Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
11.12.2011
Poruka
2
Kvalitetan 2.1 sistem za zvucnike

Zainteresovan sam za neke dobre zvucnike 2.1 sistem.Zanimaju me modeli Logitech Z 313 i Z 323.Mozete li da mi date neku preporuku?Ili mozda neki 5.1 sistem?uzeo bi zvucnike da budem miran bar 5 godina
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Brate ne gubi vreme, digni nov system, to ce ti trajati sve ukupno 2-3 sata, instaliras poslednje drivere, programe i sta vec koristis i uzivaj, ovako ces izgubiti mozda i dane dok sve isprobas.
Ako bas hoces da probas, defragmentuj C paticiju obavezno, ali full defragment
 
Član
Učlanjen(a)
09.01.2013
Poruka
21
To cu i uraditi -.-
Vec 5 dana se mucim oko ovoga ... samo je problem sto moram nekome da nosim ne znam kako da dignem nov system ... imal neki nacin da to naucim imal neki tutorial ili nesto ?
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2011
Poruka
63
Preporuka je da se pri menjanju komponenti, naročito matične jer to nije mala stvar, digne novi operativni sistem. Koliko god one bile iste, postoji neka razlika. Jer će i sam sistem biti sigurniji ako je ponovo dignut sa novom matičnom.
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
Eee skinuo sam taj ASC program i odradio sam Detaljni SKEN ! ima Brzi , podeseni ,a ja sam otisao na Detaljni radio mi 2h+ i nasao 3 greske ... popravio sam ih ... jel' samo tako da skeniram ili jos nesto da uradim ?
Uradio si skeniranje na viruse,i ta 3 problema to su virusi.odradi na odrzavanju,i imas turbo ubrzanje mozes ga uklhuciti na rezimu za igre
 
Član
Učlanjen(a)
19.11.2011
Poruka
322
Zeznuo si kad si koliko sam skontao instalirao AVIRU,a vec si imao instaliran NOD, znaci dva antivirusa NIKAD,ali NIKAD nemoj da instaliras,vjerovatno nije dobro izbrisan pa ti zato steka i usporava,to sam i ja uradio nekad davno-dok jos nisam znao,rjesenje ti je obaranje sistema ili neko detaljno brisanje i NODA i AVIRE,znaci deinstalacija svih tih gluposti kao antivirusa i onda instalacija NOD-a,znaci samo jedan antivirus i CC cleaner i ima da leti... Ako ne bude htjelo onda oboris sistem i to je to... pozzz
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Iskustva su razlicita, a i logika ?
Generalno, moj komp na kome najvise radim, jesam menjao plocu i to razlicitog proizvodjaca ali sistem ne !
I nemam problem, evo vise od 2 godine !!!
Ak te mrzi da rusis sistem-nemoj, nadodaces drajvere za chipset i zvucnu eventualno, ako trazi i to je sve.
Iskustva su razlicita, ako kasnije budes imao problema, znaces da je neophodno ???
Poz
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2012
Poruka
1
Procesor za plocu MSI MS-7309

Postovanje svim forumasima.

Imam sledecu konfiguraciju:

- Operating System
Microsoft Windows XP Professional 32-bit SP2

- CPU
AMD Sempron 140 41 °C
Sargas 45nm Technology

- RAM
2,00GB Dual-Channel DDR2 @ 267MHz (6-4-4-12)

- Motherboard
MSI MS-7309 (CPU 1) 45 °C

- Graphics
VG930m-3 (1024x768@75Hz)
64MB GeForce 6150SE nForce 430 (MSI)

- Hard Drives
149GB Hitachi HDT721016SLA SCSI Disk Device (SATA) 39 °C

- Optical Drives
No optical disk drives detected

- Audio
USB Audio Device

E sada me interesuje koji bi ja jaci procesor mogao da stavim na ovu plocu?
A i RAM mi radi na "267MHz", neznam iz kog razloga iako mi je RAM memorija (2x1Gb) 400MHz.
Kako mogu da resim ovaj problem sa memorijom?

Hvala unapred na pomoci. . .
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2011
Poruka
63
Nemam baš previše iskustva po pitanju koji je bolji procesor, Intel ili AMD, ali zasada imam AMD Sempron 1.9GHz kojeg sam i nedavno klokovao da radi na 2.4GHz...solidno radi :) Uskoro će 2 godine otkako imam ovu konfiguraciju i na njoj nisam ništa menjao, a i nije nešto posebno :???: ali mi služi. Takođe planiram ove godine da je osvežim, pomenjam većinu stvari iz kućišta, i opet mi je u planu da uzmen neki AMD-ov procesor, jednim delom jer je jeftiniji ali i zadovoljan sam kako se ovaj moj pokazao :yea:
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2011
Poruka
63
Znam da kasnim sa odgovorom ili savetom, ali evo :stupid:
Za Windows 7 64bit je minimum potrebno da imaš 2GB RAM-a, jer će ti u suprotnom procesor raditi na maximalnom opterećenju i pregrevati se. Trebao si instalirati 32bit sistem ;)
Zanam iz ličnog iskustva :assassin:
 
Natrag
Top