Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.368
Nema nikakvih fajlova za win.7na tom HDD-u,mogu slobodno da ga formatira,a da ne poremetim nista u vezi win.7,ali sam mnogo puta formatirao ovaj disk pa se bojim da ga ne unistim,a voleo bih da mogu da vratim XP jer win.8 mogu da instaliram posle kad bude potrbno.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.368
[h=2]
[/h]
Nema nikakvih fajlova za win.7na tom HDD-u,mogu slobodno da ga formatira,a da ne poremetim nista u vezi win.7,ali sam mnogo puta formatirao ovaj disk pa se bojim da ga ne unistim,a voleo bih da mogu da vratim XP jer win.8 mogu da instaliram posle kad bude potrbno​
 
Član
Učlanjen(a)
21.11.2012
Poruka
8
Pozdrav, Disk koji koristis za instalaciju po onome sto si napisao definitivno nije dobar, ne znam sta si ''skinuo'', ali to nije to. Inace instalacija xp na bilo kom hdd i posle bilo kojeg operatvnog sistema koji je predhodno bio na hdd kad ''obrises'' particije i odradis sve ponovo mora da prodje ako je sve u redu sa hdd, citacem cd-ova sa kojeg podizes sistem i naravno sami cd mora biti ok. Podrazumijeva se da prije instalacije hdd ne smije imati ''losih sektora''. Provjeri sve ponovo i obrati paznju na sve sto sam ti napisao i mislim da ces uspjeti. pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
21.11.2012
Poruka
8
Naravno da ne usmijes uklanjati aktivno hladjenje grafickoj kartici, izduvati komponentu i kompletan racunar obavezno, i podmazati kuler masinskim uljem, moze i ulje koje se koristi za automobile, ispod naljepnice na samoj grafickoj tj gdje stoji ventilator imas lezajeve tako reci i u tu malu supljinu uspes ulje i rukom vrtis dok se ventilator ne pocne okretati lagano i brzo, uzivaj pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
21.11.2012
Poruka
8
quad core procesor i dobra graficka, kao i 8gb ram memorije omogucice Vam mnogo vise od onoga sto ste napisali, kao i hdd od 750gb, vise nego dovoljno za prosjecnog korisnika, sigurno cete uzivati u brzini i dobrim performansama koje Vam moze pruziti ova konfiguracija, pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.368
HDD je ispravan,jer kada nece da uradi instalaciju XP-a ja vratim Win.8 odmah bez problema,znaci i da je citac CD room-a ispravan,samo je moguce da mi instalacioni disk nije dobar Ja sam vec pisao o tome da imam original stari CD i da sam narezao rezervni,bas zbog tog koristenja vise puta,ali su oba stara preko 10 godina i dosta puta su odradjivali to pdizanje sistema ispocetka dok sam se ucio,pa sam posle inkim drugarima to radio i tako da je to verovatno dotrajalo,a sada nisam u mogucnosti da kupim nov instalacioni CD,a hteo bih da vratim umesto Win.8 XP.Inace imam jos jedan HDD na kome je Win.7 i sa njom sam zadovoljan,ali me ovo sada golica zasto nece,vise je to problem nego da zadrzim tu probnu verzij Win.8
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
mogu ja da ti predlozim dve stvari ,a ti po svojoj volji postupi
prvo
iskljuci hdd na kom ti je win7,posto sam shvatio da na dva razlicita harda imas dva sistema,pa zatim pokusaj instalciju win xp,takodje njime formatiraj taj hard.
Drugi predlog je da promenis opticki uredjaj,iz licnog iskustva znam da te igracke znaju da izazovu opasno kidanje zivaca ,iz jednostavnog razloga sto u datom trenutku imaju problem sa medijima tj diskovima,pa nije lose ako imas neki drugi uredjaj da pokusas i sa njim javi sta si uradio pa da pokusamo da smislimo kako da prevarimo "neprijatelja"
 
Član
Učlanjen(a)
26.12.2009
Poruka
3
Ako mene pitas, ja bih skinuo Hiren Boot CD i uradio Low Level Format. Ako he HDD ispravan, onda mora da radi, a inace imas i programe za testiranje hardware-a na njemu i za HDD, tako da prvo istestiraj, pa onda Low Level.
Kod:
http://www.hirensbootcd.org/files/Hirens.BootCD.15.2.zip
 
Natrag
Top