Gej parada uskoro

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Ne, ne... nisam sigurna da je to konkretno,zahtev homoseksualaca iz Kvirije. Moje pitanje je ŠTA konkretno traže homoseksualci u Srbiji, koji su to zahtevi?
Da li postoji nešto tipa: pod 1. želimo to to i to? Ako postoji, volela bih to da vidim.
Jer, meni je danas reč: diskriminacija postala jako diskutabilan pojam, ne razumem je više, niti su mi pravila i zahtevi jasni.
JA napish, neki homići žive zajedno i po 30 godina , ne vidim nikakav razlog da se takva zajednica ne ozakoni. To pravo im više pripada nego pravo na održanje skupova. Znači uskraćeno im je to pravo.
Drugo, citirati jednog aktivistu gej pokreta koji vređa i omalovažava vernike nije ništa drugo nego huškanje na nasilje. Prvo, jer i među homićima ima verujućih ljudi ( a ko je gledao film - Made in Serbia - znaće o čemu pričam). Drugo, takvih uvreda ima i od strane heteroseksualaca.
TAkve stvari smo doživeli na ovim prostorima . Hrvatska vlast i mediji su tokom devedesetih kad god su želeli da nahuškaju svoj narod protiv Srba puštali izjave nekih ekstemnih Srpskih vođa. To su radili na svim stranama i to je najsigurniji put u nasilje.
Što se tiče termina roditeljstva , u našoj pravnoj terminologiji odvajkada koristi se termini roditeljstvo i roditeljsko pravo. Roditeljsko pravo je skup prava i dužnosti roditelja. Roditelji su pre svega otac i majka . Ako su majka ili otac narkomani, ako nisu sposobni da vrše rodideljsku dužnost (što utvrđuje sud i starateljski organi) roditeljsko pravo se dodeljuje nekom drugom - rođacima, babi i dedi ili licima koji nisu sa detetom u rođačkim odnosima. Znači ovaj termin postoji u našoj pravnoj terminologiji (u pozitivnim pravnim propisima) i osnov je naslednog prava, tako da nema razloga da nam neko nameće.
 
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Jedno pitanje da li taj jedan papir od maticara menja nesto?

U Srbiji postoji dosta parova koji zive preko 30 godina zajedno bez tog parceta papira. DA li izvod iz maticne knjige vencanih toliko fali?
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Menja , ako neki par bilo koje vrste (koji nema dece - a istopolci nemaju decu, to se podrazumeva ) živi zajedno 30 godina i zajednički ulažu u imovinu ,posle smrti jedne osobe ako su u zvaničnoj pravnoj vezi druga osoba ima pravo nasledstva celokupne imovine. U slučaju da nisu u zvaničnoj pravnoj vezi imovina umrlog se deli rođacima a preživeli može da pokrene parnični postupak a to je već potucanje po sudovima sa slabim izgledima u uspeh.
NAravo ovo pravo ne mora da se iskoristi (što mnogi rade) ali to je onda njihova volja i na to ih niko ne može naterati. Ali ako je nekom paru zakonom uskraćeno takvo pravo (kao što je slučaj sa istopolnima) to jeste razlog za protest.
 
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Menja , ako neki par bilo koje vrste (koji nema dece - a istopolci nemaju decu, to se podrazumeva ) živi zajedno 30 godina i zajednički ulažu u imovinu ,posle smrti jedne osobe ako su u zvaničnoj pravnoj vezi druga osoba ima pravo nasledstva celokupne imovine. U slučaju da nisu u zvaničnoj pravnoj vezi imovina umrlog se deli rođacima a preživeli može da pokrene parnični postupak a to je već potucanje po sudovima sa slabim izgledima u uspeh.
NAravo ovo pravo ne mora da se iskoristi (što mnogi rade) ali to je onda njihova volja i na to ih niko ne može naterati. Ali ako je nekom paru zakonom uskraćeno takvo pravo (kao što je slučaj sa istopolnima) to jeste razlog za protest.

E vidis da gresis, od pre par godina je donet zakon da ljudi koji su ziveli u vanbracnoj zajednici da posle smrti partnera imaju pravo da naslede imovinu. To isto pravo imaju i vanbracna deca. Tako da ni to ne pije odu.
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Jedno pitanje da li taj jedan papir od maticara menja nesto?
?

Da, u ovom slučaju menja. Naime u takvoj zajednici ne postoji pravo nasleđivanja.

Mada je naš zakon tu jako surov. Naime bračni par bez dece u slučaju smrti bračnog druga mora zajednički stečenu imovinu deliti sa tamo nekim ko se pojavi kao rođak. Toliko je to apsurdno da ako recimo kupe porodičnu grobnicu, rođaci imaju pravo da traže prodaju i te grobnice. Bez pokojnika naravno. :dntknw:

Jednostavno tu oblast je što se njih tiče potrebno vrlo precizno i jasno regulisati. U sadašnjoj situaciji je čak moguće i da usvoje decu.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
E vidis da gresis, od pre par godina je donet zakon da ljudi koji su ziveli u vanbracnoj zajednici da posle smrti partnera imaju pravo da naslede imovinu. To isto pravo imaju i vanbracna deca. Tako da ni to ne pije odu.
To pravo važi samo za vanbračnu zajednicu heteroseksualaca, zapravo njhovu decu. To ne važi za homoseksualce. KAtegoriju homoseksualnog para zakon ne tretira.U praksi to znači da nemaju pravo.
Znači pije vodu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Gejevima prete kontraparadom

gej-v.jpg

Rastu tenzije uoči najavljene „Povorke ponosa“

Organizacija „Labris“ pozvala je juče policiju i pravosudne organe da uhapse i kazne vođe desničarski pokreta koji, kako tvrde, ponovo prete nasiljem organizatorima „Parade ponosa“, zakazane za 10. oktobar.

Dok iz pokreta „Naši 1389“ tvrde da najave njihove odmazde treba da brinu „jedino režim Borisa Tadića“, „Obraz“ poručuje da ih ništa neće sprečiti da 10. oktobra „odbrane srpstvo“.
- Niko od vođa ‚‘Obraza‘‘, ‚‘1389‘‘ i ‚‘Naši‘‘ nije kažnjen, iako su naočigled celokupne javnosti pretili nasiljem, pozivali na linč i diskriminaciju, a samim tim počinili nekoliko krivičnih dela - navodi se u saopštenju „Labrisa“. Oni podsećaju da je vođa „Obraza“ Mladen Obradović u više navrata otvoreno priznao da je njegova organizacija predvodila nasilno razbijanje gej parade 2001. godine, zbog čega „ne samo da nije sankcionisana, već aktivno deluje na javnoj sceni Srbije“.
Obradović uzvraća da nikakve pretnje neće zaustaviti obrazovce da 10. oktobra, kako je rekao, stanu u odbranu srpstva.

Slobodno neka hapse! Sam pokušaj organizovanja te sodome i gomore je pretnja duhovnom zdravlju srpske nacije i prirodno je da tog dana svaki zdrav Srbin i Srpkinja stanu u odbranu obraza Beograda i Srbije. U Srbiji nema mesta nastranosti, a građani su toliko ogorčeni da neće biti potrebe organizovati nešto tog dana, već će se sami organizovati - poručuje Obradović. Iako je izbegao da direktno odgovori da li će nasilno pokušati da spreče „Paradu ponosa“, vođa „Obraza“ kaže da će predstavnici države snositi odgovornost za „sve što će se tog dana dogoditi“.
Igor Marinković, član UO pokreta „Naši 1389“, kaže da ta organizacija nikada nije pretila nasiljem pripadnicima LGBT populacije, a da je kontraskup koji najavljuju za 10. oktobar samo upozorenje državi.
- Poslednje što želimo je da se bavimo grupom bolesnih ljudi. Ubeđeni smo da parade neće biti, a najava antirežimskog protesta je poruka onima koji manipulišu tom grupom kako bi skrenuli pažnju javnosti sa dramatičnih tema poput današnje izdaje Kosova. Niko nema nameru da nekog povredi, ali ćemo ukoliko režim Borisa Tadića bude išao protiv volje građana protestom pokazati da je vreme da odu - kaže Marinković i dodaje da su učešće u antirežimskom protestu najavile i organizacije „Dveri“ i Evropski centar srpske dijaspore.


Dragan Marković Palma, muškarčina
Ako muskarci budu isli po gej paradama, pored ekonomske, u Srbiji ce zavladati i seksi kriza. Nase zene ce da kriziraju.

Alo novine
 
Član
Učlanjen(a)
09.08.2010
Poruka
2.132
Slobodno neka hapse! Sam pokušaj organizovanja te sodome i gomore je pretnja duhovnom zdravlju srpske nacije i prirodno je da tog dana svaki zdrav Srbin i Srpkinja stanu u odbranu obraza Beograda i Srbije. U Srbiji nema mesta nastranosti, a građani su toliko ogorčeni da neće biti potrebe organizovati nešto tog dana, već će se sami organizovati - poručuje Obradović. Iako je izbegao da direktno odgovori da li će nasilno pokušati da spreče „Paradu ponosa“, vođa „Obraza“ kaže da će predstavnici države snositi odgovornost za „sve što će se tog dana dogoditi“.

A, ovo mi je tek bez veze... extremi i sa jedne i sa druge strane...

Ocigledno je da ce biti krvi na sve strane i opet ce o Srbiji u svet otici najgora moguca slika...

Srbi = Divljaci...

Sve ovo je ispolitizovano preko svake mere... gay aktivisti insistiraju na paradi, ako do nje dodje u gradu ce izbiti haos, a posle ce ovi iz vlade to da koriste kao izgovor za sve svoje neuspehe...
Za sve sto ne uspeju da urade na putu za Evropu, bice prica kako Evropa ne moze da zatvori oci pred nasim divljastvom...
Dok ce B92 imati materijala za tri antisrpsko-propagandne emisije kakvim su inace skloni....

Ja se iskreno nadam da ce se Dacic dozvati pameti i u poslednjem trenutku otkazati paradu jer policija ne moze da im garatuje bezbednost (ako se dobro secam tako neka prica je bila prosle godine)

Za Srbiju kao zamlju to bi bilo najbezbolnije resenje...
 
Član
Učlanjen(a)
28.08.2010
Poruka
7
Parada ima cilj da izazove tenzije i krvoproliće, a samim tim u svet bi opet išla slika Srbi = divljaci, varvari, stoka krvožedna i slično.
Pravi organizatori parade nisu raznorazni dajguzi koji se švrćkaju na televiziji i svašta laju već likovi iz senke koji daju pare da bi se nastavila kampanja pljuvanja po Srbiji. Pederbal je još jedna osetljiva tačka koja će sigurno pružiti negativnu sliku o Srbima (ako padne krvi).
Bez obzira što smo dobili neku demokratsku vlast, što nas hvale kao neke lidere u regionu, priče kako se približavamo EU, EXIT, Guča, sportski uspesi i slične stvari, mi Srbi i dalje vučemo epitet ratnih zločinaca, ubica, silovatelja i slično. Medijska kampanja traje već dugo i konstantna je. Pogledajte na tv i u svakoj krimi seriji još uvek se juri neki Srbin ratni zločinac, u filmovima Kluni, Gir jure nekog Srbina, a čuo sam da i u "Plaćenicima" Miki Rurk se hvali kako je ratovao u Bosni protiv Srba, a ti ratovi su bili u prošlom veku. Kome je sve u interesu da nas ocrni i ko nas sve mrzi ne mogu da se odlučim jer ih ima mnogo. Jevreji nas ne vole jer smo podržavali arape kad su ratovali, muslimani nas mrze jer smo u Bosni i na Kosovu ratovali protiv njihove braće po veri, katolici jer smo pravoslavci, protestanti isto, nemci, austirijanci i madjari zbog dva svetska rata, bugari isto, ameri jer ne igramo kako oni sviraju, to jest volimo da se kurčimo i ne damo na sebe, englezi i francuzi ljube amere u doope i zaboravaljaju stara savezništva, pederi nas ne vole jer ih bijemo i td.
Moje mišljenje je da su pederi samo topovsko meso. Nečiji plaćenici će da ih napale da izadju na paradu kao da traže svoja prava, a u suštini oni treba samo da izazovu svoje protivnike (sto im neće biti teško) i da dobiju batine. Ostalo će odraditi razne televizije i internet. Jedini dobitnici će biti srpski neprijatelji jer će dobiti što su hteli (negativna slika Srbije) i pederi jer su dobili batine. Gubitnik će biti Srbija.
Jedino rešenje koje mi se nameće, iako mi se lično ne svidja (rasturio sam neku tarabu, ostalo mi je finog kolja, šteta da propada, a i ispašće da ih podržavamo ako parada prodje mirno), je ignorisanje. Ulice gde treba da se održi pederbal treba da budu puste, narod jednostavno da ode na druga mesta, a sve aktivnosti svesti na najmanju moguću meru. Ako je moguće organizovati neke aktivnosti (predstave za decu, koncerte, sportska takmičenja, izlete) bilo kakve manifestacije gde će običan narod moći da ode da ubije vreme i da pokaže pederima da nisu interesantni. Dakle što dalje od pedera i mogućih problema. Ako oni mogu da se ogranizuju valjda i ljudi normalne seksualne orijentacije mogu isto.
Kad budu prošli pustim ulicama valjda će shvatiti da nisu interesantni, a finansijeri će ostati kratkih rukava, a mi će mo bar jednom poremetiti nekom račune.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Moje mišljenje je da su pederi samo topovsko meso. Nečiji plaćenici će da ih napale da izadju na paradu kao da traže svoja prava, a u suštini oni treba samo da izazovu svoje protivnike (sto im neće biti teško) i da dobiju batine. Ostalo će odraditi razne televizije i internet. Jedini dobitnici će biti srpski neprijatelji jer će dobiti što su hteli (negativna slika Srbije) i pederi jer su dobili batine. Gubitnik će biti Srbija.
Jedino rešenje koje mi se nameće, iako mi se lično ne svidja (rasturio sam neku tarabu, ostalo mi je finog kolja, šteta da propada, a i ispašće da ih podržavamo ako parada prodje mirno), je ignorisanje. Ulice gde treba da se održi pederbal treba da budu puste, narod jednostavno da ode na druga mesta, a sve aktivnosti svesti na najmanju moguću meru. Ako je moguće organizovati neke aktivnosti (predstave za decu, koncerte, sportska takmičenja, izlete) bilo kakve manifestacije gde će običan narod moći da ode da ubije vreme i da pokaže pederima da nisu interesantni. Dakle što dalje od pedera i mogućih problema. Ako oni mogu da se ogranizuju valjda i ljudi normalne seksualne orijentacije mogu isto.
Kad budu prošli pustim ulicama valjda će shvatiti da nisu interesantni, a finansijeri će ostati kratkih rukava, a mi će mo bar jednom poremetiti nekom račune.
Pasivnost... Takvu taktiku smo pokazivali (pogrešno su nas "učili") i po pitanju Kosova i Metohije (šta me briga, daleko je od mene, ko ih je***... ) Sad je to problem... Nije SAD, bio je odavno... "Ako nekome daš mali prst, posle će ti tražiti celu šaku..."
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top