Gde idemo posle smrti?

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kako otac žali sinove, tako Gospod žali one koji Ga se boje.
Jer zna građu našu, opominje se da smo prah.
Dani su čovečiji kao trava; kao cvet u polju, tako cveta.
Dune vetar na nj, i nestane ga, niti će ga više poznati mesto njegovo.
Ali milost Gospodnja ostaje od veka i doveka na onima koji Ga se boje,
i pravda Njegova na sinovima sinova,
Koji drže zavet Njegov, i pamte zapovesti Njegove, da ih izvršuju.
Psalam 103

Upravo tako, no poslednji stihovi iz citiranog dela Psalma 103 mogu, pa i često se koriste od strane onih koji veruju da "sleđenje zakona" spašava, uprkos tome što ovi stihovi, pa i ceo psalm, negiraju mortalizam tih istih koji se "zakonom" spašavaju.
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Za Tebe nas ubijaju vas dan, drže nas kao ovce koje su za klanje.
Ali u svemu ovome pobeđujemo Onog radi koji nas je ljubio.
Jer znam jamačno da ni smrt, ni život, ni anđeli, ni poglavarstva, ni sile, ni sadašnje, ni buduće,
Ni visina, ni dubina, ni druga kakva tvar može nas rastaviti od ljubavi Božije,
koja je u Hristu Isusu, Gospodu našem.
Rimljanima, glava 8
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jer znam jamačno da ni smrt, ni život, ni anđeli, ni poglavarstva, ni sile, ni sadašnje, ni buduće,
Ni visina, ni dubina, ni druga kakva tvar može nas rastaviti od ljubavi Božije,
koja je u Hristu Isusu, Gospodu našem.
Rimljanima, glava 8

Naravno zato postoji vaskrsenje.

Jov kaže da ide u grob. Job 17,16Hoće li u Šeol ona sa mnom sići da u prahu zajedno otpočinemo?
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Gospod mu je ime, radujte mu se.
Otac je sirotama i sudija udovicama Bog u svetome stanu svom.
Bog samcima daje zadrugu, sužnje izvodi na mjesta obilna,

a nepokorni žive gdje je suša.
Psalam 68
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Budući, pak, da deca imaju telo i krv, tako i On uze deo u tome,
da smrću satre onog koji ima državu smrti, to jest đavola;
I da izbavi one koji god od straha smrti u svemu životu biše robovi.
Jer se zaista ne primaju anđeli, nego se prima seme Avraamovo.
Zato beše dužan u svemu da bude kao braća, da bude milostiv i veran

poglavar sveštenički pred Bogom, da očisti grehe narodne.
Jer u čemu postrada i iskušan bi u onome može pomoći i onima koji se iskušavaju.

Jevrejima, glava 2
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
I da izbavi one koji god od straha smrti u svemu životu biše robovi.

Šta kaže isti autor kada će biti izbavljenje?

'''Jer ja se već žrtvujem, i vreme mog odlaska nasta.
Dobar rat ratovah, trku svrših, veru održah.
Dalje, dakle, meni je pripravljen venac pravde, koji će mi dati Gospod u dan onaj, pravedni sudija; ali ne samo meni, nego svima koji se raduju Njegovom dolasku''' ( 2 Timotijeva 4. 6 - 8
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Jer kao što Otac ima život u sebi, tako dade i Sinu da ima život u sebi;
I dade Mu vlast da i sud čini, jer je Sin čovečiji.
Jovan, glava 5
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
PS. ZASTO PISES TAKO VELIKIM SLOVIMA? MISLIS DA CE TIME TVOJA LAZ POSTATI UPECATLJIVIJA I DA CES TIME SAKRITI STA SAM REKAO?
Kadse piše velkim slovima , toti je kao da čovjek viče , urla ,ili je ljut ,ili bjesan ,ili puca od jada ,i nemoći .
"I evo, ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta."

Gdje je Isus s apostolima nakon njihove smrti? U grobu ili negdje drugdje? Ili Isus naprosto laže? :)
Eto vidite da više vjeruju u svoju iskrivljenu nauku nego Isusu.

Podmuklo optuživati Onoga koji je Put, Istina i Život da laže i ne zna šta govori, to mogu samo sektaški otpadnici. Niko drugi.
Spasitelj nas hrabri rečima:"Ne bojte se onih koji ubijaju tjelo, a duse ne mogu ubiti. Nego se vise bojte onoga koji moze i dusu i tjelo da upropasti u paklu"(Mt.10,28).Ovde jasno Spasitelj odvaja dušu od tjela , ovdje je rječ o dusi kao posebnom duhovnom djelu covjekovog bica . Ovo je jako važno naročito štosu ovo rječi samog Spasitelja , ako iko zna naš sastav i našu prirodu, to zna Spasitelj koji je sa Ocem i Duhom Svetim stvarao svjet i covjeka u njemu. Ali,eto, sektaši koji poricu postojanje duse, smatraju da to bolje znaju i od samog Stvoritelja covjekovog.
U Bibliji piše da će mrtvi izaći iz grobova, a ne iz nekog mjesta vječnog mučenja ili raja.



Biblija jasno govori da mrtvi idu u grob i izlaze iz groba (vaskrsenje).



Evo kako je GROB opisan u SZ. Psalam 94,17 Da mi Jahve ne pomaže, brzo bih sišao u mjesto tišine.



Psalam 115,17 Ne, Jahvu mrtvi ne hvale, nitko od onih što siđu u Podzemlje.



Kako Biblija opisuje grob???? "Iziđe iz njega duh, i vrati se u zemlju svoju; taj dan propadnu sve pomisli njegove." Psalam 146.4



Dakle čovjek ide u grob u kojem nema misli.
Ovo se sve odnosi na čovjeka , a ne i na dušu .
Jov se ovako jada:"
Dodijao je dusi mojoj život moj govoriću u jadu duse svoje"(Jov.10,1). Ovdje se očigledno rječ (duša) ne odnosi na čovjeka , ili na krv, ili življenje, nego baš na duhovni dijo čovekovog bica.
Jov ovako prikazuje patnje čovjeka u ovom svjetu:"
Samo tijelo njegovo dok je živ boluje, a dusa njegova u njemu tuzi:(Jov.14,22). I ovdje duša znači baš duhovni dijo ljudskog bica, a ne krv ili sam zivot.
Prorok Isaija kaže ;"
Duša ce se moja veseliti u Bogu mojem"(Is.61,10). Ni ovdje rječ duša ne znači ni krv ni zemaljski život.

slap je svjetski katolicki apologeta....jedini on koristi ovaj citat, da bi obranio zagrobni zivot...a ovaj citat uopce ne govori o stanju mrtvih....slape, slape...
Zar ti citati gore nisu dosta
Daniel 12,2Tada će se probuditi mnogi koji snivaju u prahu zemljinu; jedni za vječni život, drugi za sramotu, za vječnu gadost.
Danijel opisuje čovjeka , a ne njegovu dušu , na kraju vremena Bogće svakoj duši uskrsnuti i tjelo.
Dokaz da idemo u grob i da smo prah, a ne duh.

Job 34,15sva bića bi odjednom izdahnula i u prah bi se pretvorio čovjek.
Opet se govori samo o tjelu , a ne o duši
Evo još ejdnog svedočanstva iz knjige o Jovu:"
Kakvo je nadanje licemjeru kad se lakomi, a Bog ce iscupati dusu njegovu"(27,8). David, uzdajući se u Boga govori rječi koje imaju proročko značenje kad se primene na Isusa, a kad se primjene na njega osobno onda označavaju da on ima dušu kao duhovni dio svoga bića. Te rječi glase:"Jer neces ostaviti duse moje u paklu, niti ces dati da svetac tvoj vidi truhlost"(16,10). Ocigledno je da ovdje rječ 'duša" nema znacenje krvi ili zemaljskog zivota.
Upravo tako, no poslednji stihovi iz citiranog dela Psalma 103 mogu, pa i često se koriste od strane onih koji veruju da "sleđenje zakona" spašava, uprkos tome što ovi stihovi, pa i ceo psalm, negiraju mortalizam tih istih koji se "zakonom" spašavaju.
Dobro veliš , ne vrjedi , oni mlate po svome , a Isusove rješi negiraju
 
Natrag
Top