Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Prvo - da li je to particija na istom disku ili fizički drugi disk?
Ako je isti disk idi u kontrol panel.

HDD01.jpg

Idi u administrativne alate.

HDD02.jpg

Pa upravljanje računarem

HDD03.jpg

Pa upravljanje diskovima da vidimo označeno.
 
Član
Učlanjen(a)
20.10.2009
Poruka
7
Current pending sector count problem

Pozdrav svima na forumu.Steka mi nesto comp pa sam proverio rad memorije koja je ok. zapelo mi kod HD, instalirao sam HD Sentinel i u S.M.A.R.T-u pod Current pending sector count mi stoji zuti trouglic sa !, value 199, worst 199.Cini mi se da mu nema spasa, jel zna neko u cemu je problem?Hvala unapred.
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Da ti nije tko dirao po kompu pa ti sakrio particiju probaj ovo:
Kliknite misem na start a zatim i Run pa U run polju upisite cmd i ok te u komandni prozor piši dalje




Trenutno je nevidljiv......nema Hard diska D......



Upisemo
diskpart ....broj 1,zatim list volume ....broj 2,te onda select volume 4 ....broj 3,zatim sledi promena te pišemo assignletter D.....broj 4 i pošto dobijemo poruku da smo uspešno vratili......broj 5



Odemo da pogledamo i uverimo se da ima hard diska u ovom slucaju D.....



Kod Viste i Windowsa 7 ako neide ovako upišite pod brojem 4 poruku
assign letter=D



 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.07.2009
Poruka
4
MSI ZH77A-G43 sa DDR3 8GB 1600MHz Kingston

Da li moze ova ploca:
Kod:
http://www.emmi.rs/mati%C4%8Dne-plo%...roductId=24543[COLOR=#333333]
sa ovom memorijom:[/COLOR]
Kod:
http://www.emmi.rs/ram-memorije-memo...oductId=26933#
Da li je 100% kompatibilna?
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
Ne vidim zašto ne bi bila, jer se intelov memorijski kontroler ne nalazi na ploči, već u samom procesoru...
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
imaš bad sector na hard disku, verovatno samo jedan, tako da podatci na njemu ne mogu da se ispišu. pokušaj preko CHKDSK da proveriš, ako ne pomogne onda kompletno formatiranje. zapazi u kom delu hard diska se nalazi taj loš sektor kada radiš formatiranje, a onda ga odvoji na posebnoj particiji koju nemoj da formatiraš tako je windows neće videti i neće koristiti. za to vreme, gledaj da kupiš drugi hdd.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Moze, ali je bolje da uzmes 2x4GB zbog dual-channela, ista cena i ima nesto nizu latenciju:
Kod:
http://www.itsvet.com/proizvod/kingston-8gb-(2x4gb)-1600mhz-ddr3-hyperx-blu-khx1600c9d3b1k2-8gx/comp_comp_ram/71/1681
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ja bih rekao vise bad sectora i to na sistemskoj particiji, nadji na forumu program HD Tune Pro i uradi Error Scan, a mozes i u sentinelu da uradis skeniranje HDD-a.
Moje je misljenje da bolje uradis Low Level Format celog HDD-a, a da postojece podatke sa particija skladistis na neki externi HDD (pozajmi od nekog druga).
Low Level format brise potpuno podatke sa HDD, cime se vrsi demagnatizacija ploce, obrnutim polaritetom na header-u, time ces sve cluster-e i blokove vratiti u fabricko stanje.
Postoji nekoliko vrsta LLF-a, od zero filling-a, do Gutman-ovog rezima, koji istu operaciju ponavlja 35x (traje dugo ali je proces najsigurniji).
Pouzdan i veoma dobar program za detaljan LLF je Active Kill disk, tebi ce trebati bootabilna verzija, jer ces morati da radis iz njegovog okruzenja (GUI-a), koji je jednostavan i praktican, poslacu ti sad na PP link tog ISO boot-a
 
Natrag
Top