Šta je novo?
SerbianForum

Dobrodošli na SerbianForum.org, mjesto na kojem možete pronaći apsolutno sve, mjesto druženja i odlične zabave!

Formatiranje USB stika u NTFS

• Začetnik teme TheMile66
  • Datum pokretanja
TheMile66

TheMile66

Član
Pozdrav!
Kupio sam nov usb fles od 32gb,koji mi prvenstveno treba za bootovanje windowsa.
Medjutim,on se ne moze formatirati u NTFS,moze na FAT32 i na exFAT
Kad ga pokusam formatirati u NTFS izbaci mi poruku da formatiranje nije uspelo.
Ima li kakav nacin da ga *nateram* da se formatira u NTFS?

jolemisa

jolemisa

Član
Pozdrav!
Kupio sam nov usb fles od 32gb,koji mi prvenstveno treba za bootovanje windowsa.
Medjutim,on se ne moze formatirati u NTFS,moze na FAT32 i na exFAT
Kad ga pokusam formatirati u NTFS izbaci mi poruku da formatiranje nije uspelo.
Ima li kakav nacin da ga *nateram* da se formatira u NTFS?
Jesi li probao U Device manageru?Ako nisi,pronadji USB u Device,pa desni klik na njega,pa propertis,kada se otvori prozor izaberi komandu "Policies",pa stikliraj"Optimize for performanse",pa na "OK".posle udji u My Computer,pa desni klik na Removale disc i odredi mu format NTFS.

TheMile66

TheMile66

Član
Jesi li probao U Device manageru?Ako nisi,pronadji USB u Device,pa desni klik na njega,pa propertis,kada se otvori prozor izaberi komandu "Policies",pa stikliraj"Optimize for performanse",pa na "OK".posle udji u My Computer,pa desni klik na Removale disc i odredi mu format NTFS.
To sam prvo probao i ne moze!

jolemisa

jolemisa

Član
A jesi li probao u Device Managment-u.Idi desni klik na ikonu My Computer,pa na komandu Manage,pa sacekas neki sekund izaci ce sledeci prozor izaberi komandu Disk Managment.Normalno mora ti USB biti ukljucen i u managmentu ce ga pokazati kao particiju.Idi desni klik na tu particiju i na padajuci meni idi na komandu Delete Volume.kada to zavrsi idi ponovo desni klik na to i izaberi komandu New Volume.prati samo komande i Next,ono ce samo formatirati USB u NTFS.Kada tu zavrsis,zatvori to sve i idi ponovo u My Computer i probaj ponovo da formatiras u NTFS na Quick komandu.

TheMile66

TheMile66

Član
A jesi li probao u Device Managment-u.Idi desni klik na ikonu My Computer,pa na komandu Manage,pa sacekas neki sekund izaci ce sledeci prozor izaberi komandu Disk Managment.Normalno mora ti USB biti ukljucen i u managmentu ce ga pokazati kao particiju.Idi desni klik na tu particiju i na padajuci meni idi na komandu Delete Volume.kada to zavrsi idi ponovo desni klik na to i izaberi komandu New Volume.prati samo komande i Next,ono ce samo formatirati USB u NTFS.Kada tu zavrsis,zatvori to sve i idi ponovo u My Computer i probaj ponovo da formatiras u NTFS na Quick komandu.
Komanda delete volume je onemogucena.

Torgandwarf

Torgandwarf

MODERATOR
Na trzistu ima dosta kineskih kopija koje ne funkcionisu kako bi trebalo, sa neispravim cipom ili pogresnim firmware-om. Znam da je jedna serija recimo u virtikomu(Nis) bila neispravna, pa su te fleske kostale jako malo. Pokusajte na drugom racunaru, ali ako se desava samo sa tom, onda je najverovatnije problem u njoj.

TheMile66

TheMile66

Član
probaj onda odmah New Shrink Volume,ali nemoj menjati nista,samo next.
Ne pomaze nista.Probao i sa diskpart ali izbaci error.U fat32 moze ali u ntfs ne moze.Bice ipak da je fleska falicna,nije ona dzabe 700 dinara.Potvrdjuje se stara poslovica "ako ne znas sta je dobro,znas sta je skupo"!