Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
20.08.2010
Poruka
1
MSI K9N Neo V3 Molim za pomoc oko drajvera!!

Da li zna neko kako instalirati drajvere za pomenutu plocu na Windows7
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2009
Poruka
11
Sdram i ddr

Nisam neki strucnjak pa mi treba pomoc, imam dosta star komp 6-7 god. Ono sto znam o njemu je da je procesor intel celeron 2.60ghz 80Gb Hdd i 256Mb ram-a... e sad ja sam hteo da malo pojacam taj RAM i u System information-u izbaci da je to sd ram-ddr. Sad da li je sd ram ili ddr???? Inace pise da je max instal memory 512 mb. Da li je to max??? Da li je moguce da posto ima cetiri memorijska slota da su neki sd ram a neki ddr??? Unapred hvala za pomoc.:yea:
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Uzeo sam napajanje LC Power Lc6650gp3 , sve radi normalno , kad ugasim komp napajanje poscne da pisti u pocetku jako i onda sve tise i tise, kad napajanje ugasim nazad na dugme pistanje prestane, ali u toku rada nista nepisti samo kad se ugasi komp , jel neko zna sta to moze da bude, napajanje sam uzeo pre dva dana ???


Tvoje napajanje je ovo:

bigimg.jpg
LC POWER
Silent Green Power LC6650GP3 650W





Piste zavojnice. Cest problem kod napajanja srednje i nize klase, posebno je to bilo izrazeno kod uredjaja zasnovanih na FSP ( Forton/Source Power ) masinama nize klase, isto je recimo i sa OCZ-om ( ona najprodavanija od 500W i 600W ) dok je recimo u visoj klasi ( koji radi sam OCZ tacnije Power and Cooling ) taj problem totalno nepoznat
Problem nije lako resiti, tacnije bez otvaranja samog napajanja nemoguce, samim tim i gubitkom garancije, treba zatopiti zavojnice termoizolacionim lakom ili pak obicnim acetonom. Reklamacija ti verovatno ne bi pomogla jer je to generalan problem, kao sto rekoh ne samo kod LC-a.

Osim iritiranja to ne utice na sam rad napajanja niti pravi neku smetnju na izlazu. Inace cuje se to i kada masina radi, ali je nivo buke tada visi pa nije primetno.


131701-page-3.jpg







131711-page-3.jpg






131721-page-3.jpg



I da dodam na kraju ako odes i zamenis za drugo isto napajanje moze da ti se desi isti iritirajuci zvuk pistanje posle gasenja racunara.


Najbolja napajanja na svetu su CORSAIR i CHIEFTEC sa njima ti se ovo nece dogoditi.

bigimg.jpg
CHIEFTEC
APS-650C 650W



bigimg.jpg
CHIEFTEC
CFT-600-14CS 600W



bigimg.jpg
CORSAIR
bigimg.jpg
CORSAIR
650HX 650W


bigimg.jpg
CORSAIR
400CX 400W
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
29
HITNO mi treba savet za napajanje!!

Veliki pozdrav!

Da li mi neko moze sa sigurnoscu reci da li napajanje LC-B300ATX P4 300W moze na na DELL dimension 8100?? Interesuje me zbog konektora i dimenzija (da li moze stati u kuciste), ali najvise zbog konektora na ploci.

Evo i stranica da vam mozda pomognem.

http://support.dell.com/support/edocs/systems/dsleest/techovu.htm

Unaprijed hvala na pomoci.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
3
možda bi ti bilo ovo najlakše:
Kod:
  http://www.winwin.rs/-kartica-pci-sata-150-raid-kontroler-dual-chanal,-manhattan.66.html?productId=26679
to je pci kartica na koju nakačiš sata kabel a vidim da već imaš adapter za napajanje, a na ovoj kartici imaš još jedan sata konektor, da zakačiš još neki disk ili slično... a nemoj se brinuti, sata 1 i sata 2 to jest sata 150 i sata 300 su samo nalepnice, sve je to isto to jest slično i kompatibilno, ne postoje sata hard diskovi koji nude brzinu upisa od preko 150 Mbita/sek, to jest ne postoje u ovom "ekonomskom" cenovnom rangu...
 
Član
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
3
pogledaj ovaj link...
Kod:
http://www.msi.com/index.php?func=downloaddetail&type=driver&maincat_no=1&prod_no=1244
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
ovo sdram i ddr je isto samo je ddr noviji naziv
Odes u trgovinu i trazis 256 mb ram ddr 1 ili sdram svejedno je.
Ako je istina ovo sto si napiso meni se cini da je instalirano u njemu 512mb ali nisam siguran najsigurnije ti je everest i vidjet kolko imas zauzetih slotova i kojo ima stvarno rama unutra.
Ako nije onda maximalno možes stavit 512mb jer tolko maticna podržava
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
Nema razloga da nestane jer to napajanje je iz P4 (pentium 4) verzije tako da nemas problema
 
Učlanjen(a)
22.08.2010
Poruka
440
Proveri jos jedanput sa Everest-om ili SIW-om koliko ti je maksimalno podrzana memorija...pa onda kupuj.
 
Natrag
Top