Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Učlanjen(a)
22.04.2013
Poruka
728
Zmaju dali je tvoj usb radi na drugom komp. da vidis dali je Write protection ON
Vecinom je to problem da ti je statik usb ili konfiguracija kad ubodes usb mapping drives skoci na usb preoptereti komp. mozes probat da odes na disk management i promenis drive slovo od usb i od drugis osim C
Takode brobaj formatirati usb
I dali se to desava sa drugim usb i dali je na svakom usb ulazu isto desava dali imas problema kad iscupas usb neko vreme bez koriscenja dali ti je u bootu prvi HD usb itd..
 
Učlanjen(a)
22.04.2013
Poruka
728
Zmaju koliko imas portova na grafickoj
Mozes ovo da uradis update Windows Experience Index idi na Programs and Features i ukloni sve od Nvidia onda reboot zatim instalisi graphics drivers ali prvo divace manager na nvdia desni klik i disable opet reboot zatim istalises display driver ali izbegavaj win.update desni klik na program i run as administrator istalisi program ali prije toga iskljuci antivirus i firewall
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
Do ESET NOD ti sigurno nije imam ga i nikad ništa ni na jednom sistemu nije ništa prošlo,ako je sve radilo onda znači da si instalirao neki virus uz neki program ili se komp raz... ,probaj iščupati ram memoriju pa vrati ako imaš više jednu po jednu.

pored bilo kog antivirusa se provuce virus, nijedan nije siguran pa cak ni nod, uvjerio sam se dok sa baratao linuxom u dual butu sa windowsom
 
Član
Učlanjen(a)
13.06.2013
Poruka
21
Ma nije to vezano samo za usb, imam i neke foldere na kompjuteru u koje kada udjem, isto podivlja proces explorer.exe i ugasi komp posle nekog vremena. Znači nije usb nego folder na tom usb-u ili na kompu tako da u te neke foldere kad udjem, znam da cu posle morati da restartujem komp. Zanimljivo je da mi otkad je to počelo, eksterni hard disk ne radi kada ga spojim na komp.

Drugar koji je etf-ovac kaže da odlazi čip za usb :p
Probao sam više usb-a i svi se isto ponašaju, nekad se ništa ne desi a nekad se ugasi.

Eset je golo govno ja da vam kažem, milion puta mi je sjebao sve i svašta, štagod zeza a ja nadjem na internetu da je eset.
Ps: Komp sam pored eseta skenirao sa Malwarebytes Anti-Malware i našao mi je gomilu đubreta i malvera tako da...
 
Član
Učlanjen(a)
07.10.2011
Poruka
164
Eset je golo govno ja da vam kažem, milion puta mi je sjebao sve i svašta, štagod zeza a ja nadjem na internetu da je eset.
Ps: Komp sam pored eseta skenirao sa Malwarebytes Anti-Malware i našao mi je gomilu đubreta i malvera tako da...
Ti onda ili imas neku okrnjenu nefunkcionalnu veriju ili ga ne apdejtujes redovno,ja koristim NOD-a vec 5-6 godina i jos mi se nije desilo da mi nesto uleti a mesecno znam da skinem i do 250Gb kojekakvih gluposti,Probaj da pratis temperaturu procesora kada nesto startujes,moze biti da imas virus koji ti optereti proc 100% onda ti se ugasi komp zbog pregrevanja...
 
Član
Učlanjen(a)
07.10.2011
Poruka
164
Ta masina ti ne trosi mnogo ali ne isplati ti se da uzimas neko slabo napajanje jer mozes kasnije da ga iskoristis u nekom drugom kopu,gledaj da uzmes bar 500W ali preskoci kineze i uzmi neko brendirano tipa Cooler Master,Chieftec,Thermalthake, i nema glava da te boli duze vreme...
 
Član
Učlanjen(a)
07.10.2011
Poruka
164
Ja sam recimo pre par dana kupio plocu Asus M5A97 R2.0 koja me je izasla 7640 din, AMD FX 6100 koji je kostao 11000, graficka Ati Radeon HD 6790 ona je bila oko 11560, ram sam kupio kingston, plocicu od 8 gb i dobio gratis jos 2 gb i napajanje Power LC 600H- 12 koje kosta do 3000 i zavrsava mi posao i hard od 500 koji je kostao 5000...
Dobru si masinu sklopio ali si napravio gresku koju ljudi dosta cesto prave,na sve dobre koponente si stavio napajanje koje nema skoro nikakvih zastita,ono bi trebalo da bude jedna od najvaznijih stavki prilikom sklapanja kompa jer ta jeftina napajanja niti imaju dobru kontrolu napona niti imaju zastite od prepterecnja,pregrevanja itd, pa cesto znaju da kada otkazu povuku i neku ako ne i vecinu komponenti sa sobom dok ti se to sa nekim brendiranim ne moze desiti.Brendirana napajanja imaju stabilne napone (jako vazno kod veceg opterecenja) a imaju i razne zastite koje ce ti spasiti komp i recimo prilikom strujnog udara,napajnje ce da strada ali komponente nece tako da to napajnje na tu konfiguraciju ti je pomalo kockanje,a uzmi u obzir i to da ostecenja od napona ne pokriva garancija...
 
Učlanjen(a)
22.04.2013
Poruka
728
Care sta imas win 7 ili winx
Znam testiro sam eseta jos davno nikad nije nista primecivo samo spava
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2012
Poruka
125
Verovatno ti je problem refresh rate u podesavanju graficke,to jest monitora,60,70,75...HZ,i ako zvucnici rade na slicnoj frekvenciji dolazi do rezonancije...a pokusaj i da mutiras mikrofon..,mozda integrisana zvucna?ako spajas pojacalo sa cincevima dodaj zicu na masu cinca(spoljni deo)i spoj na masu kucista,na neki sraf.Znaci ne bananicu koja ulazi u zvucnu na kompu,nego cinceve na pojacalu,wooferu..pozzz
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.06.2013
Poruka
21
Ja imam xp i sad sam ga skenirao sa onim Malwarebytes Anti-Malware i nema ničega... Možda se zbog godina uzbudi i rikne :D
 
Natrag
Top