Gospod Bog Svedržitelj

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
-----------------------------------------------
Jeruzalemska - Katolička

Zaharija 3,2
Anđeo Jahvin reče Satanu: "Suzbio te Jahve, Satane! Suzbio te Jahve koji izabra Jeruzalem! Nije li on glavnja iz ognja izvučena?

KJV

Zec 3:2
And the LORDH3068 saidH559 untoH413 Satan,H7854 The LORDH3068 rebukeH1605 thee, O Satan;H7854 even the LORDH3068 that hath chosenH977 JerusalemH3389 rebukeH1605 thee: is notH3808 thisH2088 a brandH181 pluckedH5337 out of the fire?H4480 H784

HOT

Zec 3:2
ויאמרH559 יהוהH3068 אלH413 השׂטןH7854 יגערH1605 יהוהH3068 בך השׂטןH7854 ויגערH1605 יהוהH3068 בך הבחרH977 בירושׁלםH3389 הלואH3808 זהH2088 אודH181 מצלH5337 מאשׁ׃H784
--------------------------------------------

Istina je – NEMA – ANĐELA,
ALI – pitanje je da li je Jeruzalemska i Katolička Biblija
Tada ista krivotvorina kao i Biblija JS!

---------------------------------------------------
Jerusalimska biblija je radjena pod uticajem judeo hriscana, sto ima neke dodirne tacke sa tim ljudima, jer su za prevodioce birali ljude koji su dobro upuceni u hebrejski, i vidis da su pod dobrim uticajem judejske vere cim su ostavili Bozje ime Jahve.
To hriscani ne bi radili, jer za njih Jahve kao ime nije toliko bitno..
Ali da ostavimo to po strani, svaki prevod ima u sebi sto namernih sto nenamernih gresaka, i to zavisi od prevodioca i njegovih predubedjenja i vere koju ispoveda, pa tako i biblija JS. odrzava njihove dogme...
Ono na sta mi treba da obratimo paznju je izvorni tekst, a ne da se povodimo za raznim prevodima.
A iz mog saznanja prevod JS je najgori. Ti mozes ili ne moras da se slozis sa mnom...

Glavno je da prvo meni kažeš da ne gledam sve,
A zapravo TI si taj koji izdvaja!

Pogledaj malo prije i malo poslije stihove oko datoga!

Zaharija 3,1
Potom mi pokaza Jošuu, velikog svećenika,
koji stajaše pred anđelom Jahvinim, i Satana, koji mu stajaše zdesna da ga tuži.

Zec 3:1
ויראניH7200 אתH853 יהושׁעH3091 הכהןH3548 הגדולH1419 עמדH5975 לפניH6440 מלאךH4397 יהוהH3068 והשׂטןH7854 עמדH5975 עלH5921 ימינוH3225 לשׂטנו׃H7853
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Pred KIM je stajao?
PRED ANĐELOM!


Ne mozes ti zbog konteksta i tumacenja namerno ubaciti rec ''andjeo'' da bi bilo u skladu sa tvojim razumevanjem.
Jer ti onda ne prevodis bibliju nego tumacis tekst, sto su oni (mislim) da sam negde i procitao otvoreno i priznali da su uradili zbog toga...
To je izvrtanje biblije u najgorem obliku...
Ja ne kazem da toga nema i u drugim prevodima...
Ali generalno gledano, vodi se rat protiv biblije, i od nje uskoro nece ostati nista.. Govorio sam o tome ranije..
------------------------------------------------------

Pogledaj stih iza:

Zaharija 3,3
A Jošua bijaše obučen u prljave haljine dok stajaše pred anđelom Jahvinim.

Zec 3:3
ויהושׁעH3091 היהH1961 לבשׁH3847 בגדיםH899 צואיםH6674 ועמדH5975 לפניH6440 המלאך׃H4397

Ovdje uopće nema JAHVE,
Ali – IMA SAMO – ANĐEO!

Šta ćemo sada?
KOJA je to krivotvorina?
U čem je promijenjen Zakon?
U ničemu!
JS imaju isto kao i Katolici!?!?

Prijatelju, ja ne govorim ovde o katolicima Jehovinim svedocima ili drugima, ja govorim o prevodu.
A naveo sam ti samo jedan primer da vidis, da bila to Biblija JS(koja ima najvise takvih ispravki) ili neka druga nije u skladu sa izvornima manuskriptima..I kada govoris o Hristovom Bozanstvu, da treba da pogledas u izvorne manuskripte za te stihove koji se koriste da dokazu ili opovrgnu Hristovo Bozanstvo. Jer se sve oko toga vrti, a opet ti verujes takvim stihovima...
Ovaj stih koji sam ti naveo: U katolickoj i Jerusalimskoj bibliji je namerno izmenjen zato sto su ga radili simpatizeri Judaizma, a u bibliji Jehovinih svedoka zato sto oni ne priznaju Isusa za Boga.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Ovdje je tema - Bog - SVEdržitelj.
Ne da mi se razvodnjavati tema.
TO ne znači da ti odobravam misli.
---------------------------------------

Nema stiha da je Isus = SVEdržitelj,
a SVEdržitelj je SAMO Bog i Samo - Jahve
i Samo - A&O.

Nikad Isus - što će reč - Isus niti je Svedržitelj,
niti Bog niti A&O.

-----------------------------------------------------------

Otkrivenje 1,8
Ja sam Alfa i Omega, govori Gospodin Bog -
Onaj koji jest i koji bijaše i koji dolazi, Svevladar.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

A&O je Bog – a Bog je Otac Jahve.
Isus nije Bog – pa nije niti A&O.
Bog Otac Jahve je Svevladar.
Bog Otac Jahve Vlada NAD svima – i nad Sinom Isusom.
-----------------------------------------------------------
Da je TO - TAKO,
kaže ti stih u kojem Isus naziva Boga - Svevladarom!
------------------------------------------------------------
Otkrivenje 15,3
Pjevaju pjesmu Mojsija, sluge Božjega,
i pjesmu Jaganjčevu:
"Velika su i čudesna djela tvoja,
Gospodine, Bože, Svevladaru!
Pravedni su i istiniti putovi tvoji, Kralju naroda!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

KOME to Isus spjevao pjesmu?
ŠTO je to spjevao Isus svome Bogu Ocu Jahvi?
KAKO to Isus oslovljava svoga Boga Oca Jahvu?
TITULOM - SVEVLADAR!

Znači - potvrđeno - Isus nije i neće nikada biti
ni Bog
ni A&O
ni Svevladar

Isus je Božji Sin - NEbog.
 
Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
Bog NIJE stvorenje da Zna za Rođenje (niti se u NJega, kolega, IKADA IŠTA MENJA) te hoćemo li, konačno, doživeti pošteđenje (stvorenja i rađaju te TVORCU ugađaju al' zar ON Zna TAKAV bonton)? Da li, drugim rečima, Biblija STVORITELJA IGDE Otkriva (naopako, to je tako - jako - ružno, tužno te pretužno uopšte vezivati za NJEGOVU silu i Veličanstvo!) kao stvorenje (koje se, pak - pravo k'o junak - kiti i časnim zvanjem RODITELJA)? NIGDE!

(Za Drugi psalam dajemo odgovarajuću, te posebnu, Temu - Vragu anatemu jer uz Sveti tekst imamo kontekst!)
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Bog NIJE stvorenje da Zna za Rođenje (niti se u NJega, kolega, IKADA IŠTA MENJA) te hoćemo li, konačno, doživeti pošteđenje (stvorenja i rađaju te TVORCU ugađaju al' zar ON Zna TAKAV bonton)? Da li, drugim rečima, Biblija STVORITELJA IGDE Otkriva (naopako, to je tako - jako - ružno, tužno te pretužno uopšte vezivati za NJEGOVU silu i Veličanstvo!) kao stvorenje (koje se, pak - pravo k'o junak - kiti i časnim zvanjem RODITELJA)? NIGDE!

(Za Drugi psalam dajemo odgovarajuću, te posebnu, Temu - Vragu anatemu jer uz Sveti tekst imamo kontekst!)

Tako je!
Gospodin Isus se nije nikada lažno hvalio
Ja sam Bog Otac Svedržitelj.

Zašto?
Pa zato jer je Isus - Istinit,
i ne laže.
Govori samo Istinu!
 
Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
Da ne glumimo naivu (te da i zvanično budemo u krivu), pitanje, da nas sve spasi (od SPAMera-rekordera), glasi:

MOŽE Li Stvoritelj da Bude RODITELJ (Da Li Se On Menja, odnosno, da Li Je ikada Bio Nesavršen te Mu Je, iznenada, Zatrebao SIN)?
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Da ne glumimo naivu (te da i zvanično budemo u krivu), pitanje, da nas sve spasi (od SPAMera-rekordera), glasi:

MOŽE Li Stvoritelj da Bude RODITELJ


Stvoritelj Jedini Bog Jedini Otac Jahve,
može biti roditelj - Otac,
ali ne u punom smislu ljudskoga Oca - roditelja,
jer - Čovjek - žena - rađa,
a Bog Jahve - stvara svoju djecu.

A Gospodin Isus nije nikada ništa stvorio - nije Stvoritelj - time - nije ni Bog,
TIME nije ni
SVEDRŽITELJ.


(Da Li Se On Menja, odnosno, da Li Je ikada Bio Nesavršen te Mu Je, iznenada, Zatrebao SIN)?

TKO je Taj - Koga spominješ sa - ON! - ?
Bog Otac JEDINI Jahve!

ŠTO znači mijenjati se?
Da li to - mijenjati se - znači i promjenu mišljenja?

Što znači ovaj stih?
Postanak 6,6

Jahve se pokaja i u svom srcu ražalosti što je načinio čovjeka na zemlji.

-----------------
TO pitenje uputi Bogu Jedinome Jahvi - pa neka ti ON odgovori.
Ja ne znam.

-------------------------------
Ovdje je tema - Bog Svedržitelj.
Možeš malo po temi?

Imaš li jasni stih - Svedžitelj je .....! - TKO?
 
Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
Prijatelju (sopstveni mučitelju),

Hvala, ostani budala (ko druge budalama pravi - ta sam sebi baš radi o glavi)! Za tvoja bremena nema nam vremena jer i druge teme rešavaju treme, brige i dileme...
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Prijatelju (sopstveni mučitelju),

Hvala, ostani budala (ko druge budalama pravi - ta sam sebi baš radi o glavi)! Za tvoja bremena nema nam vremena jer i druge teme rešavaju treme, brige i dileme...

Jezik je dvosjekli mač.
Smatraš li se Kršćaninom?

Matej 5,22


A ja vam kažem: Svaki koji se srdi na brata svoga, bit će podvrgnut sudu. A tko bratu rekne `Glupane!`, bit će podvrgnut Vijeću. A tko reče: `Luđače!`, bit će podvrgnut ognju paklenomu.

-----------------------------

Ako ti davanje Biblijskih stihove - Božjih riječi
uspoređuješ sa glupiranjem,
sam sebi kopaš.

--------------------------------------------------------
Uobičajena tehnika Kršćana - TTTejaca -
kada se nema Biblijskoga odgovora - udri po bratu.
----------------------------------------------------------

Znači da zajednički potvrdimo:

Nema stiha - Isus je Svedržitelj.
Ima stiha - Jahve je Svedržitelj.

Ima stiha - Isus kaže da je Bog Otac - Svedržitelj.

Amen.
 
Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
Licemeri jesu i šoferi ali ne na putu do Mora od stakla (kristala, gde ne živi Ala - najveća budala) već samoga pakla dok što se tiče ove teme (Vragu najveće anateme), autor veseli nastavlja da deli - sve same enzime da se Rajske klime domognu baš svi kad' su nikakvi - protivargumenti (Vragu testamenti, nama sentimenti - ta veliki kao kontinenti kad' eksperimenti nisu ornamenti no baš rudimenti te tad' Dokumenti Jesu Zalog da Anđela palog, malaksalog te sustalog, vrate na put dobra da ne bude Kobra jer i pre oktobra sprema joj se sovra - trpeza od veza iza Rajskih čeza od kojih pak preza al' sad' već bez keza jer ga pesnik šije kao da ga nije...)...

A dodatak tek služi za atak:

Gospod Isus Hristos - Bog, Svedržitelj:

http://serbianforum.org/threads/gospod-bog-svedrzitelj.424693/

ZAŠTO Jahve (Jehova - Bog sviju vekova) NIJE Slavniji od Hrista?:

http://serbianforum.org/threads/zasto-jahve-jehova-bog-sviju-vekova-nije-slavniji-od-hrista.500047/

NEBIBLIJSKE činjenice o Trojstvu:

http://serbianforum.org/threads/nebiblijske-cinjenice-o-trojstvu.344811/
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Licemeri jesu i šoferi ali ne na putu do Mora od stakla (kristala, gde ne živi Ala - najveća budala) već samoga pakla dok što se tiče ove teme (Vragu najveće anateme), autor veseli nastavlja da deli - sve same enzime da se Rajske klime domognu baš svi kad' su nikakvi - protivargumenti (Vragu testamenti, nama sentimenti - ta veliki kao kontinenti kad' eksperimenti nisu ornamenti no baš rudimenti te tad' Dokumenti Jesu Zalog da Anđela palog, malaksalog te sustalog, vrate na put dobra da ne bude Kobra jer i pre oktobra sprema joj se sovra - trpeza od veza iza Rajskih čeza od kojih pak preza al' sad' već bez keza jer ga pesnik šije kao da ga nije...)...
Malo Po TEMI!

-----------------------------------------------------------

Otkrivenje 21,22
Hrama u gradu ne vidjeh.
Ta Gospod, Bog, Svevladar, hram je njegov - i Jaganjac!

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Bog Jedini Otac Jahve koji je Svevladar,

je Stvoritelj SVEGA.

U SVE – spada i – Isus.

Bog Jahve je stvorio i Isusa.

Zato Bog Jahve ima vlasništvo NAD Isusom.

-----------------------------------------------------------
 
Natrag
Top