Gde se obrazuju "teolozi" Jehovinih svedoka?

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Jehovini svedoci poznati su po svome zalaganju u propovedanju od kuce do kuce , stampanju i rasturanju svoje literature i to je izgleda sve. Moramo priznati da taj posao nijedna verska zajednica na Zemlji ne obavlja tako dobro i savesno kao JS. Ja im na tome cestitam. To je dobro, jer tako je Isus uputio svoje ucenike da to cine.

Medjutim cela njihova aktivnost svodi se samo na tome. Poznato je da nemaju skole ni za svoju decu, nemaju ni humanitarnu organizaciju koja deluje uvek tamo gde su nevolje.

Buduci da se predstavljaju kao strucnjaci Biblije i bibljiske hronologije, namece nam se pitanje.: Da li su njihovi teolozi kvalifikovani za svoj poziv ili su se prihvatili posla o kome nemaju ni pojma?
Ovo nas vodi do pitanja: Da li JS poseduju teoloske skole u kojojima se spremaju njihovi "teolozi"? Ako ih imaju, mogu li nam dati adrese od istih?

Zahvaljujemo na odgovoru (naravno ako ga ikad dobijemo)
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Evo proslo je pet dana otkako sam otviorio ovu temu, i nijedan JS nije se usudio da se javi da nam odgovori na postavljeno pitalja. Cekao sam toliko dugo vremena i dao sam im priliku da oni daju svoje komentare, medjutuim, nema izgleda da cemo se sresti ni na jednoj od ovih tema.

Na temi Hronologija JS sagledali smo podatke koji pokazuju na mnoge promasaje JS. Oni se predstavlaju ljudima kao da sve znaju, da je Kula strazara jedini kana istine koji Bog ima na zemlji, a kad prucimo mnoga njihova predvidjanja i tumacenja Biblije, suocavamo se sa trajnim promasajima. Zasto je to tako?
Oni cak tvrde da imaju najbolji i jedini ispravan prevod Biblije, a u stvari to i nije prevod, nego komentar, niti su ikad imali skolovanje ljude koji poznaju Jevrejski i Grcki i koji bi zaista mogli da prevedu Bibliju.

Ovo me je dovelo do toga da postavim ovu temu.
Po svoj prilici oni nemaju nikakvu teolsko skolu, gde bi se mogli osposobiti njihovi "teolozi".
Ris je na drugoj teme spomenuo neku Teokratku skolu, koja je besplatna i dostiupna svima.

To u stari nije nikakva skola. To su njihovi sastanci kojih ima pet svake sedmice. Pio sam prisutan vise puta. Oni na tim sastancima proucavaju casopis Kula strazara ili im staresine drze neke propovedi i daju inforrmacije. Uce ih kako da idu od kuce do kuce i slicno.
Tu se ne studira teoljogija. Oni na taj nacin drze kontrolu nad vernicima. Stalno ih drze zaposlenim da slucajno neki od njih ne zaluta i pocne smostalno nesto da proucava, sve mora da bude pod kontrolom.

Zbog tog, dat im je nalog da se ne pojavljuju na ovim temama, jer su opasne za one koji nemaju pojma o teologiji.

Ako gresim, neka se javi makar jedan JS i neka nam odgovori na postavljena pitanja i objasni ako nesto zaista ne znamo.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Po svemu sudeci JS su lajicki pokret, koji jedino ima za cilj da sve ljude na zemlji prevede u JS, a svi vidimo da od toga nece nista biti.To je zaista iznenadjujuce da jedna zajedbica koja se bavi teologijom nema skolu za teologe niti ima teologe. Sve je susto nagadjanje.

Rise svi smo izgubili veliko nase ocekivanje, da ces se javiti da nam to objasnis. Ono sto si jednom rekao kako postoji Terokratska skola za sve, to je za pocetnike. U toj skoli se ne sturira teologija, nego se ponavlja casopis Kula strazara. To je za babe a ne za teologe.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Jehovini svedoci poznati su po svome zalaganju u propovedanju od kuce do kuce , stampanju i rasturanju svoje literature i to je izgleda sve. Moramo priznati da taj posao nijedna verska zajednica na Zemlji ne obavlja tako dobro i savesno kao JS. Ja im na tome cestitam. To je dobro, jer tako je Isus uputio svoje ucenike da to cine.

Medjutim cela njihova aktivnost svodi se samo na tome. Poznato je da nemaju skole ni za svoju decu, nemaju ni humanitarnu organizaciju koja deluje uvek tamo gde su nevolje.

Buduci da se predstavljaju kao strucnjaci Biblije i bibljiske hronologije, namece nam se pitanje.: Da li su njihovi teolozi kvalifikovani za svoj poziv ili su se prihvatili posla o kome nemaju ni pojma?
Ovo nas vodi do pitanja: Da li JS poseduju teoloske skole u kojojima se spremaju njihovi "teolozi"? Ako ih imaju, mogu li nam dati adrese od istih?

Zahvaljujemo na odgovoru (naravno ako ga ikad dobijemo)

Marko, itekako su oni skolovani ali u masonskoj skoli, to su ovi na vrhu koji pripadaju vodecem telu. A obicni to ne znaju.

S druge strane, za obicne oni imaju samo misionarsku skolu "Gilead" , a u toj skoli studenti vecinu oko 90% svog vremena utrose u radu na otpremanju literature, pa nemaju vremena da uce. Dakle sta oni nauce - nista!

Skola se ne placa, dobiju neki dzeparac tek toliko da imaju nesto da kupe i podmire svoje potrebe, a to nije ni 100 dolara. Dakle oni rade ko sumanuti i to besplatno, a tako stampanje literature i funkcionise, na jeftinoj radnoj snazi. To su dobrovoljci koji za uzvrat ne dobijaju nista, prodaju im maglu od nauke, i na kraju dobiju diplomu a nisu ni ucili..

Bolje bi prosli kod Miroljuba Petrovica.

Dakle, oni nemaju skolovane teologe uopste. Njihove staresine se skoluju citajuci literaturu kod kuce i slusajuci predavanja u zajednici, a tamo imaju i neku vrste obuke za sluzbu od vrata do vrata i to se zove "teokratska skola propovedanja". To opet nije nikakva skola vec prezentacija koja se obavlja na bini i pruza se svakom verniku i neverniku.

Njihove staresine nisu iznad drugih u skupstini po znanju, jedino imaju veca zaduzenja..

Jehovini Svedoci inace, ne zele skolovane teologe, jer se groze na pomisao da propovednik - treba da prima platu za svoj rad.

Ponavljace kako je Hristos rekao "zabadava ste primili zabadava i dajte", a zaboravljaju da je Pavle rekao da "oni koji evandjelje propovedaju od evandjelja i zive".

Dakle, o cemu se tu radi?
Da li su Hristos i Pavle u sukobu?

NE!

Teolozi mogu primati platu ako nemaju vremena da rade, ako im obaveze to ne dozvoljavaju. Ali ako imaju vremena da rade, treba da rade, a ne da cekaju milostinju.

Pavle je postavio primer izbegavajuci platu.

Ali generalno ni Pavle ni Hristos nisu bili protiv plate.

Hristos kaze, "zabadava dajte", a tu nije mislio na platu, vec da propovednici trebaju biti spremni da prenesu istinu nesebicno.

Hristos je posle dodao da ako te neko nahrani kao Bozjeg slugu ne treba to da odbijes. Sto znaci da ti prihvatas platu i zadrzavas dar, a njemu Bog vraca. To pokazuje da Hristos nije bio protiv plate, vec je govorio protiv zloupotrebe.

Bozji dar se ne kupuje i ne moze se kupiti, evandjelje se daje besplatno, ali se prihvata ako te neko dragovoljno nagradi za tvoja zalaganja, a to je ono sto vernici rade za svoje teologe, oni im daju platu.

Jehovini Svedoci to ne razumeju i pogresno tumace.

Inace kad smo kod Miroljuba Petrovica jel on bio krsteni adventista? On navodno tvrdi da je usao u adventiste da ih spijunira :)

Ja sam imao brojne privatne debate sa njim, i na kraju mi je rekao da sam baraba i iskljucio me sa foruma. Uhvatio sam ga da plagira knjige konkretno knjigu Radise Antica je naslovio na nekog Medvedeva a bibliju Jehovinih Svedoka je preradio i poceo da prodaje kao prevod svog instituta za hebrejski...

On se pravdao kako ljudi ne bi prihvatili protestantsku knjigu pa je morao da laze.

Razumeo bi ja ako je dobra zelja, ali je uglavnom u pitanju novac, jer da zelis dobro ljudima rekao bi im istinu, sta citaju i od koga je, a ne da ih trujes lazima, a to je ono sto se zove zloupotreba radi novca...

Proslo je par godina od tada, i on se jos vise promenio, sad je rijaliti majstor, zabavlja ljude fazonima, poznato mu je ono "pod mac bato", srozao se jos vise zbog popularnosti i novcane koristi..

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Marko, itekako su oni skolovani ali u masonskoj skoli, to su ovi na vrhu koji pripadaju vodecem telu. A obicni to ne znaju.


Mire, ti si u pravu. Oni imaju izvesno obrazovanje. Rasl je bio trgovac. Ruterford sudija. Oba su imali izvesno obrazovanje, ali u teologiji su bili kao deca kad se igraju sa klikerima.
Iznenadjujuce je da JS nemaju skolu u kojoj se skoluju njihove staresine. Oni se na svojim sastancima iskljucivao bave onim sto su njiheve steresine iz Brooklyna sazvakale. Nemaju jedinstveno ucenje.


S druge strane, za obicne oni imaju samo misionarsku skolu "Gilead" , a u toj skoli studenti vecinu oko 90% svog vremena utrose u radu na otpremanju literature, pa nemaju vremena da uce. Dakle sta oni nauce - nista![/QUOTE]

Mire, jako dobro sam upoznat sa njihovom skolom. Kada sa proveo 8 sati u razmatranju njihove delatbosti, organizacije i verovanjua u Brooklynu, pre podene vodji koji je vodio posetioce i pokazivao razne delove njihove aktivnosti, upitao sam ga: Mozemo li da vidimo Giliad skool? On je rekao da ona nije dostupna posetiocima. Pitao sam ga da li moze da nam da nastavni plan te skole i to je odbiio.
Medjutim, posle podne tumac je bila neka mlada zena po imenu Nancy. Kad sam nju upitao o Gilijad skoli ona je rekla da studenti po ceo dan rade, a na vece imaju cas na kome uce kako da se ponasaju u stranim zemljama. Nikakav nastavni plan i ne postoji. Taj tecaj traje oko 3 mesesa. Tako se pripremaju oni koji odlaze kao misionaru u neke zemklje.To i nije nikakva skola.

PREMA TOME JS NEMAJU NIKAKVU TEOLOSKU SKOLU U KOJOJ BI SE SKOLOVALI NJIHOVI TEOLOZI. Pa prema tome ni teologe nemaju.

QUOTE]
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Lično smatram da JS tumače bibliju kroz već pripremljen šablon kreiran od nekoga koga zovu "Rab dobri i vjerni" koji predstavlja njihovu organizaciju.
Biblija im samo koristi da dokažu već kreirano učenje, zato su neki Jehovini svedoci pre izvesnog vremena u diskusiji sa nekim Adventistima izjavili priznavši "da je njihovo učenje bez pomoći kule stražara mrtvo"
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Lično smatram da JS tumače bibliju kroz već pripremljen šablon kreiran od nekoga koga zovu "Rab dobri i vjerni" koji predstavlja njihovu organizaciju.
Biblija im samo koristi da dokažu već kreirano učenje, zato su neki Jehovini svedoci pre izvesnog vremena u diskusiji sa nekim Adventistima izjavili priznavši "da je njihovo učenje bez pomoći kule stražara mrtvo"

Laodikeja, i ovoga puta u pravu si.
Taj "rob dobri i verni" tu su upravitelji Kule Starazare. Kod njih niko nema pravo da objavi bilo sta sto nije proslo kroz cenzuru tog Upravnog odbora. Zapravo nista drugo se ni ne izdaje osim onoga sto su ti poglavari izmislili.
A vernicima je preostalo da smo ono sto oni izdaju, da to ponavljaju i sprovode u zivot. Zato oni i ne znaju nista izvan toga sablon.Vernicima je zabranjeno da cita knjige drugih religija i da posecuje druge bogomolje. A svaki vernik je toliko zauzet mnogobrojnim obavezama koje namece Kula strazara (kao prisutost na svih 5 sastanaka sedmicno, propovedsanje od kuce do kuce itd), da ni nema slobiodnog vremena da sam, ili uz neciju drugu pomoc izvan te organizacije sazna nesto drugo izvan tog okruga.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Zaokret je pokrenuo temu skolovanja dece, sto je dobro i korisno, ali nije nam jos odgovoro, zbog cega JS nemaju nikakbvu skolu, za decu, mlade pa cak ni sa obrazovanje svojih "teokoga"..
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
DOBRO RISE, KAD CES NAM ODGOVORITI GDE SE OBRAZUJU "TEOLOZI" JEHOVINIH SVEDOKA?
Citaju li JS ista drugo osim Kule strazare?
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top