Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
1
Bios mi ne ucitava HDD

Uvece je sve bilo u redu.U jutro kada sam upalio pojavio mi se crni ekran na kome pise :

primary master none
primary slave maxtror {moj HDD}
secundary master dvd-rw
secundary slave hl-dt-st

Primary ide channel no 80 conductor cable instaled
Secundary ide channel no 80 conductor cable instaled primary slave harddisk fail

molim za pomoc HDD mi je ata prikljucak jos jednom mi se ovo desvalo ali sam samo promenio jumpere i radilo ali sad nemoze ni to
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
2
Imam matičnu ploču Gygabyte 8I865P-G i grafičku karticu MSI 9200SE od 128 MB. Hteo bih da zamenim postojeću grafičku za neku jaču, pa me interesuje koja bi to bila, a da bude kompatibilna sa navedenom matičnom pločom?
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
Problem sa INTEX eksternim tv tjunerom

posedujem vec godinu dana eksterni tv tjuner INTEX Mirage IT 192,u pocetku je radila fenomenaalnoneko vreme,medjutim nakon sledeceg paljenja nije reagovala ni najednu komandu na daljinskom ,niti imala sliku na VGA izlazu (nije povezana sa komjuterom vec samo sa monitorom).posle nekog vremena pocela je prenosti sliku preko kompozitnog kanala (VIDEO OUT) promena kanala funkcionise,ali se tu sve zavrsava,nema mogucnosti skeniranja kanala,pojacavanja zvuka VGA i dalje nema funkciju. Ukoliko neko zna nesto oko ovog unapred zahvaljujem na odgovoru ,jer inace jedino ostaje da je ili polomim ili bacim
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
proveri Ram memoriju ,prvi simptomi dolaze odatle,ukoliko imas vise ram memorija ,testiraj ih naizmenicno,,a mozes proveriti i napajanje,postoji mogucnost da je previse slabo
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
Pokusaj da otkrijes problem tako sto ces iskljuciti sve uredjaje koji su povezni na maticnu
skini ram memoriju,iskljuci hdd cd romove ,ako imas neki uredjaj u pci slotu ,znaci bukvalno gola ploca,pa je pokusaj u paliti ,i onda vracaj jednu po jednu komponenrtu,ram,hdd ,cd rom,takodje i graficku kartu skini,jer moze i ona biti porblem. drugog nacina nema da se otkrije sta pravi problem
 
Član
Učlanjen(a)
07.10.2011
Poruka
164
Probaj da zamenis bateriju na maticnoj jer postoji mogucnost ako je ona riknula da ti se svaki put kada ugasis komp resetuju podesavanja u bios-u pa ti onda prave zbrku...
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2012
Poruka
13
Proveri i kako procesor lezi u podnozju, non stop piststanje dolzi kad nema RAM-a ili procesora, takodje kao sto je iznad post rekao mozda je riknula baterija od BIOS-a
 
Natrag
Top