Hitlerovi rođendani i orgijanja subotara

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Nije riječ o mržnji, Jovane. S mržnjom bismo otjerali i odbacili otjerali Krista iz vlastite duše, a to nitko ne želi.
Sjeti se, kad je Laodikeja nazivao Slapa ružnim imenima, Slap je odgovorio da ga ne mrzi. I ja to vjerujem. I DarthShone je već negdje napisao da sudimo duhovima, ne ljudima.
Prosuđujemo duha
koji je na djelu, tako nas potiče i sv. Pavao, zar ne?
Vi ste plasirali jednu novu nauku i širite ju. Ta doktrina se "slučajno" tiče i Katoličke Crkve. Zar misliš da bi katolici trebali samo šutjeti za ono što smatraju štetnim? Nećeš čuti da se Katolička Crkva službeno oglasila o vama, vjerojatno vas ni ne doživljavaju ozbiljno, ali dakako da "bratski" susreti postoje. I nije baš sve negativno, ima primjera gdje adventisti surađuju s drugima.



Oni koji citiraju i najviše su se bavili adventizomom i Ellen White su protestanti.
Zar ne misliš da i oni imaju pravo odgovoriti vam? I njih vrijeđate svojim isključivim stavom.




Ovo što si napisao je vrlo važno. I pohvalno. Važno je jer smo kršćani i kao takvi trebamo se ponašati kršćanski jednako bez obzira da li smo u crkvi, na ulici ili na forumu. Ili jesmo ili nismo? Ako je Bog centar naše duše, onda bi naše misli, osjećaji, djela trebala proizlaziti iz tog Centra, a ne s periferije, od vanjskih podražaja i izazova.
Međutim, znamo da to nije uvijek lako postići i lako se prijeđe granica. U svakom slučaju, dobro je da se ograđuješ od onoga što napiše Laodikeja (Tripo, kainos...) kad pišu izrazito kao sektaši, s namjerom da vrijeđaju, ponize, pakoste... Ti si razboritiji i strpljiviji, i bolje se kontroliraš. Hvala Bogu!

Da li se mi podržavamo bezrezervno? Glede nauka Katoličke Crkve, DA! I ne može biti drukčije.
Što se tiče same forme pisanja...ha, ne znam. I Slap i DarthShone poznaju dobro temu. Ako su izazovi veliki i odgovori će biti teški za uho. Znaš, dok god se izdižete nad druge, bit će nekoga da vas spusti.

Ja se ne slažem s osudom bilo koga, jer "sud je Božji". U prvom redu ne prihvaćam adventističku osudu svih drugih kršćana i svega što je drugačije od vašeg, jer upravo to meni je dokaz koliko radite krivo. I tako shvaćam Slapove ili DarthShoneve postove kad pišu o prijevarnom/sotonskom duhu među vama.
Teške, bezrezervne kvalifikacije se mogu čuti sa druge strane itekako. Možeš čuti vrllo neukusne primedbe protivnika Adventista. Itekako. Ali ja uvek gledam da budem realan, te ću otvoreno reći i za Adventiste ili JS i sl.

Takođe za EGW kažem, videh i istražih kako joj se iskrivljuju tekstovi. Zato je istina što napisah da to rade ono koji je mrze. Ništa drugo.

Ali treba uvek zadržati prisebnost duha.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
U prvom redu ne prihvaćam adventističku osudu svih drugih kršćana i svega što je drugačije od vašeg, jer upravo to meni je dokaz koliko radite krivo. I tako shvaćam Slapove ili DarthShoneve postove kad pišu o prijevarnom/sotonskom duhu među vama.

Prihvatala ili ne prihvatala njihovu (adventističku) osudu svih onih koji ne prihvataju njihove blasfemije kao Božansku objavu, dve stvari promeniti nećeš.

Prvu da ih obratiti time što si tolerantnija (u manjoj ili većoj mjeri) i ubediti u svu pogubnost onoga što nameću, nećeš.

i

Drugu, ma koliko bila bolna, da oni Kršćani nisu.

Shvati, nije dovoljno samo pominjati Krista, nije dovoljno samo mlatarati Pismima, da bi se netko ili neka zajednica mogao zvati Kršćaninom.


Naime, onda bi smo, sledeći takvu logiku (na koji oni, adventisti i njima slični i računaju) mogli Kršćanima proglasiti i muslimane ili židove (iako Krista pominju u negativnom kontekstu, spominju Ga, još ako se na to doda činjenica da je termin Krist grčki prevod hebrejskog Mssyh) eto nama Jovanove mantre.

Bog je apsolut, shodno tome i vera u Njega, shvatanje Njega i vere same je: ili/ili.


Nema i ne može biti razvodnjenosti.

Dakle, ako je Krist JEDAN I JEDINI, onda nema više različitih, kontradiktornih "verzija" Krista.

Nema niti ih može biti.

Ujedno, znam da će se svi koji pokušavaju da odbrane svoje "kršćanstvo" pozivati na Isusove reči odobravanja onima koji, iako ne pripadaše zajednici, u Njegovo Ime isterivaše zloduhe i lečiše, no stvar je u tome da su ti koji nisu pripadali zajednici verovali u Krista onakovog kakav jest. Inače ne bi mogli da čine to što su činili.

Ponavljam. Sine Qua Non je verovanje u Krista, verovanje Kristu.


Ne verovanje u sliku Krista, ne verovanje u ono što o Kristu govore "proroci", "vidioci".


Milijuni su svoje živote davali i daju za Krista, onakvog kakvog Ga navješta Crkva.

Ne za nekog političara, ne za nekog generala hebrejske vojske koga je eto Elohim postavio da oslobodi Israela, ne za muhamedovog Issu, začetog duvanjem alaha u intimne predele Marijine, ne za nekog ćatu, motociklistu, čistača, anđela, priviđenje, "najvećeg čoveka koji je ikada živeo", Chuck Norrissa obešenog o stup...

Nego za Krista koji je BOG SVESILNI, koji je EGO EIMI - YHWH.

Zašto li Rimljani pogubiše Sv. Petra? Zašto Sv. Pavla? Ako li je Krist samo ćato, prorok, rabin, zločinac?

Zašto?

Naime samo bi debil, mentalno nezrela i zavedena osoba sebi dozvolia da je ubiju, muče, bacaju zverima, žigošu, raspinju, kolju pred kamerama, za nekoga ko beše samo ćato, anšeo, priviđenje, "najveći čovek koji je ikada živeo", čistač, motociklista, zločinac, lažov, političar, general....


Tu i upravo tu počiva, visi, definicija Kršćanstva.

Kršćanin je onaj za koga je Krist BOG, ko veruje Kristu i u Krista.

Zadovljavaju li adventisti i ostali slični njima tu definiciju?


NE.

Veruju li oni u Krista?

NE

Veruju li oni Kristu?

NE, jer da vjeruju, ne bi Millerovim lažima povjerovali, ne bi prorokovali laži i ne bi ono što Krist nije naredio sledili i vršili.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Teške, bezrezervne kvalifikacije se mogu čuti sa druge strane itekako. Možeš čuti vrllo neukusne primedbe protivnika Adventista. Itekako. Ali ja uvek gledam da budem realan, te ću otvoreno reći i za Adventiste ili JS i sl.

A što bi ti htio čuti od kršćanina (onoga kome je Isus Bog) nakon svojih ponavljanja kako su "Isus i sotona jednaki po boštvu".

Takođe za EGW kažem, videh i istražih kako joj se iskrivljuju tekstovi. Zato je istina što napisah da to rade ono koji je mrze. Ništa drugo.

Koje tekstove Ellen White sam ja "iskrivio"??? Misliš na citiranje njenih tekstova kojima sam pokazivao i pokazao da je skoro deset godina naučavala ovu bogohulnost - Isus je 22.10.1844 prestao posredovati za grešnike i tada je završilo vrijeme za njihovo spasenje???

Pa provjerimo. Pogledajmo najprije što je sama Ellen White ostavila zapisano što se ovoga pitanja tiče:

S braćom i sestrama, nakon što je prošlo vrijeme četrdeset i četvrte, ja sam vjerovala da se grešnici više ne mogu obratiti,...... (Ellen White, Letter 24, 1874, cited in MR, vol. 8, p. 229.)

A sada pogledajmo što i sami adventistički profesori o ovome nisu mogli prešutjeti:

Iz brošure Nancy J. Vyhmeister - "Tko su adventisti sedmog dana?"

1623668536418.png

Kao što možete vidjeti, autorica Nancy J. Vyhmeister jasno priznaje i govori o tome kako su adventistički pioniri sve do 1952 godine čak odbijali primiti u "svoje stado" sve ljude koji nisu bili dio adventnog pokreta iz 1844. Naime, čitavi svijet osim "svoga vlastitog stada - oni koji su bili 1844. dio pokreta" Ellen White i ostali adventistički pioniri smatrali su grešnicima za koje je Isus prestao posredovati i za koje je vrijeme spasenja završilo 22.10.1844. I evo, po priznanju same adventističke profesorice Nancy J. Vyhmeister, Ellen White i ostali pioniri naučavali su ovu bogohulnost sve do 1952. godine - punih osam godina.
 

Prilozi

  • 1623668383718.png
    1623668383718.png
    49,5 KB · Pregleda: 0
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
A što bi ti htio čuti od kršćanina (onoga kome je Isus Bog) nakon svojih ponavljanja kako su "Isus i sotona jednaki po boštvu".



Koje tekstove Ellen White sam ja "iskrivio"??? Misliš na citiranje njenih tekstova kojima sam pokazivao i pokazao da je skoro deset godina naučavala ovu bogohulnost - Isus je 22.10.1844 prestao posredovati za grešnike i tada je završilo vrijeme za njihovo spasenje???

Pa provjerimo. Pogledajmo najprije što je sama Ellen White ostavila zapisano što se ovoga pitanja tiče:

S braćom i sestrama, nakon što je prošlo vrijeme četrdeset i četvrte, ja sam vjerovala da se grešnici više ne mogu obratiti,...... (Ellen White, Letter 24, 1874, cited in MR, vol. 8, p. 229.)

A sada pogledajmo što i sami adventistički profesori o ovome nisu mogli prešutjeti:

Iz brošure Nancy J. Vyhmeister - "Tko su adventisti sedmog dana?"

Pogledajte prilog 142667

Kao što možete vidjeti, autorica Nancy J. Vyhmeister jasno priznaje i govori o tome kako su adventistički pioniri sve do 1952 godine čak odbijali primiti u "svoje stado" sve ljude koji nisu bili dio adventnog pokreta iz 1844. Naime, čitavi svijet osim "svoga vlastitog stada - oni koji su bili 1844. dio pokreta" Ellen White i ostali adventistički pioniri smatrali su grešnicima za koje je Isus prestao posredovati i za koje je vrijeme spasenja završilo 22.10.1844. I evo, po priznanju same adventističke profesorice Nancy J. Vyhmeister, Ellen White i ostali pioniri naučavali su ovu bogohulnost sve do 1952. godine - punih osam godina.
Već smo te tekstove prošli. Iskrivljavanje podrazumeva pogrešno tumačenje, tumačenje van konteksta, navođenje jednih a preskakanje drugih citata...itd..znaš i sam koliko smo tih citata preturili.

Ali samo napomenuh da je bilo svakih stvari i sa jedne i sa druge strane u provociranju, kvalifikovanju itd...što je činjenica, no Isabelita je navela primere kod adventista dok sam ja ukazao na primere kod neadventista.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Već smo te tekstove prošli. Iskrivljavanje podrazumeva pogrešno tumačenje, tumačenje van konteksta, navođenje jednih a preskakanje drugih citata...itd..znaš i sam koliko smo tih citata preturili.

Hoćeš reći da i vaša "subotarska profesorica" Nancy J. Vyhmeister vadi Jelenine citate izvan konteksta i podvaljuje joj i laže o njoj. :)Čovječe, istina oslobađa, a ne bogohulnica Ellen White.

Istodobno su se bojali pozvati druge da im se pridruže smatrajući da su vrata spasenja zatvorena. U međuvremenu se stajalište pionira o mogućnosti spašavanja drugih promijenilo zahvaljujući brižljivom proučavanju Biblije, viđenjima Ellen White o vijesti koja treba obuhvatiti cijeli svijet i obraćenju ljudi koji nisu bili dio pokreta iz 1844. “Zatvorena vrata” bila su 1852. pretvorena u “otvorena vrata” i

P.S. Bogohulnici. Naučavati da je Bog odbacio grešnike, čitavi svijet osim njih koji su se okupili 1844. oko Millera. :ludd/:
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Hoćeš reći da i vaša "subotarska profesorica" Nancy J. Vyhmeister vadi Jelenine citate izvan konteksta i podvaljuje joj i laže o njoj. :)Čovječe, istina oslobađa, a ne bogohulnica Ellen White.

Istodobno su se bojali pozvati druge da im se pridruže smatrajući da su vrata spasenja zatvorena. U međuvremenu se stajalište pionira o mogućnosti spašavanja drugih promijenilo zahvaljujući brižljivom proučavanju Biblije, viđenjima Ellen White o vijesti koja treba obuhvatiti cijeli svijet i obraćenju ljudi koji nisu bili dio pokreta iz 1844. “Zatvorena vrata” bila su 1852. pretvorena u “otvorena vrata” i

P.S. Bogohulnici.
To smo već elaborirali. Elen Vajt je rekla da je takav stav napustila u decembru 1844. Tako da je lepo pojasnila na koga se odnosilo to...na one koji su čuli pa odbacili i one koji su prihvatili pa odbacili.

Jesmo objasnili to pre? Jesmo.

E vidiš to je iskrivljavanje o kome govorim.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
To smo već elaborirali. Elen Vajt je rekla da je takav stav napustila u decembru 1844.

Nije 1844., nego 1952. Proročica ti je .... :bfghb:

Tako da je lepo pojasnila na koga se odnosilo to...na one koji su čuli pa odbacili i one koji su prihvatili pa odbacili.

Lijepo vam je objasnila vaša subotarska profesorica Nancy J. Vyhmeister, ovako:

Istodobno su se bojali pozvati druge da im se pridruže smatrajući da su vrata spasenja zatvorena. U međuvremenu se stajalište pionira o mogućnosti spašavanja drugih promijenilo zahvaljujući brižljivom proučavanju Biblije, viđenjima Ellen White o vijesti koja treba obuhvatiti cijeli svijet i obraćenju ljudi koji nisu bili dio pokreta iz 1844. “Zatvorena vrata” bila su 1852. pretvorena u “otvorena vrata” i
-------------------------------
Dakle, Ellen White i 'pionirčići maleni' vjerovali su i naučavali da se nakon 22.10.1844. ne može spasiti nitko izvan onih koji su 1844. pripadali adventnom pokretu. Da su baš tako vjerovali i tako se ponašali, najbolje govori činjenica da se čitavo to vrijeme (sve do 1952. godine) nisu uopće obraćali drugim ljudima izvan adventnog pokreta niti ih pozivali da im se pridruže. Posve logično, kako i zašto pozivati one ljude za koje je Isus prestao posredovati 22.10.1844. i za koje je toga dana završilo vrijeme pokajanja i spasenja. ;)

Dakle, radi se o teškoj bogohulnosti, huli na Duha Svetoga, koju su vjerovali i propovijedali "Ellen White & pajonirs" čitavih osam godina - oa 1844. do 1852. godine.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Nije 1844., nego 1952. Proročica ti je .... :bfghb:



Lijepo vam je objasnila vaša subotarska profesorica Nancy J. Vyhmeister, ovako:

Istodobno su se bojali pozvati druge da im se pridruže smatrajući da su vrata spasenja zatvorena. U međuvremenu se stajalište pionira o mogućnosti spašavanja drugih promijenilo zahvaljujući brižljivom proučavanju Biblije, viđenjima Ellen White o vijesti koja treba obuhvatiti cijeli svijet i obraćenju ljudi koji nisu bili dio pokreta iz 1844. “Zatvorena vrata” bila su 1852. pretvorena u “otvorena vrata” i
-------------------------------
Dakle, Ellen White i 'pionirčići maleni' vjerovali su i naučavali da se nakon 22.10.1844. ne može spasiti nitko izvan onih koji su 1844. pripadali adventnom pokretu. Da su baš tako vjerovali i tako se ponašali, najbolje govori činjenica da se čitavo to vrijeme (sve do 1952. godine) nisu uopće obraćali drugim ljudima izvan adventnog pokreta niti ih pozivali da im se pridruže. Posve logično, kako i zašto pozivati one ljude za koje je Isus prestao posredovati 22.10.1844. i za koje je toga dana završilo vrijeme pokajanja i spasenja. ;)

Dakle, radi se o teškoj bogohulnosti, huli na Duha Svetoga, koju su vjerovali i propovijedali "Ellen White & pajonirs" čitavih osam godina - oa 1844. do 1852. godine.
Ona kaže decembar 1844 :). Sad šta ću ja kada preskaču taj podatak. I ovaj izvor koji citiraš, očigledno preskače taj podatak.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Dakle, radi se o teškoj bogohulnosti, huli na Duha Svetoga, koju su vjerovali i propovijedali "Ellen White & pajonirs" čitavih osam godina - oa 1844. do 1852. godine.

Upravo tako. A na to ih je navelo šta?

Dunulo im?

Ne, nego zato što su poverovali lažljivom egomanijaku, prevarantu MIlleru.

Uostalom, na koji su to način ovi bogohulnici (a hvalisaše se i hvališu se kako poznaju Pisama) iznašli da je nastupio KRAJ SVETA?

Na koji?

Na isti onaj način na koji malo malo pa se po medijima pojave katastrofalne vesti o nekakvom Armagedonu, kraju sveta i ostalim kataklizmama.

A sve one dolaze odakle?

Iz uma dokonih američkih protestanata kojima je dosadno, koji mrze sve pred sobom i oko sebe, pa bi da im Hipi Džezus donese materijalni "paradajz" na zemlji...

No, ne krivim njih, te jadnike ispranih mozgova i praznih duša.


Krivica i osuda je na Sola Scriptura sotonskoj prevari i iz nje rođenoj "forenzičkoj" "teologiji".
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ona kaže decembar 1844 :). Sad šta ću ja kada preskaču taj podatak. I ovaj izvor koji citiraš, očigledno preskače taj podatak.
Pod 1 - Ona laže. Niječe da je govorila i naučavala nešto što je ostalo zapisano da je govorila i naučavala. I nije joj to prvi put da laže. Laž je u duhu bogohulnika i plagijatora, a Ellen White je i bogohulnica i plagijatorica.

Pod 2 - Evo ti prilika pa brani svoju proročicu.

Dakle, ako je zaista odbacila to vjerovanje (o zatvorenim vratima) u prosincu (decembru) 1844. godine, onda bismo morali naći slučajeve kako su "Adventistički pioniri", već 1845. godine pa sve dalje, "misionarili" i pozivali ljude da im se pridruže - jer oni su "vjerni ostatak", oni su jedini autentični sljedbenici Isusa Krista. Imaš li, dakle, dokaze da su "Ellen &Co" već 1945." propovijedali evanđelje drugima" - ljudima izvan adventnog pokreta", i da su ih pozivali da im se pridruže?
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top