Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
problem je sto sve novije grafike tretiraju hdmi itv kao primarni uredjaj,pokusaj da drajver deistaliras prvo pa iznovo instaliraj
pa zatim podesi
 
Član
Učlanjen(a)
24.12.2010
Poruka
8
I ja sam imao isti problem i na kraju sam kompjuter imo za dijelove, nazalost. Da bih bio siguran moras probati procesor, posto si sve ostale komponente provjerio.
Procesor nije skup polovni.
Nadam se da cemo i mi znati sta si uradio.
 
Član
Učlanjen(a)
24.12.2010
Poruka
8
Laptop graficka

Imam laptop Packard bell easyNote ML 61 i kad ga upalim i kad treba da se pojavi bios na ekranu on ponovo ispocetka i tako stalno.Ekran crn ko ugalj znaci nema nikako slike.
Mislim da je graficka u pitanju posto sam menjo procesor i starto laptop bez cd rom i mijenjo sam memorije.
Sta vi mislite?

Dali neko ima graficku za laptop.
Video board 7447070000
 

Prilozi

  • mgKN-YNStMwSmagDWkpfUNw.jpg
    mgKN-YNStMwSmagDWkpfUNw.jpg
    9,4 KB · Pregleda: 17
Član
Učlanjen(a)
12.10.2009
Poruka
56
nema to veze, bitno je samo da nadjes hard disk od 2.5 inca i da je ata, staje sigurno
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Svaka ploča ga ima, može samo da se javi nekompatibilnost sa senzorom i programom koji prati temp., inače temp.se može videti i u BIOS-u, kao i ostale specifikacije, ako je i u BIOS-u netačan podatak, onda je problem senzor ili sam BIOS.
Update BIOS-a takođe može rešiti problem.
 
Član
Učlanjen(a)
26.03.2010
Poruka
5
Dilema oko kupovine hard-diska od 2TB

Zivotni prostor polako postaje tesan, pa tako dodje vreme i za novi hard, a po mom misljenju danas su 2TB nekakva optimalna kupovina.

Ne bih postavljao ovo pitanje da se ne radi o njih dva ISTE firme i ISTE terabajt velicine, ali razlicite cene:


WESTERN DIGITAL 7200 2TB, AV-GP WD20EURS, IntelliSeek, 64MB, Neto/Bruto 250g/400g

WESTERN DIGITAL 5400 2TB, Caviar Red WD20EFRX, Intellipower rpm, 64MB, Neto/Bruto 730g/730g


Oba su sa istom kolicinom kesh memorije, oba imaju garanciju od 3 godine - ALI:

Prvi se brze okrece i mnogo je tezinski laksi, pa zato valda(?) i jeftiniji: 11.680 din kod Emmi-a.
Drugi je sporije(!) vrti ali je zato tezinski tezi, pa zato valda(?) i skuplji: 13.500 din kod NoviComp-a.

Razlika u ceni je relativno velika/mala, ali me zbunjuje ta disproporcija u broju obrtaja i tezini obzirom bas na njihove cene. Po meni bi trebao da kosta vise onaj sto se brze okrece, ali eto njega jeftinijeg...?

Jel to doslo vreme da se hardovi prodaju "na kilo"...?
 
Natrag
Top