Gde se obrazuju "teolozi" Jehovinih svedoka?

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Nema ih jer Jehovini Svedoci ne ucestvuju na forumima, niti koriste facebook internet i sl.. Ovi koji dodju s vremena na vreme su ili nekrsteni simpatizeri ili su to svedoci koji su prekrsili pravila KS, ili su to svedoci invalidi pa im je dozvoljen internet jer drugacije ne mogu svedociti..

Njihov sistem i jedini koji koriste oduvek je poucavanje "od vrata do vrata" (nemaju radio, televiziju i sl..) , a sajt na internetu koji koriste "jw. org" , sluzi im cisto u informativne svrhe.

Za njih je internet jednom recju "zlo"!

Oni su zbog ekspanzije interneta i informacija koje su na njemu dostupne trenutno u opadanju, zato ce se i njihov stav prema internetu i drugim tehnologijama morati menjati. Vec vidimo da se uglavnom kod mladih simpatizera to menja i da oni ne obracaju paznju na ovu zabranu...


Mire u pravu si, tako je nekad bilo. Medjutim, oni koriste forum da na njemu iznose svoje ucenje, a ne da i oni nesta nauce. Tako to pravilo se kod njih menja, ali na forumu ne dozvojavaju pocetnicima, a to mogu da cine staresine isto kao sto oni mogu i sam da idu od vrata do varrta, a drugi vernici ne mogu, moraju da idu dva po dva da jedan drugaga cuvaju. To je razlog zasto ih nema na moje teme, jer su se uverili da su opasne i beze od njih kao djavo od krsta.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ima Jehovinih svedoka na forumu, Zaokeret je tu, ali ga nema na hronologiji. A ne obrazuju se nigde, jer nikakve skole nemaju.

Oni kao i pravoslavci i katolici imaju svoje teologe ( koji nisu kod JS školovani kod ove dvije religije jesu) i oni za njih misle. Mire to čak i priznaje javno da crkva tumači BIbliju, dakle on ne mora on samo prihvata ono što oni govore i vjeruje tome (njima).
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Oni kao i pravoslavci i katolici imaju svoje teologe ( koji nisu kod JS školovani kod ove dvije religije jesu) i oni za njih misle. Mire to čak i priznaje javno da crkva tumači BIbliju, dakle on ne mora on samo prihvata ono što oni govore i vjeruje tome (njima).

Teolozi Džehovista nisu školovani, kao što su to teolozi Istočne i Zapadne Crkve (ne religije, jer se radi o Hrišćanstvu, a ono je JEDNA RELIGIJA, žao mi je ako se Evangelistima to tako ne čini i monopoliziraju za sebe termin Hrišćanstvo) ali su zato indoktrinirani, programirani u kultu koji sebe sve do skora nije ni nazivao Hrišćanskim.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Teolozi Džehovista nisu školovani, kao što su to teolozi Istočne i Zapadne Crkve (ne religije, jer se radi o Hrišćanstvu, a ono je JEDNA RELIGIJA, žao mi je ako se Evangelistima to tako ne čini i monopoliziraju za sebe termin Hrišćanstvo) ali su zato indoktrinirani, programirani u kultu koji sebe sve do skora nije ni nazivao Hrišćanskim.

Tako je. Zapravo oni ni nemaju "teologe" imaju zamisljene kursiste.
Zaokret je odgovorio na ovo pitanje rekavsi "Mi imamo teokratsku skolu" Kakva je to skola? Vise puta bio sam prisutan oni tamo, u toku sedmice sastanu se i studiraju casopis Kula strazara, dakle ponavljaju ono sto ime je Upravno telo iz Brooklyna pripremilo. Nema tu nikakvih teoloskih studija nego samo ponavljanje predpostavki koje im je uparva pripreisla. Prema tome njihove staresine totalno su teoloske neznalice.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire to čak i priznaje javno da crkva tumači BIbliju, dakle on ne mora on samo prihvata ono što oni govore i vjeruje tome (njima).

I jedina ima pravo da je tumaci, jer ju je ona pisala!

Tvoja crkva najbolje tumaci spise EGW, jer su to spisi tvoje crkve, tako i moja crkva najbolje tumaci Bibliju jer su to spisi moje crkve!

Ne moze tebi neki budista iz prasume da dodje i tumaci ti Elen White bolje nego sto ti mozes!!!

To sam vec dokazao. A tvoj problem je sto ti to ne razumes.

Osim toga..

Crkva ne trazi da neko prihvati njeno ucenje bez da koristi mozak.. Ali se bez njene pomoci , odnosno Duha Svetoga koji se dobija u njoj ne moze razumeti.

Pa cak i vi tvrdite da covek mora doci u vasu crkvu da mu objasnite. Jer da je suprotno, vi bi onda mogli jedino da delite biblije kao i Gideoniti, pa kako ko razume neka razume!

To tako ne funkcionise!

Koji od vas je samostalno dosao do adventistickog ucenja citajuci bibliju???

NIJEDAN!!!

Duh je u crkvi, i on se deli kroz nju!
A crkva su ljudi i ljudi su ti koji objasnjavaju Pismo!

Samo u retkim slucajevima Bog deluje licno i intervenise, i to kad nema ko drugi da im prenese vest. Inace on uvek koristi ljude, i to je sasvim jasno u bibliji!!!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
(Crkva)I jedina ima pravo da je tumaci, jer ju je ona pisala!

Mire, zar ti za tolike godine nisi uspeo da saznas osnovno ucenje Svetog pisma?

Tvoje mislnjenje suproti se Bibliji. Apostol Petar nije rekao "Svo je pismo dala crkva" nego je rekao. "SVE JE PISMO OD BOGA DANO."
kO JE OVLASTIO BILO KOJU CRKVU DA PRISVOPJI SEBI DELO BOZIJE?


Tvoja crkva najbolje tumaci spise EGW, jer su to spisi tvoje crkve, tako i moja crkva najbolje tumaci Bibliju jer su to spisi moje crkve![/QUOTE]

I to ti je pogresno. Crkva ne zadrzava sebi pravo da ona jedina ima pravo da tumaci spise EGW. Svako moze sam sebi da tumaci i kako protumaci tako ce mu i boti. Molim te nemoj davati pogresne izjave u ime moje crkve.

To sam vec dokazao. [/QUOTE]

Jos nisam video nikakav validan diokaz za ovo, to je smo tvoje misljenje koje nema biblijsku osnovu.


Pa cak i vi tvrdite da covek mora doci u vasu crkvu da mu objasnite. Jer da je suprotno, vi bi onda mogli jedino da delite biblije kao i Gideoniti, pa kako ko razume neka razume![/QUOTE]

Ni to nije tacno. Niko nije pozvan u nasu crkvu da bismo mu mi bilo sta objasnjavali. Medjutim, pre nego sto neko zeli da bude vernik nase crkve bude upoznat sa ucenjem crkve posle cega moze da odluci da li prihvata to ucenje ili ne.


Koji od vas je samostalno dosao do adventistickog ucenja citajuci bibliju??? [/QUOTE]

Mire, ima ih mnogo, koji su samo citali Bibliju i bili uvereni da je adventisticko ucenje biblijsko. Ja bih ti mogao dati listu koja je prilicno duga.


Duh je u crkvi, i on se deli kroz nju![/QUOTE]

Potpuno pogresno ucenje. Nijedna crkva nema monopol nad Duhom Svetim. Koja je crkva pripremila kapetana Kornilija pa je bio spreman za krstenje on i sav domn njegov? Prouci rad Svetog Duha kako Biblija uce, a ne pricvaj price za decu. I jos sto je gore ti to nazivas doksazima.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Tvoje mislnjenje suproti se Bibliji. Apostol Petar nije rekao "Svo je pismo dala crkva" nego je rekao. "SVE JE PISMO OD BOGA DANO."

Marko, ja ovde ne mislim da "nije od Boga dano" , vec govorim o "pravu na tumacenje"!

Nije svakom dano da tumaci, to ti pise i Pavle da se "jednom daje da govori jezike a drugom da tumaci" i da postoje "ucitelji" i oni koji to nisu!

Jel to po Pismu? Jeste!

Pa ne mozes ti da tumacis sam sebi ako te niko nije ovlastio!!! Bog ima svoje tumace, a tumaci su u crkvi i zato Rec tumaci crkva!


kO JE OVLASTIO BILO KOJU CRKVU DA PRISVOPJI SEBI DELO BOZIJE?

Pa jel Bog obavlja delo propovedanja ili ti obavljas delo propovedanja (a ti si clan crkve)?

Marko Bog je ovlastio crkvu i jedino crkvu da tumaci Pismo! A crkva je skup ljudi (secas se sta je rekao Petru, da ima pravo da svezuje i razvezuje?). Ali cak ni svi u crkvi ne mogu da tumace, vec samo oni koji su "pozvani za ucitelje"!

Prema tome Marko "crkva tumaci" i ona ima ekskluzivno pravo na to , a ne pojedinci iz neke prasume, ili neki kauboji!!!

Shvati vec jednom da tumacenje pripada crkvi! I vasa generalna konferencija funlcionise na isti nacin. Ne mozes ti donositi pravila i dogme i tumaciti kao pojedinac nesto i to nazivati dogmom! To ne prolazi tako. Jer u vlasti je crkve da postavlja dogme, i postoji procedura kako se to radi!

Druga je stvar sto vi smatrate da je u slucaju Milera ili EGW Bog nacinio izuzetak, pa je pustio na njega Duh i ovlastio ga da tumaci i donosi dogme. A sasvim je drugo negirati iskljucivo pravo crkvi da tumaci Pismo, sto vi ne negirate kada se radi o vama, ali negirate kada se radi o nama.

Pa po istom principu funkcionise vasa generalna konferencija! Jesi li ti svestan toga???

Tvoja crkva uci isto sto i nasa, i tvrdi da ona jedina ima prava da tumaci Pismo, odnosno donosi dogme, ali je u slucaju Milera Bog nacinio izuzetak.

Mi smatramo da izuzetka nema, od Hrista naovamo, pravo tumacenja se prenosilo. Cime bi Hristos bio jedini izuzetak jer nije bio svestenik...

Ako zelis oboriti ovo moje sto iznosim, onda radije reci da je Bog ucinio taj jedan izuzetak, a prestani da oduzimas i mojoj i tvojoj crkvi pravo na tumacenje i donosenje dogmi!

Crkva ne zadrzava sebi pravo da ona jedina ima pravo da tumaci spise EGW. Svako moze sam sebi da tumaci i kako protumaci tako ce mu i boti.

Pa bas lepo da svako moze da tumaci sam sebi! A jel to tumacenje onda ispravno?

NIJE!

I ne moze biti ispravno tumacenje ako ti nije od Boga dato da tumacis!

Znaci da neko ima ekskluzivno pravo da tumaci a neko nema!

A mi kao sto sam rekao smatramo da se uciteljstvo prenosi rukopolaganjem i Duhom Svetim i da ono ne pada sa neba osim u retkim slucajevima!

U slucaju Milera mi ne smatramo da mu je dato pravo da tumaci , jer on nije bio clan Crkve!

I kao sto sam pokazao, Dug Sveti se ne daje onima iz sveta, a Miler je bio iz sveta!

On se daje samo onima u crkvi!

I ti mozes pricati sad sta god hoces!


Jos nisam video nikakav validan diokaz za ovo, to je smo tvoje misljenje koje nema biblijsku osnovu.

Marko daj ne izvodi!

I tvoja crkva veruje da ona jedina ima prava da tumaci i donosi dogmu, a ne ti kao pojedinac da uzmes i tumacis bez da ti je dato. I ako nisi dobio dar uciteljstva ti ne mozes da tumacis. Tvoja crkva veruje u darove, veruje i nasa i ista hijerarhija postoji!

I u slucaju moje i u slucaju tvoje crkve, obe tvrde da samo one imaju ekskluzivno pravo na tumacenje!

Zar ti to ne vidis?

To sto Bog cini izuzetke i nekad sam deluje i poucava, je vrlo minorno i zanemarljivo i retko se desava.

Ajde se uozbilji i pocni normalno da razmisljas i diskutujes, bez da stalno branis crkvu bespotrebno.

Ni to nije tacno. Niko nije pozvan u nasu crkvu da bismo mu mi bilo sta objasnjavali.

Ma kako da ne...


Medjutim, pre nego sto neko zeli da bude vernik nase crkve bude upoznat sa ucenjem crkve posle cega moze da odluci da li prihvata to ucenje ili ne.

Aha, znaci pre krstenja ga poucavate, a pre toga nije upoznat sa ucenjem? A ti kazes da kandidatu sam Bog sve kaze unapred? :)

Mire, ima ih mnogo, koji su samo citali Bibliju i bili uvereni da je adventisticko ucenje biblijsko. Ja bih ti mogao dati listu koja je prilicno duga.

Ti slucajevi apsolutno ne postoje!

To da je neko sedeo kod kuce, i samo citao bibliju i nisao na svako adventisticko ucenje u bibliji je izmisljotina. Bar jedno nece naci a to je ucenje o 1844. godini!

Dakle, ostaje bar 1% necega , sto nece pronaci i opet ostaje prostora, da mora crkva da ga pouci. A ti rece da "Bog coveka poucava"!?

Ma molim te, ne zasmejavaj nas tim glupostima.



Potpuno pogresno ucenje. Nijedna crkva nema monopol nad Duhom Svetim. Koja je crkva pripremila kapetana Kornilija pa je bio spreman za krstenje on i sav domn njegov?

Ti se inatis Marko, a sam znas da jesam u pravu!

Ko kaze da crkva ima monopol na Sveti Duh?

Nema ona monopol, ali Bog retko cini izuzetke i ja svo vreme ponavljam da Bog moze uciniti izuzetak, ali retko cini.

Marko covece!

Pa kad bi Bog govorio jedino kroz Sveto Pismo, i kad bi Pismo "samo sebe tumacilo", onda ti uopste ne bi trebala crkva i ljudi da je tumace, onda bi svi i fariseji razumeli Pismo i ne bi im trebali apostoli i poslanici da propovedaju rec , vec bi mogli samo da dele Biblije.

Pa zasto onda vi uopste i propovedate, kad "Pismo samo sebe tumaci"? Uzmite ko Gideoniti pa delite Biblije..

I zasto fariseji ne razumese Pismo "Koje samo sebe tumaci"? Zar ga nisu citali? Nego im Bog salje Hrista i apostole da im govore, pa jos i ostalim jevrejima koji su znali Pismo objasnjavaju?

Jel vidis ti kakve gluposti pricas?
Da se nesto moze razumeti "samo od sebe"?

Bog je dao UCITELJE sa razlogom, a ne bez razloga! Zato da ljudima objasne!

Vi ste sebi umislili da ste proroci i ucitelji a posebno Laodikeja , a niste uopste pozvani. On ima svoje posebne ljude koji tumace Pismo i oni su obdareni Duhom!

Edit:
________________________________________
* Mozda i jesmo u skladu sa temom, jer teolozi u sustini i nisu oni koji primaju skolovanje u zemaljskim skolama, pa bi i ovaj moj post imao smisla. Mnogo je vaznije imati Duha i biti pozvan na tu sluzbu.
_________________________________________
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Marko, ja ovde ne mislim da "nije od Boga dano" , vec govorim o "pravu na tumacenje"!


Mire, mozes li mi naci dokaz u Bibliji da jedino crkva ima pravo da tumaci Bobliju? I koja crkva? Svaka????

Nije svakom dano da tumaci, to ti pise i Pavle da se "jednom daje da govori jezike a drugom da tumaci" i da postoje "ucitelji" i oni koji to nisu![/QUOTE]

Mire, to nema nikave veze sa tvojom izjavom. Tu je rec da vernici crkve imaju razlicite darove, a ne crkva.


Jel to po Pismu? Jeste![/QUOTE]

Da clanovi imaju razlicite darove, to jeste po pismu, ali da samo Crkva ima pravo da tumaci Pismo, to nije po Pismu.


Pa ne mozes ti da tumacis sam sebi ako te niko nije ovlastio!!![/QUOTE]


Mire, to je ono isto sto su fariseji trazili od Isusa: Ko ti je dao vlast???
Pa cudim se da si se i ti udruzio sa farisejima?


Shvati vec jednom da tumacenje pripada crkvi![/QUOTE]

Pogresno, tumacenje pripada Duhu Svetome. Zar nije receno: I Once vas nauciti i napomenuti vam...?

Druga je stvar sto vi smatrate da je u slucaju Milera ili EGW Bog nacinio izuzetak, pa je pustio na njega Duh i ovlastio ga da tumaci i donosi dogme.[/QUOTE]

Mire, ponovo ti izjavljujes u ime nase crkve ono sto nije istina. Miler i EGW nisu jedno.


Tvoja crkva uci isto sto i nasa, i tvrdi da ona jedina ima prava da tumaci Pismo, odnosno donosi dogme, ali je u slucaju Milera Bog nacinio izuzetak.[/QUOTE]

Mire, jesi li ti pijan? Molim te nadji mi gde to moja crkva uci da bilo ko ima pravo da donosi dogm? Dogme donosi samo Sabor cvih predstavnika crkve. Gde si ti sakupio te jeresi pa ih pripisujes nam. To nije lepo.

I ne moze biti ispravno tumacenje ako ti nije od Boga dato da tumacis!

Znaci da neko ima ekskluzivno pravo da tumaci a neko nema![/QUOTE]


Mire, to su izmislili popovi da bi ocuvali svoj autoritet, a Biblija tako ne uci.

Marko daj ne izvodi!

I tvoja crkva veruje da ona jedina ima prava da tumaci i donosi dogmu, a ne ti kao pojedinac da uzmes i tumacis bez da ti je dato.[/QUOTE]

Mire, koliko ja znam, to sto tvrdis nije istina. Nadji mi gde pise da samo crkva ima pravo da tumacu Bibliju????

I u slucaju moje i u slucaju tvoje crkve, obe tvrde da samo one imaju ekskluzivno pravo na tumacenje! [/QUOTE]

MOJA CRKVA TO NIKAD NIJE TVRDILA! A NI DANAS NE TVRDI.


Aha, znaci pre krstenja ga poucavate, a pre toga nije upoznat sa ucenjem? A ti kazes da kandidatu sam Bog sve kaze unapred? [/QUOTE]

Mire, uciti nekoga je jedno, a ekskluzivno tummacnje je drugo. Isus je dao nalog svojim sledbenicima: "Idite i naucite sve narode!"
 
Natrag
Top