Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.368
Ako ti rade na drugom kompu,onda probaj ovako .Ugasi komp. pa ih raskaci pa upali bez njih i kada ti podigne sistem normalno sve,ugasi ga i prikaci CD Roomove,mozda ce tako uspeti .Kod mene je tako uspelo i sada rade bez problema.Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.368
Zaboravio sam napisati ako su ATA da moras da pogledas kako dzamperi stoje,jesu li masters i slejv,ako su SATA ne treba da radis nista sa dzamperima,sam ih BIOS podesava koji je master,a koji slejv.
 
Učlanjen(a)
22.04.2013
Poruka
728
Prvo proveri dali ti je aktiviran windows
Vrati komp unazad system restore point


C:\windows\web\wallpaper\windows\


Skaniraj sa ovim programima i resices problem
Download Combofix 13-07-06.02
Download SuperAntiSpyware 5.6.1020 - FileHippo.com

ili 8 menu ako nemas skini ovde Windows 8 Start Menu replacements: 6 free apps to bring the Start button back | News | TechRadar

u Run ukucaj regedit
i nadi HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System
i delete


HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
i modify the key treba sve da su nule 00 00 00 00
 
Član
Učlanjen(a)
26.06.2013
Poruka
4
Probao sam i opet nemoze da ga prepozna u device manageru ga nema samo ima od deamona toolsa.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Daj napisi koji je model ploce.
Sto se tice Jumper-a i IDE/ATA kabela ides ovako:
Posto postoje dve vrste ATA konektora i interface-a 40 i 80-conductor-ski sa jednom i 2 grane za jedan ili 2 uredjaja, bitno je da postavis kabel po redosledu prioriteta i Primarnosti uredjaja.
Ako je tvoj ATA kabel sa 2 grane (za 2 ATA uredjaja), onda je sivi konektor namenjen Slave, a crni konektor Master uredjajima, dok je plavi namenjen za konekciju na maticnu plocu.
Takodje moras znati, da ako imas 2 uredjaja vezana na taj kabel, moras im odrediti da rade na Primary IDE channel po prioritetu bootabilnosti uredjaja.
Na primer ako je na taj kabel vezan Sistemski HDD i i CD/DVD uredjaj, onda Sistemski HDD mora biti Master, a DVD Slave, s tim sto crni konektor ide na HDD, a sivi na DVD uredjaj.
Ako pak vezes uredjaje na Secondary IDE Channel, postupak je isti, to je drugi IDE konektor na ploci.
Zato sam te pitao koja je ploca, zatim koji ATA kabel imas, sa 1 ili 2 grane i da li je 40 ili 80 conductor-ski, 40 conductorski je deblji i cvrsci fizicki, ali je protok tog kabela do UDMA 66MB/s, dok je kod ovog drugog do UDMA 133MB/s.
U BIOS-u u glavnom tabu CMOS settings mozes videti sve SATA/ATA uredjaje povezane po kanalima i prioritetu.
IDE Primary Master i Slave, Secondary Master i Slave posebno za svaki uredjaj, nebitno da li je CD-DVD citac ili HDD
 
Član
Učlanjen(a)
04.02.2011
Poruka
37
cd_jumper_settings.gif
 
Član
Učlanjen(a)
04.02.2011
Poruka
37
Znaci ako ti ata kabl(siroki data kabl) ide iz ploce u hard na kojem ti je sistem pa onda taj isti kabl ide u citac znaci da hard treba biti podesen kao master(namesti jumper tj pogledaj da li je na master) a citac na slave obicno je slave na ova dva sredisnja pina(tu treba da je jumper tj ona mala plastikica)!Sad kad smo resili pitanje mastera i slave-a treba probati promeniti ATA kabl(ako dvd i dalje ne funkcionise)posto su ATA kablovi dosta nekvalitetni(zavisi ima i onih gumiranih kvalitetnijih sto dolaze uz malo bolje maticne) pa se tako meni desilo da kupim nov ata kabl koji je bio neke zute boje i koji se posle dva sata bukvalno poceo "topiti"u kucistu i normalno izgubio svoju konekciju tako da sistem vise nisam mogao da dignem s njim,ako si namestio jumpere(plastikice)kako treba na hard disku i citacu jedino ti prostaje da promenis kabl a sto se tice windowsa kad ga prikljucis trebalo bi sam da se instalira nema veze xp ili 7 naravno posle restarta !POZZZ
 
Natrag
Top