Gramatičke nedoumice

Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
306
Ne verujem da članovi "Obraza" ne priznaju savremeni pravopis i da i privatno pišu tako, kako si rekao, nego su verovatno (nisam njihov član) samo zvanično usvojili taj pomalo starinski način izražavanja.
A ne vidim ni zašto upozoravaš slobudidija, sem ako se ne znate, pa ga zezaš, ali tome nije mesto ovde, nego u privatnim porukama.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne verujem da članovi "Obraza" ne priznaju savremeni pravopis i da i privatno pišu tako, kako si rekao, nego su verovatno (nisam njihov član) samo zvanično usvojili taj pomalo starinski način izražavanja.
A ne vidim ni zašto upozoravaš slobudidija, sem ako se ne znate, pa ga zezaš, ali tome nije mesto ovde, nego u privatnim porukama.

Čitaj kako je napisano. Rekao sam: bar u onom dijelu koji se odnosi na jednačenje suglasnika po zvučnosti. Ako pišu i govore: srbski, onda je to tako. Ako su usvojili taj način izražavanja, ok., ja samo konstatujem da to nije u skladu sa važećim srpkim pravopisom. A upozoravam radi toga jer ovo mogu čitati i vrlo mladi ljudi, pa da ne pomisle da je to ispravno izražavanje.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Ja mislim da je "sve selo", ali, pravopis i gramatika se s vremena na vreme menjaju, pa me ne bi čudilo da nije tako.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top