Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.077
Toshiba support pronadji svoj model i operativni sistem. Ako se broj ne poklapa pogledaj uputstvo kako naci tacan model, verovatno imas na nalepnici sa donje strane ili eventualno ispod baterije. Verovatno imas i uputstvo kako sta instalirati. Takodje potrebni su ti i kodeci da bi imao zvuk u playerima: klite. Mislim da taj model mozda nema podrsku za win xp, vec samo za win 7. A win 7 je prilicno dobar operativni sistem zasto onda xp? Moguce da zvucna kartica nije kompatibilna sa xp os, jer u svakom slucaju bi morao da je vidis u device manager-u ili kao zuti upitnik ili pod sound video & game controlers ako je drajver instaliran. Ako je nema operativni sistem je ne podrzava. Mozes pokusati i na add hardware ako znas koja je zvucna kartica u pitanju.
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Na ovom hardveru - iz specifikacije za ovaj LAP top pravi operativni sistem je Windows 7 i to 64 bitni. XP kod ovog neće videti lako sav ram, driveri se neće unaprediti iako ih ima sada bićeš zakucan u sličnim problemima poput ovog. Dakle najtoplije Windows 7 64 bita.
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
491
pokušaj ovako
1.kontrol panel-sistem-hardveri-device menager-tamo gdje imas ? desni taster misa-properi-detalji-prepisi id idi na
Kod:
[URL="http://www.devid.info/"]Any drivers you need! / Known devices: 10592727[/URL]
i unesi u pretrazivac svoj id. izbacice ti drajver koji ces skinuti i instalirati
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
15.10.2012
Poruka
5
Pomoc laptop ne reaguje-hitno

Imam laptop koj ije kiupljen u julu ove godine i prije neki dan sam skidao RAM memorijusa njega. Medjutim kada sam ponovo pokusao da ga upalim nista. RAM sam namjestio kako treba to nije problem. kada ga upalim samo se upali led dioda da je laptop ukljucen i nista drugo ni ventilatori ni hd ni displej. Molio bih za pomoc. HITNO
NAPOMINJEM DA SAM GLUPAN MEMORIJU SKIDAO I STAVLJAO A BATERIJA JE BILA NA NJEMU....
 
Član
Učlanjen(a)
22.01.2010
Poruka
3
Pokušaj da isključiš svu struju sa laptopa (skini bateriju isključi punjač). ponovo izvadi i vrati mem. modul. (ako imaš jedan modul a dva mem. mjesta stavi u drugo mjesto). Stisni dugme za palenje par puta. sad spoji bateriju i vrati punjač pa pokušaj opet.
Ako to ne upali, vjerovatno si zeznuo modul.

PS. Ne piše džaba da se moraju isključiti izvori napajanja kad se skida bilo šta od hardware-a ;)
 
Član
Učlanjen(a)
22.01.2010
Poruka
3
Zavisi od zvuka.
Provjeri koja je MB i traži na netu beep signals za tu MB i vidi šta znači tvoj zvuk
 
Član
Učlanjen(a)
22.01.2010
Poruka
3
Desni klik na MY COMPUTER-manage
Disk Management
tu bi ti se trebao pojaviti tvoj HDD sa particijama. Vjerovatno ti nije napravljena particija sa ostatkom diska.

Izaberi onaj crni dio i desnim klikom izaberi da se formira particija. izabereš logičku paruticiju, NTFS i Quick format
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
ne vjerujem da je cpu, nadji bip kodove na netu za svoju maticnu odnosno za svoj bios i vidi sta znace
 
Natrag
Top