36. To je ta povezanost sa anđelima. Slični su po besmrtnosti a ne po tome što su bespolna bića. Inače da li postoji u Bibliji bilo koji drugi tekst koji jasno govori da su anđeli bespolna bića? Ako nađeš neki takav tekst Mire000, molim te citiraj mi ga i pokaži gde se nalazi u Bibliji. Dakle, ovde je izraz "ženiti i udavati" prikazan u kontekstu nečeg drugog. To treba razumeti. Kao što je Isusova priča o "ženidbi i udadbi" ljudi pre Potopa u kontekstu nečega što je činjeno na pogrešan način. U 1.Mojsijevoj 6,2 zapravo pojašnjava u kom smislu je to bilo pogrešno i tekst kaže:"Videći sinovi Božiji kćeri čovečije kako su lepe uzimaše ih za žene koje hteše". Dakle, tu je ključ problema te "ženidbe i udadbe" u Nojevo vreme. Ne, sam čin nego način na koji se to radi. Sinovi posvećenja su se pomešali sa grešnim kćerima zbog njihove lepote a nisu uzimali one koje su posvećene jer su im manje bile privlačne. To je uslovilo mešanje sa njima i upropašćenje njihove svetosti te opšteg kvarenja. Inače da je sam čin ženidbe i udadbe bio pogrešan sam po sebi pa Bog kaznio Pretpotopni svet onda bi i Noje morao stradati jer i on je bio oženjen i njegovi sinovi takođe. Dakle, Isus osuđuje nesvetu ženidbu i udadbu u vreme Noja. E sad postoji ista paralela u Luki. Isus kaže"deca ovog sveta žene se i udaju"....Deca ovog sveta ima negativnu konotaciju u smislu da su oni ovosvetski tj. neposvećeni, grešni, nepreobraćeni. Te ono što sledi posle toga: "žene se i udaju" povezano je sa tom lošom konotacijom. To je zapravo ženidba i udadba "na ovosvetski način" koji je pogrešan. Čin ženidbe i udaje je inspirisan sebičnim motivima i samo radi produženja vrste. Međutim, na Nebu pošto se ne umire neće biti takvih brzopletih brakova samo radi preživljavanja vrste. Ne, to će biti zajednice koje su blagoslovene od Gospoda i koje su poput Adamove i Evine gde je Gospod spojio te će na sličan način Gospod spojiti i osobe na nebu onako kako treba. Za večnost. Kako god bilo brak potiče iz Raja i taj Rajski ideal biće obnovljen što je sasvim logično. Da li će se i deca rađati i koliko će to trajati "dok se na napuni zemlja" kako je Božiji ideal bio kada je bagoslovio brak to ne znamo i nije nam detaljno otkriveno što ne znači da se ne može proniknuti i u taj detalj ali svakako ako bude Bog će podignuti one koji će i taj detalj moći na osnovu Pisma objasniti. Ali bračni odnosi u smislu pripadnosti dva tela jedno drugom tj. da budu jedno telo i u Raju to je nesumnjivo nešto izuzetno logično kada se sagledaju svi tekstovi Pisma koji se na ovaj ili onaj način bave ovim detaljima.

Pozdrav.


#708
Ako i bude raj na zemlji kako veliš , gdeli ćemo svi stati kad sve mrtve Bog oživi , ili ćenas Bog seliti na neke druge planete .
Mišljenja sam dasu nebesa veća , tamo bi svi stali bez problema .
Pošto veliš biće i braka onda će biti i novi stanovnika , mislim dasi previše pstijo mašti na volju

Ne brini ništa. Bog ima rešenje za sve i On zna kako će i šta urediti na Novoj Zemlji. Naše je samo da vidimo šta Biblija govori o ovoj temi a to malo čas objasnih u postu Miretu000.

Pozdrav.


#709
To što većina veruje ne znači da su upravu. Sa druge strane da li bi bilo ok reći da postoji neki vremenski period(pre uspostave Raja na Zemlji) kada će Biblijske istine biti u potpunosti otkrivene i da neće biti više mogućnosti da se nešto novo sazna? Ja lično verujem da do kraja istorije ove Zemlje će biti istina koje će se otkrivati. Tako da je ne moram da robujem prošlosti kada ljudima nisu otkrivene veće Biblijske istine nego proučavam, razmišljam i sudim na osnovu toga. To što ni neki ili mnogi Adventisti, Pravoslavci, Katolici ni Jehovini Svedoci.... ne prihvataju mogućnost braka na Nebu to mene ne obavezuje da ako sam došao do ovakvih zaključaka na osnovu Pisma to verujem.

Dakle, ni većina, ni duga tradicija nekog mišljenja me ne obavezuje nego samo Pismo:)



Ner nisam ignorisao nego samo ne idem u detalje jer mislim da možda nije vreme da se ova tema toliko poteže. No, kada već postoji potreba reći ću malo detaljnije. Osnovni problem sa shavtanjem teksta iz Mateja i Marka u vezi ove teme jeste što se lako mogu povezati Hristove reči takvim sklopom da su na nebu ljudi kao anđeli jer se ne žene niti udaju. Međutim, Luka malo drugačije sklapa ovaj tekst gde dodaje jedan bitan detalj koji ukazuje u čemu su ljudi slični anđelima. Ne, zato što se ne žene i ne udaju nego kaže:"jer više ne mogu umreti jer su kao anđeli", Luka 20,36. To je ta povezanost sa anđelima. Slični su po besmrtnosti a ne po tome što su bespolna bića. Inače da li postoji u Bibliji bilo koji drugi tekst koji jasno govori da su anđeli bespolna bića? Ako nađeš neki takav tekst Mire000, molim te citiraj mi ga i pokaži gde se nalazi u Bibliji. Dakle, ovde je izraz "ženiti i udavati" prikazan u kontekstu nečeg drugog. To treba razumeti. Kao što je Isusova priča o "ženidbi i udadbi" ljudi pre Potopa u kontekstu nečega što je činjeno na pogrešan način. U 1.Mojsijevoj 6,2 zapravo pojašnjava u kom smislu je to bilo pogrešno i tekst kaže:"Videći sinovi Božiji kćeri čovečije kako su lepe uzimaše ih za žene koje hteše". Dakle, tu je ključ problema te "ženidbe i udadbe" u Nojevo vreme. Ne, sam čin nego način na koji se to radi. Sinovi posvećenja su se pomešali sa grešnim kćerima zbog njihove lepote a nisu uzimali one koje su posvećene jer su im manje bile privlačne. To je uslovilo mešanje sa njima i upropašćenje njihove svetosti te opšteg kvarenja. Inače da je sam čin ženidbe i udadbe bio pogrešan sam po sebi pa Bog kaznio Pretpotopni svet onda bi i Noje morao stradati jer i on je bio oženjen i njegovi sinovi takođe. Dakle, Isus osuđuje nesvetu ženidbu i udadbu u vreme Noja. E sad postoji ista paralela u Luki. Isus kaže"deca ovog sveta žene se i udaju"....Deca ovog sveta ima negativnu konotaciju u smislu da su oni ovosvetski tj. neposvećeni, grešni, nepreobraćeni. Te ono što sledi posle toga: "žene se i udaju" povezano je sa tom lošom konotacijom. To je zapravo ženidba i udadba "na ovosvetski način" koji je pogrešan. Čin ženidbe i udaje je inspirisan sebičnim motivima i samo radi produženja vrste. Međutim, na Nebu pošto se ne umire neće biti takvih brzopletih brakova samo radi preživljavanja vrste. Ne, to će biti zajednice koje su blagoslovene od Gospoda i koje su poput Adamove i Evine gde je Gospod spojio te će na sličan način Gospod spojiti i osobe na nebu onako kako treba. Za večnost. Kako god bilo brak potiče iz Raja i taj Rajski ideal biće obnovljen što je sasvim logično. Da li će se i deca rađati i koliko će to trajati "dok se na napuni zemlja" kako je Božiji ideal bio kada je bagoslovio brak to ne znamo i nije nam detaljno otkriveno što ne znači da se ne može proniknuti i u taj detalj ali svakako ako bude Bog će podignuti one koji će i taj detalj moći na osnovu Pisma objasniti. Ali bračni odnosi u smislu pripadnosti dva tela jedno drugom tj. da budu jedno telo i u Raju to je nesumnjivo nešto izuzetno logično kada se sagledaju svi tekstovi Pisma koji se na ovaj ili onaj način bave ovim detaljima.

Pozdrav.

Brate ja stvarno ne znam sta si ti meni tamo odgovorio, a verujem da ni ti sam ne znas.

Ti si ove Hristove reci povezao sa onim kada je on drugom prilikom njima govorio o "nojevom vremenu"?!

Izvini, ali da li je on Sadukejima odgovarao na pitanje "CIJA CE BITI ZENA"?

Ili im je odgovarao na pitanje "O ZENIDBI I UDAJI NA OVOSVETSKI NACIN"?

Kako je po tebi onda on uopste njima odgovorio?

Po tebi ispada da je on "zaobisao pitanje"!

Vidis brate, "ti uopste nisi dao odgovor , zaobisao si u svom postu, pa onda ispada da ni Isus nije dao odgovor, po tebi, znaci zaobisao je"?
----------------------------------------------------------------

Ajde sad ovako, lepo, recimo da si ti Hristos a ja Sadukej, odgovori mi konkretnim i sazetim odgovorom kao Isus:

"KOME CE PRIPASTI ZENA, JER JE SA SEDMOIRICOM BILA?"

Da li 1. , 2. , 3. , 4. ,5. , 6. , 7. ili nijednom?
Imas 8 mogucih konkretnih odgovora.

Ti kazes - "razumes sta je Hristos njima odgovorio"? Vidis brate ja blage veze nemam sta si ti a sta je on u tvojoj interpretaciji njima odgovorio. Pa sad ti meni lepo odgovori kao da si Isus, kratko i jasno:

Pitanje je dakle: "kad vaskrsnu, kome ce pripasti zena: 1. , 2. , 3. , 4. , 5. , 6. ili 7. ? Jer je sa svima bila!"


#710
Hristos konkretno i precizno odgovara(ne zaobilazi pitanje):

"Varate se ne znajuci Pisma ni sile Bozje, DECA OVOGA SVETA ZENE SE i udaju, a koji se udostoje dobiti ONAJ SVET I VASKRSENJE iz mrtvih, NITI CE SE VISE ZENITI NITI UDAVATI, VEC SU KAO ANDJELI, I SINOVI SU BOZJI, kad su sinovi vaskrsenja".

Odgovor je konkretan, NA ONOM SVETU SE NE ZENE , i brak ne postoji, pa prema tome, zena nece biti nicija.


#711
A kako bi inače Bog rešio problem da čovek nije zgrešio? Razmislite malo o tome.

Objasni malo bolje , što Bogu prestavlja problem


Tako da je ne moram da robujem prošlosti kada ljudima nisu otkrivene veće Biblijske istine nego proučavam, razmišljam i sudim na osnovu toga. To što ni neki ili mnogi Adventisti, Pravoslavci, Katolici ni Jehovini Svedoci.... ne prihvataju mogućnost braka na Nebu to mene ne obavezuje da ako sam došao do ovakvih zaključaka na osnovu Pisma to verujem.

Veliš Biblijske istine nisu potpno otkrivene ljudima pa ih proučavaš , toje ljepo .
One stihove iz Biblije što ih je citirao SUD NARODA oni naj bolje daju objašnjenje CITIRAM


Joh 14:1 Neka se ne plaši srce vaše! Verujte u Boga i - verujte u mene!
Joh 14:2 U kući Oca moga ima mnogo stanova. Da nije tako, zar bih vam rekao: Idem da vam spremim mesto?
Joh 14:3 I kad otidem i spremim vam mesto, opet ću doći i uzeću vas k sebi, da i vi budete gde sam ja.
Joh 14:4 I kuda ja idem - znate put.

Isus Hrist

Što misliš JOVANE dali Isus govori o zemlji , ILI O NEBESIMA


Ne brini ništa. Bog ima rešenje za sve i On zna kako će i šta urediti na Novoj Zemlji. Naše je samo da vidimo šta Biblija govori o ovoj temi a to malo čas objasnih u postu Miretu000.

Imaš pravo netreba da brinemo , mogao bi ovu zemlju pretvorit u pakao . Ja više vrerujem Isusu :"
Joh 14:1 Neka se ne plaši srce vaše! Verujte u Boga i - verujte u mene!
Joh 14:2 U kući Oca moga ima mnogo stanova. Da nije tako, zar bih vam rekao: Idem da vam spremim mesto?
Joh 14:3 I kad otidem i spremim vam mesto, opet ću doći i uzeću vas k sebi, da i vi budete gde sam ja.
Joh 14:4 I kuda ja idem - znate put."

Aono što veliš objasnijo si Miri000 , majkemi ja onde nisam ništa razumela


#712
Objasni malo bolje , što Bogu prestavlja problem

Očigledno da ne predstavlja problem. Slažemo se!

Dakle, problem prenaseljenosti zemlje je time rešen.

Bogu nije teško da problem reši. Postoje druge planete. A da ne postoje Bog može da ih stvori.

Kao što deca kada odrastu ostavljaju roditeljski dom i žene se i udaju i idu nekim svojim putem, tako će biti i u večnosti.

Gen 2:24 Zato će ostaviti čovek oca svog i mater svoju, i prilepiće se k ženi svojoj, i biće dvoje jedno telo.

Ova rečenica je izgovorena u savršenom, bezgrešnom svetu. Tako će biti opet.


#713
Očigledno da ne predstavlja problem. Slažemo se!

Dakle, problem prenaseljenosti zemlje je time rešen.

Bogu nije teško da problem reši. Postoje druge planete. A da ne postoje Bog može da ih stvori.

Kao što deca kada odrastu ostavljaju roditeljski dom i žene se i udaju i idu nekim svojim putem, tako će biti i u večnosti.

Gen 2:24 Zato će ostaviti čovek oca svog i mater svoju, i prilepiće se k ženi svojoj, i biće dvoje jedno telo.

Ova rečenica je izgovorena u savršenom, bezgrešnom svetu. Tako će biti opet.

Kako da ne, u tvojoj masti.
Tebi nije problem ni Hristove reci izvrnuti, samo da opravdas svoju crkvu:

"Varate se ne znajuci Pisma ni sile Bozje, DECA OVOGA SVETA ZENE SE i udaju, a koji se udostoje dobiti ONAJ SVET I VASKRSENJE iz mrtvih, NITI CE SE VISE ZENITI NITI UDAVATI, VEC SU KAO ANDJELI, I SINOVI SU BOZJI, kad su sinovi vaskrsenja".

Odgovor je konkretan, NA ONOM SVETU SE NE ZENE!


#714
Da li je ispravno da na osnovu jednog stiha pravimo doktrinu? To nije ispravno.

Hristos nije odgovarao da nema braka, već odgovara da nema ponovnog udavanja zbog smrti. To se jasno vidi iz jevanđelja po Luci koji opisuje isti događaj sa više detalja.

Nemojte ignorisati detalj koji je napisao jevanđelista Luka, a koji nisu napisali Matej i Marko.

Luk 20:36 Jer više ne mogu umreti; jer su kao anđeli; i sinovi su Božiji kad su sinovi vaskrsenja.

KONTEKST

Luk 20:33 O vaskrsenju dakle koga će od njih biti žena? Jer je ona sedmorici bila žena.
Luk 20:34 I odgovarajući Isus reče im: Deca ovog sveta žene se i udaju;
Luk 20:35 A koji se udostoje dobiti onaj svet i vaskrsenje iz mrtvih niti će se ženiti ni udavati;
Luk 20:36 Jer više ne mogu umreti; jer su kao anđeli; i sinovi su Božiji kad su sinovi vaskrsenja.
Luk 20:37 A da mrtvi ustaju, i Mojsije pokaza kod kupine gde naziva Gospoda Boga Avraamovog i Boga Isakovog i Boga Jakovljevog.
Luk 20:38 A Bog nije Bog mrtvih nego živih; jer su Njemu svi živi.

Objasnite nam šta je predstavljaju ove podvučene reči?


#715
Deca ovoga sveta se ponovo žene i udaju! (zbog toga što postoji umiranje i smrt)

Luk 20:34 I odgovarajući Isus reče im: Deca ovog sveta žene se i udaju;
Luk 20:35 A koji se udostoje dobiti onaj svet i vaskrsenje iz mrtvih niti će se ženiti ni udavati;
Luk 20:36 Jer više ne mogu umreti; jer su kao anđeli; i sinovi su Božiji kad su sinovi vaskrsenja.

To je odgovor Isusa Hrista sadukejima koji ne veruju u vaskrsenje!

Taj njihov problem ne postoji u svetu gde nema smrti.

Anđeli ne umiru to znamo. Sotona postoji od pada u greh, preko iživljavanja nad Jovom, nad Isusom, nad apostolima, prvim hrišćanima, zatim kroz mračni srednji vek i sve do dana današnjeg kada ispira mozak svoj deci sveta ubeđujući ih u evoluciju/ateizam - ateistiku ideologiju u obaveznom obrazovanju.

I Sotona će uspostaviti žig zverin (nedeljni zakon) kada će ceo svet da ga prihvati kao Boga.

Anđeli ne umiru. Ni ljudi neće umirati.

Neće se ponovo ženiti ni udavati. (kao u priči)

Nije teško razumeti.


(nastavak u sledećoj poruci)

...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
...

(nastavak prethodne diskusije)


#716
Deca ovoga sveta se ponovo žene i udaju! (zbog toga što postoji umiranje i smrt)

ONAJ SVET I VASKRSENJE iz mrtvih...NITI CE SE VISE ZENITI NITI UDAVATI, VEC SU KAO ANDJELI

Sta je ovde rekao, JEL SE U RAJU ZENE???


Tvoji adventisti u videu su izjavili da ce ''imati decu'', ako ce imati znaci da ''se zene''!

A sta Isus kaze???


#717
Opet ignorišete Hristove reči.

Luk 20:36 Jer više ne mogu umreti; jer su kao anđeli; i sinovi su Božiji kad su sinovi vaskrsenja.


#718
Osnovno pravilo je da se od jednog stiha ne pravi doktrina.

Ne smemo ignorisati kontekst. (kome su tačno upućene reči i šta je zapravo poruka koju je Isus uputio)

Ne smemo ignorisati šta celokupno Sveto pismo uči o braku.

Ako to učinimo prihvatićemo pogrešne zaključke.


#719
Ne želim da zatrpavam temu sa ovim problemom.

Možemo otvoriti novu temu i ovde ostaviti link ka toj temi.

Treba citirati sve relevantne stihove. Ne samo iz sinoptičkih jevanđelja, već iz celokupne Biblije. A pogotovu se to odnosi na reči na koje Isus upućuje svoje slušaoce.

Mat 22:29 A Isus odgovarajući reče im: Varate se, ne znajući Pisma ni sile Božje.


#720
Opet ignorišete Hristove reči.

Luk 20:36 Jer više ne mogu umreti; jer su kao anđeli; i sinovi su Božiji kad su sinovi vaskrsenja.

Ignorises ti Hristove reci:


NITI CE SE VISE ZENITI NITI UDAVATI, JER VISE NE MOGU UMRETI, VEC SU KAO ANDJELI

Tvoji adventisti su rekli da ce ''biti dece u Raju''.
Kako, ''kad se VISE NECE ZENITI"???

Drugo pitanje:

''Cija ce biti zena od onih sedmorice brace''?
Ako ce brak postojati i u Raju, cija ce zena biti, JEL OD ONOG PRVOG?


MOLIM ODGOVOR!?


#721
Izvini, ali da li je on Sadukejima odgovarao na pitanje "CIJA CE BITI ZENA"?

Ili im je odgovarao na pitanje "O ZENIDBI I UDAJI NA OVOSVETSKI NACIN"?

Reci mi Mire000 da li je Isus rekao da neće biti ničija? Da li postoji eksplicitan Isusov odgovor tipa:"znate neće biti ničija"...džaba vam sve? Ili je Isus govorio o vaskrsenju mrtvih? Šta ti misliš?

Kao drugo, odgovori mi na pitanje da li ima tekst gde kaže da su anđeli bespolni, pošto te to pitah u prethodnom pitanju?


Odgovor je konkretan, NA ONOM SVETU SE NE ZENE!

Važno je da vidimo koji je motiv Sadukeja oko postavljanja Isusu ovakvog pitanja. Isus pošto je Gospod je prozreo njihovu pravu nameru. Isus kao Gospod složićeš se zna ono što se krije u pozadini njihovog pitanja a ne samo površinski kako su ga oni na prvi pogled postvili. Tako da treba da imaš na umu da Isus gađa svojim odgovorom suštinu a šta je suština? Suština je ono što se krije iza ovakavog Sadukejskog pitanja a to je neverovanje u vaskrsenje. Vidiš, Isus je bio korak ispred Sadukejskog pitanja. On im nigde direktno ne odgovara na pitanja čija će žena tačno biti ali ni da neće ničija biti. To Isus nigde ne kaže. Ali zato su Sadukeji razumeli šta? Da ničija žena neće biti? Ne, nego da ima vaskrsenja.

Ovo jeste jedan teži tekst za razumevanje. Ja razumem tvoj stav i tvoje razmišljanje. I ja sam isto tako razmišljao. Na pvi pogled tvoj zaključak je smislen ali kada se malo dublje zadre u Luku i termine koje Luka koristi u smislu "deca ovog sveta"...pa onda "ženidba i udaja" u tom kontekstu onda nam neke stvari izgledaju malo drugačije.

Inače ovo "novo " razumevanje ovog pitanja proizilazi isključivo zbog opisa Isusovog odgovora u Luki. Na osnovu Mateja i Marka bismo bukvalno mogli ovo razumeti tako kako sam ja nekad razumevao i onako kako ti još uvek razumevaš. Ja te potpuno razumem. Ali upravo na osnovu Luke ja sam osvedočen u puninu Isusovog odgovora. U krajnjem slučaju sada još bolje razumevam zašto postoje četriri jevanđelja a ne jedno. Ovaj primer je najbolji pokazatelj:). Luka daje opširnije Isusov odgovor baš zato da ne bismo pogrešno razumeli Mateja i Marka. A Matej i Marko prenose ovako zato što im je u fokusu nešto drugo. Njima je u fokusu samo kratak izveštaj gde Isus govori o tome da su Sadukeji pogrešno razumeli Pismo i da ima vaskrsa. Dok Luka daje celovitiji izveštaj sa ciljem upravo da se sagleda i "pozadina" Isusovog odgovora. To je neko moje razumevanje zašto se Lukin izveštaj razlikuje od Matejevog i Markovog tj. zašto celovitije prenose Isusov odgovor.


#722
Da li Vi imate informaciju da se anđeli ne žene?

Da li imamo takvu informaciju? Ne!

Ali imamo informaciju da anđeli ne umiru.

Sotona je započeo pobunu na nebu! Preneo je na ovu zemlju. I prisutan je kroz celokupnu istoriju. I tako će biti sve do kraja kada će ga Bog uništiti, zajedno sa svim njegovim sledbenicima (anđelima i ljudima koji su izabrali greh i pobunu protiv autoriteta Tvorca neba i zemlje).

Zlo će biti uništeno, zajedno sa svima onima koji su izabrali da se ne odvoje od greha.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
...
Taramana je napisao(la):
:roll:

Niti će se ženiti niti udavati,i šta ti nije jasno...pardon,ima li nešto da ti je jasno?

Brate, pa kako ti nije jasno? :)
Hoce da sakrije ono sto sam lepo objasnio na temi o Pravoslavlju, pa ''kopira" "prekraja" i "sakriva" - izigrava "urednika".
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ova tema je vrlo dobra, i iskreno - sam sam planirao da napišem nešto o tome na jednoj od postojećih tema.

Dakle, pitanje glasi "Hoće li biti braka u Raju?"

Kao što znamo - Bog je u početku stvorio prvi ljudski par i spojio ih u bračnu zajednicu, predhodno konstatujući da "NIJE DOBRO DA JE ČOVEK SAM"

Iz ovoga zaključujemo da je brak Božanska ustanova, i da je Božja volja od početka bila - da svaki čovek tokom života ostvari ovu bračnu zajednicu.

U kontekstu biblije postoji nešto što se zove "dar Božji" kada se govori o braku, i apostol Pavle govoreći o braku kaže "KAKO JE KOME DATO PO SVOME DARU" što upućuje na to - da nije svim ljudima dato da ovu bračnu zajednicu ostvare u ovom životu, a u kontekstu biblije - razlozi mogu biti različiti, i podrazumevaju i fiziočke i duhovne razloge.
Na prvom mestu fizičke u smislu - da određeni ljudi nemaju fizičke mogućnosti za ostvarivanje ove zajednice, a oni mogu biti različiti.

Na drugom mestu tu su duhovni razlozi, koji podrazumevaju činjenicu - da nekim ljudima nije dato da ostvare bračnu zajednicu, iz razloga što su ti ljudi isključivo rođeni sa Božjom namerom da oni obave određenu misiju na ovojh zemlji, što možemo videti iz primera nekih biblijskih ličnosti. poput Jovana krstitelja.

Da li će ljudi koji na ovoj zemlji nisu imali mogućnost da ostvare bračnu zajednicu imati mogućnost da to ostvare na novoj zemlji koju Bog bude stvorio - to je pitanje na koje se može odgovoriti u kontekstu biblije, a odgovor je pozitivan, i ukazuje na to - da je Božja volja od početka bila da ljudi u raju na zemlji žive u bračnoj zajednici, što znači - da je raj u kome je ljubav princip svih odnosa - mesto gde se ta ljubav ostvaruje u tri dimenzije - između supružnika u braku i Boga.

To upućuje na misao - da na novoj zemlji neće biti samaca, i ono što je Bog danas otkrio onima koje je podigao za službu duhovne reforme crkve i sveta je to - da će Bog sve one samce koji nisu zbog bilo kojih razloga imali mogućnost da u ovom životu ostvare bračnu zajednicu, spojiti u bračnu zajednicu na novoj zemlji.

Što se tiče teksta iz Luke 20 poglavlja koji je priložen, a koji naizgled demantuje ovu tvrdnju, ovaj tekst govori o vaskrsenju, i slučaju gde - je žena imala sedam muževa, što znači da se ona uvek iznova nanovo udavala sedam puta, i Isus govori u tom kontekstu ovog vanrednog slučaja, koji se nažalost u istoriji mnogo puta ponavljao, i upućuje na to - da se ljudi ili žene neće više ženiti i udavati iznova i iznova mnogo puta iz razloga smrti supruga ili supruge, već da tamo neće biti smrti, i da će ti ljudi živeti u bračnoj zajednici koju su ostvarili na zemlji.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Nisam stigao sinoć da dovršim kopiranje prethodnih poruka.

Dosta vremena je potrebno da bi se svaki citat iskopirao, zato što nije moguće jednostavno iskopirati poruku, već je potrebno potražiti replike. To oduzima mnogo vremena. Jednostavno nije moguće iskopirati za nekoliko sati. Zato nisam stigao sinoć da dovršim kopiranje.

S obzirom da ste počeli sa komentarima, dozvolićete mi da rezervišem sledećih nekoliko poruka da bi mogao da iskopiram u budućnosti sve poruke.

Ja ću se potruditi da kako mi vreme bude dozvoljavalo dodajem prethodne poruke.

Ako ne budem stigao da dovršim kopiranje, Vi mi ne zamerite, jer ja nisam obavezan da ovo činim. Ako budem imao druge obaveze, one će imati prioritet.

Svako može da vidi prethodnu diskusiju. Postavljen je link ka porukama.

Sledeće poruke biće nazvane privremeno:

REZERVISANO ZA PRETHODNE PORUKE
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top