Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
10.07.2009
Poruka
5
Nije lepo to što ne govoriš istinu :p
UV mastilo nije lepo trošiti na farbanje kućišta :D
Može da bude korisno na nekom ispitu, je l' tako? :p :D
 
Učlanjen(a)
11.06.2009
Poruka
505
Trackball miš iz Logitec-a

Kompanija Logitec predstavila je novi bežični trackball miš Logitec M570, uz koji dolazi i već dobro poznati Logitec-ov unifining prijemnik.
76042_svmis1_f.jpg


Logitec M570 bežični trackball miš donosi preciznu kontrolu kursora kada se koristi i na nekom neadekvatnom prostoru, velikim sofama ili sličnim lokacijama. Senzor za lasersko praćenje koristi kuglicu, a ne toliko površinu po kojoj se miš kreće. Na taj način se ostvaruje pravilno i jasno kretanje miša.


Novi Logitec trackball miš ima prikladan točkić za skrolovanje i lako dostupne back/forward tipke koje će olakšati lakši rad na računarima.
Logitec M570 bežični trackball miš se očekuje širom Evrope u septembru po preporučenoj maloprodajnoj ceni od oko 8.000 dinara.

http://www.blic.rs/data/images/2010-09-21/76042_svmis1_f.jpg?ver=1285079137
 
Član
Učlanjen(a)
21.03.2010
Poruka
61
Kako si ga samo provalio? Mada kako ce UV lampom da cita na sred ispita to sto je napisao? Ha ha ha ha
 
Član
Učlanjen(a)
21.03.2010
Poruka
61
Postoji takav DVD RW uredjaj, bilo ga je u prodaji u Nisu, sad za ostala mesta neznam, cena mu je bila slicna kao i obicnom, ja sam jos pre jedno 4 godine hteo da kupim bas taj ali nisam imao mogucnosti da nabavim takozvanew printabilne DVD diskove, sada ih ima na tone i dosta su jeftini, kvalitet im je nikakav ali im je i cena isto takva. Koliko sam bio procitao u to vreme trebalo mu je jace od pola sata da odradi fotku na disk (gubljenje vremena), postoje lepo stampaci koji imaju ispod jednu fijokicu u koju ubacis disk i on ti isprinta sliku na njemu (mnogo brza i jeftinija varijanta).
 
Član
Učlanjen(a)
21.03.2010
Poruka
61
Kad smo vec kod toga moze li mi neko pojasniti da li mogu na mojoj maticnoj da nakacim hdd sata2 a imam na maticnoj obicne sata konektore (sata 1)
Znaci jel moze sata 2 na sata1 konektor?
 
Član
Učlanjen(a)
21.03.2010
Poruka
61
I ja isto tako kazem, AMD je zakon, hajde jedan banalan primer, pre 5 godina u radnji kupljena 2 racunara, jedan sa AMD procesorom na 1.66 ghz a drugi sa intelovim 2.4 ghz, sve ostalo im je isto (grafika, hard, memorija) ti racunari se i danas koriste, s tim sto AMD masina sljaka za 50% bolje i lakse sa novim programima od Intelovog racunara.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Heeeeeeej, brate, al` ga pretera, to sto neko ne odrzava racunar, ne znaci da je isti slab, odnosno ima slabu iskoriscenost.
Ja upravo radim na Intel Coppermine PIIIE, integrisana grafika 32MB, 512MB SDRAM-a na 133Mhz FSB- serije iz 99-te god.(smesno, ali istinito, nemam razloga da lazem), i radim u Sony Sound Forge 10 Pro bez problema (jeste sporo, ali dobro za mucenje i test, i nikad nema Not responding), rezem DVD na 8x bez problema za 8 minuta, nekoliko programa ukjuceno stalno, kao Skype, Opera, Everest Ultimate, Total Commander Ultima Prime 4.8( raspakivanje podataka)TuneUp Utilities 2010 (za odrzavanje sistema), Winamp (sasvim dovoljno za ovaj krs, a lepo radi).
Naravno da za render ne moze, ali za osnovne funkcije kao Net, slusanje zike, filmovi itd radi bez problema.
A drugu masinu jasem za render i ona nije na net-u, isto Intel i7-930 X58 chipset, nekoliko najzahtevnijih operacija bez problema i bez OC, prego grafe (GTX 460 SLI) HD video render opusteno samo, jeste skupo, ali efikasno, brzo i kvalitetno(igre ne).
Dakle, najbitnije je upotrebljivost i namena, a zatim i odrzavanje svega toga.
Intel je i dalje dosta ispred AMD-a, samo je u nizoj kategoriji AMD dosta isplativiji, kome treba jaka masina, Intel je adekvatno resenje, a za igranje AMD je majka mara.
Ko bi bio lud da ulozi veliki novac, da bi se igrao na racunaru ili je pun para?
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
slažem se sa kolegom sve je u namjeni za sta služi komp i održavanje.

Ja jesam za amd jer je odlican omjer uloženog-dobiveno ali za neke zahtjevnije operacije programe Auto CAD i slicno intel je bolji izbor
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
Dilema HDD

Ovako skupile se neke pare i bilo bi vrijeme da se promjeni hard u kompu na umu su mi 2 harda pa bih trebao odlucit.

1. Samsung Spinpoint F3 1Tb sata 3Gb/s 70$
2.WD Caviar black 1Tb sata 6Gb/s 105$


Cito sam reviewe na netu ali zanimaju me iskustva dali se vise isplati uzet jeftiniji F3 ili wd.
Maticna mi podržava sata 3Gb/s ali wd ce radit samo ne punom snagom nece radit 6Gb/s nego ce radit 3Gb/s ako se nevaram.

Cijena je u dolarima samo radi razlike.
Moguce je i wd sa 3Gb/s ako ce bolje radit nego jaca verzija, a razlika je u 2 dolara tako da mislim da se ne isplati uzimat tu slabiju verziju.


Da cujem vasa mišljenja.
 
Član
Učlanjen(a)
22.09.2010
Poruka
42
Ako imas para kupi wd ja sam samo njih do sada koristio i super sam zadovoljan. A sto se tice brzine neces imati neke razlike s obzirom da ti maticnapodržava sata 3Gb/s msm. kasnije ces kupiti mozda bolju maticnu i iskoristiti maksimalnu brzinu tog hd od 6G/s...
 
Natrag
Top