Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
Posedujem taj WD, li sam morao napraviti vise particija da bi lakse radio, i obavezno mu moras napraviti dodatno hladjenje da hladi elektroniku ( ne prelazi mi temperaturu od 36 stepeni ),jer ima vise magnetnih ploca na njemu, i samim tim vise greje
 
Član
Učlanjen(a)
01.01.2010
Poruka
22
Ha ha , kako smo te provalili (treba mi da ofarbam kuciste) hi, hi.... Pa probaj po marci flomastera da ih nadjes, ponesi te sto imas u vece knjizare pa ce mozda znati da ti kazu gde ima da se nabave, ili ce oni moci da ti naruce

Provaljen sam jer me doticni Zordan_kv zna....burazer :) . A probao sam, marker je Kineske proizvodnje a knjizare nemaju vise. Imale su samo odredjeni period kada je Neki trgovinski putnik doneo i prodao po gradu i to mu je to....Nigde vise. A kuciste bih stvarno probao jer UV lampe postoje za kompove

Laptop Notebook Racunari prodaja - Kompjuteri akcija -Gigatronshop
Laptop Notebook Racunari prodaja - Kompjuteri akcija -Gigatronshop
 
Član
Učlanjen(a)
20.11.2009
Poruka
12
upravu si nemora da je baca i neka je sacuva mozda nekad bude veoma vredna xaxaxaxax
ali da bi bila jos vrednija mora pronaci dryver, bez njega ne vredi ni 5 para

pogledaj sta ti pise ispod kulera na grafickoj kartici pa to ukucaj u google pretrazivac i najverovatnije da ces naci dryver
 
Član
Učlanjen(a)
21.03.2010
Poruka
61
Dodas jos par evrica i odmah uzmes 24" i nemas cimanja, sto vece to bolje, a sto se tice ta dva, LG
 
Član
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
23
Stara graficka i novi(wide) monitor

Za koji dan mi dolazi nov monitor,koji je - kao i maltene svi novi
wide tipa.
Graficka koju imam je jedan jako stari Matrox.
Znam da na njemu nisam mogao da gledam
ono sto prikazuje monitor Samsung P2270N
a ovo ce biti nekakav slican monitor...

E sad, posle sam otkrio neku kvaku prikacivsi P2270
na jednu staru inregrusu,Poenta je bila da pristisnem
neko dugme na monitoru , i da umesto -wide-, odaberem-auto-.
Koje je to dugme (Ne mogu da se setim, samo znam
da sam to odradio u DOS ekranu)?

-Da li postoji neko drugo resenje (Za slucaj da ovo moje ne upali,
sto je veoma moguce jer je taj Matrox gori i od te integruse)
-Ako ne postoji , kakavu karticu da trazim (naravno polovnu)
za taj racunar? (Intel 815 je ploca...)
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2009
Poruka
1.124
Novi AMD procesori Athlon II i Phenom II serije

amd_100x100.gif


AMD je predstavio šest novih modela desktop procesora na tržištu, a pokrivene su i Phenom II i Athlon II linije. Odredjeni stariji modeli su ovim putem zamenjeni sa predstavljenim modelima u svojoj cenovnoj klasi.
Za početak, predstavljeni su novi value dual-core modeli, Athlon II X2 265 (3,30 GHz), triple-core Athlon II X3 450 (3,20 GHz) i quad-core Athlon II X4 645 (3,10 GHz). X2 265 je baziran na 45 nm Regor čipu, poseduje 2 MB L2 cache, 65W TDP i cenu od 76 dolara. X3 450 je baziran na 45 nm Rana čipu, pa je u suštini Propus sa jednim jezgrom manje. TDP je deklarisan na 95W uz cenu od 87 dolara. X4 645 je potpuni Propus, TDP takođe 95W a po ceni od 122 dolara.

Predstavljeni su i novi high-end šestojezgarni modeli, verovatno kao odgovor na smanjenje cena nekih Intel Core i7 modela kao što je i7-860. Novi Phenom II X6 1075T Black Edition je u suštini isti kao i Phenom II X6 1090T, osim što radi na 3,00 GHz (200 MHz niže), sa cenom od 245 dolara. Dalje, quad-core model koji predstavlja odgovor na Core i5 760, Phenom II X4 970 Black Edition radi na 3,50 GHz (najviši AMD default takt do danas), a temelji se na starijem Deneb čipu umesto Thuban derivata. Dakle, ne postoji mogućnost Turbo Core, ali zahvaljujući Black Edition klasifikaciji poseduje otključan Bclk množilac. Ovaj SKU zamenjuje X4 965 BE, uz zadržan TDP od 125W a po ceni od 185 dolara.

gsmarena_001.jpg

Na kraju, imamo dual-core Phenom II X2 560 Black Edition. Sa ciljem da se takmiče sa Intel Core i3 procesorima, ovaj model je po ceni od samo 105 dolara, ali nudi takt od 3,30 GHz, 512 KB L2 keš memorije po jezgru, 6 MB L3 keš memorije a TDP je deklarisan na 80W. On se temelji na Calisto čipu, što je Deneb sa dva jezgra manje. Zato postoji mogućnost otključavanja tih jezgara na postojećim pločama i dobra startna pozicija na tržištu za ovaj model.
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2009
Poruka
1.124
AMD Radeon HD 6700 zvanične specifikacije

amd_100x100.gif



Slajd koji su svi najviše iščekivali od prve najave refresh-a serije HD 5000 AMD grafičkih karti, preko zvaničnih informacija o seriji 6000O do sada. Tehničke specifikacije sledeće generacije AMD Radeon HD 6700 serije GPU-ova, na temelju novog, redizajniranog jezgra kodnog naziva Barts. XT varijanta označava Radeon HD 6770, a Pro HD 6750 model.
AMD tvrdi da HD 6700 serija poseduje duplu sirovu snagu u odnosu na prethodne generacije HD 5700 serije. Tako u poređenju sa Juniper čipom sa 5770 modela, Barts poseduje duplu memorijsku propusnost zahvaljujući 256-bitnom kontroleru, ključne komponente poput SIMD nizova podeljena na dva bloka (kao na Cypress čipu), a sada se saznalo da se koristi efikasniji 4-D dizajn stream procesora. Kada smo već kod njih, postoji 1280 stream procesora na raspolaganju za HD 6770 (Barts XT), a 1120 stream procesora na HD 6750 (Barts Pro) modelu. Oba koriste punu 256-bitnu širinu memorijske magistrale.

161a.jpg
Najzanimljivija specifikacija ovde je za shader proračunsku snagu. Barts XT postiže 2,3 TFLOP/s uz 1280 stream procesora, GPU radi na 900 MHz, dok je Radeon HD 5870 uspevao 2,72 TFLOP/s uz 1600 stream procesora, 850 MHz. Dakle, zaista redizajnirani SIMD jezgra radi svoj posao. Z/stencil performanse su takođe više od 100% poboljšane u odnosu na Radeon HD 5700 seriju. I HD 6770 i HD 6750 će biti opremljeni sa 5 GT/s memorijskim čipovima, barem na referentnom dizajnu karte, koje su tehnički sposobni za rad na 1250 MHz (5 GHz efektivno), iako su podešeni na 1050 MHz (4,20 GHz efektivno) na HD 6770 i 1000 MHz (4 GHz efektivno) na HD 6750. Iako ove promene dizajna neizbežno rezultuju većim dimenzijama ploče u odnosu na Juniper, ostaje mogućnost da budu štedljiviji i manji od Cypress modela.
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
To nije nista novo, u vecini slucajev ima problema sa grafikom (po gotovu agp,n-vidia)prijavljuje nekompatibilnost sa OS
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
Mala ispravka ima ih u vise boja na nasem trzistu i u proseku za rezanje slike u zavisnosti od kvaliteta zapisa traje od 15 do 35 minuta(naravno i od povrsine koju zauzima slika na cd-u),naravno nije isplatljivo placati stotinak dinara po komadu za kojekakve gluposti
 
Natrag
Top