Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
17.12.2010
Poruka
222
otvori kuciste.skini cooler sa procesora i ocisti hladnjak.napajanje ocisti tako sto ces usisivacem sa vanjske strane usisati ako se bojis da ga otvoris.isto uradi i sa grafickom i sa ostatkom maticne.tako se i meni desavalo.
 
Član
Učlanjen(a)
12.01.2012
Poruka
10
Znaci ovako. Prvo treba da formiras particiju na njemu, pa tek onda da ga formatiras. Desni klik na disk (unalocated) i izaci ce opcija za kreiranje particija. Iz tvog posta nisam ukapirao dali si to vec uradio. Ako nisi probaj, ako jesi onda idemo dalje, resenje se mora naci! Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
12.01.2012
Poruka
10
Sasvim je OK, samo ja bih isao sa maksimum 8 GB memorije, i to 2x4 GB (dva fabriski uparena modula, spakovana zajedno). Izaberi i neko napajanje manjeg kapaciteta, ukoliko nemas nameru u skorije vreme da nadgradjujes komp sa nekom od jacih modela grafickih kartica koje zahtevaju vise dodatnog napasanja od Radeona HD 7770. Za tvoju konfiguraciju ne treba vise od 500/550 W. I obavezno da bide REAL POWER model, da bude proveren brend, znaci da napajanje stvarno ima deklarisanu snagu, a ne da samo nalepnica ima 500W :). Razliku u novcu mozes da ulozis u, recimo, hard disk veceg kapaciteta, 1 - 1.5 TB.
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2010
Poruka
222
trebam prvo da ga inicijalizujem.probam kao MBR i nece izbaci mi onu gresku.a ne mogu napraviti particiju sad posto mi je zakljucana opcija.mogu samo ici na properties ali kad idem na GPT onda kad kliknem desnim klikom imam opciju new simple volume
 
Član
Učlanjen(a)
12.01.2012
Poruka
10
Jesi li probao ovo:
udjes u Disk Management, onda desni klik na Unpartioned space, onda izaberi Format, pa onda namestis Logical Partition sa NTFS datotecnim sistemot. Dalje - dodelis po zelji prvo slobodno slovo. Mozes da dodas i naziv (label), ali to nije obavezno.
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2010
Poruka
222
nemam ja tu opciju.unpartioned space.samo imam unlocated.evo sad sam stavio kao GPT i formatiram.vidjecu sta ce biti
 
Član
Učlanjen(a)
12.01.2012
Poruka
10
Hmmmm.....mozes da probas jos dve stvari. Prvo je da sredis disk pomocu Hiren's boot CD-a. Druga je da ga ugasis komp, iskljucis druge diskove i ostavis ova problematicni. Onda butuj komp sa Win 7, ili XP, pa na taj nacin probaj da kreiras particije. Vidi sta ces da uradis, pa da idemo i dalje. Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2010
Poruka
222
probao sam preko xp i windows 7 cd-a da ga sredim.na xp-u mi moze napraviti particiju ali ne moze da formatira.ide do 20% i stane a na sedmici ne mogu uci u opciju format pise da nije inicijalizovan
 
Natrag
Top