Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
pitanje oko ploce M5A78L-M LX

ova ploca, jel ima u sebi integrisanu grafiku... pitam zbog burazera, NE VERUJE MI!

uzeo bi tu plocu, amd fx 4130, 4 gb rama, i hard od 500 gb... za 22000 din. jel to puno i oce biti ok napajanje LC Power 600H-12 za to!

hvala
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
Po mom misljenju NAPAJANJE JE TU KRIVAC!!!ILI VIRUSI!!! Koji AV koristis... Posto je komp radio normalno mesec dana od instalacije. Meni se desavalo da racunar kupljen NOV vec prvog dana kad udjem u neku igricu ODJEDNOM UGASI I PONOVO POKRENE MOGUCE JE I HDD MOGUCE DA IMA BAD SEKTORE po meni traba i njega istestirati...A najbolja dijagnostika je kad pocnes od napajanja pa onda procesor pa ram pa grafika pa na kraju Hdd.


pazi... uradio sam test stabilnosti sa aidom 64 i to par puta po 15-20 minuta i nije se nijednom ugasio... onda sam popi**eo i srusio sistem... ubacio sam avg antivirus i od tada, eto kad sam zadnji put pisao na ovoj temi sve radi ko tane... nijednom mi se nije ugasio, sve funkcionise ok!
koristio sam avast i nikad mi nije izbacivao da ima kakav virus, a svake nedelje sam skenirao komp posto mi je to navika! namestim ga na sporo,detaljno i sve je bilo ok, nigde nista. KAD ONO MEDjUTIM,IZMEDjU OSTALOG,NAJEDARED... :) KOMP MI SE POCEO GASITI PONOVO POSLE PAR DANA OD DIZANjA SISTEMA! I ja instaliram AVG Internet Security 2014 (spasioca mog), i on mi nadje 23 trojanca, win32 ili tako nekako 48 komada i jos neku sicu sto ja kazem! Izbrisem sve, sredim potpuno komp, i gle cuda... RADI K'O BLESAV OD 24.08.2013
U svakom slucaju svima sam zahvalan na pomoci ali eto! nekad gluposti obicne mogu da me nerviraju!
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Stavi samo jedan stap i nek koristi tako dok ne bude mogao da kupi jos jedan takav ili drugu memoriju od duplo vece snage,ako mu je potrebno vise memorije
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2012
Poruka
62
Sto se tice ram memorije vazno je sledece da kad kupujes ram trebas da kupis dva modula od ISTOG PROIZVODJACA I ISTE RADNE FREKFENCIJE!!!! Ja sam jednom mom komsiji reko da kupi ddr memoriju ili da mi da novac da ja kupim medjutim on covek ode i kaze dajte mi DDR. I oni mu lepo daju... ja nisam ni znao da ce da ode da kupi sam...valjda mu bilo neprijatno da me stalno smara...Bio me pozvao kad je shvati da nece da radi sa starim modulom koji je od razlicitog proizvodjaca...Kod njega je slucaj da se racunar startuje i ucita Windows ali ukoci kad treba da pokrene DESKTOP...AKO JE NEKO IMAO SLICAN PROBLEM SVAKI KOMENTAR JE DOBRODOSAO...

A koliko taj komsija ima uopste memorije na ploci (slotova) i ako je ddr to je neka stara ploca koja mozda ne podrzava toliko memorije koliko joj je on sada dodao i zato zabaguje kod dizanja.
A to za razlicite proizvodjace je smesna prica jer sam na toliko ploca do sada stavljao module razlicitih proizvodjaca cak i razlicitog takta i svi su radili jedino se nemogu mesati babe i žabe i ako su dva modula razlicitog takta onda ce obadva uvek raditi na nizem jer je to i logicno.
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
pre neki dan sam digao sistem preko cd-a normalno. citac radi, otvara ladicu, svetli zelena lampica, na kraju krajeva instalirao sam i drivere sa cd-a od ploce i graficke... ploca je asus m5a97 r2.0 sistem mi je win 7 Home Premium x64

i instalirao sam daemon tools i sad nemam u my computer-u dvd citaca! ubacio sam sad cd i nema ga uopste... ne otvara mi se cak ni autoplay. uklonio sam i dve virtuelne jedinice sto sam napravio na daemon-u sto mi je potrebno ali citaca nema i dalje!

jel zna mozda ko sta o ovome!

unapred zahvalan svima!
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
po meni tesko da ces uspeti sta da nabudzis na njemu... probaj videti na limundu ili kupindu da li ima sta... neki drugi procesor prem da ti je to macka u dzaku... procesor gledas da nadjes da je isti SOCKET sa kao na ploci,to je SOCKET 462... i eventualno jos 256 rama i za net ja mislim da bi ti to bilo dovoljno!
ali opet ako ga koristis samo za net, win xp ubaci pici... ne treba ti nista vise!
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
`Eto bas veceras sam malo raspravljao sa kolegom serviserom oko ovog problema, doduse on je elektronac serviser za radio i tv uredjaje a ja samo za racunare ? Elem, mojim klincima je baterija na lapu osla nakon malo preko 2 godine rada, ali vidi srece, u pitanju je Dell, tako da oni imaju 3 godinu garancije i sevis je lepo dao novu i vratio staru uz savet tamo nekog njihovog servisera, "da se nova cuva samo kada se lap iznosi vani a kuci drzati na staroj i u struju " !!!
Drugi kolega, elektronac, kupio jos zimus lap i bateriju cuva na sigurnom a lap koristi na struju iskljucivo-bez ubodene baterije ?
Moje misljenje: baterije-punjive, imaju odredjen broj ciklusa punjenja i praznjenja i to je to, vako il onako, one stare kao i ja/ zasigurno !
Sustina je malo iskustvena malo logika, kada je novi lap, znaci pod garancijom, pa valjda treba ga maksimalno maltletirati da ako bilo koju gresku ima, pokaze u tih 2 godine, obavezne garancije, i to bude zamenjeno od strane ovl. servisa.
Drugo: ja svoj lap drzim stalno na struji doma, trebam da mi je baterija stalno puna, zbog terena, i kako je vec neko gore spomenuo, naravno da struja puni bateriju do vrha i onda prestaje punjenje i ide samo na struju, vise ne opterecuje bateriju. Doduse na svakih oko 7-10 dana iskopcam struju i radim na njemu dok se baterija potpuno ne isprazni (oko 3-3,5 sati, ovisi o tome sta se na njemu radi), ukopcam na struju i potpuno napunim bateriju nakon toga. To su pravi ciklusi praznjenja i punjenja koje preporucuje svaki proizvodjac.
Elektronika je takva-kak je, ne koriscenjem ili koriscenjem delovi stare i propadaju na oba nacina, ali je sigurno i ispravno samo to da se treba postovati pun ciklus puni/prazni, i svakako ne treba ocekivati da su stvari vecne, to jos niko nije proizveo i normalno je da se baterija trosi i da njen kapacitet/vreme drzanja baterije opada vremenom !
Slobodno drzite bateriju u lapu i kad ste god doma idite na struju, nece se ona stalno puniti, non stop, samo dok se ne napuni i onda veza sa njom i strujom prestaje i sve sljaka samo na struju.
I jos jedan savet: kada ne radite na lapu duze od sat dva, obavezno ga ugasite, ne ostavljajte ga na spavanju, to jako ubija bateriju i zar je tesko iznova ga posle ukljucit ?
Poz
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Ako si ovo iscitao konfiguraciju tog "starog kompa koji si nasao", i hoces na njemu da radis samo to sto si napisao, net i multimedija, nista ti drugo ne treba, stavis novi svezi XP i za pomenuto ce to da radi super, ako si mozda na umu imao jos sta, dodaj RAMa jos malo i uzivaj, ne bacaj pare ninasta dodatno, netreba ti ?
Inace ovakva konfiguracija sa optikom, minimum DVD Rom, trzisno ti ide oko 35 evrica ???
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Ne komplikuj stvari, odi na sistem restore i vrati ga na datum pre instalacije problematicnog Appa, i zaboravi na pomenuti virtual drajv, taj koji ti koristis, postoji daleko bolje, jednostavnije, free, nikad problematicno resenje za virtualnu optiku: Power iso, nikad nije zeznuo ni jedan komp a daleko je mocniji od tvog izbora jer cita lom ekstenzija i podrzava do 8 drajva.
Poz
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.383
Ima integrusu radeon HD 3000, to je za danasnje uslove slabo.
Bolje idi na MSI 970A-G43 ili G46, cena im je oko 50-60 evra, ali su znatno bolje od te Asus-ove u svakom pogledu, ove MSI ploce podrzavaju CPU-e do 125W TDP-a, a ta asus do 95W, dakle nije za neki buduci upgrade.
Kod MSI ploca je novi SATA600 i USB 3.0 kontroler, kod asus-a je sve za generaciju starije (konkretno kod tog modela sa AMD 760G chipset-om).
Kod:
http://www.itsvet.com/proizvod/msi-970a-g43/comp_comp_mboard/24/2473
Kod:
http://www.itsvet.com/proizvod/msi-970a-g46/comp_comp_mboard/24/2184
Ionako sa onom integrusom nema igranja, tako da, iako MSI nema integrusu, svakako bi za neki solidan game trebalo da uzmes neku grafu tipa HD 7770 ili GTX 650 cene su im slicne, samo sto je GTX 650 malkice bolja i manji potrosac.
Sto se tice CPU-a taj CPU nema u asusovoj podrsci za tu plocu sto si hteo, a i razlika u ceni u odnosu na FX-6300 je mala, tako da je bolje da ides na njega, razlika je svega 20 evra, a FX-6300 je znatno bolji u svemu
Kod:
http://www.itsvet.com/proizvod/amd-fx-6300-3.5ghz-14mb-am3+/comp_comp_cpu/47/544
Memorije uzmi 8GB, imas Kingstonov kit 2x4GB na 1600Mhz HyperX
Kod:
http://www.itsvet.com/proizvod/kingston-8gb-(2x4gb)-1600mhz-ddr3-hyperx-c9d3xb1k2-gx/comp_comp_ram/71/1872
Razmisli dobro, jer sa tom asusovom plocom ides unazad
 
Natrag
Top