Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
E, ovako, jedno moje iskustvo. Kada sam kupovao comp, trazio sam najveci moguci hdd da stavim na njemau. u to vreme najbolja opcija je bila hitachi 1TB, na kraju kada sam poceo da radim sa kompom shvatio sam da mi je 1TB cak i previse, pored interneta od 6MB protoka nije bilo potrebe da filmove, igrice, muziku drzim na kompu. elem, onda sam sebe castio patriotovim SSD-om od 64GB, razlika je bila, pa, malo je reci ogromna. racunar je savrseno brzo radio, win 8 se podize, nzm, za nekih 10-15 sec, programi se trenutno izvrsavaju, render ide glatko, bez stucanja. tako da sam svoj hitachi stavio u 3,5" kuciste i napravio dobar eksterni hdd, a kao sekundarni hdd stavio 160GB, jer mi je to bilo dovoljno.
 
Član
Učlanjen(a)
23.10.2011
Poruka
4
overclock Core2Duo E6600

Imam konfiguraciju;
-maticna: GIGABYTE P43T-ES3G
-procesor: Pentium D 945
-memorija:KINGSTON 2X2GIGA DDR3
-ATI Radeon HD 2600 XT 256MB GDDR4
-HARD DISK:MAXTOR 80 GIGA ATA
- napajanje 430 w(realnih) sa dva ventilatora
kupio sam procesor Core2Duo E6600 2,40 4M 1066
i ubacicu ga umesto ovog procesora pentium D945.
Pitanje glasi:
Da li - E 6600 - moze da se clockuje do 3 ili 3, 2giga sa ovom konfiguracijom,
a da konfa radi normalno(stabilno), ako moze, molicu da mi se objasni
postupak overkloka.
Pozdrav svima i sretna vam nova 2013!
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2010
Poruka
222
to ti je zeznuto da radis.trebas imati dobro hladjenje.moja preporuka nemoj sam to raditi.nek ti to uradi neko ko zna overklokovati.
a sto se tice procesora mozes ga dici na 3.2ghz. bez problema
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
bas tako batali to,smanjujes mu radni vek,druga stvar grijace ti se vise,treba ti dodatno hladjenje i komplet sistema i procesora.citao sam negde da mos da ga dignes 20% to je onu u granicama normale (pricam uopsteno) sve preko je rizik i razlikuje se od procesora do procesora kako ce koji podnet to. msm da ti se neisplati to radit jer ga neces puno dic,skratices mu vek i moras se brinut kad ce da crkne.moj predlog ti je izdvoji jos malo kesa pa kupi fabricki jaci neces puno vise para dati nego za taj.
i da brzina procesora ti nije jedino merilo snage procesora, inace na svom desktopu koristim intel D925 3.0.
moje neko misljenje je bolje imati neki i3 ili neki vise jezgarni sa manjom brzinom 2.2 , 2.6 .
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
mnogo uzroka moze biti.al prvo proveri sto ti je najlakse svremena na vreme multimetar i u uticnicu i vidis napon dal pada.moje stari komp je radio na 180V :).al prvo to prover,druga stvar.nece ti se pregrijavat bez razloga,otvori ga usisivac i dobro usisat,proveri coolere dal se okrecu dovoljnom brzinom i dal su prvljavi,nekad se onaj mali da ga tako nazovem lezaj vremenom osusi,ja sam ga podmazivo kapljicom ulja jestivog tako mi reko jedan serviser,ako nista promenis cooler on ti je 5-10e.naponsku obavezno rastavi u njoj bude najvise smeca.ako ti je sata hdd moze i on da jebe jer ako je los ima nestabilan rad.isproveravaj sve pa javi jes primetio ista.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
laptop je to,on ti prvenstveno treba da sluzi netu.muzika i tako neke sitnice.a netreba ocekivati od laptopa neke velike performanse,tako da ti je moj savet nabavi desktop i ulazi u njega ako hoces masinu, mnogo ti je jeftinije i imaces vise izbora a i jednostavnije ti je uklapati i kombinovati komponente.pozz
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
video nadzor

pozdrav.imam u planu da kupim kameru za video nadzor,pa me interesuje sta su neke od osnovnih specifikacija koje trebam da gledam

druga stvar je da imam veliku udaljenost izmedju kamere i tv-a nekih 50setak metara kabla bi mi trebalo,pa nzm dal signal gubi na takvoj duzini

spajanje,interesuje me kako cu to da povezem,citao sam da kada se konktije na racunar moras imati dvr kartu ili dvr u obliku usb prikljucka
i moze se spajati na tv preko av ulaza.interesuje me gde mi vi preporucujete da se povezem s obzirom da mi netreba recording a potrebno mi je live pracenje kad zatreba,i gde ce mi biti bolji kvalitet slike.

radio se o obicnom kucnom video nadzoru sa jednom kamerom,netreba mmi nika profi oprema i nisam spreman da ulozim nesto puno novca.

molio bi za savet ili predlog.hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top