Geometrijska numerologija

Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
@dumspirospero : Potpuno si u pravu! Život je sačinjen od niza neprekidnih raskrsnica sačinjenih od izbora, a
saobraćaj usmeravaju isključivo naše odluke, to ne sporim. Hoću samo da utvrdimo jesam li u pravu kada kažem
da nam brojevi, počevši od datuma začeća i rođenja, pokazuju kakve su nam alternative,
na svakoj mogućoj raskrsnici (svakog odabranog dana) daju nam sliku onoga što može uslediti, ili nas očekuje,
a onda je akcija na nama, hoćemo li krenuti ka tom ili nekom drugom mogućem događaju.
U programerskom žargonu to su tzv. petlje. (if x=1 then go to 10...).
Joj kako bi ja sad voleo da Vam ovde uradim copy paste svega što mi je u glavi, ili da znam poput
Silve da komuniciram univerzalnim umom, ovako, bojim se,
nemamo dovoljno vremena za sve što želim da Vam kažem,
dokažem, ili ako dozvolite, naučim. Jer dok nisam počeo da verujem i pratim predviđanja brojeva
i izbegavam na taj način neke nesrećne slučajeve, nisam uspeo da se organizujem
u životu tako dobro da me ne boli glava zbog nepotrebnih sitnica koje je moguće zameniti boljim izborom.
-Citat Branimira Džonija Štulića : "Prokleta mogućnost izbora mora da postoji...".
Prvo lepo je što si se uključio u diskusiju...Drugo, da se razumemo, ne omalovažavam tvoj rad, niti imam takvu nameru, jer za to sigurno treba puno truda i znanja...samo kažem da mi je teško da poverujem, da se sve te slučajnosti mogu proračunati..Da je život takav, da lagodno možemo njime rukovoditi kako mi želimo, sve bi drugačije bilo..Mi i sada rukovodimo svojim životom, ali ne u potpunosti upravo zbog tih ''nepredviđenih situacija'' koje nas mogu obrnuti naglavačke u jednoj sekundi.
E sad, bi se moglo naslututi da ja možda verujem u sudbinu...Pa delimično...Nešto ima.....
na svakoj mogućoj raskrsnici (svakog odabranog dana) daju nam sliku onoga što može uslediti, ili nas očekuje,
a onda je akcija na nama, hoćemo li krenuti ka tom ili nekom drugom mogućem događaju.
Ja sam negde opisala jednu od mojih (a imam ih više), ''nesrećnih slučajnosti'', pa mi je prosto glupo da se ponavljam...Ali evo ukratko...Šta ako čovek mora da ide tim putem za koji znamo da možda i nije dobar za nas...Recimo svakodnevno ideš istom trasom na posao i shvatiš da te na tom putu očekuje nešto neprijatno...Šta onda? Da napustiš posao, jer te tu nešto loše čeka?
Meni i da je neko rekao da ću tu možda izgubiti život, ništa ne bi vredelo, jer ja moram ići tim putem, nemam alternativu...Znači, pitanje je proisteklo iz mog ličnog iskustva...

Imam još jedno pitanje...
Poznajem dva Dragana Nikitovića....Rođaci...Rođeni istog dana u isto vreme u istom mestu...E sad, možda je razlika između njihovih rođenja u 5 minuta, ali u knjigama piše isto vreme...
Da li to znači (a obzirom da proračun radiš na osnovu datuma rođenja) da oni imaju isti život...Kako tu vršiš preračun...
Matematički gledano, oni bi trebali imati isti tok života...Ali nije baš tako...Žive potpuno različito...i što se tiče uslova i svega ostalog...
Osim toga, možda je tih 5 minuta razlike u rođenju, koji nigde ne pišu, upravo prepreka za proračun...Znači, i da možeš da napraviš pravu računicu, nedostaju veredostojni inputi (opet one slučajnosti ).

E sad, smatram da ono što je bilo, možeš nekako proračunati, ali ono što će biti...moguće je da ponešto i možeš, ali mnogo toga i ne...upravo zbog tih nekih ''nesrećnih slučajnosti'' koje te teraju da nemaš izbora i pored nekog upozorenja...
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2010
Poruka
7
@lilihej Pa naravno, tako ce biti najbolje da proverimo u praksi da li sam uspeo bar donekle da ubodem... Pozdrav, Nollle

@dumspirospero
Slucajnost ili sudbina, to niko ko je ziv ne moze da zna, a meni se bas i ne zuri da saznam... :)
Ici putem bez alternative je opet izbor, ali bez ljutnje, pomalo banalizujemo primere.
I najvaznije od svega, ja zivot ne uzimam tako ozbiljno, jer je suvise kratak da bi ga proveo
u razmisljanju o njegovoj prolaznosti, posvecen sam akciji, svakog tipa, pravi adrenalin dzanki,
padobranac, skijas, bivsi specijalac, zaljubljenik u prirodu, planinarstvo, i lepe zene,
i ovo shvatam, a ako sam mu ja tvorac, a mislim da jesam, ne znam ko moze da tvrdi drugacije,
iskljucivo kao zabavu, jer mi je cilj da se kroz tu malu matematicku geometrijsku mozgalicu opustimo,
razonodimo, druzimo neobavezno, i neoptereceno.
Ali...
Ako cemo da teramo mak na konac...
Datumima rodjenja pomenute gospode bi pridruzio datume rodjenja njihove majke i oca, pa bi definisali razlike,
koje sigurno postoje. ( Boze, Boze, pa jos rodjaci, a ista imena, tu mora da je bilo zestoke svadje...)
Kako god, nisu nasi putevi, na kome se, nadam se, nikome nece nista ruzno desiti, definisani samo nama samima,
a i ovu metodu u praksi, a to je najcesce uz kaficu kad se sakupi drustvo, primenjujem na parovima, i
njima "proricem" sudbinu, nekada zabavim, nekada upozorim, a nekada malo sugerisem vodjen
pomalo nezahvalno licnom intuicijom da pomognem prijateljima koji cine nesto pogresno,
a to sami ne vide, ili ne priznaju, sve u svemu, ne moze da naskodi nikome, a zanimljivo je mnogima...
Da ja sad ne bi bio preopsiran, molim Vas posaljite mi datume pomenutih Dragana, i njihovih roditelja, da vidimo "matematiku".
Veliki pozdrav! Nollle
 
Poslednja izmena od urednika:
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
@dumspirospero
Slucajnost ili sudbina, to niko ko je ziv ne moze da zna, a meni se bas i ne zuri da saznam... :)
Ici putem bez alternative je opet izbor, ali bez ljutnje, pomalo banalizujemo primere.
Da ja sad ne bi bio preopsiran, molim Vas posaljite mi datume pomenutih Dragana, i njihovih roditelja, da vidimo "matematiku".
Veliki pozdrav! Nollle
Pozdrav Nollle..
Primer nije bio banalan...Pa zar ti ja ličim na osobu koja se ''sprda''...?Taman posla...Ja sam neko ko je imao tešku saobraćajnu nesreću...Ničim izazvanim..Bila na pravom mestu u pogrešno vreme..Negde na nekoj od tema sam to malo bolje opisala...Tu nije bilo alternatnive..Tim putem idem na posao i nemam nijedan alternativni put da zaobiđem tu opasanost...Prosto, desilo se...O tome pričam..A to je samo jedna od nekih iznenađujuće teških momenata u mom životu...

I isto kao ti volimm život unatoč svemu...Volim da se zezam i još mnogo toga...Hoću da ti kažem, da moje smopouzdanje nije ni poljuljano..I dalje sam vozač i volim automobile...kao i mnogo toga..

E sada, kada sam pogledala ovaj tvoj prethodan post, rekla bih da ti je to neki hobi i da ti ustvari samo popunjaš sebi vreme na način koji je tebi zanimljiv...
Trebao si to odmah da kažeš, da znamo kako da se postavimo...jer je prethodni post delovao, da se radi o nekom ''zagriženom naučniku'' ..Ovaj tvoj poslednji post zvuči potpuno drugačije...I ja volim tako da se zezam...Mogu da ti kažem da volim da prevrnem šolju...I uvek u talogu mogu da pogodim ''dobitak''...Nikad ne ''omanem'' :lol:.
Što se tiče datuma Dragana, nije baš uputno, da ja za druge ljude šaljem datume i ostale podatke...Ako ih navedu neke slučajnosti, možda ti i sami pošalju datume rođenja sa svim ostalim podacima..
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2010
Poruka
7
Postovana,
Molim Vas da uvazite moje izvinjenje vezano za Vase licno iskustvo, kao i za to sto sam ostavio utisak naucnika.
Prvo zbog toga sto iskreno zalim zbog toga sto Vam se dogodilo, i duboko postujem Vasu unutrasnju energiju kojom
uspesno prevazilazite posledice, a drugo zbog toga sto sam cesto u situaciji da me ljudi shvate na nacin koji nije
adekvatan, opet kao reakciju na moje izlaganje, jer to sto sam necemu pristupio studiozno naravno ne znaci da sam naucnik
koji decidirano forsira svoju teoriju kao ispravnu i potvrdjenu.
Ovde sam upravo iz razloga da sa drugima, a najradije, licima poput Vas, pokusam da odgonetnem deo te misterije brojeva.
U nadi da cemo se pre svega dobro zabaviti.
Sada kada smo definisali prirodu ove teme ( koju btw. nisam ja ni zapoceo :) mozemo da nastavimo.
A sto se tice saobracajne nesrece koju ste doziveli, molim Vas verujte da ja takodje, kao ljubitelj automobila i dobre voznje,
zaista duboko saosecam sa strahom u srcu, sa Vama, i stojim na usluzi ako zelite privatnu komunikaciju na tu temu.
Valjda se svako normalan najezi pri pomisli da se to moze uvek, svuda i bilo kome dogoditi, cemu svedocimo svakodnevnim
izvastajima sa televizije o nesrecama na putevima.
Moj je otac bio reli vozac. Od malena mi je usadio dve stvari, osecaj za voznju, i osecaj za kontrolu, ali me je takodje i naucio
da , citiram: Ja znam koja budala sedi za mojim volanom, ali ne znam koja budala dolazi u susret!
U pravu ste i podrzavam u potpunosti stav da se sa tako velikom preciznoscu ne moze tvrditi da nekoga ocekuje nesto tako strasno,
pa ipak znam da cesto iz straha da nekoga ne uplasim ja precutim da ga ocekuje "mogucnost" da mu se nesto lose desi, i tu verovatno gresim, ali ako postoji opravdanje nalazim ga u tome da bi se tako nesto tesko i izbeglo, sve i da znamo sta nas ocekuje.
Tada bi vec sama socioloska pozicija ljudi u drustvu, i smisla zivota koji vodimo kao drustvena bica dosao u pitanje jer bi se svako kome se "prorekne" nesreca ostao u sigurnosti svog doma, kao pod staklenim zvonom...
Setimo se filma "Poslednja Ekskurzija"! I tamo likovi pokusavaju da pobegnu od sudbine, a izgleda da se od toga ne moze pobeci.
Vrzino kolo, evo opet pomenuh sudbinu...
Uh, nisam pametan vise. Sta drugo da kazem, osim da se, poput Vas , treba radovati zivotu, jer je mio, ma kakav bio,
i poklanjam Vam stihove Zaka Prevera:
-Sve je to, samo cista, skamenjena patnja, dok vreme, ta raskalasna luda, urlajuci juri vaseljenom...
Ne zaboravite, vreme je jedini resurs koji nikada ne mozemo nadoknaditi!
Pozdrav, Nollle
 
Član
Učlanjen(a)
05.12.2011
Poruka
5
@nole 11.07.1960. to je moj datum rodjenja, a datum rodjenja mog supruga je 28.04.1956.
bila bih vam zahvalna ako mi kazete nesto blize o nasem zdravlju i odnosima. pozdrav.lili
 
Član
Učlanjen(a)
05.12.2011
Poruka
5
gde je moj odgovor?

cekam da mi odgovoris na pitanje. a imam jos jedno / kako se slazem sa muskarcem rodjenim 29.11.1960?
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2010
Poruka
7
@ lilihej, prvo izvinjavam se sto me tako dugo nije bilo na ovom forumu, privatne obaveze, nadam se da mi ne zamerate. Svim forumasima cestitam praznike i zelim sve najbolje u novoj godini. Odgovor na lilihej prvo pitanje,vas dvoje ste povezani na jedan neobican nacin, sto ste dalje to ste blize, ne vidim prepreke, ali one postoje bez obzira na to, kao da ste jednom negde i nekada niste razumeli i od tada emocije nemaju refleksiju na vas zivot, takodje slaba komunikacija doprinosi tome. Savet, vise razgovarajte, neke greske nije nikada kasno ispraviti, zbog drugih, opet, ispastamo ceo zivot, ali sve je to deo price kroz koju svi moramo proci...
drugo-29.11.1960-kojim muskarcem, to je tako nezna zenska dusa da se tesko moze svrstati u suprotni pol, ali csto je to za zenu bolje, jer takav muskarac ima vise razumevanja , pazljiviji je, ima vecu dozu neznosti i romantike, a ako pri tom kuva, pere, itd, onda je pravi izbor, ruka utehe koja zadrhti samo kada nezno mazi... svidja mi se. Ima perspektivu, ali sta cemo sa muzem, ili to nije muz? gresim?
Svaki komentar ili odgovor je dragocen.
 
Član
Učlanjen(a)
05.12.2011
Poruka
5
hvala, ali ja sam se u medjuvremenu razvela, a ovaj drugi mi je dugogodisnji prijatelj. pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2010
Poruka
7
;) Ahaaa, tako znaci..hm, pa dobro, nemate za cime zaliti, vi ste covek na mestu, i neka oni koji propustaju priliku zale, a oni koji dele vasu ljubav uzivaju. Veliki pozdrav!
 
Natrag
Top