Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Slazem se sa time da je ploca totalni entry level ili low-end, razlog sto su bas nju ubacili je cenovni rang kompa uopste, kako bi se priustio gamer-ski komp za nesto vise od 500 evra iz Intela.
Napajanje je solidno, moze da istera tu grafiku, koja ne prelazi 150W full load-a, kao i CPU koji nema ni 100W (77W TDP ili oko 90W realnog peak-a u load-u), periferne uredjaje i ne racunajmo, jer su dosta manje snage.
Problem je podrska ploce koja je zaista slaba, nema SATA600, kao ni USB 3.0, sto bi vec trebalo na takvoj masini da ima, nije rezultujuce, ali je pozeljno, jer ploca je najbitniji deo hardware-a u kompu.
Ta ploca nova kosta manje od 40 evra, dakle ni 10% vrednosti celog kompa.
 
Član
Učlanjen(a)
13.06.2013
Poruka
21
Kad utaknem usb ili otvorim neki folder, kompjuter se ugasi

Znači utaknem usb ili otvorim neki folder na hardu u kome se nešto nalazi pa explorer.exe fajl poludi i ugasi kompjuter posle nekoliko minuta kočenja. Ne uvek ali dešava se stalno sa istim folderima. Kada se ugasi, ne reaguje na dugme nego ga čupam iz struje pa posle radi sve ok. U safe modu se ovo ne dešava. Imam instaliran eset antivirus i sumnjam na njega.

Menjao sam drajvere za usb ali nista...

Svaki savet je dobrodošao, hvala :)
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Skini DR.Web LiveCD:
Kod:
http://www.freedrweb.com/livecd/?lng=en
narezi na obican CD, restartuj racunar, u BIOS-u namesti da buta sa CD/DVD uredjaja, uputstvo za pristup DR.Web GUI-a imas na njihovom sajtu:
Kod:
http://www.freedrweb.com/livecd/how_it_works/
Sve je detaljno objasnjeno, ostavi prikljucen USB flash i skeniraj sa DR.web-om i njega, a mozes i sistem iz predostroznosti.
A Taj ESET NOD obrisi i instaliraj Avast IS 8.0.1489, znatno je bolji firewall i real-time zastita avast-a
 
Član
Učlanjen(a)
13.06.2013
Poruka
21
Znači sumnja se na neku viruštinu, to sam i ja mislio... Moraću čim pre to da odradim, hvala puno na pomoći :)

Imao sam avast godinama i onda mi je drugar inzenjer ekspert navalio ovo da instalira...
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.254
Do ESET NOD ti sigurno nije imam ga i nikad ništa ni na jednom sistemu nije ništa prošlo,ako je sve radilo onda znači da si instalirao neki virus uz neki program ili se komp raz... ,probaj iščupati ram memoriju pa vrati ako imaš više jednu po jednu.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Napisi tacan model te graficke karte, dakle koji je proizvodjac i model, na primer: Asus GeForce 9400 GT 1GB GDDR2 EN9400GT/DI/1GD2, ovi poslednji brojevi i slova, oznacavaju model graficke karte.
Takodje koji je model maticne ploce?
Cudno je to sto ti se u samom POST-u iskljucuje sam, jesi imao BSOD?
Ako jesi, onda instaliraj WhoCrashed odavde:
Kod:
http://www.resplendence.com/downloads
Uradi Analyze i pusti SS i iskopiraj Bug check error STOP kodove ovde da vidimo sta se dogadja.
Takodje proveri u Event Viewer-u logove za System i Applications i takodje uradi SS da vidimo koje sistemske greske dodatno prijavljuje sistem.
To sto se tako iskljucuje sam u POST-u moze biti i maticna da pravi problem, kakvi su kondenzatori na ploci, odnosno, najbitniji su oni kod hladnjaka procesora.
Dakle, daj malo vise informacija o racunaru, maticna (model), grafika (model), model CPU-a i napajanje.
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
probaj sam sklopiti konfiguraciju... jeftinije ce te izaci...

Ja sam recimo pre par dana kupio plocu Asus M5A97 R2.0 koja me je izasla 7640 din, AMD FX 6100 koji je kostao 11000, graficka Ati Radeon HD 6790 ona je bila oko 11560, ram sam kupio kingston, plocicu od 8 gb i dobio gratis jos 2 gb i napajanje Power LC 600H- 12 koje kosta do 3000 i zavrsava mi posao i hard od 500 koji je kostao 5000...

ovo ti je samo primer, jer kad stavis na papir izadje jeftinije a verovatno je u istom rangu kao i taj komp...

ovo ti je samo predlog
 
Član
Učlanjen(a)
04.02.2013
Poruka
10
preporucite ATA napajanje !

Komp :

2.2 AMD
512mb
dva harda 120 Gb
tv kartica

Koje napajanje i od koliko w ?
 
Natrag
Top