Formatiranje USB stika u NTFS

Član
Učlanjen(a)
28.01.2010
Poruka
69
Probaj akini ovo programce meni je par puta pomoglo sa tvrdoglavim fleskama


Kod:
https://www.kingston.com/us/support/technical/downloads/111247

Ako nece sa njim onda ti treba nesto malo ozbiljnije!
Prvo da mu uradis low level format probaj ovim programom
torent link ako nece odavde da skida nadji pro verziju na neki drugi torent!

Kod:
https://1337x.to/torrent/2183542/EASEUS-Partition-Master-12-00-Pro-Edition-Key-CracksNow/
Partitiom master ga formatira u ntfs,ali kad udjem u explorer pise da je exfat
Slide1.JPGSlide1.JPGSlide1.JPGSlide1.JPGIma ponudjene sve tri opcije za formatiranje
Slide1.JPGSlide1.JPG
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
Prvo da mu uradis low level format
Low level formatiranje se radi samo na magnetnim medijima. Elektronski mediji imaju totalno drugačiju arhitekturu te se NE MOGU low level formatirati.

Inače, Kingston-ov program je specijalizovan samo za njihove HyperX modele, što i piše u dnu stranice.
Što se tiše EASEUS Partition Master programa, sa njime se ne može low level formatirati, jer isti ne služi tome. Sa njime se može samo particionirati disk i možda high level formatirati (fat, ntfs,...) particije.
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
Poruka "The second NTFS boot sector is unwriteable." kaže da su sektori na kraju particije loši ili ih nema. Ovo potvrđuje izjave onih koji su govorili da je problem u flash-u. Pitanje je da li je fake flash ili je samo neispravna neka od memorija na njemu?

Probaj sa h2testw ili f3 da utvrdiš realnu veličinu.
Ako je realna veličina nešto manja od deklarisane, moguće da je neispravna neka od memorija na njemu. Ako je realna veličina dosta manja od deklarisane, tada je to fake flash.
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2009
Poruka
277
Ako je stvarno exFAT, onda nema frke. Možete na taj USB bez problema kopirati fajlove veće od 4GB, što inače sa formatom FAT32 nije moguće. Nije moranje da bude NTFS, svakako je to sad OK u smislu kapaciteta ali je izgleda baš neki problem sa tom USB memorijom, pa je pitanje pouzdanosti iste. Ako živite u BG-u, imate radnju u prolazu kod Doma Omladine i tu su najbolje cijene USB, MMC, SD isl. memorija. Takođe i CD i DVD diskova. USB memorije od 32GB su oko 800 dinara i 100% rade :)
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2010
Poruka
69
Poruka "The second NTFS boot sector is unwriteable." kaže da su sektori na kraju particije loši ili ih nema. Ovo potvrđuje izjave onih koji su govorili da je problem u flash-u. Pitanje je da li je fake flash ili je samo neispravna neka od memorija na njemu?

Probaj sa h2testw ili f3 da utvrdiš realnu veličinu.
Ako je realna veličina nešto manja od deklarisane, moguće da je neispravna neka od memorija na njemu. Ako je realna veličina dosta manja od deklarisane, tada je to fake flash.
Sta znaci rezultat testa?
 

Prilozi

  • analiza.txt
    520 bajta · Pregleda: 4
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
497.9 MByte OK (1019776 sectors)
28.8 GByte DATA LOST (60405888 sectors)
...
28.8 GByte corrupted (60405888 sectors)

Flash ima samo pola GB, a fali mu 29GB. Definitivno je fake flash, kao što su rekli Torgandwarf i još neki.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Zaboravio sam da te pitam za USB,kada si isao u Disk Managment,ako nisi imao komandu "Delete Volume".Trebalo bi da je aktivna komanda "Format" koja se nalazi malo vislje.Evo ja sad radim sa jednim Flashom i uspeo je format u NTFS.Proveri ponovo mozda uspe.Znaci ako nema komande Delete,ima format.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2010
Poruka
69
Zaboravio sam da te pitam za USB,kada si isao u Disk Managment,ako nisi imao komandu "Delete Volume".Trebalo bi da je aktivna komanda "Format" koja se nalazi malo vislje.Evo ja sad radim sa jednim Flashom i uspeo je format u NTFS.Proveri ponovo mozda uspe.Znaci ako nema komande Delete,ima format.
Uspeo sam da ga formatiram u NTFS pomocu programa Bootice
https://www.softpedia.com/dyn-postdownload.php/65637557d9d1e18302069b5686bf55a1/5c6554d1/2bfa9/0/1
Ti se vise razumes u ovu tematiku pa vidi sta jos moze ovaj program.Pozdrav!
 
Natrag
Top