Geometrijska numerologija

Član
Učlanjen(a)
06.09.2011
Poruka
0
Poznato je od davnina koliko je veliki i vazan uticaj brojeva na nas zivot, brojevi nam i pre rodjenja odredjuju najbitnije faktore nase sudbine.
Geometrijski ovbici pokazuju mnogo vise od pukih proracuna. Trouglovi, kvadrati, pravougaonici, pravilni i nepravilni, veliki i mali, si oni u polju brojeva govore nam precizno o svemu sta nas zanima .
Geometrijska numerologija je citanje, NE pogadjanje, jer geonum nije nagadjanje vec precizna matematicka metoda.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
I šta ima dalje na ovu temu? Daj neki primer, osim ako ne misliš da ovo bude uvod u reklamu tipa "kupite moju knjigu".
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Iskreno, ne mislim da se život može ''izračunati i proračunati''...Ne verujem da ti brojevi mogu odrediti nešto kao dato..
Život je uslovljen promenama i nekim slučajnostima koje se ne mogu ni izračunati, niti predvideti...
Mislim da sam u pravu, a ti me demantuj....
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Poznato je od davnina koliko je veliki i vazan uticaj brojeva na nas zivot, brojevi nam i pre rodjenja odredjuju najbitnije faktore nase sudbine.
Geometrijski ovbici pokazuju mnogo vise od pukih proracuna. Trouglovi, kvadrati, pravougaonici, pravilni i nepravilni, veliki i mali, si oni u polju brojeva govore nam precizno o svemu sta nas zanima .
Geometrijska numerologija je citanje, NE pogadjanje, jer geonum nije nagadjanje vec precizna matematicka metoda.
Kakvi trouglovi, kakvi kvadrati, kakvi bakrači... određuju našu sudbinu? Čovjek, uglavnom sam kreira svoju sudbinu. Tu i tamo, neke slučajnosti ili neki događaji, van njegove kontrole, mogu uticati na njegov život - u pozitivnom ili negativnom smislu, ali u suštini, čovjek je taj koji kroji svoju sudbinu. Sve ove astrološke, matematičke i druge "babine gatke" koje navodno "čitaju" našu sudbinu, odnosno, našu budućnost, samo su puke tlapnje smišljene od lakovjernih za lakovjerne i od sujevjernih za sujevjerne.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.12.2010
Poruka
7
;) He,he,he, moram da se umesam malkice u diskusiju, osecam se nekako "prozvanim"...
Ima raznih budalastina koje imamo prilike svakodnevno da vidimo po novinama, televiziji, radiju... kojima se lakovernima prodaje magla, i mlate pare na racun sujeverja i nekih pustih zelja, a pogotovu strahova koji podrivaju uplaseno drustvo.
-Pa ipak...
Moj svet je satkan od brojeva, ja sam programer, i sve oko sebe posmatram, ok, pomalo detinjasto, u nulama i jedinicama,
ali jos nisam video da me brojevi izdaju, osim u delu gde je faktor ljudska , tj. moja greska, a to je i razumljivo.
Malo sam zagrebao povrsinu, i od srednje skole se bavio pitanjem vrednosti dogadjaja, vezivao brojeve - datume za te dogadjaje i pokusavao da protumacim, ima li ikakvog smisla i veze medju njima. Nakon izvesnog vremena, i mnogo potrosenih papira i olovaka, ( i izbacivanja sa casa zbog nepaznje ) dosao sam do zakljucka da nije sve tako prosto, ima dubinu koja se tek naslucuje u ovoj grani nauke. Pokazalo se da datumi kolidiraju, sudaraju se na nekoliko nacina, da ih poredjane u dve, ili sada zahvaljujuci napretku racunara u tri dimenzije, mozemo povezati a iz tih veza izvuci zakljucke, koji opet stvaraju pravila i sablone jer se jednostavno receno ponavljaju.
Znam da zvuci bezveze, plitko, nepotkrepljeno, ali ja tvrdim da je tako, i stojim na raspolaganju za one koji su ZAISTA zainteresovani da diskutuju na ovu temu, jer hej svi se mi pomalo razlikujemo, ali bas u tim razlikama lezi lepota nasih odnosa, i zato apelujem na svest i savest onih koji sumnjaju, i koji ne veruju da jednostavno budu suzdrzani, i puste nas koji verujemo da ostanemo zaludni u pokusaju da damo smisao inace besmislenim zivotima koje vodimo ovako napusteni od srece i Boga. I jos nesto, sto nemogu da preskocim, ja u Boga verujem, i ne uzimam zaludu imena Gospoda svoga, ali nigde nisam cuo ni procitao da je zabranjeno imati snove, mastu i ideje, u ostalom zar se upravo iz takvih slobodnih ideja i snova nisu ostvarile najlepse stvari nauke i umetnosti. Sve vas pozdravljam, zelim srecu i dobro zdravlje, u nadi da me necete bas puno popljuvati, vec mi malo dati prostora da disem, ako nista drugo , a ono zato sto ja vama nisam nicim naudio. Nollle prvi srpski geonumerolog
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Pa, Nollle, ne vjerujem da će te iko, kako kažeš popljuvati, radi tvoje vjere u brojeve, a pogotovu radi snova. Snovi su uvijek poželjni, pogotovu ako su izazvani zdravom radoznalošću i željom da njima dokučimo odgovore na bezbrojne tajne života i našeg bitisanja u vremenu i prostoru. No, i snove možemo dijeliti na one kojima je osnova relnost koja nas okružuje i na one druge koji bježe od relnosti u puku imaginaciju. Ne kažem da i ovi drurgi ne mogu biti zanimljivi, pa i podsticajni, naročito za duhovno stvaralaštvo, ali teško da mogu imati značjniji uticaj na relitet života.
Ja sam već nekoliko puta napominjao da mi se čini, da sve pojave u našoj stvarnosti, uključujući i naš život, funkcionišu po nekoj vrsti binarnog koda - da i ne, ili 1 i 0! Drugim riječima, svaka pojava ima svoju negaciju. Naći neku univerzalnu jednačinu kojom bi se mogla utvrditi zakonitost afirmacija i negacija svih pojava, njihova uzajamna kauzalnost, mislim da nije moguće, naprosto zbog toga što tu pravila ne postoje.
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2010
Poruka
7
Bože dragi, lepo li je konačno, nakon stotridesetdvehiljade foruma sresti pismene ljude, pa još urednika!
Prvo da se zahvalim, od srca, na prostoru i toleranciji, i odmah da se ogradim da neću zloupotrebiti
ni na koji način Vaše srdačno gostoprimstvo.
Želja mi je da odgovaram isključivo na pitanja vezana za moje lično iskustvo, koje
praktikujem od srednje škole, vezano za brojeve i njihovu povezanost sa sudbinom, ako se
to tako može nazvati. S' toga da ne traćim ničije vreme, konkretno:
@dumspirospero : Potpuno si u pravu! Život je sačinjen od niza neprekidnih raskrsnica sačinjenih od izbora, a
saobraćaj usmeravaju isključivo naše odluke, to ne sporim. Hoću samo da utvrdimo jesam li u pravu kada kažem
da nam brojevi, počevši od datuma začeća i rođenja, pokazuju kakve su nam alternative,
na svakoj mogućoj raskrsnici (svakog odabranog dana) daju nam sliku onoga što može uslediti, ili nas očekuje,
a onda je akcija na nama, hoćemo li krenuti ka tom ili nekom drugom mogućem događaju.
U programerskom žargonu to su tzv. petlje. (if x=1 then go to 10...).
Joj kako bi ja sad voleo da Vam ovde uradim copy paste svega što mi je u glavi, ili da znam poput
Silve da komuniciram univerzalnim umom, ovako, bojim se,
nemamo dovoljno vremena za sve što želim da Vam kažem,
dokažem, ili ako dozvolite, naučim. Jer dok nisam počeo da verujem i pratim predviđanja brojeva
i izbegavam na taj način neke nesrećne slučajeve, nisam uspeo da se organizujem
u životu tako dobro da me ne boli glava zbog nepotrebnih sitnica koje je moguće zameniti boljim izborom.
-Citat Branimira Džonija Štulića : "Prokleta mogućnost izbora mora da postoji...".
@ALEKSIJE D. : Primer, ne mogu da zamislim bolji primer od ličnog iskustva, ali ne mog već tvog, poštovani,
pošalji mi datum tvog rođenja, i neki datum za koji želiš da ti pošaljem predviđanje, tako ću, čini mi se,
na najbolji način dokazati, nadam se pozitivno da postoji to "nešto" u brojevima što nas sve ovde a i šire tera da se zapitamo...
-Opet svima hvala na iskrenoj, otvorenoj i tolerantnoj komunikaciji, jer sam zaista imao svakojaka iskustva na forumima.
Pravo je zadovoljstvo biti deo jedne učtive i pismene grupe ljudi lepih manira.
Pozdrav! Nollle
http://serbianforum.org/members/aleksije-d-.html

ALEKSIJE D.
 
Član
Učlanjen(a)
05.12.2011
Poruka
5
Jel mogu ja da posaljem datum? Zanima me da li se poklapa bilo sta sa klasicnom numerologijom.
Pozdrav! Lili
 
Natrag
Top