Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
probacu ovaj program, koristim vec ccliner i disk clean up i defregmentator i te radnje radim redovno.hvala vam sto se trudite da mi pomognete
 
Član
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
16
Hvala na odgovoru.

Komp koristim uglavnom za Adobe programe tako da su mi bitne performanse procesora. Trenutno koristim E3400 ali planiram da isprobam i ovaj D925, a kad bude bilo prilike i neki quad core.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
U tom slucaju L2 cache nije presudan koliko je presudan L1 cache jer je prioritet za SSE i manja je latencija istog kod E3400, E3400 ima 64KB cache-a za Instrukciju Code-a i 64KB za data cache, sto je 4x vise nego kod D925 koji ima celih 32KB podeljeno na 2 jezgra (2x16KB data cache), L1 cache je najbrza cache memorija u CPU-u i bitno je da je ima vise, drugo kod D925 je L2 cache sporiji nego kod E3400 (share-ovan cache na nivou svih jezgara na mem. kontroleru), zato sto D925 ima deljen cache po jezgru (2x2MB), takodje i latenija L2 cache postaje veca.
Arhitektura (45nm) je takodje bitna zbog thread-ova, sto je manja, nizovi share-vane adresirane memorije su kraci i time brzi, a s tim je i manji potrosac.
Sve u svemu ja sam na strani E3400, jer ces i tih 400Mhz postici na njemu veoma lako, jer se lako OC-uje, bez dizanja napona, manje se greje i manji su naponi samog jezgra, mozes ga OC preko 3Ghz, sa stock cooler-om ide do 3.2Ghz
 
Član
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
16
Hvala nikolajub, ja sam sve vreme mislio kako je l2 pa i l3 kes bitniji ali sam sad malo cackao po netu i video da si skroz u pravu za l1. E sad za OC nisam bas siguran jer imam malo losiju plocu za to gigabyte G41MT-S2PT. Sledeci korak ce mi biti jos 4 RAM-a i 64-bitni Windows 7.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Ploca uopste nije losa, medjutim OC je moguc samo preko mnozioca (Clock Ratio) na toj ploci, tako da si u pravu, nema tu OC-a jer CPU ima fixno 13 mnozioca, sto se tice RAM-a nemoj uzimati jaci od 1333Mhz, nemas potrebe jer je FSB tog CPU-a 800Mhz.
Cudi me da si se odlucio za socket 775? Radis neki upgrade ili....?
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Saglasan sa nikolajub. Ako već radiš sa Adobe programima treba da znaš i sledeće - Adobe sve svoje programe prevashodno optimizuje za intelove procesore i N vidia grafičke kartice. ( recimo Adobe premier 5 ima render engine koji u letu korespondira sa Cuda protokolom svih novijih N vidia grafika.) Adobe programi "znaju da podele poslove" na više procesorskih jezgara. Dakle bitan je i broj jezgara i threadova. Pogledao sam kako Premier pet upošljava Intel i7. Sva četiri jezgra i osam thredova su zaposleni u punom kapacitetu kod finalnog rederinga filma od pola sata. Ako nemožeš odjednom da promeniš i procesor i grafiku i dodaš ram - po meni bi redosled bio prvo RAM, pa grafika i onda na kraju procesor ali ako već imaš E3400 dvojezgarni ne razmišljaj o drugom dvojezgarnom čekaj da budžet bude dovoljan za QUAD procesor.
 
Član
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
16
Cudi me da si se odlucio za socket 775? Radis neki upgrade ili....?

Poklonu se u zube ne gleda :) Dobio sam komponente pre nekih godinu dana, i sad bih malo da pojacam konfiguraciju. Znam danasnji problem sa 775 i pronalazenjem QUAD procesora u Srbiji ali bicu strpljiv, valjda ce se nesto naci povoljno.

Ako nemožeš odjednom da promeniš i procesor i grafiku i dodaš ram - po meni bi redosled bio prvo RAM, pa grafika i onda na kraju procesor ali ako ve�‡ imaš E3400 dvojezgarni ne razmišljaj o drugom dvojezgarnom čekaj da budžet bude dovoljan za QUAD procesor.

Naravno sledeci je QUAD, ali ja bih ga uzeo pre graficke. Nije da imam neku babarogu od graficke GeForce 8600GT, ali mislim da mi je procesor potrebniji.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Pogledaj ovaj CPU, povoljno je:
Kod:
http://www.limundo.com/kupovina/Racunari-i-Oprema/Komponente/Procesori/Intel-Core2Duo-E7300/8030193
Sto se tice Core 2 Quad, jeste bolji, ali je razlika prevelika za ono sto pruza, mislim na Q6600, koji kosta lepih 75 evra na limundo, jaci modeli su jos skuplji.
vidi sta sam sad slucajno nasao, ploca, CPU Intel E6750 (bolji od E7300, ne mnogo, ali je bolji) i kuciste u kompletu za 3060, jos se licitira, evo pogledaj:
Kod:
http://www.limundo.com/kupovina/Racunari-i-Oprema/Komponente/Procesori/Asus-P5W-DH-i-Intel-Core2Duo-E6750-i-Cooler/8103477
 
Član
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
16
Da ova ploca i procesor zvuce primamljivo, mada sve zavisi do koje cifre ce stici.
 
Natrag
Top