Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
02.08.2011
Poruka
11
hvala na korisnim informacijama :)
nista,odoh ja u kinu devetog pa se javljam ovde sa iskustvima vezanim za cene tamo ako nekog zanima..

a tebi se obavezno javljam ako tamo nadjem nesto dobro ili u gorem slucaju ako ne nadjem nista pa da me savetujes opet :D
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
pa ne vise svi ovde svaki dan :) malo kasne ali "obavljaju valjano posao" :D
eto vidis sad cu ja senatora nesto da priupitam i on ce da mi odgovori,senatore nemoj da me razocaras :D
sto se tice kine,imacu tamo desetak dana da vidim kako ista pa mi se posreci mozda, :)

a sad za senatora..
maticna - ITsvet.com :. Gigabyte GA-990XA-UD3 - Matična ploča - cena cene cenovnik cenovnici

procesor - ITsvet.com :. AMD Phenom II X4 955 Black Edition 3.2GHz 8MB - Procesor - cena cene cenovnik cenovnici

grafika - ITsvet.com :. Sapphire Radeon HD 6870 1GB GDDR5 Toxic 11179-05-40G - Grafička karta - cena cene cenovnik cenovnici

ili mozda ITsvet.com :. Gainward GeForce GTX 560 1GB GDDR5 GTX560TI-1024-DUALDVI-HDMI-GS - Grafička karta - cena cene cenovnik cenovnici
znam da je bolja,ali mi je receno da necu imati dovoljno vati za nju,o napajanju cu kasnije..

kuler - ITsvet.com :. Cooler Master Hyper 212 Plus LGA1156/1366/775/AM2/AM3/939 RR-B10-212P-G1 - Hladnjak - cena cene cenovnik cenovnici
ili
ITsvet.com :. Xigmatek Loki SD963 LGA775/1156/1366/K8/ AM2/AM2+/AM3 - Hladnjak - cena cene cenovnik cenovnici uzeo bih 2 komada.

napajanje - ITsvet.com :. Seasonic SS-500ET 500W - Napajanje - cena cene cenovnik cenovnici
ili ITsvet.com :. Chieftec CTG-500-80P 500W - Napajanje - cena cene cenovnik cenovnici

kuciste - ITsvet.com :. Blueberry BC-G52-560 560W - Kućište - cena cene cenovnik cenovnici

sto se tice rama tu mi isto treba pomoc jer ima milion kombinacija..

znam da se ovo nikako ne uklapa u onih 450-470 evra,ali kazem,idem u kinu za par dana pa ako mi se posreci,a ako ne,alternativa tipa tvoje.. :)
reci sad par reci o ovome,sta bi menjao,sta ne valja..?

Ako već uzimaš amd soluciju moja preporuka je uzeti njihovu grafiku (10-15% bolje rezultate da je upravo ta kombinacija.
Napajanje chieftec
A mislim da ti nece trebati nešto jače od fabričkog cooler-a, osim ako ne planiraš overklok procesora.
 
Član
Učlanjen(a)
02.08.2011
Poruka
11
planiram i da ga kloknem malko :D
naravno,ne odmah jer mi nece trebati sigurno godinu dve na toj masini nadam se,kasnije..
a sto se tice kulera,istrazivao sam(a i senator mi je to napomenuo) i posto masina treba da traje,a sa vise kulera je naravno manja temperatura uzecu bar jos jedno uz fabricko. :)
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
hvala na korisnim informacijama :)
nista,odoh ja u kinu devetog pa se javljam ovde sa iskustvima vezanim za cene tamo ako nekog zanima..

a tebi se obavezno javljam ako tamo nadjem nesto dobro ili u gorem slucaju ako ne nadjem nista pa da me savetujes opet :D

Vazi, druze, nek je srecan put i lepo se provedi. Nemoj da te prevare Kinezi i ozene za papire... Mada, ako ponude neku opasnu masinu za za uzvrat, slobodno me preporuci... Al mora da bude x6 Black Edition il od papira nema nista... Hahaha... Pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Robo imas isti modem kao i ja ,i potpisujem najbolji model koji su izbacili,jer sam instalirao nekih 400 komada svih modela,i najmanje problemaima satim ,inace u globalu oni imaju problema sa netom,kod sestre i zeta sa 4 mb i IPTom ,cim radi torent slika pocinje da stekce,znaci problem sa linijama,zato ovih dana uzimam po istoj ceni SBB kablovski net za 6 mb

Mislim da ovde necu da se slozim. Taj Pirellijev modem je ISDN, ako se ne varam, i u Kraljevu masovno imaju problema sa njim. Kazu da je pravi krs. Ni ovi obicni Huawei koji su do skoro ugradjivali nisu ni za sta. Meni je neprestano trokirao dok jednog dana naprosto nije crkao. Pre dva dana dobio sam novi, JetSpeed, ako se ne varam, i videcemo kako ce se on pokazati. Okreni lepo 0800100100, prijavi opet kvar (ako do sada nisi resio problem) i, ako to ne uspe, ti prijavi opet. Neka ti se vodi da je internet u kvaru, sto da im dzabe placas...?
 
Član
Učlanjen(a)
02.08.2011
Poruka
11
nece bre,ne dam se :D
da,zaboravio sam da napomenem da je tu i povracaj na porez..
samo sto nigde ne mogu da nadjem koliko on iznosi,nasao sam za zemlje eu,ali za kinu nista.
realno,da skinem po 20 evra na svakoj komponenti + da se nadam da je taj povracaj na porez jedno 20%,dodje se do znacajnije ustede..:)
a siguran sam da je mnogo,mnogo jeftinije nego kod inace u svetu.
 
Član
Učlanjen(a)
02.08.2011
Poruka
11
trazis obican spliter kao sto ti je napomenuo king :)
samo treba da pazis koje polove ima spliter,postoje razne varijacije,2 zenska jedan muski,dva muska jedan zenski i tako dalje..(kapiras sta sam hteo da kazem xD )
 
Član
Učlanjen(a)
07.07.2010
Poruka
7
Imam procesor amd athlon 64 3200+ i maticnu plocu gigabyte M61VME-S2.
Procesor radi na 2.01 GHz.
Kako da mi procesor radi na vise od 2.01 GHz, neki mi kazu da maticna ne dozvoljava vise od 2 GHz...
Molim za pomoc i upustva...
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
198
Moze procesor brze da ti radi ali moras da ga overklokujes,ali ako nemas sa tim iskustva bolje nemoj ni da probas zato sto mozes da napravis svasta a realno neces osetiti bas neko poboljsanje zato sto ti je procesor sa jednom jezgrom,moja preporuka bi ti bila da kupis neki polovan dvojezgrani procesor koji ce ti doneti primetno ubrzanje.
 
Natrag
Top