Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
19.07.2012
Poruka
84
Sta da radim da smanjim rizik od spaljivanja, a da mi ostane 2.63 ghz ? kako da pojacam procesorrr?? ://
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.077
A Kako se to mozr napraviti?


Tesko je da ce ti neko uraditi, uz mnog muke i truda. Uostalom zasto uopste xp mora da bude, mnogo je laksa opcija win 7, moguce da cak i imas OEm licencu za neku verziju na poledjini laptopa, tako da ces imati legalnu verziju? Sto se tice programa uglavnom za sve imas iste programe za win 7 kao i za xp, interfejs jeste malo drugaciji ali ne toliko razlicit da se ne bi navikao na njega... Ako pak nesto ne radi mozes probati da ga pokrenes u compatibility mode za xp sp3
 
Član
Učlanjen(a)
12.10.2009
Poruka
56
Pistanje se javlja kad crne ram memorija ili graficka kartica. Barem se meni tako desavalo. Probaj staviti drugu graficku i druge rame pa vidi oce li raditi.
A postoji jako velika mogucnost da ti je crkao slot za ram memoriju pa probaj memoriju ubaciti u drugi slot.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
To je brate Single-core CPU, sa 128KB L1 i 512KB L2 cache-a, neznam sta ocekujes od njega?
Nije gamerski procesor, i dizanjem clock-a neces dobiti nista posebno, mozda do 5-10% u klasicnim aplikacijama, dok u game-u nista posebno, jer je tu rezultujuca magistrala CPU-a, sabirnica, i GPU.
Sto se tice tog kloka, trebao si podici napon CPU-a (CPU Voltage) na barem 1.3V-1.35V, jer neverujem ni da je ploca u nekoj klasi da bi mogla na Auto Settings Voltage da odrzi stabilan napon, dakle podigni napon i testiraj sa AIDA64 Stability test, i vidi kako ce se ponasati, ako se pojavi BSOD, onda je moguce i da RAM nemoze da podrzi toliki FSB memorijskog kontrolera.
Reci koja je ploca (model) i gracfika, pa da ti preporucimo neki dual-core CPU, jer sa tim Sempronom (K8/Sparta) se neces naigrati, slabo je to za novije igre.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Brate, skini uputstvo sa zvanicnog sajta, tamo sve pise, ili ga jednostavno rasklopi, noviji lapovi se lako rasklapaju.
Mada bih ti ja preporucio da ga reklamiras, napravi se lud i kazi da nista nisi dirao i budi uporan u tome, tako ces najbolje proci, jer rasklapanjem gubis pravo na garanciju, uostalom sto si uopste cackao RAM ili bilo sta u lapu, ako je sve radilo kako treba?
Samo dobro pogledaj da nisi ostavio tragove tokom skidanja RAM-a (ogrebotina i sl.), jer sve zagledaju kada je reklamacija u pitanju, tvoje je samo da iskuliras, jer po pravilu moraju da priznaju garanciju koja je u roku.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2012
Poruka
5
Hvala svima na savjetima oko mog problema.
Rijesio sam problem i laptop normalno radi. problem sam rijesio tako sto sa ga otvorio skinuo CMOS bateriju sacekao 5 minuta i sve vratio na svoje mjesto i proradio je laptop normalno.
Jos jednom hvala svima koji su odvojili dio vremena za rjesavanje mog problema
 
Natrag
Top