Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2
Ja bih rekao da je u pitanju procesor. U vecini slucajeva kada ode chipset na ploci, ventilator na procesoru se zalece tj. zavrti ga pa stane i tako sve u krug. Ti rece da se svi ventilatori okrecu, zbog toga proveri ako mozes ikako procesor na drugoj ploci.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Hvala nikolajub za link,probacu pa cu se javiti,ali mi je malo preko glave formatiramja tog HDD-a i ponovo pdizanja win.8,pa onda instalacija svih programa koji su bili,da ne bi HDD zvrio prazan.
 
Član
Učlanjen(a)
21.08.2011
Poruka
17
Amd FX 6200

Planiram da kupim ovaj procesor. na maticnoj MSI 970A G46, kako ce se uklopiti na toj maticnoj i kakav OC mogu da ocekujem od njega na toj ploci. Inace kakav je on za gaming i moze te li mi preporuciti neki drugi (mozda bolji) procesor do 15000. Jos jedno pitanje, da li ce napajanje od 450w biti dovoljno za taj proc i maticnu i Nvidia gt520 graficku karticu (kojoj je potrebno veoma malo snage) i po jedan opticki i hard disk? :)
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Taj procesor je poznat po tome sto se malo vise greje i trazi malo vise struje pod opterecenjem!Tako da ako hoces mirno da spavas onda neki malo bolji cpu kuler kupi!A sto se napajanja tice ja ga ne bih stavljao na napajanje ispod 500w neko kvalitetnije!
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2012
Poruka
1
PCIe x16 slot problem..???

pre nekoliko dana mi je izgorela graficka ATI x1300/1550 u pcie slotu...kuciste je polozeno i glupo napravljeno,tako da sam grafiku dodirnuo metalnim poklopcem dok je komp radio,doslo je do spoja i izgorela je....na grafi je izgoreo neki tranzistor pa sam je bacio...danas mi stigla nova grafa ATI HD5450 512 low profile...ja ubacim novu grafu u slot,skopcam sve kako treba i ukljucim komp. ,ventilatori se uključe,ali ne prestaju da rade i imam osjećaj da rade sve većom brzinom (slike na monitoru nema,ledica na LCD-u je žute boje)...zatim VGA kabal odkopčam sa nove grafe i prebacim na integrisanu grafu,nema promene...tek kada sam izvukao novu grafu ,kuciste je normalno radilo na integrisanoj....sta bi tu mogao biti problem?? :S

-komp. je ovaj http://uk.ts.fujitsu.com/rl/services...primoE5905.htm

-napajanje je jako slabo (250W) ...mozda je to problem??
 
Član
Učlanjen(a)
12.10.2009
Poruka
56
Moze da bude sledece:

1. Izgoreo PCI-E slot zajedno sa grafickom
2. Neispravna graficka kartica
3. Slabo napajanje, nemoze dati dovoljno struje grafickoj, pogotovo ako graficka ima dodatno 6 ili 8 pinsko napajanje


Posto je u pitanju brend racunar i jos lezeca varijanta, jace napajanje za njega ces tesko naci. I da uspes naci, bice jeko skupo jer nije standardno kao za redovne racunare.
 
Član
Učlanjen(a)
28.02.2010
Poruka
77
vredi li ovo 888 evrića

Pošto koristim komp za surf , gledanje videa , slika i kucanje tekstova, a ne razumem se previše u hardver, namerio sam se na ovaj komp koji bi kupio u inostranstvu (kod nas nisam našao ništa slično), za 888 evrića.
Vredi li to te pare ili da tražim nešto drugo za sumu do 1000.
Acer Aspire Z5761 All In One , CPU Intel Core i7-2600S(8M Cache,up to3.8GHz),CHIPSET : Intel H67 Express,Screen Size: 58.4 cm (23"),Memory Configuration 4GB DDR3,Hard Drive: 1.5 TB SATA (5400 rpm),Optical Drive: Blu-ray Reader/DVD-Writer,
Graphic Card NVIDIA GeForce GT 420 (1GB),Audio Stereo Sound,Digital Tuner: DVB-T,Media: 10-in-1 memory card reader,
Networks: Gigabit Ethernet,Wireless: IEEE 802.11n,WEBCAM : Intg WebCam, Microphone,Keyboard : Keyboard and Optical Mouse with Remote Control,OS: Genuine Windows 7 Home Premium(64bit).showimage.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2011
Poruka
3
Gejmerska konfiguracija, misljenje ?

Nedavno sam snimio ovu konfiguraciju , zainteresovan sam da kupim pa me interesuje Vaše mišljenje ?
Kod:
[URL="http://www.bcgroup-online.com/proizvodi/BC-desktop-racunari/BCGROUP-PREDATOR-2-17841/"]BCGROUP PREDATOR 2 Desktop racunar cena karakteristike komentari - BCGroup[/URL]
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
28.02.2010
Poruka
77
Ako ovaj Acer uporedim sa ovim
Kod:
[URL="http://www.bcgroup-online.com/proizvodi/Brand-Name-racunari/toshiba-AiO-LX830_108-17629/"]TOSHIBA AiO LX830-108 Racunar cena karakteristike komentari - BCGroup[/URL]
koji može kod nas da se kupi, izgleda da mi se ipak isplati nabavka preko grane.
Ima li neko drugačije mišljenje ?:assassin:
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Nedavno sam snimio ovu konfiguraciju , zainteresovan sam da kupim pa me interesuje Vaše mišljenje ?
Kod:
[URL="http://www.bcgroup-online.com/proizvodi/BC-desktop-racunari/BCGROUP-PREDATOR-2-17841/"]BCGROUP PREDATOR 2 Desktop racunar cena karakteristike komentari - BCGroup[/URL]

Konfiguracija je ok jedino ako je moguce ja bih ubacio drugu graficku ako je moguce i to ako bas mora MSI onda
MSI
Radeon HD 7870 2GB GDDR5 R7870 Twin Frozr 2GD5/OC!Nije velika razlika u ceni ali jeste u performansama!
Ako imas izbor onda idi na Asus ili Safir graficke!
 
Natrag
Top