Garmin Street Pilot Android 4.1.1,4.1.2,4.2.2+

Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Hoću da kažem da ne možeš ni ti ni svi drugi očekivati od ovakve aplikacije da nema problema i nije lepo što ovako istaknuto naglašavaš da je aplikacija bugovita jer ovo nije oficijalna aplikacija pa da se prijavljuju bugovi. Znači sve ok, ali pažljivije malo sa ovom temom.
Druže, znam da imaš dobru volju i da želiš da pomogneš i drugima. U to sam se i lično uverio.
Međutim, ne znam zbog čega si "izabrao baš ovakav font" u pisanju. Naravno ne mislim na font, već na ton. Iskreno, iznenadio si me, jer smo sasvim drugačije razgovarali kada sam od tebe tražio pomoć za instalaciju navigacije Route66. I kada si me, sada vidim, opravdano bodrio da instaliram odličnu Garmin android navigaciju.
Ali, ako je nekoliko drugara, @JaSamBG , @marxista , @sisavac26 ... imalo problema sa instalacijom iste verzije v2.37, na istoj verziji android OS v4.4 (KitKat), mišljenja sam da mi je moralna obaveza da napišem nešto u vezi ISTE INSTALACIJE, a posle jučerašnjeg afirmativnog pisanja o njoj. Dakle, Nikada nisam pomenuo da je APLIKACIJA bagovita, već da je INSTALACIJA APLIKACIJE nestabilna u pomenutom okruženju. Jer, juče sam veoma afirmativno opisao instalaciju ISTE VERZIJE na uređaju pomenute ANDROID VERZIJE. Bio sam prezadovoljan ishodom. Nažalost, danas sam video neke probleme koji su se pojavili SAMO U TOJ VERZIJI, NA MOM TELEFONU. I ništa više. Da sam ovo prećutao, smatrao bih sebe odgovornim u situaciji da se neko namučio prilikom instalacije, a ja to prećutao isključivo radi pijeteta prema ZAISTA SJAJNOJ NAVIGACIJI.

Smatram da ne bi trebalo da stvaramo tenzije. Posebno zbog činjenice da sam već nekoliko puta ponovio da je

N
avigacija GARMIN Street Pilot perfektna. Verziji 2.22, koju veoma savesno testiram već 4 dana, NISAM NAŠAO NIJEDNU ZAMERKU.

Takođe, istu mapu koristim i u verziji 2.22, na Huawei telefonu, telefonu veoma skromnih performansi. Na njemu nema nikakvih problema. Dakle, moram se ograditi, verovatno problem nije vezan za mape.


Druže, moguće da nisi pogledao kako i šta sam pisao o GARMIN ANDROID NAVIGACIJI (ne instalaciji jedne verzije) u temi GPS Mape upoređivanje i analiza here, tom tom, topmap. Ako nađeš malo vremena, zamolio bih te da pročitaš postove #71 i #82. Siguran sam da ćeš ublažiti kritiku upućenu meni. Uostalom, meni kritika ne smeta. Međutim, smatram da u konkretnom slučaju nije na mestu. Ja nisam nijednom rečju napisao nešto loše o NAVIGACIJI GARMIN Street Pilot. Isključivo sam opisao NEGATIVNA ISKUSTVA sa konkretnom verzijom, na konkretnom telefonu. A postoji znatno veći broj kombinacija verzija aplikacije, android verzija telefona i različitih rezolucija. Ovo je samo jedan konkretan slučaj. On nikako ne može da umanji vrednost navigaciji.

Nadam se da ćeš se složiti :

NAVIGACIJA GARMIN Street Pilot je ODLIČNA. Instalacija v2.37 na KitKat, na rezoluciji
720 x 1280, je problematična.


Inače, ukoliko u toku korišćenja Garmin android navigacije primetim i nešto negativno, smatram da nije nikakav greh i to reći. Jer, mislim da smo svi odrasli i da svako može sam doneti stav o nečemu. Tu mislim i na početnike, kako ti reče. Neka se potrude da pravilno shvate šta je ko napisao. Ne verujem da sam ja toliko bitan da mogu da naškodim bilo kojoj navigaciji, pa ni ovoj...

Srdačan pozdrav i prijatan dan !

P.S Moram da se našalim. Na osnovu Zakona o štampi, razjašnjenje uz pohvale Garmin navigaciji sam napisao u istoj temi, istim fontom, i istom bojom karaktera :)

EDIT
Zaboravih. Drugarima, @JaSamBG i @marxista , moram se zahvaliti na podršci. Takođe, još jednom ću se zahvaliti uredniku @vladcepesh na velikoj pomoći prilikom instalacije Garmin android navigacije...
@Vasili Zaitsev, tebi puno hvala na inicijativi da isprobam Garmin navigaciju. Takođe i priznanje na tvom doprinosu da ovaj svetski brend imamo na Android platformi.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Naravno da treba. Ukoliko se vec predstavlja, nudi...drugima da probaju neku navigaciju, onda treba pisati i sta je dobro i sta je lose u toj navigaciji.

To sto si se ti licno osetio pogodjenim, sta da se radi. Cinjenice su iznesene i hteli mi ili ne, moramo se sloziti a ne kao uvredjena mlada...Razumi da ovo nije nista licno upereno protiv tebe ni protiv bilo koga, ali jednostavno, oficijelna ili ne, nav. je predstavljena ovde i kao takva zasluzuje diskusiju.

Jos nesto...na GPSP.... forumu je dosta clanova sa ovog foruma, tako da je dosta ljudi upoznato sa stanjem.

Zaslužuje diskusiju, da i ja nigde nisam rekao da ne zaslužuje diskusiju već kažem da se kod ove aplikacije treba obratiti pažnja na sve njene prednosti a da ove mane koje ističete ne doprinose da se problem reši osim ako ne navedete ili date neki predlog.
Evo ako želiš ja ću kad budem za računarom da sednem i da ti napišem više od 150 bugova za koje znam(o) sa sve hubom ali ne vidim svrhu toga.
Takođe napisao si ime drugog foruma koje ima svrhu poput ovog što je zabranjeno za članove pravilima foruma.

Druže, znam da imaš dobru volju i da želiš da pomogneš i drugima. U to sam se i lično uverio.
Međutim, ne znam zbog čega si "izabrao baš ovakav font" u pisanju. Naravno ne mislim na font, već na ton. Iskreno, iznenadio si me, jer smo sasvim drugačije razgovarali kada sam od tebe tražio pomoć za instalaciju navigacije Route66. I kada si me, sada vidim, opravdano bodrio da instaliram odličnu Garmin android navigaciju.
Ali, ako je nekoliko drugara, @JaSamBG , @marxista , @sisavac26 ... imalo problema sa instalacijom iste verzije v2.37, na istoj verziji android OS v4.4 (KitKat), mišljenja sam da mi je moralna obaveza da napišem nešto u vezi ISTE INSTALACIJE, a posle jučerašnjeg afirmativnog pisanja o njoj. Dakle, Nikada nisam pomenuo da je APLIKACIJA bagovita, već da je INSTALACIJA APLIKACIJE nestabilna u pomenutom okruženju. Jer, juče sam veoma afirmativno opisao instalaciju ISTE VERZIJE na uređaju pomenute ANDROID VERZIJE. Bio sam prezadovoljan ishodom. Nažalost, danas sam video neke probleme koji su se pojavili SAMO U TOJ VERZIJI, NA MOM TELEFONU. I ništa više. Da sam ovo prećutao, smatrao bih sebe odgovornim u situaciji da se neko namučio prilikom instalacije, a ja to prećutao isključivo radi pijeteta prema ZAISTA SJAJNOJ NAVIGACIJI.

Smatram da ne bi trebalo da stvaramo tenzije. Posebno zbog činjenice da sam već nekoliko puta ponovio da je

N
avigacija GARMIN Street Pilot perfektna. Verziji 2.22, koju veoma savesno testiram već 4 dana, NISAM NAŠAO NIJEDNU ZAMERKU.

Takođe, istu mapu koristim i u verziji 2.22, na Huawei telefonu, telefonu veoma skromnih performansi. Na njemu nema nikakvih problema. Dakle, moram se ograditi, verovatno problem nije vezan za mape.


Druže, moguće da nisi pogledao kako i šta sam pisao o GARMIN ANDROID NAVIGACIJI (ne instalaciji jedne verzije) u temi GPS Mape upoređivanje i analiza here, tom tom, topmap. Ako nađeš malo vremena, zamolio bih te da pročitaš postove #71 i #82. Siguran sam da ćeš ublažiti kritiku upućenu meni. Uostalom, meni kritika ne smeta. Međutim, smatram da u konkretnom slučaju nije na mestu. Ja nisam nijednom rečju napisao nešto loše o NAVIGACIJI GARMIN Street Pilot. Isključivo sam opisao NEGATIVNA ISKUSTVA sa konkretnom verzijom, na konkretnom telefonu. A postoji znatno veći broj kombinacija verzija aplikacije, android verzija telefona i različitih rezolucija. Ovo je samo jedan konkretan slučaj. On nikako ne može da umanji vrednost navigaciji.

Nadam se da ćeš se složiti :

NAVIGACIJA GARMIN Street Pilot je ODLIČNA. Instalacija v2.37 na KitKat, na rezoluciji
720 x 1280, je problematična.


Inače, ukoliko u toku korišćenja Garmin android navigacije primetim i nešto negativno, smatram da nije nikakav greh i to reći. Jer, mislim da smo svi odrasli i da svako može sam doneti stav o nečemu. Tu mislim i na početnike, kako ti reče. Neka se potrude da pravilno shvate šta je ko napisao. Ne verujem da sam ja toliko bitan da mogu da naškodim bilo kojoj navigaciji, pa ni ovoj...

Srdačan pozdrav i prijatan dan !

P.S Moram da se našalim. Na osnovu Zakona o štampi, razjašnjenje uz pohvale Garmin navigaciji sam napisao u istoj temi, istim fontom, i istom bojom karaktera :)

EDIT
Zaboravih. Drugarima, @JaSamBG i @marxista , moram se zahvaliti na podršci. Takođe, još jednom ću se zahvaliti uredniku @vladcepesh na velikoj pomoći prilikom instalacije Garmin android navigacije...
@Vasili Zaitsev, tebi puno hvala na inicijativi da isprobam Garmin navigaciju. Takođe i priznanje na tvom doprinosu da ovaj svetski brend imamo na Android platformi.

Druže, te probleme koje si ti imao i koje si napisao pod 1,2,3 meni se čine kao bugovi jer bih ja tako prijavio bug. Takođe određene probleme koje imaš ti a i ostali imaju svi korisnici i to nije ništa novo.

I naravno da se slažem, jeste bugovita ali ponavljam da ne moraš to da naglašavaš. Evo ako i ti želiš ja ću ti ispisati listu preko 150bugova

Znam ja da ti nisi ovime hteo da odbiješ nikog od instalacije ali stavi se u ruku amatera koji uđe u ovu temu i želi da instalira Garmin i vidi tvoj post gde navodiš da postoje problemi i onako boldovano govoriš kako je problematična. Naravno da će amater odustati jer '' ove druge nemaju problema '' i tako gubimo potencijalnog korisnika. A na ovom forumu je najviše takvih. Znači stvar je u pristupu.

Imao sam mnogo situacija gde mi pišu privatno, probali su, imaju problema, da li mogu da im pomognem... Onda rešimo problem i jave mi se posle nekog vremena da se zahvale kako im je Garmin postao omiljen. A verovatno niko od njih ne bi ni probao da instalira aplikaciju da mu unapred kažeš kao ovo ti: '' aplikacija je nesigurna... ''

Uopšte nisam želeo da dižem frku oko ovoga, ali ako ovako nastavimo po mom mišljenju posle tvog posta redom će se pisati bugovi, razne zamerke i tema će postati katastrofalna. Video sam da si se baš potrudio okp posta pa sam ti ga ostavio netaknutog inače bih obrisao delove kao što sam i do sada radio u postpovima.

Stvar je u tome da ovu aplikaciju a samim tim i temu ne možemo smatrati kao i ostale navigacije i njihove teme. U drugim temama korisnici vide problem, problem dođe do programera te kompanije koji su plaćeni da reše problem i onda izađe update. E ovde nije tako, sve je na nivou slobodne volje i ništa neće pomoći ni sto puta isto da se napiše za neki problem.

Zbog ovoga ne vidim razlog da se piše o problemima, sve ostalo nema problema.

Naravno, urednik sam, u toku sam sa svim temama pa podjednako i sa temom gde se upoređuju mape tako da znam za sve tvoje postove tamo.

Takođe, nemoj uopšte da porediš 2.22 i 2.37 jer kako sam već napisao 2.22 je portovana sa stare nokie. Da vam pojasnim, algoritam kalkulisanja rute koji se koristi u nokii iz koje je nastala 2.37 verzija nije moguće implementisati u nokiu iz koje je nastala 2.22 verzija. To je samo jedan, onako bitniji razlog.

Pozdrav
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Set Location & Junction View image na Garmin navigaciji Street Pilot v2.22 i v2.37

Zahvaljujući prijateljima i poznavacioma ove problematike, čija bih imena rado javno pomenuo, ali ne znam da li je u skladu sa pravilima foruma, danas sam naučio dve veoma važne stvari. Prva je kako se u Simulaciji vožnje (bez uključenog GPS) postavlja nova početna pozicija odakle kreće simulacija. Nažalost, to nisam do danas znao i svaka nova simulacija je kretala iz tačke gde sam je prethodno zaustavio. Set Location se jednostavno odradi. Naravno, jednostavno kada se nauči...Za one koji, kao i ja, do sada to nisu znali, potrebno je u Off režimu tapnuti na neku tačku na mapi, tapnuti na njen naziv (adresa ili samo koordinate) i ponudiće se ispod opisa te lokacije : Informacije o ruti i Podesi lokaciju. To "magično polje" je Podesi lokaciju (Set location). Kada se tapne na to "dugme", na mapi se pojavi ikonica mog kursora, tj. izabranog automobila. To će sada biti pozicija odakle će krenuti nova simulacije rute.

28rekat.jpg


Kao što se vidi, sada sam bio u prilici da pronađem Junction View sliku. Nažalost, mapa koju koristim nema te slike u Srbiji. Urednik mi je to objasnio i savetovao da ih potražim, recimo oko Soluna. To sam i uradio. Ponavljam, zahvaljući, takođe savetu, "prebacio" sam početnu lokaciju blizu Soluna a cilj postavio u gradu Solunu. Primetno je da na mom erkranu nedostaje samo mala traka u landscape režimu. Naravno, zaista potpuno nevažno. Takođe, objašnjeno mi je da ono što se vidi na obema slikama (treće male slike) su informacije o narednim isključenjima sa autoputa, jer sam u podešavanju podesio Highway Mode u odeljku Navigacija.

30ww01k.jpg


Inače, mapa je CN Europe Balkan 2016.10 a JCV file D3589160A.JCV, sve dobijeno zahvaljujući uredniku @vladcepesh, uz čiju pomoć su Garmin SP verzije 2.22 i 2.37 proradile na mojim telefonima. I napomena : JCV fajl se nalazi na putanji ...Garmin/.System/JCV/*file*.JCV
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
23.05.2014
Poruka
266
Jedan mali problem..,
-Ne moze da se iskljuci glasovno navodjenje , sve jedno da li je ukluceno ili nije glasovno navodjenje se i dalje cije ,da li jos neko ima ovaj problem ?
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Jedan mali problem..,
-Ne moze da se iskljuci glasovno navodjenje , sve jedno da li je ukluceno ili nije glasovno navodjenje se i dalje cije ,da li jos neko ima ovaj problem ?
Kod mene je ova situacija :

10h6hr7.jpg


Dakle, kod verzije 2.37 zvuk je isključen samo ako je klizač nivoa zvuka na nuli (prve dve slike).

Ako je klizač nivoa zvuka kao na slici 3, zvuk nije isključen u v2.37, dok je u verziji 2.22 isključen.


Zvuk je uključen u obe verzije ako je klizač nivoa zvuka kao na slici 4.

To znači da se u verziji 2.37 zvuk isključuje samo ako je njegov nivo podešen na nulu. Ako je nivo iznad nule, zvuk je uključen u v.37 bez obzira da li se želi da se isključi glavnim prekidačem (slika 3).
 
Učlanjen(a)
23.05.2014
Poruka
266
Hvala druze .., ja sam ubacio precicu pa vidim ne funkcionise , znaci moram ovako sa klizacima ok. Moze li ova verzija 2.22 na kit ket umesto 2.37 .., mozda se izgubi onaj moj problem sa ekranom , znas vec ?
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Moze li ova verzija 2.22 na kit ket umesto 2.37 .., mozda se izgubi onaj moj problem sa ekranom, znas vec ?
Ja nisam probao. Ovo sam našao :

Galaxy 3 с 4.4.4 kitkat работает версия 2.22, после почти суток изнасилования аппарата

Što bi značilo da na Samsung telefonu III (android KitKat) radi verzija 2.22 posle skoro jednog celog dana "silovanja" uređaja. Pretpostavljam da mu je, što je najverovatnije, toliko trebalo da instalira v2.22 na Samsung III. Dakle, vredi probati. Ja ne bih, jer imam na jednom telefonu v2.22, a na drugom v2.37...
 
Učlanjen(a)
12.10.2013
Poruka
36
Zdravo svima, imam Galaxy S2 sa stock 4.1.2 ROM-om, ne znam koji apk fajl da skinem za svoj uredjaj posto ih ima 10:
2015-07-21222602.png
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Zdravo svima, imam Galaxy S2 sa stock 4.1.2 ROM-om, ne znam koji apk fajl da skinem za svoj uredjaj posto ih ima 10:
2015-07-21222602.png
Ako si u mogućnosti da proveriš eksplorerom, pogledaj koja ti je putanja za neku aplikaciju koju si već instalirao.

fdyb1x.jpg


Kod mene je iGO bio na putanji kao na slici i zato sam izabrao apk fajl sa putanje pod brojem 7. Dakle, kod mene je putanja :
...storage\sdcard0\****
 
Natrag
Top