Formalizam izražavanja JS i drugih.

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Formalizam izražavanja JS i drugih.


Da li se neko moli Bogu ili sotoni, to ne zavisi od imena kojim Boga oslovljava, već od toga da li je njegova predstava o Bogu ispravna.

Obraćajući se ženi Samarjanki, Isus kaže: "Vi ne znate čemu se molite." (Jovan 4,22)

Jevreji Isusovog vremena su bili uvereni da je njihovo učenje u skladu sa Svetim pismom i da se oni mole Jehovi, međutim, Isus im odgovara: "Vaš je otac đavo." (Jovan 8,44)

Isus Hristos proriče da će doći vreme kada će lažni hrišćani progoniti prave hrišćane, misleći da služe Hristu: "Izgoniće vas iz zbornica; a doći će vreme kad će svaki koji vas ubije misliti da Bogu službu čini." (Jovan 16,2) Uzrok njihove obmane Isus otkriva sledećim rečima: "I ovo će činiti, jer ne poznaše Oca ni mene." (Jovan 16,3)

Zato Isus naglašava svojim učenicima potrebu za poznanjem Boga: "A ovo je život večni da poznaju tebe jedinoga istinitoga Boga, i koga si poslao Isusa Hrista." (Jovan 17,3)

Sveto pismo poznanje Boga vezuje za čovekov odnos prema Božjem zakonu (Deset zapovesti):

"I po tom razumemo da Ga poznasmo, ako zapovesti Njegove držimo. Koji govori: Poznajem Ga, a zapovesti Njegove ne drži, laža je, i u njemu istine nema. Jer je ovo ljubav Božija da zapovesti Njegove držimo." (1.Jovanova 2,3-4;5,3)

Ako sebičnost ljudskog srca nije ukorena Božjim zakonom, čovek će dolaziti Bogu iz sebičnosti, tražeći od Boga da zadovolji njegove sebične želje, a ako je predstava o Bogu formirana kroz zahteve zakona, vernik će dolaziti Bogu sa sebičnošću kao teretom duše, vapeći od Boga oslobođenje od sebičnosti. Dakle, pravilno poznanje Boga je uslov da bi čovek u svom obraćanju Bogu zaista imao iskustvo sa Bogom, a ne sa sotonom. Miloš B.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nemaju samo JS formalizam u izražavanju i mijenjanje riječi u cilju dovođenja sebe ili drugog u zabludu.

Npr. miješavina paganizma i hrišćanstva se zove inkulturizacija, ovo ima za cilj da ljudima umanji problem koji se sa tim dešava.

Kao ono nije više kriminalac, nego je kontroverzni biznismen ili ono nije kurva nego je starleta.

E to rade ljudi u vjeri, recimo izgovor za grijeh klanjanja predmetu je da mi ne smatramo da je taj predmet Bog.

To su psihološke potrebe samozavaravanja savjesti koja duboko u sebi osjeti da je to grijeh.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
> Pokrij lica njihova sramotom, da traže ime tvoje, Jehova!

Jako je Bogu važno da traže Njegovo ime? Pa pojam šem koji je tu upotrebljen, a preveden sa IME znači KARAKTER u originalu.

Jel ti zaista misliš da je Bogu važnije da mi tražimo Božje ime, a ne karakter?

Jel ti iskreno misliš da će onima koji čine grehe više pomoći da traže Božje ime, nego Božji karakter?

(Pazi na odgovor, jer ovu diskusiju ubacujem u video o Jehovinim svedocima)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Osoba koja pojma nema o Jehovinim Svedocima pise o njima i kritikuje ih. To je kao da ja koji nikad nisam bio budista i ne znam nista o njima stanem da ih kritikujem, jer sam se nacitao ruznih stvari o njima. Tako i ovaj Tripo - Milos Bogdanovic glumi strucnjaka, a nema s njima nikakvo iskustvo. Zaista zalosno! I jos preti - 'pazi sta ces reci, jer cu u videu da te ismejavam'.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
> Pokrij lica njihova sramotom, da traže ime tvoje, Jehova!

Jako je Bogu važno da traže Njegovo ime? Pa pojam šem koji je tu upotrebljen, a preveden sa IME znači KARAKTER u originalu.

Jel ti zaista misliš da je Bogu važnije da mi tražimo Božje ime, a ne karakter?

Jel ti iskreno misliš da će onima koji čine grehe više pomoći da traže Božje ime, nego Božji karakter?

(Pazi na odgovor, jer ovu diskusiju ubacujem u video o Jehovinim svedocima)

Temu otvorio prije četiri godine, nitko na temi ne piše, a onda nakon četiri godine postavlja pitanja:

Jel ti zaista misliš da je Bogu važnije da mi tražimo Božje ime, a ne karakter?

Jel ti iskreno misliš da će onima koji čine grehe više pomoći da traže Božje ime, nego Božji karakter?


Kome tripo ovdje postavlja ova pitanja? S kime ovdje razgovara? Možda na koncu tripo "zakrvi" sa samim sobom?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Jel ti zaista misliš da je Bogu važnije da mi tražimo Božje ime, a ne karakter?

Jel ti iskreno misliš da će onima koji čine grehe više pomoći da traže Božje ime, nego Božji karakter?


Kome tripo ovdje postavlja ova pitanja? S kime ovdje razgovara? Možda na koncu tripo "zakrvi" sa samim sobom?

Ni jedno ni drugo Bogu, pravom Bogu nije važnije od toga da mi tražimo Milost Njegovu, priznavajući da smo grešni i tražeći oproštenje, utehu, izlečenje, spasenje od Njega.

Ovi koji poznavanje "imena" traže, ili "karakter" i poznavanje istog traže, bog nisu, nego satana, loša i providna imitacija Onoga Koji Jeste.

Ps. Taj što ovakva pitanja postavlja, sve nudeći svoju EGWizmom posednutu "pamet" kao "odgovor", je poodavvno u zavadi sam sa sobom. No, to za čudo nije, jer mu je takva bila i "duh proroštva"

Uz sve to, kada se već radi o Imenu malo podsećanje za "inventar" foruma koji o "karakteru" (tipično za njih) ponavljaju, i one što im je shem važno:

"Zato Bog njega preuzvisi i darova mu ime, ime nad svakim imenom,
10da se na ime Isusovo prigne svako koljeno
nebesnikâ, zemnikâ i podzemnikâ.
11I svaki će jezik priznati:
»Isus Krist jest Gospodin!« –
na slavu Boga Oca. " Filipljanima 2 9,11

Za one koji u trans padaju na hebreizme, iako je ova poslanica pisana na koine grčkom, evo iste u hebrejskom

"Zato se Elohim, kroz Njega objavi kao Ha Shem.
10 da se na pominjanje ha shem Yahoshua,
prigne svako koljeno
(svega što je na nebu, zemlji, i u podzemlju)
11I svaki će jezik priznati:
»Yahoshua Ha Mashiah jeste Adonai!« –
na slavu Abba Eloheim.

Kako naziv Adonai pripada isključivo Bogu, i samo se na pomen Njegovog imena sva stvorenja trebaju klanjati, jer samo NJemu pripada obožavanje, zaključak je jasan.

Žao mi je Raselovci (ali i EGWisti), ovo ne pripada jednom od "prinčeva", nego upravo Bogu. Shodno tome, Isus jeste YHWH. A to Sveto Pismo nedvosmisleno potvrđuje.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Kako naziv Adonai pripada isključivo Bogu, i samo se na pomen Njegovog imena sva stvorenja trebaju klanjati, jer samo NJemu pripada obožavanje, zaključak je jasan.

Pise jasno i glasno, i judaizam je jasan:

"Nemoj imati drugih bogova osim mene, ne klanjaj im se niti im sluzi.."

"Ko je kao ja, niko mi slican nije"

"Ja sam Bog i nema drugog boga osim mene... I nikom necu dati slave svoje"


Pa kako je onda Isusu predao svoju slavu?
I kako moze jos jedan nositi titulu 'bog' pored Jahvea?

Prema ovim stihovima NE MOZE NIKO!

Dok oni imaju 'malog boga', kako Jehovini Svedoci tako i adventisti arijanci! I direktno krse prvu i najvazniju zapovest!

Nacinili su bibliju politeistickom knjigom!

Blasfemicno je, i vise nego bogohulno izjaviti za neko stvorenje da je jednako Bogu ili cak tvrditi da ga je Jahve proizveo u 'boga' pa mu 'dao svoju slavu', jer se to suproti stihovima, osim ako on tu slavu vec nije unapred imao!

Ne mozes ti nikog drugog osim Jahvea nazvati Bogom! Stari zavet je po tome rigorozan!

Znaci, kako to Jahve proizvodi Hrista u 'boga' i cini ga sebi jednakim, a kad je to djavo trazio, on ga je osudio i proterao! A obojica su bila braca, i Hristos i sotona? Sta je jednog voleo vise?

I ako je 'bozanstvo' kao 'titula' koja se moze zasluziti, zasto ga je uopste osudio?

Ne! Bozanstvo se ne moze zaraditi, jer Bog je jedan jedini! I niko ne moze nositi tu titulu osim Jahvea!

Zato je i nastao rat na nebu, zato jer niko osim Jahvea ne moze biti nazvan Bogom, i ne moze traziti da mu se drugi klanjaju!

E tako se obaraju Jehovini Svedoci, a ne ovako kako Tripo radi! Koji ne zna ni gde udara, vec samo mlatara, pa na kraju i sam sebe udari u nos!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Dok oni imaju 'malog boga', kako Jehovini Svedoci tako i adventisti arijanci! I direktno krse prvu i najvazniju zapovest!

Ne samo jednog "malog boga", nego dvojicu malih bogova (i satana im je bog), da ne govorim da oni prvu zapovest krše i time što smrtnu ženu stavljaju u istu ravan sa bogom, jer im je ona jedini "utešitelj" i tumač Svetog Pisma.

Blasfemicno je, i vise nego bogohulno izjaviti za neko stvorenje da je jednako Bogu ili cak tvrditi da ga je Jahve proizveo u 'boga' pa mu 'dao svoju slavu', jer se to suproti stihovima, osim ako on tu slavu vec nije unapred imao!

Naravno da je blasfemično i bogohulno, ali oni se kao i u svemu snalaze u "tumačenju" ovoga:

"On, trajni lik Božji, nije se kao plijena držao svoje jednakosti s Bogom, nego sam sebe "oplijeni" uzevši lik sluge, postavši ljudima sličan; obličjem čovjeku nalik, ponizi sam sebe, poslušan do smrti, smrti na križu. " Fil 2 6.8

Upravo u ovim redovima, oni blasfemično, nalaze opravdanje za svoje poistvećivanje Isusa sa stvorenjem.

A oni, napisani na koine grčkom, imaju sasvim drugu poruku.

Untitled.jpg

Untitled10.jpg


Untitled102.jpg


I treba ih čitati ovako:

"On, bijavši Bog, nije se svog božanstva držao kao plena, nego "opleni" sebe uzevši lik sluge, postavši čovekom. Bejavši čovekom, ponizi sebe postavši poslušan sve do smrti, smrti na krstu-križu".

Kako nema "malih" bogova, I kako sam YWHW kroz usta proroka Izaije (Isaiyahu) govori da nema drugih spasitelja, osim Njega samog, zaključak se sam nameće, pred očima nam je.

Isus jeste YHWH

Uostalom zašto bi Hebreji (Sadukeji, Fariseji, Pismoznanci) hteli da ga kamenuju? A hteli su to upravo nakon što je Isus za sebe rekao da je "Ego Eimi", a te dve reči, "Ja jesam", su upravo doslovna transkripcija Ha Shem, da ne govorim o tome da je dozvoljavao da ga zovu Adonai koje pripada isključivo Bogu (imenom Isus ga zovu samo Hebreji, učenici ga uvek zovu Adonai, a on za sebe uvek upotrebljava samo "Sin Čovečiji" aludirajući otvoreno na viziju iz ovim nasrtljivcima tako dragog Daniela)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Uostalom zašto bi Hebreji (Sadukeji, Fariseji, Pismoznanci) hteli da ga kamenuju? A hteli su to upravo nakon što je Isus za sebe rekao da je "Ego Eimi", a te dve reči, "Ja jesam", su upravo doslovna transkripcija Ha Shem, da ne govorim o tome da je dozvoljavao da ga zovu Adonai koje pripada isključivo Bogu (imenom Isus ga zovu samo Hebreji, učenici ga uvek zovu Adonai, a on za sebe uvek upotrebljava samo "Sin Čovečiji" aludirajući otvoreno na viziju iz ovim nasrtljivcima tako dragog Daniela)
To sto je upptrebljavao izraz 'Sin Covecji' je skladno sa stihovima koje si gore postavio, on je sam sebe ponizio, i nije hteo koristiti nikakve titule. Ali to njima ne mozes objasniti..
 
Natrag
Top