Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Mislim da preterujes. Meni komp radi sa dva ventilatora (na procesoru i napajanju), nalazi se u stolu i ima 3cm sa jedne i 1cm sa druge bocne strane, a sto se visine tice, od police do gornje ivice kucista ima nepunih 2cm. Nikakvih problema vezanih za pregrejavanje nije bilo vec dve godine, a najveca temperatura je na grafickoj (gde drugde) 60 stepeni i to pod punim opterecenjem. Moj ti je savet da ne radis sto po narudzbini jer naci ces nekog fusera kao ja sto sam se zeznuo. Kupis lepo sto u radnji i imas garanciju. Ako ti taj ne odgovara, prosetaj malo po ostalim radnjama, sigurno ces naci nesto po svom ukusu. Pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2011
Poruka
844
kako da povezem PC i lap top?

[h=2][/h]
na PC imam internet konekciju koju ostvarujem preko spoljne antene koja je spojena direktno na karticu u PC. Lap top i PC su povezani UPT kablom preko mreznih kartica i tako imam na oba racunara pristup internetu. Kupio sam NETGEAR router DG834G da bi izbegao povezivanje ta dva racunara kablovima kablovima.
Da li je izvodljivo i kako da ostvarim povezivanje bez kablova?
operativni sistem mi je LINUX ubuntu 11.10
Unapred hvala
 
Član
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruka
358
ni ja nisam vjerovao dok nisam vidio, upalim računar i nema piska, vrte ventilatori, a računar ne daje sliku, odmah sam pomislio da je ploča (jer sam to najčešće susretao) al bila je napojna na svu sreću!!!!!!
 

C0a

Član
Učlanjen(a)
04.08.2010
Poruka
81
Ja sam imao takav problem samo sto se palio (iz 10-15 pokusaja) problem je bio sto su se kondenzatori na maticnoj izduli pa sam morao da kupim novu, tako da je verovatno i kod tebe maticna, najbolje je da odneses u servis oni ce ti najbolje reci.
 
Član
Učlanjen(a)
17.05.2010
Poruka
27
Odneo sam ga na servis i danas su me zvali, kazu da su procesor i maticna otkazali, i da je zamena 150 evrica :))))
 
Član
Učlanjen(a)
18.07.2010
Poruka
15
Bićeš samo jedan u nizu ošišanih. Nikada zajedno nisu crkli matična ploča i procesor. Imam iskustva sa ovim jer držim servis, tu je 99% napajanje u pitanju. Kad matična crkne teško da će se pokrenuti neki ventilator ili zasvetleti neka led.

C0a - kada se "kondenzatori na maticnoj izduli" onda se zamene ti elekroliti. Jedan košta oko 20 dinara. Mnogo jeftinije nego menjati MB
 
Član
Učlanjen(a)
29.09.2010
Poruka
142
Slazem se,mnogo malo verovatno da crknu maticna i procesor u isto vreme,za pocetak promeni servis.Takodje je tacno i napisano za kondenzatore,promene se i naravno da je jeftinije nego da se menja maticna
 
Član
Učlanjen(a)
29.09.2010
Poruka
142
Ta grafika u max trosi 151 w,znaci hoce,ako nemas vise potrosaca prikacenoih na to napajanje.Naravno pod uslovom da to napajanje daje tih deklarisanih 400 w u sta cisto sumnjam,a po ceni ne bih rekao...doduse nisam siguran.Mislim da bih ipak dao malo vise para za neko bolje napajanje.Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
117
USB stik od 1.99Tb

untitled.jpg
jednostavno nece da radi , stik je inace transcend (JF V60)od 8 Gb , nemoze da se otvori, formatira itd.
svaku akciju koju pokusam da izvedem jednostavno nece,kada se ubaci u usb port normalno se ucita i prijavi u racunaru ali kad pokusam da otvorim sipak, nece kao da ne postoji, probao sam s raznim alatima ali nista, pokusao sam i sa instalacionim diskom, zanci kad setup dodje do faze gde treba da se odabere particija za instalaciju , u listi pronadjenih particija,drajvova , postoji i ovaj sa velicinom od 2001010...... tako nesto ali nemoze da se obrise. Aje plz ako neko moze da pomogne nekim savetom (a da nije: " kupi drugi stik"):stupid:

e da , to je inace radilo sve kako valja a onda stalo!
 
Natrag
Top