Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
3
Najverovatnije da ti je ploca izdahnula.Probaj da nakacis neke stare,ali ispravne komponente na nju,cisto da budes siguran 100%.
 
Član
Učlanjen(a)
04.02.2011
Poruka
37
znaci grafa ispravna ,kabl ispravan ,tv ispravan?win7 verovatno u control panelu treba nesto da se podesi ili mozda u programu vezanom za grafu!MOZDA POZZZ
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
3
Druze,konfiguracija je skroz u redu.Procesor je ok,pusti price.Ovo ti kazam,zato sto ja peglam sve igrice sa Athlon-om X2 4600+,
4 giga rama ddr800 i grafikom Ati5770.Graficka koju ti pominjes je 256obitna i neces imati problema.
 
Član
Učlanjen(a)
04.02.2011
Poruka
37
P4p800s

Imam ovu maticnu i odnedavno svaki put kad startujem komp ispise mi new cpu installed neznam o cemu se radi i bios mi ne pamti podesavanja tj moram f2 da stisnem i onda mi se podigne sistem,citao sam na netu da ne pomaze ni fles biosa skidao sam cpu nekoliko puta probao druge proc i opet isto da nije mozda neko kolo ili tako nesto riknulo na maticnoj je imam dva indenticna cpu 3.0ht jedan primi drugi nece sad posle toliko skidanja primi i drugi ali non stop ista poruka pri svakom paljenju kompa ili resetovanju i neznam zasto nece da ploca primi cpu 3.2 mada na cpu support pise da za taj cpu ni ne treba flesovati bios mada sam morao zbog ovih cpu 3.0ht da je flesujem na verziju 1006 a 1007 je zadnji za ovu plocu medjutim njega kad skinem taj fajl nije u obliku tj ekstenziji .bin ili tako nesto kao ostali bios fajlovi na asusovom sajtu vec ima sasvim neku levu ekstenziju da li da downgradujem bios tj sta bih mogao da pokusam jer ovaj 3.2 nece da baci sliku a ispravan je jer sam ga isprobao na nekoj drugoj 478 socket ploci koja je jos veci krs od ove koju imam kontam da je najverovatnije do socketa ili na ploci nesto geknulo pa non stop izbacuje tu poruku?UNAPRED ZAHVALAN
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2012
Poruka
82
Drug ja sam pokusao da nadjem u biosu da ukljucim nisam naso mozesli ti da mi malo pomognes da me uputis dje bi trebalo to da se nalazi?I imam jedno pitanje jesili video ovaj usb cpnnectorsa plavi on ima 8 rupica znaci maticna treba da ima 8 iglica da bi sve bilo ok a ova maticna ona ima 7 iglica jeli moze da bude to problem nadam se da si me svatijo...??
 
Član
Učlanjen(a)
18.07.2009
Poruka
4
intel g840+grafička

Da li neko zna ima li mogućnosti da grafika iz ovog procesora radi upareno sa eksternomgrafičkom?
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
problem sa hard diskom... hitno mi treba pomoc

kupio sam hard disk samsung 160 gb i externo kuciste ig max 3.5 portable hard disk case i imam problem sa ocitavanjem harda...

kada ga ubacim u ex. kuciste i upalim cujem ton na kompu kao da sam ubacio usb ali mi se u my computeru ne pojavljuje da ga je pronasao komp.

molio bih vas da mi pomognete sto pre jer mi je to jako vazno...

HVALA UNAPRED SVIMA
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
skopcaj ga i otvori device manager, tamo ces ga pronaci, desni klik na njega i klikni na update driver, nek automatski odradi i to bi trebalo da ti rijesi problem
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Trebalo bi da odeš na Computer management i pod sekcijom Storage/Disk Management da formatiraš taj HDD i dodaš mu slobodnu slovnu oznaku (Letter), naravno napraviš po potrebi da li ti treba Primary ili Logical Partition
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Zameni CMOS bateriju na ploči, ona pločasta baterija oznake 2032, evo slike da vidiš kako izgleda:
CR2032.jpg
To je sigurno Intel Pentium 4 (takozvani Prescot) FSB 800Mhz (Quad data rate), dakle u BIOS podesi FSB na 200Mhz, Multiplier na 15, u boot sekciji podesi First Boot Device na HDD, vreme i datum.
Nemože da zapamti podešavanja CMOS-a zbog baterije, zato ti stalno traži da pritisneš F2 kako bi nastavio da bootuje sa ostalih drive-ova
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top