Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Učlanjen(a)
18.12.2010
Poruka
52
pomoc oko izbora procesora

sta predlazete amd ili intel????u pitanju je amd phenom II x4 955 ili intel i5???neko kaze jedno,a neko kaze drugo pa sta vi predlazete i zasto??sta je prednost amd-a a sta intel-a isto tako i za mane
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
Imam procesor amd athlon 64 3200+ i maticnu plocu gigabyte M61VME-S2.
Procesor radi na 2.01 GHz.
Kako da mi procesor radi na vise od 2.01 GHz, neki mi kazu da maticna ne dozvoljava vise od 2 GHz...
Molim za pomoc i upustva...
I naravno NEMOJ da OVERKLOKUJEŠ na tom nforce čipsetu svoj procesor, jer je on pravljen da radi sa procesorima na fabričkim podešavanjima.
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
Nije loše da pogledaš ostale postove. imaš dosta debata intel/amd, ali na kraju ipak peovladava afinitet prema proizvođaču. Najnovije i serije Intelovih procesora su veoma brze i što je najvažnije ODLIČNO optimizovane za rad sa svim programima. jer inače svaki program se inicijalno prvo kompajlira za itelove instrukcije a tek onda za sve ostale. što se tiče odnosa cene/dobijene performanse, mislim da je amd u blago prednosti, ali sa druge strane njegova sirova snaga 6 hardverskih jezgara nije dovoljno iskorišćena jer ne postoje programi koji trenutno (osim onih za video/audio dekodiranje) mogu da iskoriste pun potencijal procesora sa više od dva jezgra.
Što se tiče grafike amd+amd daje desetak procenete bolje performanse, dok intel možeš da upariš sa bilo kojom kombinacijom. Ako ti grafika ne igra značajnu ulogu nije loša opcija AMD-ovog APU A8-3850, sa integrisanim HD-6550 u paru sa nekom bržom DDR3 memorijom (1866+ MHz). E sad što se tiče overkloka novije vertije intelovih procesora (osim one sa K u oznaci) su zaključane za bilo kakav overklok, dok AMD nema problema sa tim, ali je sa druge strane njihova granica za to dosta niža. Dakle izbor je opt na tebi. ja lično imam Intel i3+AMD (CPU+grafička), konfiguraciju, sasvim sam zadovoljan njome. Znam dosta njih koji furaju AMD+AMD i takođe nemaju nikakvih problema. I naravno prednost dajem i5, ali ne zaboravi da za 6k dinara razlike već imaš na raspolaganju i matičnu ploču uz AMD. ;)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.08.2011
Poruka
4
Jedina opcija su ti C2Q procesori, mada nisu baš jeftini ...ne znam da li se prodaju još uvek osim polovnjaka da nađeš
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2011
Poruka
4
MSI Afterburner

Ovde imaš samo setup za afterburner jer na oficijelnom sajtu idu u paketu sa kombustorom (to je za testiranje grafike, ne treba ti)

MSIAfterburnerSetup210.exe

Čisto da ne skidaš oba kad ti treba samo afterburner. lak je za korišćenje, snaći češ se odmah, pod uslovom da tvoja kartica podržava softversko kontrolisanje venta

I da se zna, nema veze to pto program u nazivu sadrži MSI, radiće na svakoj grafici nebitno koji je proizvođač
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
936
MSI Afterburner

Ovde imaš samo setup za afterburner jer na oficijelnom sajtu idu u paketu sa kombustorom (to je za testiranje grafike, ne treba ti)

MSIAfterburnerSetup210.exe

Čisto da ne skidaš oba kad ti treba samo afterburner. lak je za korišćenje, snaći češ se odmah, pod uslovom da tvoja kartica podržava softversko kontrolisanje venta

I da se zna, nema veze to pto program u nazivu sadrži MSI, radiće na svakoj grafici nebitno koji je proizvođač

hvala, tako nesto sam i trazio ja sam pre koristio na XP-u neki vtune koji je dolazio uz disk sa drajverom ali posto sam presao na win 7 nisam mogao da ga instaliram
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Ja sam imao isto pitanje AMD ili Intel za moju novu konfiguraciju. I odlučio sam se za AMD je cenovno mnogo pristupačniji od Intela. Za iste pare dobijaš više kod AMD. Kod intela ne sviđa mi se što u nove procesore ugrađuju grafički koprocesor ili tako nešto ako se ne varam. A ja cenim sirovu snagu za grafiku imam grafičku. Sve te verzije i5, i3 su osiromašene verzije i7 procesora. I naravno tu je overclock. Ovo pišem na mom amd Phenom x6 black edition koji radi na 4000GHz za početak.
Doduše ta priča da se svaki program kompajlira za intelove programe nije tačna. Programer programira na mašini kakvu ima neko AMD a neko Intel.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
milose ovi zvucnici koriste struju iz usb-a,tj 5 volti ,a kod onih je trafo na 220v,u principu kada komp iskljucis iz struje,oni nece svetleti
 
Natrag
Top