Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
04.02.2011
Poruka
37
Za pocetak proveriti prikljucke od front(prednjeg panela)da nije slucajno neki od dva prekidaca u kratkom spoju (on/off ili reset dugme)!posle toga izvaditi memoriju i graficku (ako je ima u sistemu)i obrisati kontakte koji ulaze u plocu gumicom belom za brisanje grafitne olovke ili alkoholom i krpicom!Proveriti pastu na procesoru i hladnjak da li dobro naleze i da li je pasta osusena pa treba staviti novu(prethodno staru pastu ocistiti krpicom)vratiti kuler na procesor tako da se ne pomera tj da je dobro fiksiran!posto nemas graficku probaj za pocetak samo sa jednom memorijom i otkaci sve ostale uredjaje(proc,graficka,tastatura,memorija ti trebaju da udjes u bios)ostale uredjaje raskaci!U biosu proveri temperature!Ako je sve ok prikljuci hard i citac proveri ata kabl tj zameni ga i jumpere tj plastikice na hardu i citacu tako da ti sistemski hard bude master a citac slave ako su oba na jednom ata (sirokom)kablu!probaj ponovo u bios i vidi da li bios uprepoznaje uredjaje koje si prikljucio tj da li ih vidi!namesti first boot device hard na kojem ti je sistem a second boot device stavi citac za svaki slucaj ako budes radio sistem!posle ovog probaj da ukljucis racunar i vidi da li ce da ucita sistem hardovi obicno stvaraju bad sectore kao greske u radu pa i to mose biti problem ako uspes da udjes u win istaliraj hard disc sentinel i proveri zdravlje i perfomans svog harda da bih bio siguran da nije on uzrok problem naravno neispravno tj iscedjeno napajanje moze takodje da prestavlja problem posto napajanja vremenom gube svoje krakteristike pa je potrebno menjati napajanje obicno svake dve godine.. ako ti nesto od ovog nije jasno pusti poruku pa cu ti objasniti nista nije toliko komplikovano da ne moze da se skonta!POZZZ
 
Član
Učlanjen(a)
11.07.2013
Poruka
1
Display driver stopped responding and has recovered

Ovako imam onaj problem od kako sam instalirao windows 7 ultimate x64-bit. Na pr. igram bf3 i posle 10-15 min me izbaci iz igrice i pise Display driver stopped responding and has recovered. Nije samo u pitanju bf3 nego i mortal kombat i jos par igrica (desava mi se samo dok igram igrice ostalo sve radi normalno). Updateovao sam drivere svi su na up to date, pokusao sam da reinstaliram windows, gledao sam jos neka resenja po internetu ali nista. Konfiguracije kompjutera su mi :

processor: AMD fx(tm)-4170 Quad-Core

Ram: 8gb DDR3 dual channel

napajanje: lc600h v2.31 600W

OS: Windows 7 ultimate x64-bit

graficka: GeForce GTX 550-Ti 1GB GDDR5 N550GTX-Ti Cyclone II 1GD5/OC


 
Učlanjen(a)
22.04.2013
Poruka
728
Care jesil probo ovo da vidis dali je problem sa 3d
Nvidia Control Panel / Manage 3D Settings / Global Settings/ Power Management Mode u Prefer Maximum Performance
I moguce da ti jedan od ramova pravi problem iskopcavaj jedan po jedan i testiraj


Takode probaj ovako
[video=youtube_share;nicOsicdDek]http://youtu.be/nicOsicdDek[/video]
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.254
Jesi li instaliro i update microsoft net framework 4.5 jer bi te moglo zezati on.
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
03.12.2012
Poruka
2.407
Okrenuta slika na monitoru za 90 stepeni

Imam jedno pitanje pa ko moze da mi pojasni neka ostavi odgovor u sledecem postu.Desava se da se okrene slika na monitoru za 90 stepeni kada se nehoticno stisnu neke tipke na tastaturi.Ok ja to znam vratiti preko graficke u opcijama.Ali me interesuje koja je komanda na tastaturi da se slika na monitoru rotira a takodje koju komandu na tastaturi treba otipkati da se vrati slika na normalu.
Hvala za vase odgovore s postovanjem Zoran.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Od kada je to pocelo da ti se dogadja?
Ja bih ti preporucio za tu karticu stariji driver:
Kod:
http://www.geforce.com/drivers/results/49949
ili sa MSI, ako te bude taj zezao:
Kod:
http://rs.msi.com/product/vga/N550GTX-Ti-Cyclone-II-1GD5-OC.html#/?div=Driver&os=Win7%2064
Prvo obrisi taj driver detaljno, Revo Uninstaller-om (imas na forumu), zatim preuzmi Driver Sweeper i sa njim detaljno iz safe mode obrisi ostatak iz registry:
Kod:
http://www.techspot.com/downloads/4266-driver-sweeper.html
Ili sa Driver Fusion, to je nastavak Sweeper-a, koji dobijas kroz update, samo sto je trial/demo.
Kada sve zavrsis, restartujes racunar i onda instaliras jedan od ova 2 sto sam postavio sa NVIDIA ili MSI sajta.
Takodje proveri temperaturu grafike, ako ide preko 80-90*C, hoce driver da zaustavi igru i da prijavi gresku, proveri hladnjak na grafici, mozda je zaprljan.
Defragmentuj C particiju detaljno, ocisti kompletno Temp folder i sav programski cache koji je zaostao, hoce i to da pravi problem.
Odrzavanje racunara mozes raditi sa Advanced System Care Pro ili TuneUp Utilities-om, oba programa imas na forumu (pretraga), ocisti registry, dakle kompletan racunar.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Probaj sa ctrl+alt+ strelica levo ili desno (ili gore, dole), zavisno u koju stranu je okrenuta slika
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
03.12.2012
Poruka
2.407
Hvala za odgovore.Ja znam vratiti putem opcija na grafickoj ali me iskljucivo interesuju komande na tastaturi kako se rotira slika na monitoru.
 
Natrag
Top