Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
25.01.2013
Poruka
35
Problem sa dvd/cd romom

Drustvo,drug mi je dobio kompijuter ima na njemu ugradjena 2 dvd citaca i flopy.Posto treba sistem da se podigne kad udjem u bios da podesim da bota sa cd on ga uopste ne pronalazi ima sa da izaberem da bota sa flopy diska.Sta da radim?
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Ovde ti je detaljan opis ploče

Kod:
http://www.msi.com/product/mb/K9N6SGM-V---K9N6PGM-FI---K9N6PGM-F.html#/?div=Overview

A ovde spisak podržanih procesora.

Kod:
http://www.msi.com/product/mb/K9N6SGM-V---K9N6PGM-FI---K9N6PGM-F.html#/?div=CPUSupport

Veliko je pitanje šta ćeš sada naći na tržištu ali ispod Athlona X2 5200+ nema smisla u današnje vreme ići ....
 
Član
Učlanjen(a)
09.11.2011
Poruka
1
vjerujte ovo funkcionise na puno grafickih cipova,ja upravo radim sa laptopom koji sam kupio takoreci zakrpljen i to veoma lose pa sam koristecivideo snimke o pecenju maticnih ploca opet zakrpio i trajalo je pet mjeseci,a onda je sin pokusao igrati igricu pa se opeet desilo_Opet sam se bacio na pecenje i evo traje skoro pa pola godine.Iz moga iskustva kad se zakrpi moze sluziti za interneta pa kad se ponovo desi opet iznova,lp
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2010
Poruka
222
meni isto vrti na 100% ventilator.ponekad se smanji ali to je na 5-6 sekundi i onda se vrati.
temperatura je 20-25 stepeni.vise bi volio da mi je malo veca temperatura ali da je tisi
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2013
Poruka
35
Problem sa windowsom

Ovako,kad upalim kompijuter pojavi se prvo plava pozadina pise naziv maticne,onda se pojavi kao da ubacim cd i da pritisnem bio koji taster.Ja ubacim cd i on pocne da se ucitava kao kad se formatira kompijuter i onda normalno digne windows i sve bude ok dok ne dodje do djela kad treba da pise welcome e tu mi ekran ostaje plav ona pozadina od windowsa i dalje se nista ne desava niti pise welcome.Do cega je problem???
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.425
Ako imaš ubaci instalacijski CD i napravi ponovnu instalaciju OS-a. Ako ti se to bude ponovno događalo (poslije instalaacije OS-a) najvjerovatnije da je matična ploča BYE.
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Ajd ubaci koju sliku mesta u Bios-u, na kom ti pokazuje da samo sa flopija moze bootat ? Malo je retko verovatno da je tako ?, mora da gresis negde...?
Kada udjes u Bios, na prvoj strani, obicno imas popis optike i harda i kako su vezani: Master/slave, tu je negde i oznaka za flopy, oznaci, enter, izaberi : Not instaled, i onda odi do Boot dela/atranice i vidi sta ti pokazuje ?
Pa cemo valjda resit
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Driver-i za oba chipseta 990X i 760G su identicni, a to vazi i za kontrolere, AMD Chipset Driver, AMD AHCI Driver, AMD USB 3.0 Driver, kao i za South Bridge od SB7xx pa do SB9xx integrisanih chip-ova za grafiku i APU A i E serije RAID kontrolera.
Tako da mozes slobodno ubosti HDD na tu plocu i probati, nemoze nista strasno da se desi
 
Natrag
Top