Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Aman čoveče ne paniči. Gurnućeš nas sve u zabunu i moglo bi se desiti da ti i odmognemo umesto pomognemo. Potpuno je nelogično da pokreneš bekap da bi video koliko još imaš prostora na disku. Prvo treba isključiti automatski bekap. a potom obrisati folder u koji se bekapuje. Ajde lepo ispočetka. 1. Koji je operativni sistem u pitanju? 2. Koliki je hard disk i koliko ima particija? 3. Kako si pokrenuo bekap? 4. Pošto si ga pokrenuo, da li te je pitao gde da bekapuje i šta da bekapuje? Celu particiju, određeni folder, operativni sistem? Ne pokušavaj ništa da ne napraviš još gore. Samo nam odgovaraj na pitanja da detektujemo stvarni problem. I zapamti, ne uništava ti bekap hard disk već ga puni podacima koje upisuje. Pošto ti oni ne trebaju obrisaćeš ih i vratiti kapacitet diska. Samo strpljivo i sarađuj da možemo pomoći.
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Prvo i osnovno, skeniraj racunar na viruse i zapamti: Iako i sam koristim AVG free verziju vise godina, znam da mnogo stvari isti ne moze da nadje, e sad samo stop ja to kombinujem sa drugim stvarima i ponasanjem na netu, pa nemam problem, ne tvoj, vec generalno .
Koji god da koristis AV, odradi ful skeniranje, pa dodaj i Malwarebytes, pa i snjim isto.
Vrlo cesto ovakva praksa resi problem, naravno, postaraj se da su azurirani.
Tek nakon ovoga, zatrazi pomoc na netu, ako bude neophodna !
Sajber ratovanje ne poznaje kolateralnu stetu, i mada Srbija je zbog jos uvek male umrezenosti, globalno, retka meta, stvari se desavaju, recimo da to nazovemo: losa sreca, ne tvrdim da jeste, ali sve vise ce se desavati raznorazne stete i stetice u sajber prostoru.
I usput, koriscenje gadjeta za ocitavanje potrosnje Rama i Cpua, ti ne znaci nista prakticno, bolje odi u Task menadjer i proveri koliko procesa ti radi u pozadini, koliko koji od njih vuce procesorsku snagu, i pogledaj koji od njih mozes iskljuciti, ili bar ograniciti da se nepodize sa sistemom, vec samo po potrebi.
Naravno za ovo mozes koristiti i razne alatcice tipa PC utilitis i slicne.
Poz
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
ovaj problem i sam si definisao, Drajveri !
Ocitaj sa graficke proizvodjaca firmu i iskljucivo na njihovom sajtu skini drajvere, i to ne bazicne, vec ful i resio si problem
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
E ovo je zaista jaka konfiguracija, steta ako je samo za multimediju i fles igrice, sto bi bilo svega 20% iskoriscene snage na njemu !
Ali evo jos male sugestije: za 100 din vecu cenu i 20% jacu, pardon brzu, karticu-sledeca:
Kod:
http://www.emmi.rs/grafi%C4%8Dke-kartice-%28vga%29-geforce-gt610-msi-1gb.11.html?productId=24908
.
A i radnja je jeftinija od prve iz posta, ;)
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2012
Poruka
82
znas kako ovaj mi kertridz nakon svakog punjenja zapekne.moram posle svakog praznjenja da ga potapam u vrelu vodu da bi se odcepio posle mi radi ok e sad mene interesuje dali samo mogao da ostetim onaj dio sto ide u stampac one tackice kako se zove?
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Ispusteno je jos elemenata, a najbitniji je da se Intel i AMD ne porede bas tako, prvenstveno zbog litografije, koja nije ista, sitniji threading kod Intela ima vecu efikasnost, manje latencije L1 (asocijtivni i instrukcioni) i L2 cache (sekundarna memorija procesora, koju isti koristi za podatke kojim je vec pristupano, odnosno za cilj da se smanji vreme pristupa podacima kojima je vec manipulisano, kod modernijih procesora L2 cache ima funkciju buffer-a za instrukcije programa i podataka, koje processor zahteva iz memorije).
AMD trenutno ima veliki problem, a to je da smanji litografiju (a za manje novca je to tesko izvodljivo, jer dosta ulazu u graficke procesore i koprocesore), koju Intel vec uveliko koristi i namerava da sledece godine sa Haswell arhitekturom ide na jos sitniju izradu od 14nm, odnosno da do 2016 predje na 10nm (Skylake BGA Socket), cime se postize vrhunac Murovog zakona fizickih mogucnosti da se kroz silicijum tako sitne arhitekture, manipulise impusima cestica (5nm je gornja i krajnja granica).
Zato je Intel pruzio da i kucni korisnici mogu itekako biti zadovoljni sa 2-jezgranim i 4-jezgranim CPU-ima iz srednje kategroije (do 150 evra) i odlicno paritraju konkurentu, usled cega i dalje imaju najveci udeo na trzistu chipova.
Odlike koje ga cine veoma dobrim su OC mogucnosti (pri nizim naponima i znatno smanjenje latencija L1 i L2), mala potrosnja, nize temperature i odlicna podrska za graficke programe i instrukcije koje koriste cak i u srednjoj kategoriji.
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
Vjerovali ili ne pecena maticna ploca

Iznenađujuće velik broj matičnih ploča (sudeći po mom iskustvu) iz HP/Compaq serije laptopa ima kvarove na matičnim pločama. Rođaku se pokvarila matična na HP 6735s laptopu i baš kad sam ga se odlučio prodati, nepoznati član foruma mi je dao link na temu sa grafičkim karticama gdje je jedan drugi član popravio na taj način svoju matičnu. Hvala tom čovjeku, obojici.

Za sada znam za 4 laptopa iz HP serije da su ovako popravljene matične.



Ovu metodu nisam ja izmislio, niti sam začetnik ni ništa slično. Prenosim ono što već ima na forumu, ali ne ovako javno već negdje na 745 stranici neke teme.



Napominjem, ovo radite isključivo ako je vaša matična potpuno krepala, nemate garanciju, serviser vam kaže da je ne može popraviti ili da se ne isplati i želite ju baciti u smeće.

Ne odgovaram za nikakvu štetu nastalu na vašoj pećnici, tavi, tepsiji, alufoliji, matičnoj ni bilo čemu.



Ne znam zašto se matična popravi ovako, ali neke se poprave.



NE MOŽETE PEĆI U MIKROVALNOJ, UOPĆE ME NE PITAJTE ZAŠTO! PROUČITE NAČIN RADA MIRKOVALNE AKO NE ZNATE.



Postupak je više manje jednostavan.



Rastavite potpuno laptop (može i matična iz stolnog kompa vjerojatno, nisam probao). Sa matične skinite sve ostale komponente, uključujući i sve hladnjake, ventilatore, rame, diskove i sve ostalo što se već šteka na matičnu ploču. Pogledajte da nema nekih naljepnica po matičnoj, preporučujem da i njih skinete da se ne zapali.



Prije nego što počnete ispeči matičnu ploču i da OBAVEZNO odlemiti CMOS Bateriju ali kod nekih modeli laptopa kojima se može lako izvadit uložak baterije.

Zašto je važno izvaditi CMOS Bateriju kojima nekih modeli zalemljen na ploči?

Zato što ukoliko da ne odleme CMOS bateriju jer će taj način će u pečnicama od vručine uništi napone i kasnije postaje neupotrebljen.



Ukoliko ne znate rastaviti vaš laptop, potražite video na youtubu. U današnje vrijeme imaju više manje snimke rastavljanja bilo kojeg laptopa, ako ne na youtubu, bar negdje na netu. Potražite disassemble hp... ili disassembly hp 6735s..... ili koji je već vaš laptop.



Ugrijte pećnicu na 180 stupnjeva.



Sad kada je pećnica vruća (potpuno ugrijana), a matična potpuno ogoljena, stavite na tacnu (tepsiju) alufoliju, na alufoliju pobacajte 10-ak kuglica alufolije te na te kuglice stavite matičnu. Kuglice male onako čisto da odignu malo matičnu od tepsije.



Stavite to u pećnicu i pecite točno 10 minuta (ne sad u sekund točno 10:00:000). Izvadite matičnu i ostavite 30 minuta da se ohladi na sobnoj temperaturi.

Napomena: nemojte stavljat na hladno, u škrinju ili slično zbog temperaturnog šoka (ili kako se već zove taj fenomen?)!



Sad kad se matična potpuno ohladila spojite ju nazad sa komponentama i vidite jel radi.

nisam provjeravao,ako ima ko slican problem neka proba pa nek se javi.


Preuzeto sa sledeceg linka: Popravak matične u pećnici (Procesori i MBO) @ Bug Online Forum
 
Član
Učlanjen(a)
29.01.2010
Poruka
11
E ovo je zaista jaka konfiguracija, steta ako je samo za multimediju i fles igrice, sto bi bilo svega 20% iskoriscene snage na njemu !
Ali evo jos male sugestije: za 100 din vecu cenu i 20% jacu, pardon brzu, karticu-sledeca:
Kod:
http://www.emmi.rs/grafi%C4%8Dke-kartice-%28vga%29-geforce-gt610-msi-1gb.11.html?productId=24908
.
A i radnja je jeftinija od prve iz posta, ;)

hvala ti na sugestiji,i ova je dobra graficka kartica,vazno mi je da je racunar tih u radu,a i kuciste mi je prostrano,monitor je LCD24IE Philips,a ove komponente koje sam navela za novu konfiguraciju su sve iz emmi online shop-a, tease
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2012
Poruka
84
Nasao sam sve bekape i obrisao ponovo imam 40 gb free. Kako sad da iskljucim automatski bekap ?
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top