Učlanjen(a)
04.08.2021
Poruka
5
Pozdrav, imam problem auto mi kad nabije 3000 obrtaja (obicno u 4.i 5.brzini) naglo padne na 2500... Jako zna biti nezgodno prilikom preticanja. Dali neko zna o cemu se radi? Hvala
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Vrlo jednostavno prikljuciti auto na diagnosticki uredjaj i procitati kodove gresaka iz ECU, nema razloga za nagadjanjem, svi parametri motora i kodovi gresaka ce biti dostupni i sve ce biti jasno.

E sad ako ce mo da nagadjamo, to mi deluje kao problem sa turbinom to jest sa aktuatorom variabile turbine, ili na primer protokolmer vazduha, neko crevo za vakum jer bi ta turbina trebalo da ima vakumski aktuator.
 
Učlanjen(a)
04.08.2021
Poruka
5
Vrlo jednostavno prikljuciti auto na diagnosticki uredjaj i procitati kodove gresaka iz ECU, nema razloga za nagadjanjem, svi parametri motora i kodovi gresaka ce biti dostupni i sve ce biti jasno.

E sad ako ce mo da nagadjamo, to mi deluje kao problem sa turbinom to jest sa aktuatorom variabile turbine, ili na primer protokolmer vazduha, neko crevo za vakum jer bi ta turbina trebalo da ima vakumski aktuator.m

Vrlo jednostavno prikljuciti auto na diagnosticki uredjaj i procitati kodove gresaka iz ECU, nema razloga za nagadjanjem, svi parametri motora i kodovi gresaka ce biti dostupni i sve ce biti jasno.

E sad ako ce mo da nagadjamo, to mi deluje kao problem sa turbinom to jest sa aktuatorom variabile turbine, ili na primer protokolmer vazduha, neko crevo za vakum jer bi ta turbina trebalo da ima vakumski aktuator.
Hvala na odgovoru. Trebao bi nekad u narednom period na mali servis pa cu provjeriti onda i to o cemu se radi...sto kazes ovako se moze samo nagadjati.. Pozz
 
Član
Učlanjen(a)
12.08.2010
Poruka
44
Meni se isto dešavalo na četvorci, dok mi nije upalila lampica Check Engine. Skinuo poklopac da vizuelno pregledam. Ništa se ne dešava. Dam malo gas. Kad ono tanak mlaz goriva kao gejzir polete u vis. Zategao sam tu cev. Motor radi normalno. A lampica se ugasila. Do tada sam se bio jako uplašen čitajući o mogućim kvarovima (na svim mogućim sajtovima domaćim/stranim) od zaprljanih filtera, sjebanog katalizatora, do kvara na turbini pošto je moj TDI... Ako nije ovo bolje ga teraj na dijagnostici
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Pa pazi, prvo se vizuelno pregleda motor, ne radiš odma generalku, uostalom preporuka je da se povremeno podigne hauba, pogledaš dal negde ne curi gorivo, ulje, voda, dal u antifrizu ima masnoće i da li je mutan to jest dal je promenio boju, dal creva za vodu nisu tvrda, povremeno izvučeš i merač ulja da proveris da možda ne troši ulje i da li izbacuje mnogo dima na merač itd.
Tek onda se ide u neke ozbiljnije zahvate, a ovo se povremeno proverava i kada je sve u redu.
 
Učlanjen(a)
04.08.2021
Poruka
5
Laicki koliko sam mogao da vidim sto se tice tih stvari sve ok, stim da su mi ulje i filteri zreli za mjenjanje, nisam mnogo presao al ulje staro godinu ipo...ne znam dali to moze biti razlog da je mozda neki filter zacepljen
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
14.11.2009
Poruka
17.759
Laicki koliko sam mogao da vidim sto se tice tih stvari sve ok, stim da su mi ulje i filteri zreli za mjenjanje, nisam mnogo presao al ulje staro godinu ipo...ne znam dali to moze biti razlog da je mozda neki filter zacepljen
Vozi ti auto kod bosiste da procisti dizne, ako nemas pouzdanog javi se da ti dam broj tel. od odlicnog majstora koji je specijalizovan za dizne. Usput veoma je korektan sa cenama.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Laicki koliko sam mogao da vidim sto se tice tih stvari sve ok, stim da su mi ulje i filteri zreli za mjenjanje, nisam mnogo presao al ulje staro godinu ipo...ne znam dali to moze biti razlog da je mozda neki filter zacepljen
Moze biti i lose ulje i filter pogotovo.
 
Natrag
Top