Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
07.10.2011
Poruka
164
Nije losa konfiguracuja ali ploca je relativno losa a ni u to napajanje se ne bi pouzdao mnogo,najbolje bi ti bilo ako umes sam da napravis konfiguraciju i stavis delove po tvom izboru,sto je po meni mnogo bolja opcija...
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Trebalo bi probati sa recimo Mint Linuxom koji je live i radi sa diska ako radi onda je do hard diska a ako ne to što je rekao najverovatnije možda je i ploča otišla..
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2012
Poruka
82
Problem sa integrisanom grafickom na kucistu optiplexs gx 620

Ovako imam problem prikljucim vga kablo u kuciste odnosno u integrisanu graficku i pokrenem racunar ono mi ovo izbaci06062013054.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Ne razumes izgleda sta pise, a poruka glasi:
Ovaj racunar ima dodatnu graficku karticu, ali je monitor prikljucen na integrisan video adapter.
Ispod toga pise da trebas iskljuciti racunar i kabel od monitora prikljuciti u kartu koja se nalazi u PCI-express slotu (dodatna kartica).
Ako vec imas kartu u PCI-express slotu, onda bi trebalo da iskljucis integrisanu (ili postavis Primarni video adapter), kod starijih chipset-ova kao sto je taj, se dogadja da BIOS jednostavno nemoze nasumicno odabrati jedan od dva video adaptera, prikljucenjem na monitor, pa bi stoga trebao odrediti primarnu grafiku.
Imas li uopste dodatnu grafiku ili ne?
Na Dell-ovom support-u je ponudjeno preuzimanje driver-a za pojedine Ati Radeon PCI-express karte, sto znaci da komp dolazi sa nekom od njih ili bez dodatne karte, trebao bi da otvoris komp i proveris ima li dodatna karta, ili da jednostavno prikljucis monitor na tu dodatnu.
Da udjes u BIOS (System Setup), pritiskaj taster F2 po samom ukljucenju, pojavice ti se plavi prozor.
Pod System Setup Options, trazis sekciju Video, u Primary Video podesi kartu koja ce biti primarna za boot-ovanje sistema, zatim idi na Save & Exit Setup, pritisni enter i potvrdi sa Yes, pa vidi ima li promena.
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2012
Poruka
82
pokusao sam kao sto si mi rekao .pokrenem kompjuter posle nemam slike uopste i vratio sam sve kako je bilo u biosu.ne znam zbog cega nemogu da prikljucim na integrisanu graficku izgleda da je pokvarena
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2012
Poruka
82
Da on ima dodatnu pci na nju radi sve ok ali mene interesuje dali je integrisana pokvarena ili ne to je ta stvar?
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Neverujem da je integrisana pokvarena, vec bi trebalo da probas da resetujes BIOS (vadjenjem baterije na 2minuta), moze i on praviti problem, posle resetovanja vrati podesavanja za Bootabilne uredjaj OS-a (HDD), datum, vreme i postavi Primary adapter na integrisanu (On-board video adapter) .
Ako nema promene onda izvadis tu kartu iz PCI-E slota i tek onda probas na integrisanu.
Javi sta si uradio?
 
Učlanjen(a)
08.06.2013
Poruka
1
koju grafiku staviti na ploču

Imam problem, spao sam na stari komjuter i nisam zadovoljan grafičkom karticom a ne znam koja bi se mogla stavit.
Imam ASrock matičnu ploču Screenshot by Lightshot , Intel procesor Screenshot by Lightshot , Microsoft Windows 7 Ultimate 32-bit SP1 i ram memoriju ddr2 Screenshot by Lightshot
Nisam neki stručnjak pa ne znam ni gde tražiti rešenje. Bio bih zadovoljan sa grafikom od 512mb
Hvala unapred za pomoć
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2012
Poruka
125
Mislim da dok je druga graficka u pci slotu nece moci integrisana da funkcionise..
 
Natrag
Top