Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
29.09.2012
Poruka
20
nikola imam jos jedno pitanje za tebe,igrao sam se sa ovim mojim procesorom mislim overclokovao sam ga,sad je na 2.93 i mogu ti reci da radi normalno,ispocetka nije mogao da upali dok mu nisam promjenio ako se nae varam podesavanje oko brzine radne memorije bilo je stavljeno na automasko podesavanje,ja sam stavio na rucno i stavio sam 1,50 da bi mi pokazalo brzinu moje memorije od 800,ostavio sam tako i sad fenomenalno radi,pokusavao sam da ga opteretim nekim igricama kao na primer igrao sam need for speed the run u fulu temperatura nije prelazila 52°,reci mi sta mislis o svemu ovome?
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Promenio si mnozioc RAM-a, za onoliko koliko si podigao FSB (266Mhz), da bi bio 100% siguran u dobar OC, moras uraditi ozbiljniji test gde ces opteretiti CPU 100%.
Skini AIDA64 sa foruma, i uradi Stability Test, videces ga u tab baru, checkiraj sve osim HDD, dakle optereti i GPU i prati temperature, za GPU do 90*C, a CPU ne bi smeo na 100% load-a da predje 75*C, testiranje ces raditi min. 15 minuta, jesi li podizao napon.
Moze ti se dogoditi da se restartuje sam, iako je temp. niza od 70*C, a razlog moze biti napon jezgra ili previsok FSB za taj CPU, taj bi OC i ako uspe bio MAX sa tim hladjenjem, neznam koliko ces dobiti na performansama, ali 10% je max. za taj OC, testiraj pa javi kako napredujes.
Napon jezgra nemoj dizati vise od 1.35V, zbog temperature.
 
Član
Učlanjen(a)
29.09.2012
Poruka
20
nikola nista nisam dirao osim ovo sto si napisao da sam podigao fsb na 266 i mnozilac rama,napon nista nisam dirao,ostavio sam standardno na automatski,sad cu isprobati to sa aida 64 iako nisam nikad to radio valjda cu se snaci,zaboravio sam jos da ti napisem da je kod mene windows 7 32bita ima li kakve sanse da ga nadogradim na 64 a da ne brisem nista sa njega,mislim samo kao nadogradnja moze li to da se odradi?
 
Poslednja izmena:

ft9

Član
Učlanjen(a)
20.01.2013
Poruka
6
Ne radi dzojstik

pozz,e ovako,imam dzojstik vec neko vreme i odlicno me je sluzio do pre nekoliko dana...problem je u tome sto kada udjem u pes ili bilo koju drugu igricu on radi sam od sebe,tj. kada stisnem neko dugme on krene sam da radi ostalo! ne znam u cemu je problem ako neko zna nek pomagaa!
 
Član
Učlanjen(a)
29.09.2012
Poruka
20
nikola evo zavrsio sam ovo,stavicu sliku pa pogledajstabilitytest.jpg
ne znam da li ista vidis na ovoj slici?
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Ako imaš slobodan slot za RAM trebalo bi da možeš. Samo što će i ta memorija na 800MHz raditi na 333. Pošto je notebook u pitanju odnesi ga u prodavnicu da provere kompatibilnost modula, da se uveriš da će te dve memorije raditi zajedno kako treba.
 
Član
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
16
Znam da je ovih tema bilo dosta, i vidim da vas bas ne interesuje moja dilema, ali evo cisto da napisem za sta sam se odlucio.

[h=1][/h]MSI AMD Radeon 7750 MSI OC 1GB/DDR5 + MSI Napajanje 550W MS Industrial Pro

Pozdrav svima
 
Natrag
Top