Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
ako si sklon riziku ,mada nema nekog posebnog rizika lepo taj doticni kidac zivaca skini sa graficke karte i ispod nalepnice postoji jedan mali cep koji se ukloni i stavi jedna do dve kapi ulja za sivacu masinu- Nikako drugo ulje ne dolazi u obzir (kao i za sve druge kulere u kompu)onda sve lepo vratis na mesto ,i mislim da ces svoj problem otkloniti,ja to radim stalno inemam problema
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
Koliko sam ja provalio ,na nekim laptopovima kamera se moze upaliti samo kada je recimo skype ukljucen,pa nije na odmet da prvo tako proveris,da ne tupim previse ,nemam nekog prevelikog iskustva sa tim igrackama,to je samo moj predlog
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
ako mislis da je samo do cmos-a, iscupaj bateriju, ramove, otkopcaj HDD, floppy, dvd-rom, graficku i ako imas jos kakve komponente, ostavi samo procesor i napajanje, zatim ukljuci kompjuter na 5-6 sekundi kako bi resetovao cipove na maticnoj cistom strujom, onda vrati sve nazad pa probaj komp ponovo
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
ako ga budes izduvavao sa kompresorom gledaj da zadrzis ventilator rukom ili necim da se ne okrece dok prasis, jer bi mogao izlizati zubcanike koji ga okrecu ;)
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
to za nalog je do xp-a koji imas, ocigledno neka teska piraterija, inace jedan od razloga mogu da ti predstavljaju dzamperi na HDD-ovima, xp je koristio malo drugaciji raspored pa pregledaj kako su ti postavljeni master i slave, zamijeni im mjesta pa mozda to pomogne ;)
 
Član
Učlanjen(a)
26.11.2012
Poruka
4
hvala svima na pomoci,odradio sam to sa motornim uljem,sad sam upravo citao ovo dachino da treba sa uljem za sivace masine,da znam za ubuduce,za sad komp radi vise nego dobro ne cuje se traktor vise,ponekad ko da malo zagrebe ali u redu je
 
Član
Učlanjen(a)
26.11.2012
Poruka
4
i jos samo nesta u vezi ovog ventilatora na grafickoj,skinuo sam program tech power up gpu,da provjerim graficku kako radi,jeli normalno da brzina ventilatora non stop stoji na 53%,stavicu sliku pa ako moze neko da mi odgovori,hvala 12.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Jesi li skinuo uopste onaj XP SP3 Stuent Edition sto sam ti poslao?
To je XP sa integrisanim driver-ima i update-om, ja sam ga licno instalirao na nekoliko masina i sve je radilo, a takodje i kod mene.
I definitivno nisi uradio sa Partition Wizard-om kako sam ti rekao, nerazumem zasto?
Jumperi na SATA HDD-ovima se ne podesavaju (to odredjuje SATA Controller na ploci po prioritetu brojne oznake SATA1, SATA2, SATA3 itd, zavisno koliko ima SATA portova), takodje raspored jumper-a nema veze sa OS-om, vec sa IDE/ATAPI (PATA) controller-om koji se koristio na starijim plocama za HDD-ove i odredjivanje Master/Slave uredjaja.
I zasto bi radio LLF (potpuno eliminisanje svih podataka i vracanje LBA sectora na null fill ili Zero 0x0-default), kad mu HDD nije pokazivao znake bad sector-a (to se primecuje, tj. svaki hardware-ski problem se primecuje i lakse dijagnostikuje nego software-ski), imao bi znake bug-a vec u prethodnim sistemima, nebitno da li je Wi 7, 8 ili XP, BSOD screen, usporavanje tokom cache-iranja page files (virtalna memorija) ili momentalan pad OS-a.
Skini taj XP sto sam ti poslao na PP, i program koji sam gore naveo, formatiraj particiju na kojoj zelis da instaliras XP u NTFS-u po default-u (512 byte per sector), i onda pokreni instalaciju, odaberi tu particiju i ponovo je formatiraj odatle isto u NTFS.
Licno sam radio instalaciju XP, pored postojece Win 7-ice (C partition), dakle uz malu promenu MBR-a koja se radi u XP okruzenju (posto je win XP instaliran na D particiju), kako bi se oba sistema boot-ovala sa C particije na kojoj se nalazi Master boot record (MBR) i prokazala u izborniku prilikom ukljucenja.
Prepravku MBR-a radis sa programom Easy BCD, kako bi odredio prioritete boot loader-a za win 7 i XP, evo ti link za DL:
Kod:
http://www.techspot.com/downloads/3112-easybcd.html
I objasnicu ti ukratko, kako da napravis dual boot sa njim.
Dakle, kada instaliras XP, preuzmi EasyBCD program, pokreni ga.
Sa leve strane imas tab Add New Entry, klikni na njega i u njegovom box-u klik na tab Windows, i iz drop menu-ija Type, odaberi Windows NT/2k/XP/2k3, a pod Name ostavi po default-u Microsoft Windows XP (ili upisi, ako ne ponudi, to je ime Windows boot manager-a, kako bi na startup-u imao naziv OS-a koji zelis odabrati).
Zatim check-iaj box Automatically detect correct drive, obavezno, kako bi prepoznao boot loader XP-a i klik na Add Entry.
Evo kako izgleda:
192826d1326415434-dual-boot-installation-windows-7-xp-w7-xp-7.jpg

Sad ides na upisivanje loadera za Win7, na levoj strani BCD-a odaberi tab BCD Deployment i selektuj opciju Install the Windows Vista/7 bootloader to the MBR, zatim klikni na dugme Write MBR, time si izmenio tj izvrsio prevrku MBR-a u Win 7, evo slika:
192827d1326415434-dual-boot-installation-windows-7-xp-w7-xp-9.jpg

Ovaj postupak je obavezan kako bi imao dual boot aktivnim.
posle restartuj komp i treba da dobijes ovaj menu za izbor OS-a:
9099d1240933934-dual-boot-installation-windows-7-xp-example2.jpg
 
Natrag
Top